L'homme qui plantait des arbres (1987) ☆ 👁

Az ember, aki fákat ültetett
The Man Who Planted Trees

(Frédéric Back)

kanadai animáció, rövidfilm

4,5

2021-04-19 21:53:30 jesi (4) #5

Itt elérhető: érdemes

2019-05-21 15:27:02 zéel (5) #4

Aktuális. Konkrétan és átvitt értelemben is. Köszönöm!
Aki Mádi Szabó Gábor szépen zengő hangja után (vagy előtt) szeretné elolvasni a novellát is, itt megteheti.

P.S.: Ez egy másik fordítás. Találtam benne egy elírást, de a figyelmes olvasónak nem lehet értelemzavaró. Azért, ha már szóba hoztam, ennél a résznél van:
"Ekkor már kezdett érdekelni, vajon hány éves lehet ez az ember. Láthatólag több volt ötvennél. Ötvenöt, mondta ő. A neve Elzéard Bouffier. Valamikor az alföldön gazdálkodott, ahol..."

előzmény: mimóza (#2)

2019-05-21 12:00:07 Ugor (5) #3

Rendkívüli film! Simogató és lelkesítő is egyben. Színültig van aranyat érő gondolatokkal, üzenetekkel! Kiállta az időt, ma nagyobbat szól, mint valaha! Köszönöm, mimóza!

előzmény: mimóza (#2)

2019-05-21 06:53:08 mimóza (5) #2

Páratlan szépségű animáció egy fiktív személyről, Elezeard Bouffier-ről, a magányos pásztorról, aki makacs, rendíthetetlen nagylelkűségével emberek ezreinek adott reményt és békésebb, boldogabb életet.
Lehet, hogy ő kitalált karakter, de én ismerek néhány hozzá hasonló lelket, akik bárhol is járnak, sziszifuszi munkájukkal és szeretettől sugárzó létükkel sokak életét teszik reményteljesebbé, bizakodóbbá.
Nekik feltétlenül ajánlom ezt a gyöngyszemet - mert tudom, meg kell küzdeniük nap mint nap a viharokkal, kártevőkkel, a csüggedéssel -, de mindenki másnak is, hiszen képességet mindnyájan kaptunk az építésre és teremtésre. Elezeard Bouffier tanít, hogy mindenhová ültess magot, ahol öt centi mélyen egy csepp nedvességet is sejtesz a talajban. Még ha csak minden századik makkból lesz is tölgy, ám évtizedek múlva erdők lombosodnak kitartásod nyomán...

Jelenleg nézhető itt: https://www.youtube.com/watch?v=d6YQmH2GHb4

2012-06-28 21:55:44 Danesz99 (5) #1

Itt megtekinthető magyar szinkronnal. Érdemes.