Blindness (2008) ☆ 👁

Vakság

(Fernando Meirelles)

angol-brazil-japán-kanadai-olasz dráma, szerelmi történet, thriller

3,3

2020-04-12 17:44:09 Leo_Stotch (2) #21

Az alapötlet mesteri.
Az utolsó fél óra nagyon jó..
De..
gyakorlatilag az egész félrement, kezdve ahogy bezárják őket, az itt a teljes ötlettelenség, mintha csak a finálé lett volna meg és addig ki kellett volna húzni a film játékidejét, meg ez a kis terror ami ott benn kialakul, Moore lát, 5 perc alatt lerendezhette volna a Hármasokat, meg az, hogy emberi jogok?
Óriási baklövés. Meg az, hogy Ruffalo megdugja a nőt, mindketten vakok, mire számít, h az asszony nem látja? Annyira erőltetett..

2017-01-01 01:20:51 Ugor (2) #20

Ilyen töketlenül csetlő-botló filmet... abszolút valószerűtlen volt minden ízében és porcikájában. Volt valami erkölcsi konfliktust bogozgató szándék valahol, de nem jutottunk le odáig.

2015-08-03 12:34:42 csabaimate (?) #19

A könyvet szerettem, úgy tűnik, a filmet nem fogom megnézni. Már a trailer is elrettentett.

2010-11-24 23:33:47 Zsombi (1) #18

Nagyon gyenge film, mi kimentünk moziból a felénél, mert a téma is eléggé borzasztó volt és maga a film is rossz.

2009-12-11 13:52:03 trockij (5) #17

Az általad javasolt verziót a District 9-ban tárgyalják. Arra igazán nem lehet gondolni, hogy senki más sem immunis rá. Ráadásul ez nem betegség, hanem esemény.

2009-09-20 13:53:51 VVega (2) #16

Már a könyv is csak közepes. Meirelles pedig még le is csiszolta az éleket, mindennemű naturalizmust és brutalitást mellőzve egy kizárólag a felvetett alapkérdés felszínét kapargató, unalmas filmet készített.

2009-07-08 14:22:26 osi (3) #15

Néhol valóban leül a film, de az érdeklődésem azért fenntartotta. Sajnos egyik szereplővel sem sikerült azonosulnom, és kifejezetten idegesített Julianne Moore karaktere, aki sok esetben az én logikámmal ellenkezően cselekedett.
Az apokaliptikus városképek tetszettek, a fényképezéssel kapcsolatban felemásak az érzéseim.

2009-06-21 21:11:21 zéel (4) #14

Mesteri képi világ, zseniális képi megvalósítás...olvasom az alanti hozzászólásokban. És nagyon is egyetértek! De nálam egy filmnél (mely mégiscsak elsősorban képekkel operál!) megér egy jó osztályzatot! Ráadásul egy izgalmas kérdés a film története: mit csinál egy ember-csoport kiszolgáltatott helyzetben? Tudunk-e jól dönteni, ha nem látunk (tisztán)?

2009-06-21 02:23:14 useless (2) #13

Nekem ez a film műfajilag inkább paródia, szatíra, mint dráma. Abból is a legunalmasabb.

2009-06-15 22:32:31 Olórin (2) #12

Nem értem az okfejtést. Attól, hogy nem tudják, mi ez a kór, még gondolhatnának rá, hogy az immunis nőt megvizsgálják - sőt, főleg azért.
De mindegy, mert amúgyis rohadtul unalmas film.

előzmény: jorgecosta (#11)

2009-04-14 06:54:20 jorgecosta (3) #11

nincs logikai bukfenc, mert a betegseg nem logikus betegseg, semmit nem tudunk rola, isteni csoda vagy inkabb buntetes, ami probara teszi az emberiseget (vo. szt. pal, utal is ra a film is), mondjuk igy. ugyanigy arrol sem tudunk meg semmit, hogy a no miert immunis. ezuttal ez a saramagoi nagy otlet, ami szandekosan mentes a logikatol.
speciel nekem a kepi megvalositas nagyon tetszett, egeszen zsenialis. azt sem nagy kockazat kijelenti h jol visszaadta a konyvet, tenyleg tokeletesen hozva a hangulatat. mas kerdes h a konyv csak ennyi, ugyanugy kihagyja a "ziccereket", mint a film. el kellett volna tavolodni tole egy kicsit, ezt meg nem akartak egyszeruen, meg is lett az eredmenye.

előzmény: a6notes (#10)

2009-02-27 17:46:02 a6notes (3) #10

Erős film, jó film, az egyetlen dolog,
hogy öt perc után a film végéig azt kiabáltam, hogy immunis, viszgálják meg, csináljanak a véréből oltást! Pláne, hogy ha ő maga is egészségügyi dolgozó, akkor elvártam volna tőle ennyit. És ez elég nagy logikai bukfencnek tűnik.

