The Cell (2000) ☆ 👁

(Tarsem Singh)

amerikai-német sci-fi, thriller

3,5

2020-04-26 16:13:18 VVega (4) #27

Én most láttam először, és noha semmi forradalmi sincs benne, ez egy nagyon korrekt thriller. A látványvilág még 20 év után is lenyűgöző, igazi vizuális orgia.

2017-02-19 11:07:26 Lanie (5) #26

Vincent D'Onofrio zseniális ebben a szerepben, imádom látni amikor tényleg jó illetve a szerephez megfelelő színészt találnak és ez ebben az esetben sikerült is. Nekem is nagyon bejön a tudatalatti téma, a beteg képi világ, az a sok elvont jelentéssel teli dolog amit láthattunk a filmben. Szuper ötlet az egész és bár igen, a többi főszereplőt egy minimálisan azért megkérdőjelezném, mégsem annyira rosszak ha még így is simán rányomtam az ötöst erre a már mondhatni; nem annyira mai filmre.

2017-02-12 15:27:42 noresz02 (5) #25

Milyen nagy hibákra gondolsz a második felében? Kíváncsi vagyok. Egyébként a film erejéről csak annyit, hogy a szinte csak felvezetésnek szánt bemutatása Carl Stargher-nek az egyik legjobban megírt és eljátszott sorozatgyilkos karakter az önműködő cellájával, a mumifikálójával a pincéjében és a kapcsokkal a hátában.

2017-02-12 15:02:39 Dió (5) #24

Nem csak szerinted:) Bár a második felébe már arcpirító hibák szorultak (félek is újranézni), de ilyen látványvilágot egyetlen thrillerben sem láthattunk azóta sem (és ugye nem tegnap készült).

előzmény: noresz02 (#23)

2017-02-12 09:54:45 noresz02 (5) #23

Egy olyat világot építettek benne, hogy beleégett az agyamba, és 17 év után is ha egy gyengébb pillanatomban nézem meg tizedszerre is behúz teljesen ebbe az aberrált beteges képzeletbe. Szerintem klasszikus.

2012-12-12 23:55:15 dézi (5) #22

hát ez tökjó volt, kíváncsi leszek a Zuhanásra...

2012-09-04 06:38:25 ChrisAdam (5) #21

Köszönöm! Cronenberg :) Ő is egy beteg állat.

2012-09-03 23:28:01 Tenebra (4) #20

Elbasztam a linket, de most korrigálom.

2012-09-03 23:26:58 Tenebra (4) #19

Ha valaki tud még ilyen filmet, írjon itt vagy privátban!

eXistenZ

Nem álom, hanem virtuális valóság. De nem Matrixra kell számítani, hanem ugyanilyen beteges, különleges hangulatra, mint ennél. Sőt, szerintem leginkább az eXistenZ volt ennek a filmnek az ihletője.

2012-09-03 22:48:14 ChrisAdam (5) #18

Hát azt már letojom. Nem nézem meg semmi pénzért! :)

előzmény: Ubul (#17)

2012-09-03 22:43:38 Ubul (3) #17

csak az a fránya 2. rész ne kellett volna :)

2012-09-03 22:38:32 ChrisAdam (5) #16

Egyszerűen nem tudok szóhoz jutni. Eszméletlen, egyedi példány, amely nem csak történetileg hatolnak be egymás elméjébe, hanem ránk is nagy hatást tesz. Imádom a szürreális, álomszerű látványvilágot és eddig ez volt az, ami tökéletesen kielégítette vágyaimat. Engem egyébként nagyon meg lehet fogni az ilyen filmekkel, nagyon érdekel az álom, a tudatalatti fogalma. Ha valaki tud még ilyen filmet, írjon itt vagy privátban! Köszönöm! :)

Lelkünkig hat, szinte éreztem, ahogy belemart. Nem tudom, mi bajotok van Lopezzel, iszonyú szép és még nem is rossz színész. Hű, ez most bennem marad egy ideig!

