The Jane Austen Book Club (2007) ☆ 👁

(Robin Swicord)

amerikai dráma, szerelmi történet

3,5

2020-06-12 17:27:04 Lady Ópium (4) #6

Nekem meg egy focimeccset, sose értettem, hogy minek futkorásznak állandóan a labda után..;)

előzmény: opposition (#2)

2016-12-25 13:34:13 Mizi (?) #5

Ebben a filmben még tényleg nagyon jól nézett ki. :)

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#3)

2015-01-25 11:26:04 fannil.kofa (3) #4

A franciatanárnő karakterénél idegesítőbbet még nem láttam :-(

2010-09-18 10:42:00 [: Azuroo andrew :] (3) #3

Ezért ott van Maria Bello mint vigasz ;), és ő nagyon jó

előzmény: opposition (#2)

2010-09-18 09:00:52 opposition (3) #2

Azért ezt egy férfinak nagyon nagy harc végignézni...

2010-01-19 13:05:32 Gina_88 (4) #1

Hadd tegyen be ide ezt az ismertetőt, hátha többen kedvet kapnak megnézni ezt a filmet.
Jane Austenen - és akár Bulgakovon - keresztül is érdekes sajátunknak felfedezni a régi igazságot, hogy más életkorban olvasva - látva egy művet, egészen mást mond, más rétegeit mutatja meg.

"A 21. század elején járunk, Californiában. Öt nő és egy férfi havonta egyszer találkoznak, hogy megbeszéljék Jane Austen regényeit. Ebben a csapat hétköznapi emberben az a közös, hogy se nem boldogok de nem is boldogtalanok, valami bántja őket és kicsit össze vannak zavarodva, ami a szerelmet illeti. Sylviát elhagyta a férje, Daniel. Legjobb barátnője Jocelyn sose volt férjnél, imádja mások szerelmi életét igazgatni és kutyatenyésztéssel foglalkozik. Prudie a huszas évei végén járó franciatanárnő, aki szeret idézgetni, de még sose járt Párizsban, s bár kivételesen csodás férje van, rendszerint fantáziál arról, hogy milyen lenne más férfiakkal a szex. A hatvanas Bernadette úgy döntött, hogy már túl van élete delén, s elhagyhatja magát, s arra se kell odafigyelnie, mennyire untatja másokat a történeteivel. A szép, kockázatot kedvelő Allegra, mellesleg Sylvia leszbikus lánya éppen nem beszél a szerelmével és hazaköltözött az anyjához. Grigg pedig középkorú, sci-fi rajongó és számítógépzseni, mégis egyedülálló. Minden hónapban más regény kerül sorra, de nem mindig jutunk el addig, hogy a könyvklub megtárgyalja a regényt, viszont az életük, a történeteik valahogy hasonlítanak Jane Austen műveire, s úgy tűnik, hogy a nagy szerzőnek mindenre van egy aforizmája."