János vitéz (1973) ☆ 👁

(Jankovics Marcell)

magyar animáció

4,1

2019-12-21 00:27:05 proteus (1) #11

Annyira túlmozgásos, hogy képtelen voltam megnézni. Sajnálom, mert különben ötletes és a képek helyenként csodaszépek.

2019-09-16 12:52:32 budaik (?) #10
2018-12-25 03:00:37 budaik (?) #9
2018-05-22 10:13:10 betti (5) #8

Nagyon szerettem, lányom szintén, ezért ötös. De nem értem, és kicsit bánt is, hogy míg végig szó szerint követi az eredetit (igaz, úgy, hogy csak az hangzik el, amit konkrétan mond valamelyik szereplő, a "narráció" tehát teljesen kimarad), addig az, amikor a francia király kérésére Jancsi elmondja az élete történetét, az teljesen kimarad - látjuk/tudjuk, h most meséli el, de elhalványodik a kép, majd újra "visszatér", amikor befejezi a történetet, ami alatt van, aki szinte elalszik. Ez az egyetlen rész Jankovics feldolgozásában, ami számomra érthetetlen.
a) Miért nem "mondta" el valóban a történetét Jancsi, úgy, ahogy Petőfinél szerepel? Sokkal teljesebb lett volna a karakter, no meg ha addig és azután követi az eredetit, itt miért nem?
b) apróság, de miért unja magát halálra némely szereplő, asszem pont a francia király? Ez nem adódik az eredeti történetből, amit persze nem muszáj szó szerint követni, no de addig ez történt. Ráadásul így, h a néző (legtöbb esetben gyerek) csak azt érzékeli az egészből, h hát, Jancsi története nyilván jó uncsi lehetett, ha a hallgatók így ásítoznak.
Így meg már különösen rossz hatást kelt (bennem legalábbis).

El tudom képzelni, h esetleg készültek próbálkozások a gyerekkor bemutatására, csak a végeredmény, a rajzok nem tetszettek Jankovicsnak, és inkább kihagyták az egészet... De ez nekem nem jó magyarázat :(

2018-05-21 18:12:36 Demóna (5) #7

Ez nagyon jó!Nagyon tetszenek a rajzok.

2013-05-02 13:52:44 hhgygy (?) #6
2010-08-20 22:56:09 sár meg kavics (5) #5

Hétéves kis barátnémmal ugyanúgy élveztük (lekötötte, ahogy nem sokminden), szerintem a János vitéz például ezért zseniális;)

2010-04-16 06:38:42 Inconnue (5) #4

Utoljára kb. 20 éve láttam, most is megnéztem. Lenyűgöző. Elmondhatatlan, mi minden van ebben a filmben. Talán Weöres Sándor gondolata bevezet ebbe a világba (is): "Alattad a Föld, fölötted az Ég, Benned a létra." Jankovics Marcell igazi képíró. Méltó ajándék mindannyiunknak a Petőfi születése utáni 150. évből.

2010-01-02 23:52:33 acdctibi (5) #3

kedvenc régi mesém:)

2009-04-11 10:07:42 bengeeno (4) #2

Jankovics Marcellt eléggé megihlette a The Beatles pszichedelikus szürreális járműve, aSárga tengeralattjáró. Természetesen ettől függetlenül sikeresen a saját arcára formázta és végül pozitív lett a végeredmény.

2009-03-30 17:17:41 puttancsospeti (3) #1

Jól eltalált alkotás.