The Visitor (2007) ☆ 👁

(Tom McCarthy (XXII))

amerikai dráma

4,0

2013-04-24 12:55:42 nejmed (5) #59

– aztan már vége is a filmnek.

Pedig az a zárójelenet eszméletlenül katartikus volt! Metróállomás, dobol a bőrön, elzúg egy metró, ráerősít ő is, szívvel, érzelemmel. Amit dobol, abban benne van a zaklatottsága, és nem zenei jellegű, inkább a széttörtség sugárzik belőle, indulat, amivel nagyon szépen szól együtt a földalatti közlekedés ipari zaja. Van már vagy három éve, hogy az Odeonban megnéztem, de mai napig benne van a fejemben az a kép, az az érzés. Lenyomatot hagyott maga után, ilyen egy kiváló mozifilm!

2013-04-24 12:22:27 Kalevala (2) #58

Erötlenül csordogál a film, a témája böven kibirt volna fokozott feszültséget, drámát, talán még kafkai elemeket is, de nem, minden szobahömérsékleten folyik. Az utolsó jelenetben egy pillanatra kivillan a végig hiányolt szenvedély, az individuum tehetetlensége – aztan már vége is a filmnek.
Talán az egyetlen pozitivum (ahogy már egy elözö beszólásban is megemlitették), hogy az emigránsokat nem aszociális, müveletlen bunkóknak mutatja – gondoljunk csak az “Intouchables” föhösére…!!

2010-01-04 22:58:07 -senki- (3) #57

Érdekes, sőt kissé bizarr fejlődéstörténet A látogató. A beszáradt prof ilyen egyszerű feloldódásának valószerűségében vannak is kétségeim, de aranyos kis dráma, kis amerikai társadalomképpel.

Nem túl bonyolult (kicsit szomorú hogy a plakátja milyen teljességgel összefoglalja a filmet :)), kevésbé drámai, engem nem fogott meg, de érdemes megpislantani.

2009-11-16 09:57:04 Gasz András (4) #56

Jó sokáig tartott hisz már mikori film. Persze kasszazúzó filmeknél már 3-4 hónap múlva kint van a DVD. (pl Tranformers 2)

2009-11-16 09:53:11 Zalaba Ferenc (5) #55
2009-10-30 22:25:24 bajszom4 (4) #54

abszolút kedvenc. készületlenül.

2009-09-09 10:44:42 lehel89 (3) #53

A legzseniálisabb jelenet az, amikor Tarek anyja elbúcsúzik a repülőtéren, majd felviszik (elhomályosítva) a képet a nagy amerikai zászlóra. Ügyes. :)

Én nagyon vártam amúgy a filmet, Jenkins miatt is, de nem ütött akkorát, amekkorát vártam volna tőle. Hármas fölé.

2009-09-08 21:06:01 diligo (4) #52

"She's black, very black."

10/8.85

előzmény: allegra (#12)

2009-06-03 22:23:21 limupei (4) #51

Azt hiszem te vagy az első, aki el tudta olvasni azt:) Jól meg is szívatott:)

előzmény: trockij (#50)

2009-06-03 22:15:02 trockij (4) #50

Másik filmek spoilerezése: ezt valóban nem kellett volna. Na most már így nézem meg a TDKt.

előzmény: Gasz András (#14)

2009-06-03 22:12:42 trockij (4) #49

Bár a többség valóban téged igazol, énszerintem pont a Half Nelson nem remekbeszabott dráma, hanem nézhetetlen hányadék. Ez meg jó, bár a pörgést valóban csak a dobpörgés jelenti a filmben.

előzmény: Sonics (#48)

2009-05-20 10:13:58 Sonics (3) #48

Lentebb felmerült az Once cimű film, mint összehasonlítási alap. Szerintem akkor már sokkal inkább a Half Nelson. Csak míg az egy remekbeszabott dráma (az Once nemkülönben), addig a The Visitor egy közepesnek mondható, Hallmarkos játékfilm izű blöff, itt-ott elégségesneknek mondható színészi játékkal fűszerezve. Én csalódtam benne.

A The Station Agent című művet még nem láttam, de ha lesz rá alkalmam megnézem. Gyanítom szerepe van a The Visitor kedvező fogadtatásában.