Színészek: 70%
Rendezés: 100%
Forgatókönyv: 75%
Látvány, hang: 100%
Történet: 100%
A film: 90%
Eszem faszom megáll... Beteg.

2011-08-15 16:40:40 schwed49 (5) #15

Már régen láttam a filmet, de mikor újra megnéztem, eszembe juttatta, hogy anno miért is volt olyan nagy hatással rám ez a film. A legelső dolog, ami eszembe jut erről a filmről az, hogy "paradoxon". Teljes ellentmondás, amit a képernyőn látunk és, ami mögötte van. A 2 főhősünk mondjuk úgy hogy színészi tehetségükben nem jeleskednek, DE ugyanekkor van egy zseniális rendező és egy egy kiváló operatőri munka, ami a filmet az egekbe emeli. Imádom ezt a filmet. Mind a képi jeleneteit, az ötletet és a zenét... itt ott még azt a buta Jennifer Lopez-t is. Nem igazán értem miért ezekkel színészekkel dolgoztak, de nem is erőlködök rajta, mert önmagában ez a film számomra egy igazi mestermű, még annak ellenére is, hogy nem kell annyira megerőltetnünk az elménket, hogy megértsük, de a képi jelenetek kockáról kockára egyszerűen felejthetetlenné teszik! Mindenkinek ajánlom, aki szereti a szürreális képvilágot és az álmok adta szabad látványt! Fasza Film! :)

2010-08-05 13:35:43 Gasz András (3) #14

A sejt:

Tarsem Singh imádja Indiát és annak zenéjét képi világát érthetően. A Zuhanásban is később megmutatta mit tud még egy lapáttal rá tenni A sejtre a képi vizualitás erejét tekintve.
De mivel igazából ez a film egy krimi-thriller és csak utána jön rá az álomszerű történet szerintem, ezért nem hasonlítanám másban össze a kettőt. A film eleje a krimis thriller szálat illetően meglehetősen nehézkesen indul sok a csevegés 2 gyengus főszereplőnk (Lopez modell ruhákban járok a filmekben is kisasszony, és Vince Vaughn vígjáték mester, aki itt éppen a később saját ötletéből jövő Peter Jackson paródiás de ja vu érzést adott a játékát illetően)között. Meg kell hagyni az Acéllövedékben is játszó színész, gonosz karakterének bemutatása viszont hatásos.
A filmzene innen kezd furcsa lenni mert olyan helyeken lesz indiai ihletésű ahol nem kéne szerintem. Nem illik ebbe a műfajba egyszerűen. (kivéve a film eleji végi sivatagos részt érthetően)
Az álmok később viszont meglepően találóak érdekesek ötletesek és még stílusukat tekintve talán Guillermo Del Toro irigyelné meg a leginkább őket.
A vége a filmnek megint lejtmenetbe kapcsolt sajnos, nagyon egysíkú egyszerű és semmi ijesztő vagy meglepő nincs, habár az meglepett, hogy a végére a Hegylakó 5. részének egyes képei jöttek elő akarva-akaratlanul ( a gonosz karakter kinézete, viselkedése, gagyi verekedős jelenetei, egyes jelenetekben a sárgás-zöldes színvilág stb)
Singhnek ez a jobb filmje eddig a 2 filmje közül, a látványvilágban pedig mindig is erős rendező következő filmjét ezért jobban várom, hátha abból már egy igazán emlékezetes filmecske alakul. Ahol a tartalom, a színészek, a zene, a vágás (itt elég gyors néha az álmokon kívüli részeken is mintha lenyisszantottak volna rendesen a filmből), az akció terén nagy fejlődés lesz látható remélhetőleg és nem csakis az egyébként csodás és nagyon szürreális élményt nyújtó mégis a valós tájakon forgatott látvány fog majd meg minket. (hiába a képi beállításokban tehetséges a direktor úr)

2009-07-12 13:31:41 tsabeee (4) #13

Megítélésem szerint egész jó film DE
nagyon képen törölném azt a barmot aki képes volt a "The Cell"-t -azok után, hogy megnézte a filmet- valamilyen agyalágyult módon sejtnek fordítani... (lehet h a szónak ez az elsődleges jelentése, de nem ártana a többire egy pillantást vetni és akkor egyből megvilágosodna az illető elméje, hogy miért is adták a filmnek ezt a címet...

