Burn After Reading (2008) ☆ 👁

(Ethan Coen - Joel Coen)

amerikai-angol-francia krimi, vígjáték

3,6

2018-01-08 17:18:13 Norbert Simon (4) #50

Nagyon egyedi és sajátságos humorú film. A Coenék nagyon értik ezt. Nagyon jól játsszanak benne a színészek. nagyon nagy formák ezek a karakterek. Egy épeszű karaktert nem lehet ebben a filmben látni de a saját maguk eszetlensége miatt olyan különlegesek mind. A színészek nagyon jól formálják meg ezeket a karaktereket. Nekem gyakorlatilag mindegyik egyformán tetszett. Ha választanom kéne közülük nekem is a Clooneyra esik a választásom.A hülye karakterek mellé hozzáadódnak a hülyébbnél hülyébb szituációk. Nem rossz társadalmi kritika van benne. Engem egész elszórakoztatott.

2017-05-02 22:11:01 ChrisAdam (4) #49

Coenék filmjeiben öröm nézni a színészi játékokat. Tényleg bravúros, ahogy egy egész különleges, egyedi aurát biztosítanak nekik, amiben aztán végigvezetik őket. George Clooney talán ennek a filmnek a legjobbja, de Brad Pitt is fergeteges. Sajnos nem angolul néztem, de ezt a hiányosságomat pótolom, biztosan emel még az élményen az eredeti hang. Kicsit a film talán nem elég pattogós és kirobbanóan lendületes, valamint Lubeczki ide vagy oda, nekem most nem illett a képi világ a filmhez. Egyébként stabil négyes, de nem az első, ami be fog ugrani Coenék nevéről. 70%

2016-05-21 22:34:55 sleepingdancer (5) #48

Nagyon vicces és szomorú, igazi jó Coen-film!

2013-03-10 15:06:15 Xuja (3) #47

A Coen tesók általában tesznek a filmforgatókönyv szabályaira - lásd No Country. A vége meg szerintem pont rendben van, miszerint a kívülálló (nyomozók) szemében egy káosz az egész, a néző viszont tudja, hogy kapcsolódnak az esmények egymáshoz.

előzmény: Glasseye (#46)

2013-03-10 14:38:36 Glasseye (3) #46

A végét nem értettem, és a szálak sincsenek jól elvarva! Ezért érdemel szerintem egy átlagos osztályzatot.. :PP
Egyébként a végén lehetett volna egy nagy finálé, úgy jobb lett volna

2013-01-15 13:15:27 aero2zero (5) #45

Az utolsó élvezhető Coen-tesók film. (Sem a Nem vénnek való vidék, sem a Félszemű nem aratott nálam tetszést.) Most a hétvégén tekintettem meg újból, megintcsak jól szórakoztam rajta. Csak úgy parádéznak a színészek, és kellően hajmeresztő a sztori is. :]

2011-04-03 16:13:32 csabaga (4) #44

Akkor jól tette a dolgát,hiszen ez volt a szerepe.:)

előzmény: Gameface (#43)

2011-04-02 19:42:26 Gameface (3) #43

nálam azon hasalt el a film, hogy míg Francest a Fargóban meg tudtam volna zabálni, ebben végig az idegeimre ment. 10/5.

2011-04-02 16:11:20 csabaga (4) #42

Esetleg próbálkozzál meg az Ember,aki ott se volt c. alkotásukkal.

előzmény: macattila (#39)

2011-04-02 15:30:49 limupei (4) #41

Szerintem, ha a No Country/Lebowski kettős nála kettesre volt elég, akkor semmi értelme tovább próbálkozni.

2011-04-02 15:29:28 Hannibal Lecter (3) #40

Nézd meg a Blood Simple-t vagy a Fargót. Garantáltan változik majd a véleményed. Ez a filmjük viszont tényleg nem az igazi, úgyhogy nem szerencsés, hogy ezzel kezdted a velük való ismerkedést.

előzmény: macattila (#39)

2011-04-02 15:09:12 macattila (2) #39

A Nem vénnek való vidéket alig bírtam végignézni, aztán jött ez... Ezt a két Coen filmet láttam. Ez alapján megítélni tényleg nincs jogom. Sorry srácok

2011-04-02 15:08:03 macattila (2) #38

Nem csak pozitív vélemény létezik, mi lenne ha elfogadnád a másik véleményét is. Egyébként valóban erősnek tűnhet amit írtam, de még friss az élmény, és ez volt életem legrosszabb filmélménye

előzmény: acidphase (#36)

2011-04-02 14:13:47 Kalti (3) #37

Csak remélni merem, hogy nem komolyan írtad, belegondolni inkább nem... attól függetlenül, hogy ezt a filmjüket magam sem kedvelem.

