The Strangers (2008) ☆ 👁

(Bryan Bertino)

amerikai horror, thriller

2,8

2023-03-04 08:27:03 slipknot (4) #27

Ez is olyan film, ami a horror-rajongók között hivatkozási alap, de ahogy látom, másoknál kevésbé talál be.

2022-03-27 14:00:54 fempolip (3) #26

Ez is olyan film volt, amit már előre eldöntöttem anno a plakát alapján, hogy nem igazán akarom megnézni. Aztán valahogy mégis megnéztem. Sajnos kár volt. Unalmas mozi. Pedig mennyi, de mennyi remek lehetőség lett volna. Nem kell ráfogni, hogy csak egy házban játszódik, nem volt tér. Ez lehetett volna előny is. Rengeteg filmnél van. (A fülke, nem is horror, de mégis feszült)
Én még jobban lepontozom mint az átlag, mert látni, hogy volt mögötte pénz.

2011-10-19 21:12:25 Klown13 (3) #25

Kinek a pap, kinek a papné, engem az operatőri munka pont irritált:) Nem rossz film, azt leszámítva, hogy unalmas, és érezhetően kong az ürességtől. A jelenetek nagy részét biztosan láttuk már, pl. tököm tele van már a
vérrel falra firkált feliratokkal, horrorokban film végén kötelező hirtelen ijesztéssel, stb.
Maszkos gyilkosok terén pedig megerőltethetnék magukat a készítők, a két csaj maszkja szánalmasan egyszerű, és ronda volt, plusz egyáltalán nem ijesztő.
Viszont hogy ne csak szidjam, voltak benne szép képkivágások, egy-két(maximum) tényleg jó ötlet, de úgy kb. ennyi. Egyszerű iparosmunka, semmi más. Két jelenet volt, amelyek tényleg nagyon jók lettek, és amelyek felhúzták a filmet 2-ről 3-ra: az egyik, amikor először
megjelenik a gyilkos a konyhában, és csak nézi Kristent, a másik, amikor ugyanez a gyilkos mászkál a házban, és elmegy kb. 3 méterre Kristentől, de észre se veszi, megy tovább.Még egy pár ilyen kellett volna, és egész jó film lehetett volna.

előzmény: gerbence (#24)

2010-05-22 11:15:51 gerbence (2) #24

Profin kivitelezett (kifejezetten szép az operatőri munka), ám üres, semmitmondó és unalmas film. Amolyan Furcsa játék light, ami akkor kezd a legunalmasabbá válni, amikortól igazán izgalmasnak kéne lennie. A végén maga a gyilkosság már annyira érdektelen, hogy nem csak hogy nem kavar fel, de az ásítást is csak illemből nyomja el az ember.

2010-05-22 07:29:53 Tom85 (2) #23

Nagyon gagyi film. A hangok ijesztőek benne de semmi egyéb. Egyébként Olórin már mindent elmondott ami el lehet.

2009-12-11 09:00:19 van zan (2) #22

Kiváncsian várom mert ez egy nulla volt. :) De tényleg. Az eleje még egy kicsit érdekes mert csak pillanatokra látni őket de vége egyenesen uncsi.

előzmény: insano (#21)

2009-10-11 17:11:27 insano (3) #21

Nos elég elcsépelt dolgok vannak benne mondhatnám hatás vadász erre felbuzdulva írtam egy a sztorihoz hasonló forgatókönyv szerűséget ami tartalmazza mi minden mást csinálhattak volna a szereplők és mennyivel lett volna izgalmasabb a film. Jó kritikákat kaptam. Alig várom hogy vászonra vigyék xD =)

2009-09-04 20:50:09 Rorschach (3) #20

Beszarás. Hiába tudtam már az elején, hogy tulképp mit fogok látni, élveztem a filmet, ráadásul másodszorra is, esetleg arra tudnám fogni, hogy hangulata van, talán arról képről is látszik, amit egy kollega vágott be lejjebb.

2009-04-11 19:28:56 Semprini (3) #19

Bár nem Liv Tyler miatt néztem meg a filmet, de így utólag azt mondom, miatta volt érdemes egyáltalán megnézni. Ami rajta kívüljó volt a filmben, azt már láttuk korábban. Az alapsztori szemérmetlen koppintása az Elhagyott szobának, és amiben különbözik tőle, annyival rosszabb is. Liv Tyler azonban megéri az egyszeri megnézést, és ezért adok rá jobbat kettesnél.
10/4,5.

