Il profumo della signora in nero (1974) ☆ 👁

(Francesco Barilli)

olasz horror, thriller

3,2

2016-10-30 19:03:26 GothMan (3) #5

Ejj, megint nem tudok közepesnél jobbat adni a filmnek. Mert bár nagyon jól össze van rakva, és megvan a hangulata, a történet és a végkifejlet lehúzza az összképet. Na ne, már megint egy sátánista szekta, aki egész végig a főhősre hajt, és a végén megeszi(!)?. WTF. Hamár okkult klisék, akkor inkább a Rosemary gyermeke, vagy a Verseny az ördöggel. Ezeknél a filmeknél libabőr volt és katarzis, ennél a filmnél viszont csak "na ebből mi a francot fognak kihozni?" érzés. Kár.

2015-01-11 00:45:12 tomside (4) #4

Valóban. :) Az utolsó jelenetsor hangulata alaposan elkísért aludni... Nagyon jó.

2015-01-09 20:36:47 ryood (5) #3

nem az számít, mi történik, hanem, hogy hogyan!

2015-01-09 19:37:58 tomside (4) #2

Kb. 15 perc után nyilvánvaló volt, hogy "ki a gyilkos", de ez mit sem von le abból, hogy ez egy nagyon jól összerakott film.

2012-10-27 00:15:54 manson84 (4) #1

Érdekes élmény volt látni a Rosemary gyermekének szüzséjét, valami teljesen más (film)testbe életre kelni. Francesco Barilli Polanskihoz hasonlóan őrületbe kergeti -rövid szőke- hajú hősnőjét, meggyőzve őt, hogy mindenki összeesküdött ellene. Felettébb impozáns víziók kísérik végig a totális ideg összeroppanást, és itt jön a mozi trükk, mert közben a lényeget észre se vesszük, csak az utolsó 10 percben jövünk rá miről is szólt pontosan a film.