West Side Story (1961) ☆ 👁

(Jerome Robbins - Robert Wise)

amerikai dráma, krimi, musical, szerelmi történet

3,7

2020-03-19 17:48:22 betti (4) #17

A rendőr szerintem a legkevésbé sem a herceg. Persze, ha minden Rómeó és Júlia figurának feltétlenül meg akarunk feleltetni vkit, akkor igen, és helyzetét tekintve még vmelyest stimmel is a dolog, a rendezők se véletlenül rakták bele, eddig oké - ám az ő viselkedése a legkevésbé sem egy elfogulatlan, mindkét "családot" tisztelő, de mindkettőt békíteni, lenyugtatni próbáló valaki. Régen láttam a filmet, de számomra akkor elég egyértelmű volt, hogy a jól szituált amerikai srácok oldalán áll, és kábé egyértelművé teszi számukra, hogy "csináljatok ezekkel a g.cikkel amit akartok, én majd nem nézek oda". Az ő szerepe nem szürke volt, hanem mocskos, de azt jól csinálta...

2013-05-14 18:44:10 Dynast Grausherra (4) #16

Tényleg mindkettő sajnálatos baleset miatt következik be, csak nekem a filmben nagyon furcsán nézett ki, ahogy a feltápászkodó Riff kecses szökdeléssel egyenesen beleszáguld az álldogáló Bernardo késébe. Ez megint olyasmi, ami a musicaleknek fenntartott párhuzamos univerzumba illik.

2013-05-14 16:03:33 csabaga (5) #15

Akárcsak Mercutio Tybalt kardjába.Ott az a szomorú,egy "hülyéskedős" párbaj végződik tragédiával és további halálesetekkel.Mercutio szinte Rómeó miatt hal meg...

előzmény: Dynast Grausherra (#14)

2013-05-14 11:33:55 Dynast Grausherra (4) #14

Egészen tetszetősen indult, a két csapat, mint Montague és Capulet, a hadnagy, mint a herceg (ő talán a legjobban eltalált párhuzamos karakter, annak ellenére, hogy nem pártatlan). A zenék annyira nyűgöztek le, mint vártam, az America tetszett a legjobban, bár az lóg ki a legjobban a klasszikus történetre épülő cselekményből (a Gee, Officer Krupke mellett). Nem igazán hiányzott a történetbe az aktuális nemzedéki problémák emlegetése, bár akkor bizonyára nagyon sokat hozzátett a sikerhez.
Közben az jutott eszembe, hogy az ilyen musicalek egy olyan párhuzamos univerzumban játszódnak, ahol amikor énekelnek, akkor megáll az idő, például a tűzlépcsős jelenetben. Ezen kívül bizonyos mértékig vicces, hogy Riff lényegében a koreográfia miatt hal meg, mert beletáncol Bernardo késébe.
Amúgy egészen a második feléig megérdemelné az ötöst, de a vége az "esküvőtől" eléggé el van kapkodva.

2013-05-13 18:40:46 ChrisAdam (5) #13

Nekem a papot helyettesítő doktor is csalódás.

Igen, a pap akárki akármit mond, Luhrmann filmjében volt a legjobb. :)

Akárcsak "Rómeó".
Nem igazán volt Rómeó gyenge szerintem, bár Natalie mellett elbújhat, az biztos, hanem maga a Rómeó+Júlia kapcsolat is sokkal kevésbé van kiemelve, nem kapnak olyan sok, hosszú jelenetet együtt, mint a többiben, nem smárolják agyon egymást, mint a többi filmben, így persze cseppet sem lesz giccses, viszont sajnos kicsit gyér a szerelmi szál (de valszeg ez is azért tűnt fel, mert tele van a fejem Rómeó és Júlia filmekkel. :D)

Meg amúgy most belenéztem pár jelenetbe újra és majdnem minden fordítva van, mint a többi filmben. Az erkély (ami itt tűzlépcső) jelenetnél Maria szól Tony után, miközben az előző részekben mind Rómeó szól Júlia után, aztán ugye fordítva halnak meg, ezek is Maria erős jellemét rajzolják ki. Egy kis picike motívum is mennyi mindent hozzáadhat az egész hatáshoz.

2013-05-13 17:56:40 csabaga (5) #12

Nekem a papot helyettesítő doktor is csalódás.Akárcsak "Rómeó".
A karaktere kevés,az őt alakító színész gyenge,ráadásul még csak nem is ő énekel,így nem értem a szerepeltetése okát.
Igen,itt tényleg Maria(Júlia) körül forog minden.N.Wood szeretett volna maga énekelni,de nem hagyták.Jött a szokásos énekdublőr,Marnie Nixon.