2009-04-29 23:14:17 a6notes (5) #47

Mondjuk itt pont ezt volt cél hangsúlyozni :)

előzmény: Zalaba Ferenc (#46)

2009-04-29 18:22:24 Zalaba Ferenc (5) #46

*sóhaj*

végre egy film, amiben az arabok nem koszosak, nem terroristák, az afrikaiak pedig nem kulturbunkók, nem kannibálok, s nem csattog a nyelvük, miközben beszélnek. :)

hétköznapi, természetes figurák. nincs bennük semmi túljátszás.

2009-04-24 18:24:31 Veronkah (2) #45

Meglepett. Mármint az, hogy mennyire unalmas, vontatott film. Jól indul, jó az alapötlet, jó a főszereplő. Aztán szép lassan egyre vontatottabb lesz. Dokumentaristának túl naív. Szerettem volna belelátni kicsit az illegális bevándorlók hétköznapjaiba, de két szerintem kidolgozatlan/irreális figura miatt nem sikerült: A barátnő túljátssza a sértődöttet, végigduzzogja a filmet, Tarek pedig túljátssza a laza, vidám, talpraesett csávót. És persze mindketten kultúrált, komolyzene-kedvelő, több nyelvet beszélő, tisztességes emberek. Nem beszélve a gyönyörű, visszafogott, divatosan öltözködő, jól szituált anyukáról. Szóval nekem mindig gyanús, amikor a szimpátiát egy adott társadalmi csoport iránt úgy próbálják kivívni, hogy teljesen asszimilált személyeket mutogatnak. Másrészt a hirtelen nagy barátság Tarek és a tanár között is kidolgozatlan volt. Plusz pontot érdemel viszont a vége.
Ha már az amerikai társadalompolitikáról és bürokráciáról van szó, Az utolső belövés című film például nekem sokkal realistább és ezért hatásosabb volt.

2009-03-02 17:39:10 a6notes (5) #44

Meglepett. Hibátlan.

2009-02-25 11:34:27 limupei (4) #43

Gondoltam:) Amúgy egy eladva. De elkezd off lenni, úgyhogy még egy kérdés privátban.

előzmény: Zalaba Ferenc (#42)

2009-02-25 11:23:05 Zalaba Ferenc (5) #42

természetesen. a corner film gondozásában. :)

2009-02-25 11:22:14 limupei (4) #41

Hú, pedig ez sokkal jobb film. Azért ugye lesz dvd-n?

előzmény: Zalaba Ferenc (#40)

2009-02-25 11:12:14 Zalaba Ferenc (5) #40

ez nem teljesen így van. szerencsére mostanában ismét "trendi" lett a művészileg értékes filmek, kisebb mozik látogatása: a cirko, a kino és az odeon-lloyd elég szép nézőbázissal rendelkezik. még az olyan obskurus darabok is, mint a CAOTIC ANA is összehoznak 3000 nézőt.

előzmény: Brumi (#36)

2009-02-25 11:10:58 Zalaba Ferenc (5) #39

annyi már megvan, de ebből a filmből jóval többet néztünk ki.

előzmény: Daemiaen (#38)

2009-02-25 10:36:59 Daemiaen (4) #38

Az 1000 nézó megvan már?

előzmény: Zalaba Ferenc (#35)

2009-02-25 10:36:02 zéel (5) #37

A magyar mozijárók (már aki még jár moziba!) "ízlése" jól tükrözi a szellemi leépülést! (Folytathatnám: de nem akarok off-olni!)

2009-02-25 10:34:43 Brumi (5) #36

Az ilyen és ehhez hasonló kisfilmek minőségben hiába iskolázzák le a plázákban vetített méregdrága filmeket, a kutya se kiváncsi rájuk. Sajnos ez van.

előzmény: Zalaba Ferenc (#35)

2009-02-25 10:28:47 Zalaba Ferenc (5) #35

ám úgy tűnik, ezek a problémák a magyar mozijárókat meglehetősen hidegen hagyják. :(

2009-02-19 16:31:05 zéel (5) #34

Sok más erénye mellett, ebben a filmben az is benne van, hogy a történelem (jelen esetben: 09/11 utóhatása) hogyan szól bele az emberek életébe. Szerencsére ma már a fiatal magyar filmesek közt is vannak, akik tudják, hogy a jó film és igaz történet nem kerülheti meg ezt a problémát!