2011-04-02 14:09:58 acidphase (5) #36

téged meg a commenteléstöl.

2011-04-02 14:04:28 critixx (?) #35

Azért ilyenre nem vetemednék, de egy-két filmjüket kivéve én sem nagyon értem, mit esznek rajtuk az emberek.

2011-04-02 13:59:29 macattila (2) #34

Borzalmasan szar értelmetlen film, a Coen testvéreket örökre el kellene tiltani a filmkészítéstől...

2011-03-22 16:13:41 Hannibal Lecter (3) #33

Én egyetlen jeleneten röhögtem igazán: amikor Clooney bemutatja forradalmi "találmányát" MCDormandnek. Azt leszámítva álmosító átlagdolgozat (az alapján, amire emlékszem belőle, mert olyan sok minden azért nem maradt meg), a tesók egyik legharmatosabb gyermeke.

2011-03-22 16:08:32 acidphase (5) #32

nagyon állat film, könnyeztem 1-2 résznél :D

2010-06-15 23:11:10 zéel (5) #31

Szerintem nappal is 10es, ill. 5ös!:)

előzmény: terika (#29)

2010-06-15 22:50:30 LipitlotY (3) #30

Nagyon-nagyon jó alakítások, jó rendezés, de valahogy a történet annyira érdektelen, hogy leül a film.
A CIA irodai utolsó beszélgetés jól sommázza: fene tudja, mi értelme volt ennek. :D

2010-03-01 00:27:27 terika (4) #29

Kellemes film. Sőt, egyenesen ámulatba ejtő. :D Egyszerűen nem is tudom, mikor szórakoztam így filmen. Gondolkozni sem kellett közben, ez a legjobb. Gördülékeny volt, kikapcsoló, nagyon jó. Nem is tudok mit mondani, éjszakai lazításnak abszolút 10-es. :)
Hülye karakterek, hülye sztori, hülyülés az egész. Nagyon jó volt. :D

2009-12-18 23:37:57 Paul Ricard (4) #28

Persze, hogy zagyva volt. Egy screwball comedy mégis milyen legyen?

előzmény: gellert01 (#25)

2009-11-16 08:18:30 "L" (3) #27

Cohenék sosem voltak kedvenc rendezőim, sőt többnyire az ünnepelt (vén vidék, lebowski...) filmjeik sem találtak be nálam.
Ez a film elég jópofa néhol és Brad Pitt alakítása szerintem zseniális, de mindettől függetlenül összességében egy felemás film marad számomra, ami egyszer fogyasztható.

2009-10-10 13:52:40 Enigma1978 (5) #26

bürökrácia szépségei és egy kis "etikett".:D.

2009-09-30 23:34:58 gellert01 (2) #25

Tényleg elég zagyva volt, nem is igazán tudtam rá figyelni. Brad Pitt halál előtti vigyora volt számomra a legütősebb, az jó volt, a többi nem.

2009-08-09 17:49:40 ipartelep (5) #24

Ez egy igen tetszetős Coen film. Ha így haladnak a fiúk, akkor egyre kevésbé populáris, viszont elvontabb, mélyebb (vagy nonkomformistább) filmeket fognak csinálni. És ez jó.

A két CIA főnök beszélgetései mindent visznek.

2009-04-25 15:36:29 Cross (5) #23

Kétszer is megnéztem. Eredeti nyelven és feliratosan. Nekem a tavalyi év egyik legjobbja. Hihetetlen karikatúra, nagyszerű történetszövés, jó szinészi játék.

