Tomorrow Never Dies (1997) ☆ 👁

(Roger Spottiswoode)

amerikai-angol akciófilm, kalandfilm, thriller

3,3

2020-10-24 14:15:20 Benny Bug (3) #30

A szérián belül eléggé se íze-se bűze kategóriás. Meg sem próbál igazán jó lenni, viszont rossznak sem mondható. Tisztes iparosmunka lett belőle, vállalható színvonalon, de semmi nincs benne, ami igazán kiemelné a többi Bond-film közül.

2020-07-15 13:53:17 sptt (4) #29

Egy Bond-film többnyire alapból jobb az átlagosnál, mert olyan trükkök, olyan akciójelenetek és technikai dolgok vannak benne, amelyek kiemelik őket egy átlagos akciófilm kliséjéből. Ugyanakkor azt vettem észre, hogy maga a film, a sztori, az akciójelenetek közti történések nem igazán kötnek le, semmi igazi extrát nem láttam, ami szokatlan lenne egy Bond-filmben. Kicsit olyan volt ez, mint a McDonald's Big Mac-je. Akárhol eszem, ugyanazt kapom. Most is azt kaptam, amit egy James Bondtól kapnom kell. Se többet, se kevesebbet. 7/10

2018-02-12 08:14:41 critixx (2) #28

Érdekes, hogy viszont ebben a filmben szinte alig vannak felesleges jelenetek és a tempó is viszonylag zökkenőmentes. Ritka egy Bond-film esetében. Talán ezért is van, hogy a Gyémántok óta ez a legrövidebb Bond-film (ha beleszámítjuk, hogy az utolsó 4 perc a végefőcím, akkor még a Csak kétszer élsz-nél is rövidebb).

2018-02-11 22:43:57 csabaga (3) #27

Gondold meg,Bondnak Cary Grantet akarták,aki egy elegáns ember volt,komikusi vénával.Ezt a típus Connery és Moore hozta más-más módon.A többiek jelentéktelenek voltak (lesznek),még Dalton is,aki történelmi filmekben lett ismert.

2018-02-11 22:22:21 BonnyJohnny (3) #26

Ó hát (sajnos) már nem Michelle Yeoh-al készítenék el. Ő legfeljebb visszajöhetne, mint M kínai megfelelője, vagy valami cameo szerep. De maga Yeoh ugyanúgy kiöregedett ebből a szerepből, mint Brosnan, akinek már az utódja is éppen most öregszik ki... :/

2018-02-11 22:18:43 critixx (2) #25

Igen. Mint lentebb is említettem, Carver mellett Wai Lin a pozitív színfolt ebben a filmben. Kicsit Anya Amasova őrnagy kínai megfelelője ő, egy nagyon szexi, de mindemellett kellően veszélyes és igazán talpraesett hősnő, aki simán megállja a helyét Bond mellett. Érdekes lenne vele egy külön sorozat. (Bár ő most éppen a USS Shenzou kapitánya, "másodállásban" pedig a tüköruniverzum császárnője. Holnap jön az évadfinálé! :))

2018-02-11 22:12:33 BonnyJohnny (3) #24

Viszont Wai Lin karaktere tetszik. Meglepő, hogy smemit nem kezdenek vele manapság, mikor a női akcióhősöknek és Kínának is divatja van. Pár filmje után lehetne egy crossover is az aktuális Bonddl. :)

2018-02-11 21:51:57 BonnyJohnny (3) #23

Szerintem határozottan a Dalton féle Bond folytatása ő. Itt például megölik a szerelmét, a következőben ő lövi le, a negyedikben hadifogságból tér vissza. Mindegyikben lett volna lehetőség, de mindegyiknél visszatáncoltak addig, amíg jól áll rajta az öltöny, megtudja villantani a "Remington Steele" mosolyát, szépek a női és a járművei.

Amúgy az ő Bondja kicsit Ramington Steele-es, ahogy Moore-é is angyalos kicsit (piperkőc, kedélyes, viccelődő).

2018-02-11 21:42:59 critixx (2) #22

Na igen, ez az a Bond-film, ahol a főgonosz érdekesebb és karizmatikusabb személyiség mint maga Bond. Ezt is megértük.