2009-02-05 14:39:49 Suhok (2) #18

Csalódás. Elhiszem, hogy nagyon nehéz kis terepen, aránylag kevés szereplővel érdekfeszítő és izgalmas filmet csinálni, de néha bejön. Pl. nekem a Fülke nagyon tetszett. De itt átlagon aluli a megoldások kivitelezése. Eleve tiszta röhelyes a macska-egér harc, a maszkos pszichopatákat pedig kezdem mellőzni az életemből. Volt belőlük vagy egy tucat, kezdve Jason és Miketól, a sikolyon keresztül, egészen a Véres Valnetinig és még sorolhatnám. A film alatt képtelen voltam egy kicsit is rettegni vagy becsinálni, ráadásul sok cuccot nem értettem.

Például mikor telefonált a csaj a rendőrségre? Vagy miért nem jelzett a füstjelző, mikor a házban dohányzott? Volt egyáltalán más bejárata is a háznak?

Egyszóval szörnyen unalmas, klisékkel teli, szinte vér nélküli borzalom. Kár a pénzért és az időért.

2009-01-26 22:11:59 madcows (2) #17

hogy mi a kulonbseg az Ils, es e kozott? hat hogy az Ils francia horror, es a fanciaknak (de altalaban az europaiaknak) a vereben van a horror, mig az amcsik nem elegek hozza, ajanlom az Elhagyott szobat, hasonlo tema, jobb kivitelezes, es nem csak csupa "nincs semmi-nincs semmi-hopp-beszartal" jelenet...

2008-12-22 20:09:12 Olórin (2) #16

Atyaég, de unalmas egy vacak! A film feléig semmi nem történik, csak néha valaki kopog az ajtón. Aztán jellemzően 10 percekig húznak olyan jeleneteket, amik nagyjából 2-3 percben lennének működőképesek - abba, hogy milyen ostoba és sablonos, már bele se megyek. A 2006-os Ilsben nagyjából ugyanezt százszor jobban megcsinálták.

2008-09-28 19:02:12 Leslie (2) #15

Most jövök róla én is. Komolyan nem tudom melyik idegesített jobban: a film vagy a közönség.

Pozitív elvárásokkal ültem be. Egyrészt mert szeretem a horrorokat, másrészt mert a főszereplő a végtelenül bájos Liv Tyler, akiről úgy gondoltam, hogy megválogatja a szerepeit.

Ehhez képest rég éreztem magam ennyire átverve egy film után.
Engem nem zavar, ha egy film lopkod innen-onnan, ha jól csinálja. Azt hittem, hogy egy olyan "terrorizáló-film" lesz, mint a Furcsa játék. De ez inkább a Halloween-re építő koncepció lett. Ez nem is lenne baj, ha nem lenne ennyire bugyuta és nem csak olcsó ijesztgetésből állna.
Komolyan ennyire hülye emberek nincsenek. Ki az, aki miután segítséget kért a barátnője, képes a mobilját a kocsiban hagyni?
Annyi lehetőségük lett volna! Elbarikádozhatták volna magukat a házban, pláne, hogy fegyverük is volt. Vagy elkezdhettek volna rohanni minél távolabb a háztól, hátha meg tudnak lógni. Ja és ha van egy késem akkor nem a szoba végébe menekülök és leülök, hanem beállok egy ajtó mögé és ha jön a maszkos, akkor jól hátbaszúrom. Főleg, hogy oldalra nem láttak a maszktól. Ráadásul Liv Tyler a film második felében már nem is vitt magával kést.
Ilyen emberekért egyszerűen nem érdemes szorítani.

A film egyetlen "fordulata" pedig annyira elcsépelt és kiszámítható!:
Amikor a barát megjelenik a kocsijával, már majdnem biztos voltam benne, hogy őt lövik le tévedésből. Végig reménykedtem, hogy nehogy így legyen, de csak megcsinálták.

A befejezés nálam csak rontott rajta. Reméltem, hogy lesz valami csavar, de csak ostoba és kiszámítható.
A film elején elmondott bevezető szövegből totál kitalálható, hogy mi lesz a vége.
Ja egy aprócska "csavar" mégis volt, de azt már ellőtek egy rakás horrorban, és mindig utáltam.:
Azt, hogy Liv Tyler mégsem halt meg "egészen". Bár valószínű, hogy nem sokkal később igen. Legalábbis csak úgy logikus.