2009-04-20 11:30:11 Hornyai Lili (2) #22

Uh, szerintem elég zagyva volt az egész, és az ütősebb jelenetek is vesztettek az élükből számomra, mert rettentően irritáltak a színészek. Mindenki annyira túljátszott mindent, mintha színházban szerepeltek volna. Szegény John Malkovich-nak (aki egyébként a kedvenc színészeim között van) meg többnyire annyi szövege volt, hogy "What the fuck?!" "Fuckin' morons!" oszt helló.
Többet vártam a humorától is, de még mindig az volt benne a legjobb: a megírtsága, a helyzetkomikumok.

2009-01-30 17:39:49 Kuz (5) #21

én a férfiak eltüntét inkább ugy értelmezném, hogy ugyan a pénze meglett a mütétekre, de utközben elvesztett minden férfit aki miatt szép akart lenni!:)

előzmény: wayage (#9)

2009-01-28 16:52:32 [: Azuroo andrew :] (2) #20

! Első sorom !

2009-01-28 16:52:06 [: Azuroo andrew :] (2) #19

szerintem inkább amikor a kocsiban próbálja adni a pókerarcú zsarolót...

Amúgy Burn After Reading óriási csalódás, talán 08' legnagyobbja.

A film a legjobb példája annak hogy a remek színészek játéka és a kétségtelenül zseniális (mi több felettébb eredeti) Coen páros hogyan tud gyenge filmet készíteni egy halovány alapmatériából.

10/4,5

előzmény: sztich (#17)

2009-01-06 21:40:43 ThomYerk (4) #18

khmm spoiler alert itt alább :D
amúgy meglepő film ez, egyrészt egy nagyon lájtos, és könnyed hangvétel, másrészt azért van benne egy kis banális brutalitás is. egyszer megnézős mozinak tartom, egy kis kikapcsolódásnak, de semmi többnek, szerencsére nem is veszik komolyan magukat a tesók, így megmarad kellemes élménynek, de a dvdpolcomra nem biztos hogy felkerül. brad pitt viszont nagyot alakított :D

2009-01-04 15:32:08 sztich (4) #17

John Malkovich, Brad Pitt valamint J.K. Simmons alakítása nélkül csak hármast adtam volna rá.
Pitt feje a szekrényben tényleg üt. :D

2008-12-25 11:16:42 allegra (3) #16

Még meggondolom, de szerencsére Coenéknek sem az önértékelése, sem a szakmai előremenetele nem az én osztályzatomtól fog függeni:) (Hálistennek nem "rendes" iskolában tanítok, bajban is lennék.)

2008-12-24 10:19:23 zéel (5) #15

Nagyon szigorú (tanárnő!?) vagy!:)
Ugyanis nem igazságos, ha a zseniális Coen fivérek mindenegyes filmjét a legjobb Coen(ek)hez mérjük!
Nem javítanál az osztályzaton? Már csak a "röhögőgörcs" miatt is! Meg a karácsony miatt is!:)
Egyébként: szép karácsonyt!

előzmény: allegra (#14)

2008-12-24 10:06:19 allegra (3) #14

Kellemes-cinikus mozi, frenetikus Pitt (már a hajszerkezetét meglátva is röhögőgörcsöt kaptam), idegesítő McDormand, ugyanakkor semmi túlspilázás - mégis, az eddigi Coenek tükrében (és sajnos képtelen vagyok figyelmen kívül hagyni őket, beépültek a tudatalattimba) csak enyhe (főleg Fargo-) utánérzés. Az utolsó mondatok azért ütnek!:)

2008-12-16 19:21:54 Olórin (3) #13

A tökeit vakargató CIA, Malkovich, Swinton, Clooney és Pitt játéka (McDormand - most először - nekem sem tetszett), és utóbbi kettő frenetikus szekrényjelenete (az év röhögőgörcse) húzzák ki a szarból a filmet, de egyébként elég gyenge kis eresztés.

2008-12-15 22:17:30 deviant (4) #12

ugyan már, meg kell becsülni, amiért ilyen elvállal egy ilyen szerepet is.

előzmény: dabo (#11)

2008-12-15 11:17:49 dabo (1) #11

Ha Pitt és Malkovich nem lenne nyugodtan el lehetne égetni az összes kópiát. Frances McDormand pedig nemcsak a filmbeni szerepe szerint öregedett ki, hanem a való életbeni színészmesterségből is.