Amúgy lehet ez a rendezés és forgatókönyv hibája is, mert a GoldenEye-ban Brosnan itt-ott azért megcsillogtatta "Bond-ságát", az ember elhitte róla, hogy ő az a bizonyos 007-es (pl. a kaszinó jelenetben), itt viszont iszonyú sótlan, egyszerűen hiányzik belőle minden, ami megkülönböztetné őt egy átlagos akcióhőstől.

Van egy teóriám. A készítők mindig igyekeztek az adott színész karakteréhez igazítani Bond személyiségét. A macsó Connery, a "suta" Lazenby, a piperkőc, kedélyes, viccelődő Moore, a kemény, de belül érzelmes Dalton. Brosnan esetében viszont az a helyzet, hogy neki nincsen karaktere, ezért itt Bondnak sincsen. Ami elég szomorú sok tekintetben. No, még két film vele.

2018-02-11 19:38:59 csabaga (3) #21

Nekem ez az egy Brosnan-Bond tetszett valamennyire,nem a főszereplő (rémes!) ,hanem a "főgonosz" miatt,aki emlékeztetett a régi rosszfiúkra. Nemrég olvastam egy pár oldalt Moore-ról.A szerző szerint a 70-es években a brit titkosügynök olyan anakronisztikus figura volt,hogy csak a Roger Moore által előadott komolytalan stílusban volt életképes.

2018-02-11 16:16:09 critixx (2) #20

Nem tévedtem nagyot, amikor (kamaszkori emlékeimre hagyatkozva) három éve azt írtam, ez az egyik legfelejthetőbb Bond-film. Mert tényleg az. Brosnan második filmje már nem tudja megugrani a GoldenEye által felállított mércét és hamar kifullad. Egy látványos, de kiszámítható és üres akciófilmet kapunk, mely egy-két pillanatában emlékeztet a széria jobb darabjaira.

A történetre nem érdemes szót pazarolni, talán annyit, hogy döbbenetes mennyi eredetiség nincs benne, mintha minden mozzanata valamelyik korábbi Bond-moziból lenne átemelve (a Csak kétszer élsz-től kezdve A kém, aki szeretett engem-ig). A Dalton-féle irányvonalat egy csapásra elfelejtették a készítők és visszatértek a Moore-éra sekélyességéhez mind a főszereplőt, mind a cselekményt illetően, azzal a különbséggel, hogy Moore legalább rendelkezett egy olyan karizmával és személyiséggel, mely megtöltötte élettel a sokszor paródia-szintre redukált 007-est, míg Brosnan egyszerűen semmilyen a szerepben. Ott van, hordja a rá szabott öltönyöket, de épp hogy észrevesszük a vásznon, annyira halovány.

Jonathan Pryce rutinnal hozza a klasszikus manírokkal felvértezett (személyiségében leginkább talán a Moonraker Hugo Drax-ével rokonítható) főgonoszt, aki ezúttal Rupert Murdock ördögi változata (miként Christopher Walken anno a Halálvágtában Bill Gates ördögi változata volt). Segéderőnek ezúttal a Scooter frontemberét és Csuja Imrét sikerült szerződtetni. A feleségét játszó Teri "Született feleségek" Hatcher viszont olyan szinten irritáló (és annyira híján van mindennemű színészi tehetségnek), hogy a néző kifejezetten örül neki, mikor Bond holtan találja. (Ehhez hozzájön, hogy Brosnan - csakúgy mint a GoldenEye esetében - nagyon gáz a romantikus jelenetben.) A film kevés erőssége közé tartozik Michelle Yeoh, aki nem csak nagyon szép, de a rá bízott papírvékony szerepet is sikerül élettel megtöltenie. Plusz végre Bond ismét egy hozzá mérhető, igazán "tökös" partnernővel találja szemben magát (nem véletlen, hogy a 23. századra a Terrán Birodalom császárnője lesz a hölgyből :DD).

Egy szó mint száz, sajnos újra elindult lejtmenetbe a sorozat.

2015-01-28 16:50:35 csabaga (3) #19

Nekem nem az esetem a plasztiknő.

előzmény: Leslie (#18)

2015-01-27 20:17:40 Leslie (?) #18

A "hiteltelen atomtudóst" elfogadom, a "külsőre rémest" viszont nagyon nem.

2015-01-27 19:28:28 critixx (2) #17

csabaga elég jól jellemezte Richards kisasszonyt A világ nem elég topikjában. :-)

előzmény: Leslie (#14)

2015-01-27 17:20:18 csabaga (3) #16

Ahogy írod,és is képtelen vagyok egy Brosnan filmre általában visszaemlékezni.Egy-egy jelenet és kész.
Az egész széria akciófilm unalomba fulladt,abba is hagytam a paródiának is nevetséges utolsó Bond után.