2009-02-19 12:58:16 Zalaba Ferenc (5) #33

az arab férfi és nő között óriási a különbség. az előbbi belemászik az arcodba, tolakodik, affektál, nem hagy békén, az utóbbi viszont olyan, mintha dárdát nyelt volna. ugyanakkor elképesztően szívósak.

előzmény: tarax (#32)

2009-02-19 11:10:36 tarax (3) #32

Nem hisztit vártam, (bár most magam elé képzeltem és jót nevettem a dolgon :), hanem sokkal inkább több mimikát. Pl. amikor megérkezik a lakásba és megtudja a híreket a fiáról, vagy Richard Jenkins nagyjeleneténél. Nekem túl réveteg volt (ami azért sok helyen működött, pl. étterem, de sok helyen számomra zavaró volt). Persze lehet, hogy az is zavart mennyire nem hasonlít egymásra anya és fia.

2009-02-19 10:53:21 Zalaba Ferenc (5) #31

a külföldi fórumokon azon megy a vita, hogy hiam abbast miért nem díjazták a különböző átadókon. én ilyen messzire nem mennék, de számomra tény, hogy tökéletesen hozza azt az arab asszonyt, aki egész életében olyan nevelést kapott, melynek lényege az elfojtás, a takarás, az elrejtés. nagyon is ott vannak a mozdulataiban azok az ösztönök, vágyak és akarat, amit egy fiáért aggódó anyát jellemzik. számomra az lett volna hiteltelen, ha nekiáll hisztizni, mint valami olasz matróna. :)

előzmény: tarax (#29)

2009-02-19 09:52:35 zéel (5) #30

Egy szép és értő kritika, erről a szép és jó filmről – ITT!

Nem bírok ellenállni a kísértésnek, hogy ne szóljak hozzá a magyar filmcím kérdéshez. Az Erőszakik óta különösen hálás téma. Szóval...csapjatok agyon, de nekem a The Visitor magyar címeként (a Magyarországon oly jól bevezetett fogalom!) A Vizitdíj ugrott be! (Jó, belátom, nincs az Erőszakik magasságában!:)

2009-02-18 10:58:42 tarax (3) #29

Annyira akartam szeretni, de sajnos nem ment :(
A film jól indul, a tanár élete, találkozása a fiatalokkal az Állomásfőnökhöz méltó. Aztán jönnek a hibák. McCarthy megpróbálja az illegális bevándorlók életét bemutatni szeptember 11-ei támadások után egy "család" szemén keresztül. Azonban elég ügyetlenül csinálja. Az a fajta karakter és ember központúság ami az Állomásfőnökben működött, itt a rendszerkritikai szemlélettel nem talál összhangra. A film legnagyobb hibája azonban az anya karaktere (és az, hogy megjelenésével szinte elfelejtődnek a fiatalok). Hiam Abbass egyszerűen nem tudja életre kelteni a szerepét, szomorúan néz és kb. ennyi. Nem látszanak rajta igazi érzelmek, minden szituációban szinte ugyanolyan. Nincs anyai aggódás, bánat, düh, beletörődés vonzalom a tanár iránt stb.
Nagyon vártam a filmet, lehet, hogy ez hiba volt. Csalódást okozott.

2009-02-13 10:49:37 zéel (5) #28

Az Állomásfőnök után egy újabb (csillagos) ötös Thomas McCarthy-nak!

2009-01-29 15:50:49 Zalaba Ferenc (5) #27

íme a film magyar plakátja

2009-01-04 18:25:06 ronin07 (?) #26

Propagandafilm-e ez? Áááá.... Az olyan mozik, amiben a fekete-fehér, jó-rossz sablonokat egy finom mozdulattal elsöprik, majd kreatívan újra összerakják, azok számomra mindenfélék, de nem propagandisztikusak.
Bár az Állomásfőnök még nem "sétált elém" és láttam pár mood tone piece-t is (Elveszett jelentés, Fél-Nelson, Mielőtt felkel a Nap stb.), így szerkezetüket többé kevésbé kiismerhetőnek gondoltam.
Nos, A látogató-é nem volt az. Egy küzdelmes útért járó happy end-re számítottam, de nem jött be. De nem is baj. Richard Jenkis jégszívének felolvadása az afrikai muzsikára ugyanis oly bensőségesen és szívet melengetőn ábrázolt, hogy csak arra rávágtam volna az ötöst. És ha jobban belegondolok, a várva várt boldog vég hiánya újabb sablont húzott keresztül az életszerűség javára és engedett szabadjára valamit az utolsó másodpercekben, amit nem színlelésnek hívunk. Hanem a legsajátabb sajátunknak.