2013-05-13 17:49:25 ChrisAdam (5) #11

Igen, ebben a filmben a legerősebb Júlia jelleme, Zefirelliében kislányos, ártatlan, Luhrmann filmjében ugyancsak kislányos, de ugyanakkor az a legsemmilyenebb, itt pedig Maria erős, akaratos lányt alakít
Amúgy ezt is furcsálltam, ugye a herceg ebben a filmben a rendőr és azt vártam, hogy jobban odacsap majd, de szinte semmibe vették itt, a végén se mond semmilyen beszédet, szinte mondhatni felesleges. Na, jó ez túlzás, de ha már egyszer ott van, akkor lehetett volna erősebb is a személyisége meg a tekintélye. (Itt kigúnyolták a rendőrt, a másik két filmben pedig nagy tekintély övezi a herceget.)

2013-05-13 17:39:35 csabaga (5) #10

Ha már Rómeó és Júlia...Majd elfelejtettem,egy kicsit a veronai herceget is helyettesíti.Ott ő teszi helyre a két családot,itt Maria.

2013-05-13 17:21:44 ChrisAdam (5) #9

Egyáltalán nem nincs bajom azzal, hogy nem hal meg. Azzal van egy pici bajom, hogy (de lehet, hogy csak a többi Rómeó és Júlia finálé miatt érzem ezt) a vége kicsit el lett hadarva.

Ezek a színek pompásak, zseniális. :)

2013-05-13 17:17:43 csabaga (5) #8

Miért kellenemeghalnia?Itt nincsenek meglett férfiak és nők,sem pap,így az ő életben maradása az emlékeztetés a megtörtént eseményekre.

Színek?Érzékeny filmszalag,világítás,szűrők,smink...:)

2013-05-13 15:31:48 ChrisAdam (5) #7

Lendületes, látványos, szerethető - mikor tegnap éjjel bennem volt még az óriási filmélmény, akartam írni, energiám viszont fogytán volt. Pedig kár, akkor sokkal hosszabban, élvezetesebben tudnék e filmről írni.
Persze még mindig énekelnek, Natalie Wood őzikeszemei ragyognak, élénk színek virítanak "bennem". :) Többször nézős film, aminek 147 perce csak úgy elillan, mint a sicc, néztem volna még, hogy igazán őszinte legyek, például a finálé kicsit el lett sietve, tekintve ugye, hogy Maria nem hal meg.
Hajj, de jó film volt, eszméletlen zenék, táncok, látvány, színek, színészek... Megérdemelte biz' azt a 10 Oscart...
...most pedig értetlenül állok a szavazók számán: 156. Érthetetlen, hogy nem láttak legalább 600-an egy ilyen klasszikust.
TESSÉK CSAK MEGNÉZNI!

(Hogyan csinálták azt, hogy ilyen élénkek voltak a színek? Utómunka vagy csak ilyen ügyesek voltak a díszletesek?)

2012-10-13 00:22:44 Szőke Dávid Sándor (1) #6

Én nem bírtam végignézni. Már csak a Rómeo és Júlia-szál miatt sem. Bugyuta és hiteltelen film.

2007-12-26 12:02:38 Olórin (5) #5

Így van, sokkal több van ebben a filmben, mint amit a témája alapján várna tőle az ember, nem egy réteg nyugszik az ismert szerelmi történet alatt.

előzmény: Leslie (#3)

2007-12-26 11:16:02 Ágó (5) #4

Olyan jó ilyet hallani Tőled.
Egyébként egyetértünk! :-)

2007-12-26 11:14:27 Leslie (3) #3

Azért 37 szavazat egy 1961-es filmre nem rossz. Én az Elfújta a szél kevés szavazatán szoktam csodálkozni, az még híresebb is.
Nekem egy kicsit csalódás volt, bár talán sokat vártam tőle. Sok az Oscarja. :) Azt hiszem a dalok voltak, amik, nem fogtak meg benne eléggé. Egyedül az America c. dal a kivétel, az nagy kedvencem, a koreográfiájával és a mondanivalójával együtt. Abban benne van szinte a film lényege. Amúgy elismerésre méltó, hogy milyen fontos témákkal gazdagították az elcsépelt Rómeó és Júlia-sztorit. A bevándorlók problémája és a fiatalok utcai bandázása mögött ott az Amerika-kritika.
Azért nemrég megvettem DVD-n, és kap még esélyt tőlem, mert látom benne a lehetőséget, hogy megkedveljem.

2007-12-26 10:55:51 Ivan/ (4) #2

Tényleg nagyszerű film amiben úgy nagyjából minden egybe van. Talán a hossza amivel egyedüli bajom volt.

Egyébként csodálkozom, hogy csak ilyen kevesen látták a filmet itt a kt-n. (vagy lehet a többiek még nem osztályoztak?)

2007-12-26 01:32:05 Olórin (5) #1

Általában zsigerből utálom a musicaleket, de ez már a méltán híres nyitójelenetével zsebre vágott. Hihetetlenül lendületes, pokolian vicces, végtelenül szomorú, fájdalmasan szép, a rendezés pedig egyszerűen szenzációs, Robert Wise egy zseni volt (mondjuk ezt eddig is tudtam).