Night of the Living Dead (1968) ☆ 👁

4,2

2018-03-14 21:52:09 erahurka (4) #18

Nem öregedett valami jól :/

2016-05-17 16:56:14 gerbence (5) #17

Csatlakozom, moziban nézve óriási élmény volt! Ötös.
Ami igazán meglepett így nagyvásznon újranézve, hogy a színészek mennyire nem rosszak. Úgy emlékeztem, hogy eléggé amatőr színjátszós hangulata van, de az a helyzet, hogy tök jól játszottak. Barbara persze baromi idegesítő (a film egyik feszültséglevezető csúcspontja, amikor Ben végre lesom neki egy sallert), de hát ő ugye az első tíz percben sokkot kap és azután abban van végig, szóval ez érthető.
A többiek viszont kimondottan rendben vannak: Ben karakteres és karakán, ha a kilencvenes remake-et én castingoltam volna, egyértelműen Samuel L Jackson játszotta volna Duane Jones szerepét - tisztára a fiatal Sam Jackson! A családapa hitelesen arrogáns és seggfej, érezni rajta a feszültséget; a felesége és közte lezajló interakciók szavak nélkül is mindent elmondanak egy balsikerű házasságról; de a kedvencem a seriff. Ekkora zsíros tokás parasztot ritkán látni - azaz nagyon is gyakran, utcán, buszon, hivatalban, mindenhol... zseniális és tökéletesen életszagú.
Sokkal, de sokkal kevésbé gagyi, mint emlékeztem, sőt, egyáltalán nem az. Rettegni persze ma már nem fog rajta senki, a zombik a mai "zombiesztétika" szerint elég ügyetlen kinézetűek, de gyakorlatilag hibátlan a film.

előzmény: VVega (#16)

2016-05-17 11:36:01 VVega (5) #16

Nézzétek meg most moziban, ha tehetitek. Óriási élmény volt így sokadjára is. Alap horror.

2015-09-16 12:56:05 Bip (?) #15
2015-08-10 03:33:43 nihil Velvet (4) #14

A film meglepően hamar belevág a közepébe, hogy aztán az egész további játékidőn keresztülvigye ezt a feszültséget árasztó semmittevést, amit a főszereplők csinálnak. Szegelnek, rádiót hallgatnak, alszanak... Kicsit becsapva éreztem magam emiatt, mégsem untam egy percig sem, ami azért nem semmi. Egész jól megteremti a klausztrofób érzetet, amiből csak hőseink iszonyat hosszúra elnyújtott vitája (a-pince-biztonságos-de-onnét-nem-halljuk-a-segítséget-de-csak-egy-ajtót-kell-eltorlaszolni-de-kevés-a-hely-agyfasz), valamint a nevetségesen amatőr színészek a nevetségesen hiteltelen reakcióikkal tudtak kizökkenteni. Romeróhoz híven enyhe társadalomkritika szaga is van a filmnek, a befejezésen pedig annak ellenére tátottam a szám, hogy tudtam, mi fog történni, mert jóval ezelőtt képes voltam a hülye fejemmel elolvasni a Wikipédián.
Szóval nálam egy gyenge négyesre azért végülis feltornázta magát.

2015-01-21 10:46:23 hollyaudreyanne (5) #13

Nem különösebben félelmetes, a színészek kicsit esetlenek, és a vége simán kitalálható. Mégis elejétől a végéig lekötötte a figyelmemet, mert érdekes és hangulatos film.

2014-12-08 20:40:05 BogZsu05 (5) #12

Gondoltam én naiv, jó kis zombi film, kora reggel ha megnézem,(az öcsémmel:)) nem lehet semmi gond.
Ennyi feszültséget, félelmet, izgalmat, undort nem éreztem mostanában.
Soha többet horror, thriller, de még akció sem. :)

2011-03-18 00:18:48 BonnyJohnny (5) #11

Második megtekintésre inkább észrevettem a film gyengeségeit (ami főképp a színészi játékban keresendő), de egy (gyenge) zseniálisra még így is jó nálam.

2010-07-22 21:13:02 bubu_ (4) #10

A színészi játék egy-két kivételt tekintve borzalmas, a történet lassú, a végét ha nem is az elejétől, de az utolsó 10 percben ki lehet találni, de genre teremtő alapmű.