2008-12-27 12:51:49 cucu (4) #25

Na, most hogy már láttam a filmet, tudtam javítani a kommenteket. Az, h a Die Hard 2 topikban mi van, nem mentség semmire. Még "sejtelmesen" se tessék spoilerkedni, ez egy filmes fórumon elég alap szabály. Sajnos van, hogy már az is spoiler, ha kiderül, hogy van/lehet spoiler, de ezen nem lehet segíteni. :-)

2008-12-25 20:57:46 Gasz András (4) #24

Nézd a témája adja eleve, hogy nem egy hollywoodi cukormázzal van dolgunk és aki látja az első 20 percet az már tudni fogja kb a végét.

Ez kb. olyan mint hogy leírom lesz Kétarc a TDK-ban amit már kb. 1 éve lehetett tudni. Vagy hogy nem hal meg Batman stb. De legközelebb mindig spoilerbe írok kérésedre is. Bocsánat a sértésért.

2008-12-25 09:05:28 Zalaba Ferenc (5) #23

te, én erről nem nyitok vitát. ha te nem érzed, hogy nem illik egy magyarországon még be sem mutatott filmnek a végéről beszélni, hogy boldog vagy nem boldog, akkor a hiba nem velem van.

2008-12-25 08:59:40 Gasz András (4) #22

Konkrétan leírtam bármit is? Lásd pl. Die Hard 2as topic pl. most mi megy ott. Ne jöjj azzal, hogy azt már mindenki látta, mert azért nem igazán így van. Mondjuk aki elkezdi nézni és látja a Jenkinsen kívüli másik 2 főszereplőt gondolhat ilyen végre, én is erre gondoltam, csak attól féltem nehogy el Amerikásodjon.

2008-12-25 06:27:08 Zalaba Ferenc (5) #21

hát ez aztán baromi sejtelmes lett. főleg, amikor két másik, abszolút nem idevágó filmről is kotyogsz nagy sejtelmesen. :)

moderátor!

2008-12-22 21:00:52 Gasz András (4) #20

Azért szó szerint nem írtam le, max sejtelmesen. Nézze meg mindenki ajánlatos.

2008-12-22 20:59:46 Gasz András (4) #19

Je bele trafáltam a címbe, jól tippeltem. :D :D

2008-12-22 19:21:10 Zalaba Ferenc (5) #18

jó lett volna, ha ügyelsz a spoilerekre (a helyesírásról nem is beszélve).

előzmény: Gasz András (#14)

2008-12-22 19:13:20 Zalaba Ferenc (5) #17

magyar cím: A LÁTOGATÓ
hazai bemutató: 2009. február 12.
forgalmazó: odeon/cornerfilm

vélemény: fuck, yeah!

2008-12-20 23:34:58 Gasz András (4) #16

Ja oks bocsi, ezt nem vettem észre, én úgy tudtam hogy dec-decig nézik csak. Kösz a világítást. :)
És kukkold majd meg. :)

2008-12-20 23:28:15 limupei (4) #15

Még hány ezerszer kell elmondanom neked, hogy rohadtul nem számít a gyártási év, a lényeg, hogy Amerikában először mutassák be és legalább egy hétig fusson egy Los Angeles megyei fizetős moziban. Akár 1952-es film is lehet, ha teljesíti ezt a két feltételt.

2008-12-20 21:22:51 Gasz András (4) #14

A látogató (The Visitor ):