Közönség:
A Lurdy-ban néztem. Volt három-négy egymástól független hülyegyerekekből és idegesítő picsákból álló társaság, akik már az előzetesektől kezdve végigvihogták és kommentálták a filmet. Komolyan nem értem, mire jó ez.
Tényleg nem moziünnepen kell mozizni.

2008-09-28 16:18:36 deviant (?) #14

pár héttel ezelőtt, amikor a tropic thundert tök jó kis közönséggel néztük. nem kedvezményes nap volt, de így is 3/4-es házzal ment a film. tegnap egyértelműen gázos arcok voltak, totál az az eset, amikor a furkó gyerek beszabadul a moziba és nem tud viselkedni.

előzmény: Zalaba Ferenc (#12)

2008-09-28 15:01:08 [: Azuroo andrew :] (2) #13

Most jövök a Strangers-ről (Arena de).

És hogy reagáljak: Előrébb kellet ülnöm mert 2 tini csaj magánszámot adott elő már az elején - megjegyzem most senki más nem csinált ilyet a teremben - őket meg hatástalanítottam a távolsággal ;)

A film cidri faktora a hangeffektekben és a hirtelenségben keresendő, ahogy az NDK turmixgép... sokat nem tud de ezt üzembiztosan

Minimálisan láttam jobb fimet mint az Elhagyott szobaamely hasonló képlettel, eszközökkel próbálta a frászt a nézőkre hozni...

2008-09-28 11:51:19 Zalaba Ferenc (3) #12

mindenesetre megkérdőjelezhető, hogy mi volt előbb, a drága belépőjegy vagy a kritikán aluli magyar viselkedés által elkedvtelenített nézők távolmaradása.

2008-09-28 11:09:48 Daemiaen (4) #11

Szerencsére csütörtökön és pénteken nem volt panasz a közönségre.

előzmény: deviant (#10)

2008-09-28 10:07:29 deviant (?) #10

mondhatni a legrosszabb alkalom. rég láttam ennyi tahót egy rakáson, mint tegnap a hellboyon.

előzmény: Daemiaen (#9)

2008-09-28 09:11:49 Daemiaen (4) #9

Az a helyzet, hogy nem a Moziünnep a legjobb alkalom a mozizásra...

előzmény: Zalaba Ferenc (#6)

2008-09-28 00:06:17 carmine (3) #8

Egy közepes film, aminek a legnagyobb hibája, hogy már más filmekben láttuk, amit itt. És a vihogó tinédzserektől nekem is ki volt a faszom a moziban. Kíváncsi lennék mit szóltak volna hozzá, ha film közben hátulról elkapom a nyakukat egy pillanatra.

2008-09-27 21:37:12 gaillard (1) #7

Mitől különb ez, mint az Ils? :)

előzmény: Zalaba Ferenc (#6)

2008-09-27 21:16:51 Zalaba Ferenc (3) #6

nekem is bejött - a vihogó, kukoricával dobálózó tinédzserek ellenére. de most egy darabig megint elment a kedvem a mozitól...

2008-09-26 17:49:40 Daemiaen (4) #5

Az a helyzet, hogy én sem. Szerintem nagyon para volt.

2008-09-25 20:47:14 limupei (1) #4

Ez van:) Bár azt nem gondoltam volna, hogy neked tetszeni fog:)

előzmény: Daemiaen (#3)

2008-09-25 18:53:24 Daemiaen (4) #3

Ízlések és limupei avagy Daemiaen és pofonok. :)

2008-09-24 22:06:25 limupei (1) #2

Ja, és üdítő újdonság volt a csend egy amerikai filmben. Igaz, néha nyöszörögnek valami ijesztegetőset, de nagyon ritkán.

2008-09-24 22:01:38 limupei (1) #1

A horrorokkal szemben általában elnéző vagyok (hiába, imádom a műfajt), de a kőkemény dögunalmat nem bírom elviselni. Márpedig a Hívatlanok kevesebb mint 80 percéből kábé 15 érdekes. Maga a film egyébként olyan akar lenni, mint a Furcsa játék vagy a Ház a park szélén, de azoknál jóval sótlanabb és semmitmondóbb. A befejezés némileg javít az összképen, de ez így is elégtelen.