2009-07-11 17:58:15 kulcsar03 (3) #12

A story nagyon gyenge, akárcsak a film lefolyása. A látványvilág viszont zseniális. Elég beteg filmecske.

2009-02-06 20:02:44 Denice (2) #11

Iszonyat beteg....és igen, a cím..:D

2008-10-10 20:56:35 dabo (5) #10

A Fall nekem sajnos nsgy csalódás volt....hát igen...kellemetlen, ha az ember túl nagy elvárásokkal ül be a moziba (amely elvárásokat egyébként a filmről látható trailerek viszik el rossz irányba)

2008-04-03 23:25:00 el_fraile (5) #9

off: The Fall-ról tud valaki?
Nagyon bizakodva várom!

2008-03-01 21:05:36 el_fraile (5) #8

Bárgyú történet köré épült betegesen csodálatos látványvilág. Lehet hörögni, hogy mennyire rossz a sztori, Lopez kisasszony színészi képességeit is taglalhatjuk, de tagadhatatlan hogy a világ, amelybe belépünk valami hihetetlen!
Izgatottan várom, hogy meg tudjam nézni dabo által javasolt Satyricon-t!

előzmény: dabo (#7)

2007-09-28 19:55:37 dabo (5) #7

Akinek tetszett a Sejt látványvilága, de keveselte a tartalmat az feltétlenül nézze meg Fellini Satyricon-ját. Az ugyanis mindkét kritériumnak eleget tesz. Nem kis részét a filmek Tarsem Singh is onnan merítette a Sejthez, olyannyira, hogy vannak díszletek, beállítások, melyek 100%-ig megegyeznek Fellini-ével. Külön móka volt felfedezni ezeket. :)

2007-07-18 16:33:34 mina (4) #6

+ félrefordították a címet.

2007-06-19 00:10:19 gyilkosvirus (4) #5

Jó kis film ez, főleg az álom-jelenetek, csak Jennifer Lopez tehetségtelen, Vince Vaughn-t pedig annyi vígjátékban láttam már h képtelen voltam komolyan venni

2007-01-28 13:05:50 Jereváni Rádió (3) #4

Egyszer meg lehet nézni a filmet, de nem hagy mély nyomokat az emberben. Jó az operatőri munka, jók az effektek, de a sztori összeszedetlen, valahogy az egésznek se füle se farka.
40 %

2007-01-12 14:19:17 -senki- (2) #3

Az a fő próblémám vele hogy nem birtam 45 percnél tovább nézni. Egy részt nem szeretem a thrillereket, azt aláírom hogy nem a film hibája. A betegességet se birom, ennyi röviden.

2005-10-20 11:58:45 Dió (5) #2

Elképzelésem sincs, mi baja egyeseknek a filmmel.
Rendelkezik egy ugyanolyan jól megírt sztorival, mint amilyennel a többi jobban sikerült thrillerek. Rendelkezik egy elsőosztályú, korábban még nem látott ötlettel. És rendelkezik egy olyan látvánnyal, ami ötlet, megvalósítás, operatőri munka és spec.effektek terén is a 21. század egyik leglátványosabb filmjévé teszi a Sejtet. Nem mondom, hogy nincsenek hibái (pl. Lopez kisasszony), de hogy ekkora utálótábora legyen a filmnek?

2004-11-28 00:46:46 stanleykubrick (2) #1

Szép képek, a többi felejthető.