2010-06-16 12:17:23 BonnyJohnny (5) #9

Azzal, hogy egy éjszaka alatt, egy házban, hat szereplővel dolgozik. És, hogy az egymás közötti párbeszédek, illetve testbeszédek mennyire jól bemutatják a karaktereket, szinte azonnal, ez a film a horrorfilmek 12 döhös embere. Hát konkrétan 6 félő embere. :D
Amúgy a halálok mind sokkolóak bizonyos értelemben.
A lány beszorul, a pasija meg mehetne, de visszamegy érte, a másik nőt a lánya öli meg (miután az evett az apjából), a harmadikat a testvére, a szemét halála egyfajta statáriális bírói ítélet következménye, ami a legjobban jellemzi az összezárt és bekerített emberek közt kialakult állatias szociális rendszert, de néger halála az ütőkártya a végén. Igaz, lehetett sejteni, és így ne üt akkorát, mintha mondjuk megkönnyebbülten mosolyogva sétált volna az ablak felé, és bummm, de mindegy, így is ez a legütősebb, és legtanulságosabb
Amúgy a filmben kiemelném a zenét, ami egyszerű, és időnként felbukkanó. Valószínűleg rossz is, de olyan ügyesen van használva, hogy hatásos lett. Valamint az operatőri munkát, ami az extrém látószögű fényképezésnek köszönhetően nagyon (jó értelemben vett) zavaró hatást ér el. A feszültség keltés csillagos ötös, ezt már tényleg csak Sidney Lumet rendezhette volna jobban... :D

2009-11-06 13:00:35 myke7 (5) #8

Zombi filmek kedvelőinek kötelező darab. Régi, megkopott, a zombikat már-már viccesnek ábrázoló mű, mely azért még mindig tartogat 1-2 nagyszerű húzást. Remekül prezentálja a bezártság és a elszigeteltség érzését, főleg azokban a 1960-as években, mikor még az információ sokkal lassabban terjedet. Valamint ízelítőt kapunk az emberi butaságból is. Emelem kalapom Romero eme munkássága előtt.

2009-09-10 21:06:53 acidphase (5) #7

itt most vegso csattanonak arra gondoltok h

a vegen a feka foszereplot is lelovik, pedig o nemis volt zombi? hat en mar megsem lepodtem vhogy sejteni lehetett amikor ott botorkalt , es kozelitettek hozza puskakkal

persze az egesz film zsenialis.. kedvet kaptam a holtak hajnalahoz is :P

2009-01-12 15:16:59 David (5) #6

Hát igen!Régen még tudtak horrorfilmet készíteni.Amikor a kiscsaj átváltozik, eszik az apjából majd brutál módon megöli az anyját...na sztem ez a csúcspontja filmnek!nagyon durva!!!

2007-11-17 20:26:31 wayage (5) #5

Végre láttam én is. Mivel 68-ban készült a film, mai szemmel nézve pár jelenete megmosolyogtat. DE csak pár jelenete!. Mivel az összes többi baromi erős feszültséget áraszt. A végéről meg tényleg ne beszéljünk, mert az látni kell.

2007-06-10 22:07:41 Olórin (5) #4

Hihetetlen, milyen erőteljes képi világa van, plusz az egész sorozatból ez a leginkább feszültségteljes, és akkor az extrabrutális befejezésről még nem is beszéltünk...

2007-05-20 23:44:59 deviant (5) #3

nézd meg az összeset, ha teheted. szerintem még a remake-ek is egész jól sikerültek.

2007-05-20 22:40:20 yuriko (?) #2

Hála a véleményednek, vettem a fáradtságot, és megnéztem. És egy nagyon jó kis zombi filmet láttam!! A végén óriási "csattanóval", amit nem felejtek el egyhamar. És abba is biztos vagyok, hogy megnézem Romero többi művét is.

2006-08-24 14:11:51 deviant (5) #1

ahogy haladunk előre a játékidőben egyre inkább bebizonyosodik, ez nem csak egy zombifilm, de még csak nem is kizárólag egy kultikus horrorfilm, ez egy klasszikus mozi. a végkifejlet egyszerűen pofánvágja a nézőt. az ember maga is tömeggyilkosság válik, örömét leli abban, hogy bármit elpusztítson, ami mozog. érdekes, hogy romero a filmzene használatát a befejezésre fejleszti tökélyre. 10/10