Jó kis független dokumentarista, a 2008as év Egyszerje ez a film, kevesebb élvezhetőséggel, sok sok vontatott perccel és felesleges művészies képekkel és zenével.
Sajnos ez a véleményem.
De ott van Jenkins (a Halálsoron kis egerét juttatja eszembe ez már + pont :D ) aki nagyszerű a filmben, jelölését méltónak vélném én is, de még nem láttuk a többi Oscar esélyest a főbb férfi szereplőknél. A film vége felén lévő düh kitörése volt talán a klimaxa csúcspontja Jerkinsnek. (okkal) A dob pergést is díjazom főleg a film lezárásaként nagyszerű ötlet volt. Tarek karakterét is imádtam kár, hogy csak a film felén látjuk és utána alig tudunk meg róla valamit, pedig jó lett volna látni mi lett vele. Nagyon szépen mutatja be a film, az illegális bevándorlók sanyarú életét és sorsát, szinte érzeni azt az érzést amit Tarek anyja és Walter érezhetnek. A szétesett egyetemi prof. karaktere is eléggé valós és jól megalkotott, hisz itt MO-n is van pár megcsömörlött, kiégett professzor. Maga a forg. könyv szerintem annyira nem új láttam már ilyesmi filmet, de az a vicces hogy nem emlékszem most a címére, meg hát félig-meddig a Once is hasonló.
Jerkinst tehát jelölni illik ha befér még a top5 be, de a filmet szerintem nagyon nem érdemes sajnos katarzist nálam legalábbis nem váltott ki, emellett sok az unalmas vontatott rész benne és itt nem akcióra, bombára, pörgésre, zúzásra, CGI-re gondoltam. Egy best picturenél nem illik az ilyesmi ugye. Természetesen ezek ellenére jó kis filmről beszélhetünk, csak a nagy közönsége érthetően nem lesz meg. Pedig 1 szer mindenkinek látnia kéne, mert érdemes. Tanulságos, és meghitt 2 ilyen fickó furán kialakult barátsága és aztán a drámai vége a filmnek is nagyon jól megoldott. (ez is + pont hisz Amerika ált., azért ide is happy smilet rakott volna a film végére). Jó hogy idén terjednek a baddy endek is. :) (In Bruges, TDK, The Visitor) Egyet nem értek, mindenhol 2007es filmnek van hirdetve. Oscarra így jelölhető lesz azért még pl. legjobb férfi főszereplő szintjén?

2008-12-19 17:26:06 Zalaba Ferenc (5) #13

igen, a hazai forgalmazó rendesen ki lesz, ha jenkins nem kap oscar-jelölést. :)

előzmény: Rainbow (#11)

2008-11-14 09:58:04 allegra (4) #12

Nagyon tetszett, amikor a mama először meglátta Zainabot, valami olyasmit mondott, hogy 'She's very black' azaz Nagyon fekete! A vége is remek volt, semmi amerikai hepiending, hanem a való világ.

2008-11-13 12:45:42 Rainbow (5) #11

Ki lesz a hazai forgalmazó?

2008-11-12 10:36:14 Zalaba Ferenc (5) #10

bár nem győzöm hangsúlyozni, hogy a legjobb film, amit idén láttam, egy dolog zavart benne: miközben mélyen elgondolkodtat, a film manipulál is. irányítja a gondolatmenetedet, az érzéseidet, a hozzáállásod. de sikerrel. :)

egyébként oscart jenkinsnek!

2008-11-12 08:45:22 Rainbow (5) #9

Azt hittem, az Állomásfőnököt nem tudja McCarthy felülmúlni. A frászt nem! Egyszerűen nincs olyan pontja ennek a filmnek, amibe bele lehetne kötni, minden "porcikája" tökéletes!

2008-11-10 10:52:19 Zalaba Ferenc (5) #8

hamarosan a mozikban! :)

2008-09-29 22:43:12 Gasz András (4) #7

Mi lesz vajon a magyar címe? A látogató? :)

2008-09-29 22:33:19 limupei (4) #6

András: jamamura szadakó

Amúgy várom, hú de várom a The Visitort (...jobban mint a TDK-t, ha már megemlítetted:))

előzmény: Gasz András (#5)

2008-09-29 22:30:01 Gasz András (4) #5

Nem a TDK? Ejnye :D Egyre kíváncsibb vagyok rá csak kár, hogy kéne az a felirat. :D Ez a név egyébként kitalált név vagy valami japán női név? :)

2008-09-29 22:22:21 Zalaba Ferenc (5) #4

egyelőre nem.

nem szemrehányás, csak konstatáltam. nálam továbbra is az év filmje.

2008-09-29 21:22:36 Gasz András (4) #3

Csak nincs hozzá magyar felirat. :) Moziba meg dvd-n meg nem lehet itthon megnézni ugye. :)

2008-09-29 20:31:05 Zalaba Ferenc (5) #2

látom, kikerült a dvd-rip. ;)

2008-05-29 13:13:42 Zalaba Ferenc (5) #1