2009-02-07 23:52:39 vadPINGvin (1) #9

Megpróbálkoztam vele. Addig jutottam amíg bezárják őket, de ez alatt a negyedóra alatt épp elég értelmetlenség történt. Nem várom meg amíg fokozzák.

2009-02-01 23:42:50 Dió (1) #8

A képek egy ideig nekem is tetszettek, aztán valahogy a felénél kezdtem el úgy érezni, hogy ha nem csavarják le a kamerán a kontrasztot, követem én is a film szereplőit és megvakulok... értem én, hogy ezzel akarták érzékeltetni a helyzetet, önmagában ez jó ötlet, csak néhol már sok volt...

2009-02-01 21:50:33 Oscee (3) #7

Én is szerettem volna 4-est adni rá, de a könyv tényleg leírhatatlanul szar.

Viszont a mesteri képi világ miatt 3-asnál rosszabbat nem kaphat.

2009-02-01 21:00:13 Dió (1) #6

Pedig szerintem nyugodtan lehet hinni a negatív kritikáknak, ez a film ugyanis a kihagyott ziccerek iskolapéldája. Már az elején a kórterembe zárt fertőzöttekről van szó, és ilyenfolytán a film simán kikerüli az olyan társadalmi következmények ecsetelését, amikre egy ilyen katasztrófa esetén marha kíváncsi lenne a néző. Ez még egyébként megbocsátható lenne, ha a kórterembeli történések teljesen rendben lennének, de ott meg először jönnek a túlkapások (egyszerűen röhejesen irracionális az őrök viselkedése pl a lelövéses jelenetben), az üresjáratok, a sablonok… a karaktereket egy huszárvágással elintézi a film (Danny Glovernek pl alig van értelmes sora vagy szerepe), azzal pedig, h Julianne Moore lát és ezt titokban tartja, a hetvenedik percig semmit sem kezdenek, és sztem utána se, csak ott már le kellett lőni a filmet, mert fizikailag fájt. Egy ilyen alapsztoriból ekkora ürességet kihozni azért tényleg teljesítmény...

2009-01-26 21:47:07 remete bácsi (3) #5

Nehezen tudok pontot adni a filmre, mert lehetőségeiben határtalan, egyes momentumaiban pedig csodás allegória lehetett volna. Azonban becsúsznak ezerszer látott, olykor bicskanyitogató sablonok, s ennek folytán durván hitelét vesztette nálam. Kér érte. Kicsit költőibben, kevésbé hatásvadász, provokatív módon nagy film lehettt volna.

2009-01-25 14:24:05 verdeleth (5) #4

Nekem nagyon tetszett a film, nem értem a fanyalgókat. Még a könyv hangulatát és lényegét is visszaadta, a rendezés, fényképezés 10 pontos. Nézze meg mindenki, nem hinném, hogy csalódna

2008-09-26 02:24:38 Chen (4) #3

Lehet már tudni esetleg mo-i bemutató időpontot? Kb?

2008-09-05 16:46:31 Dió (1) #2

A rottenen megjelent négy kritikából három már elég rendesen szapulja a filmet, ami azon túl, h elszomorít, meg is lep, mert ez nagyon nem annak a filmnek tűnik, amiben egyáltalán hibázni is tudnának a készítők... mindegy, ez még csak négy vélemény.
Bennem mindenesetre módszeresen megáll a vér a trailer alatt az "and I won't forget you face"-től, akárhányszor nézem, cseszettül várom, csak ne kéne ennyit várni rá.

2008-06-19 17:38:16 [: Azuroo andrew :] (?) #1

remélem Meirelles filmje lesz a igazi "Happening" film ebben az évben