2008-12-14 21:07:17 deviant (4) #10

második megtekintésre nem volt rossz móka. brad pitt frenetikus volt.

2008-12-06 17:01:52 wayage (3) #9

Úgyis fel lehet fogni a filmet, hogy férfiak vs. nők csatát a nők nyerték meg:), hiszen a film összes férfi főszereplője pórul járt (3 meghalt, egy elmenekült Dél-Amerikába), a nők meg egész jól jöttek ki a kalamajkából (Francis megkapta a pénzt a műtéteire, Tilda meg férfi nélkül maradt, de majd úgyis talál egy új lúzert:) Brad Pitt meg óriásit alakít:)

2008-12-06 12:17:30 DrSzolon (5) #8

Már csak azért a jelenetért is megéri megnézni, amikor Brad Pitt a szekrényben áll, és kretén módon mosolyog:)
Egyébként az eddigi Coen filmek közül tényleg a Fargo-ra hasonlít legjobban, de a hangulatát nem tudja sem utánozni, sem túlszárnyalni.

2008-12-05 22:04:45 zéel (5) #7

A film legvégére, a stáblista alá, amikor a rendes magyar néző (kivéve KT néző!:) már az utcán van, megint csak egy nagyon jó kis zenét tettek Coenék!
Íme: [link]

2008-12-05 08:41:35 antalaszka (?) #6

Amirol nem volt szo, az a CIA es annak "hatekony"mechanizmusa. Egyszeruen fergeteges. Mert tapasztalatbol; a dolgok neha VALOBAN igy mukodnek. Emlekeztet a 22 csapdajanak humorara es valosagara.

2008-12-03 16:22:32 zéel (5) #5

Ütős szatíra (vagy mifene!:), zseniális színészi alakítások, remek zene – szóval a két Coen (kópé) megint kitett magáért!

2008-11-20 11:06:46 osi (4) #4

A filmnek rengeteg pozitív szegmense van színészi vonalon.
John Malkovich kitörései, mimikája fantasztikus.
Clooney remekül hozza a paranoiás, kiégett bájgúnárt, aki helyét keresi kapcsolataiban. Padló mániájáért külön pont, megmosolyogtatott.
Brad Pitt egy igazi idiótát alakít, de nagyon jól áll neki:D Mintha Tyler Durden-t látnánk negyed annyi IQ-val. A halálán szakadtam, de rendesen meg is lepődtem...
Frances McDormand karaktere tökéletes. A külsejével elégedetlen nő, aki ezáltal saját maga gerjesztett akadályokba ütközik, nem bír érvényesülni, de mindent megtenne a plasztikai műtétsorozat eléréséért. Amit el is fog érni, csak halottak halmai maradnak utána.

Maga az alkotás működik is, csak nem úgy, ahogy elsőre várnánk. Az előzetes alapján egy jó kis komédiának ígérkezik. A komikum vonal meg is marad a felszínen, de alatta egy tükröt tartanak az arcunk elé, melyben meglátjuk az önzőséget, a kapzsiságot, a hazugságot, a hűtlenséget, mint a minden emberben ott szunnyadó ősi gonoszt, mely, ha előtör és egymást erősíti, kő kövön nem marad. Tehát igen kemény filmmel van dolgunk, amit a poénok lesimítanak, elbagatelizálnak, könnyebben fogyaszthatóvá tesznek.
Összességében egy jó filmet kapunk, mégis megmarad a hiányérzet, amit egyenlőre nem tudom, hogy mivel lehetett volna kiküszöbölni.

2008-10-31 20:23:42 hemill (4) #3

Elég nehezen indult be, de azután nem lehet tudni, hogy most nevetni kéne vagy ...
Elégé groteszk!
a végén mindenki megkattan :D

2008-09-14 12:05:18 limupei (4) #2

Tegnapelőtt volt a bemutató. Két hónap azért nem a világvége.

És látod, valaki már így is látni vélte:S

előzmény: bengeeno (#1)

2008-09-14 11:34:14 bengeeno (4) #1

Miért van az, hogy mostanában a Coen filmekre ilyen sokat kell várni?