Tüskevár (2012) ☆ 👁

(Balogh György)

magyar kalandfilm

1,8

2021-04-17 23:04:39 Joeker81 (2) #15

Szintelen, szagtalan és élettelen...nincsenek nagy elvárásaim, csak annyit adjon vissza, amit Fejér Tamásnak is köszönhettünk. Lenne értelme 20 évente egy-egy újragondolásnak, hogy a mindenkori srácokat az adott kornak megfelelően meg tudja szólítani, el tudja érni őket, át tudja adni a természet, a vidék és a csodálatos hazánk szeretetét. Ezt az 1967-es verzió majd 30 évvel később is meg tudta tenni felém, mint városi gyereknek...míg ez szerintem 10 éves távlatban a mai napig nem tudja megtenni a mai srácok felé. A korábbi verzió valóban tökéletesen át képes adni, hogy milyen városi gyerekként vidéken, kint a természetben tölteni el egy teljes nyarat, milyen élményekkel gazdagodva visszatérni az iskolába, míg ez a verzió csak azt mutatja meg milyen töketlen, sótlan és igénytelen is tud lenni már ez az ország. Sajnálom, mert még mindig szép tájaink vannak, benne pedig különleges élővilággal, ami megérdemelné, hogy méltó módon, értéket teremtve legyen megörökítve, és átadva a fiatalabb generációknak, de itt ez most nem sikerült.

2021-04-13 12:41:56 Joeker81 (2) #14

Teljes film elérhető itt.

2019-02-09 21:12:59 dorothygale (1) #13

Erre miert volt szükség???.....

2014-10-27 21:31:48 VVega (1) #12

Minden képkockája vállalhatatlan, élőszereplős Kis Vuk szint.

2014-10-17 20:07:50 critixx (?) #11

Nagy Marcell a Sorstalanságban sem csinált semmit, csak bámult nagy szemekkel a kamerába és unott fahangon olvasott fel monológokat.

Ezt a filmet annak idején úgy harangozták be mint a szupertrendi kortárs 21. századi magyar gyerekfilm megteremtőjét, ami elviszi Fekete István történetét az internet generációnak. Aztán elfogyott a pénz... (Megjegyzem, engem a régi sorozattal és a regénnyel is vallatni lehetne.)

2014-10-17 19:44:14 BonnyJohnny (1) #10

Zanzásított történet, minden hangulatot nélkülöző tálalásban. A színészek gyengék. Láthatóan feszengenek a szerepeikben, kivéve Eperjest és Kovácsot. Előbbit nem érdekli, hogy gyenge, utóbbi pedig nem annyira az (bár természetesen ő is messze van bárkitől az eredeti sorozatból, ottani megfelelőjével összehasonlítani pedig konkrétan nem lehet). A gyerek szereplők botrányosan gyengék. Még az Éjjel nappal Budapestbe is legfeljebb statiszták lehetnének.
Az amatőr országimázs filmekbe illő vágóképekkel 10 perc után tele lett a hócipőm. De a kaput a hódoltság kori "akciójelenet" tette be.
És azt csak utólag tudtam meg, hogy a képtől elváló hang nem a stream hibája, hanem ilyen volt a film is. De ez az információ megerősített az osztályozásom helyességében.

2014-10-17 13:43:03 Lajos The Silent (2) #9

Határozottan nem tetszik... Adok egy kegyelemkettest.

2012-10-18 10:14:03 Prüstü (?) #8

Csongrád megyében közönség találkozós vetítéseket tartanak, egyértelműen a csongrádi forgatás végett. Pont ma adják Vásárhelyen a Mozaik moziban, de nem jön össze a menetel, pedig biztos kérdeztem volna egy-két dolgot Balogh Györgytől.

2012-09-28 00:14:14 critixx (?) #7

Szóval ezt a filmet a Pizzás rendezője készítette?

2012-09-27 20:49:18 Lorden (?) #6

Miskolcon a Cinefesten már bemutatták pár napja, másról nem tudok, hogy adták volna.

előzmény: #NULL (#3)

2012-09-27 17:21:34 ChrisAdam (?) #5

Erről még nem is hallottam! Na én reménykedek! :)

2012-09-27 15:29:13 bedecs.hu (2) #4

Az eredeti sorozatot nagyon szeretem, meg is van és 1-2 évente újra nézem. Kíváncsi leszek milyen lett a remake és hogy hány mozi fogja műsorra tűzni. Bár a Másfél millió lépés Magyarországon remake-je után kissé szkeptikus vagyok, hogy 2012-ben sikerül e egy olyan művet készíteni (kiadni) amit nem rontanak el.

2012-09-27 00:14:51 #NULL (?) #3

Imdb szerint: "4 October 2012 (Hungary)" Így meglep, hogy máris lehet rá szavazni... :S

előzmény: depositum (#1)

2012-08-26 13:34:01 gomez1000 (?) #2

előzmény: depositum (#1)

2011-10-08 23:26:25 depositum (2) #1

Ezt bemutatták már valahol? Ha igen, hol és mikor? Tud valaki erről valamit?