Mongol (2007) ☆ 👁

(Szergej Bodrov)

kazah-mongol-német-orosz dráma, életrajzi film, történelmi film

3,6

2022-11-04 08:25:07 BudapestBoy (3) #16

A film maga, mint alkotás és idealizált vízió, jól sikerült.
És tetszett a fényképezés, a képi világ is. De magyarként, arra a népre, aki az ország lakosságának, igen rövid idő alatt, a negyedét kiírtotta és szinte mindenhol értelmetlen és indokolatlan pusztítást végzett, nyilván másként tekintünk rá, mint mondjuk egy skót, akik meg biztos a vikingeket nézik más szemüvegen át, akiket pedig mi tartunk sokkal jobb arcoknak, mint akik valójávan voltak. Szóval az tuti, hogy ezek a népek még sokkal kevésbé voltak emberségesek, romantikusak mint azt bármilyen "realista" műben megjelenik. Beleértve a mindennapi családi kapcsolataikat is. Nem véletlenül van a sötét középkorként említve a korszak.

2012-03-11 18:29:00 Lil Martin (2) #15

uhh, ez egy tipikus 'elvesztegetett 2 óra'-film volt.

2012-02-07 17:05:33 csabaga (2) #14

Megbántam,hogy megnéztem.Igaz,sok újra nem számíthattam.Szokásos előzményfilm.
2/3 alá.

2011-08-22 09:42:19 Gasz András (3) #13

65% az a 70. Bocsesz.

2010-02-24 19:49:10 puttancsospeti (3) #12

Sokkal többet vártam. A szép képi világ és az igényes kiállítás miatt adok neki egy hármas alá-t azért. De nagyon romanticizált és felületes alkotás egyébként szerintem. Kíváncsi vagyok a folytatásokra.

2010-02-24 18:33:16 1100101 (3) #11

ui. beugott hol láttam a Temüdzsint: az Ichi The Killer-ben, és Zatoichi-ben :)

2010-02-24 18:29:02 1100101 (3) #10

Látványban rendben van (5), de nekem is feltűnt, és kifejezetten nem tetszett a történet ementáli-féle bemutatása (2). :(
Rendezőket, színészeken nem nagyon ismerem. Nekem csak a történet számít, és az hogy mit képes átadni/bemutatni.
Így: 3.5 -> szűk 4-es

2009-09-28 22:49:19 gringo (5) #9

Gyönyörű film volt! Vacilláltam négyes és ötös közt, de egye fene, az operatőr (és a helyszínmenedzser) munkája miatt megkapja a maximumot.

2009-06-10 23:30:31 osi (4) #8

Egyetértek. A nagy ugrások az én szememet is szúrják. Talán, ha a filmidőt kibővítik vagy a cselekmény súlypontjait eltolják más irányba...

Leültem megnézni egy filmet a történelmi személyről, Dzsingisz Kán-ról, és egy legenda, Dzsingisz Kán történetét láttam, számos mitikus elemmel tarkítva, melyek teljesen a helyükön vannak. Innentől az ok-okozati összefüggéstelenségek elnézve, kizárólag a nagyléptékű ugrások róhatók fel a történet hiányosságaként.
A mai elvárásoknak megfelelően jól komponált és fényképezett csatajeleneteket, szépen felépített díszleteket is kapunk, a színészekre egy rossz szavunk nem lehet, a zene pedig nagyon illik a filmhez.

2008-12-09 08:14:29 Daemiaen (4) #7

Mert ugye mindenki moziban látta...

2008-12-08 21:55:01 zéel (4) #6

A "jó" simán kijár a filmnek!
(Én nem tudom, hogy ki hogy/hol látta - én moziban: ott meg mongolul beszéltek! Orosz egy szál sem!)

2008-12-04 12:55:44 Daemiaen (4) #5

Jaj, de jó, végre egy csinos kis eposz! Nagyon vágytam már ilyenre! 8/10 simán.

2008-10-08 23:30:42 osi (4) #4

Hozzám a "Mongol.(2007).DVDRip_INTERFILM.avi" változat jutott el, ahhoz van felirat, de sajnos a film orosz hangalámondásos, amúgy dvdrip...

előzmény: largo (#3)

2008-10-08 21:50:30 largo (3) #3

Van ehhez valahol épkézláb, stimmelő felirat??

2008-09-30 20:32:00 Olórin (4) #2

Kifejezetten üdítő élmény. Jó, hogy nem szenved akkora megalomániában, mint amerikai társai, és inkább a történetre koncentrál. A sztorivezetés pedig mesteri, egészen az utolsó fél óráig, ahol hirtelen jókora dramaturgiai bakugrásokra ragadtatja magát. Temüdzsin, a mindig saját útját járó, immár sehonnai exrabszolga minden előzmény nélkül, fél perc alatt hipp-hopp elhatározza, hogy ő márpedig a mongolok vezére lesz, egyesíti őket és törvényeket kényszerít rájuk, aztán a következő jelenetben már egy marhanagy sereggel készül első nagy csatájára. Ha ezt máshogy oldják meg, akár még ötöst is kaphatott volna...

2008-05-19 08:41:03 Gasz András (3) #1

Mongol: nagyon látvényos kis orosz-mongol készítésű film. Nagy hibája, hogy a rendező és a forg. könyvíró nem volt még a csúcson hisz nagyon kesze-kusza, össze-visszaságban követik egymást az események emellett kicsit olyan tv-s dokumentumfilmes szaga van néhol a filmnek, hisz a szinészek azért nem Oscar gyanúsak lettek.

A zenéje és a látvány azért egész jó, a nyelve nagyrészt orosz ami számomra annyira nem jó hisz nem kedvelem a francia mellett, de hát ez kellett ide. Az életmód bemutatása, a harcmodor egész jó, viszont a filmben a végső harcnál is pl. szerintem már kcisit a fantasztikum felé is vitték.(legalábbis utaló jelek voltak rá)
Nem rossz, nem rossz azért, egyszer mindenképp ajánlott a kaland történelmi filmek kedvelőinek.

Erősebb 3as.