2015-01-26 22:09:47 Leo_Stotch (4) #15

11 évesen, moziban, első bond filmként örök élmény.. Ahogy a bmw-t kihasználják, öröm nézni. Sztem jó kis mozi..

2015-01-26 21:34:19 Leslie (?) #14

Inkább nektek mi bajotok van? :) Sophie, Denise és akkoriban Teri is igen dögös volt. Csak nem színészi teljesítményt vártok egy Bond-lánytól? A korábbiak közül melyikük nyújtott olyat?

2015-01-26 21:28:44 critixx (2) #13

Erre igyunk! ;-)

A következő filmben pedig Sophie Marceau és Denise "Charlie Sheen (ex-)felesége" Richards a két Bond-lány. Komolyan, mi bajuk volt a készítőknek akkoriban?? Bár, tudván mikor készültek ezek, örüljünk hogy nem a Spice Girls tagjai szerepeltek.

előzmény: Ágó (#12)

2015-01-26 21:11:44 Ágó (2) #12

Nem hiszem el, hogy egyetértünk. :)

2015-01-26 21:06:32 critixx (2) #11

Ez egy olyannyira jellegtelen Bond film, hogy őszintén, nagyjából semmire sem emlékszem belőle. Brosnan legtöbb darabja amúgy is felejthető volt, de ez viszi a prímet ilyen téren. Teri "Született feleségek" Hatcher mint Bond lány? Akkor már inkább Monica Bellucci, kár hogy őt kiejtették.

Korrekció: egy emlékezetes dolog a film kapcsán - annak idején, mikor bemutatták, talán Réz András írt egy cikket "James Bond megküzd a dinókkal" címmel (valószínűleg ezen film és az épp aktuális Elveszett világ kapcsán), én pedig tízéves fejjel azt hittem, a filmben a 007-es tényleg dinoszauruszok ellen harcol.

2013-02-06 23:54:59 ChrisAdam (4) #10

Jó kis Bond-film, egy lábnyomnyira marad el az Aranyszemtől. Bond karaktere viszont most nem volt olyan erős. Nem volt akkora lélekjelenléte, legalábbis az elején. Itt már újítottak a Bond-stíluson, nemcsak technikailag (látvány), hanem a történet is egyedibb volt, mint pl. akár az előző.
A második fele nagyon rendben van, iszonyat pörög az a vietnami jelenet!
Amúgy durva, hogy amikor megláttam a főgonoszt, rögtön arra gondoltam, hogy mennyivel stílusosabb lett volna Anthony Hopkins! Erre ott olvasom az érdekességek közt, hogy őt is felkérték...
No, szóval jóféle. 80%

2012-11-29 16:55:24 Victor Vance (4) #9

Abszolút korrekt, szórakoztató Bond-mozi, rendesen belesimul a sorozatba, viszont sok különleges dolgot, meglepetést nem okoz, nincs benne semmi kiemelkedő monumentum. Martin Campbell nagyszerű mozija után kissé lejjebb esett a színvonal, bár Spottiswoode iparosmunkája sem nevezhető nyugodt szívvel gyengének, rossznak pedig főleg nem.
Brosnan tökéletesen kelti életre a brit ügynököt, többek közt az ő remek alakítása emel a színvonalon, az aktuális színésznők most sem színészi teljesítményeikkel vesznek le minket a lábunkról (főleg nem Hatcher, de ilyen test mellett…), Jonathan Pryce pedig néhol túljátssza a szerepét, de a karaktert jól hozza, igaz nem olyan karizmatikus mint az előzőben Sean Bean. A film története pedig az egyik legérdekesebb a sorozatban, mindmáig megvan az aktualitása, s popcorn-mozihoz mérten még egy csipetnyi mondanivaló is akad benne, természetesen szigorúan a műfaj keretein belül maradva.
Az akciójeleneteket most sem rontották a film csúcspontjai a parkolóházas autósüldözés, vagy a motoros mókázás a Távol Keleten. Viszont a mozi végére Bond igazi Rambová vedlik át, egy fél hadsereget legyilkol, míg ő meg sem sebesül, kicsit piszkos lesz, pedig annyiszor lőnek rá, hogy az már a franchise eddigi epizódjaihoz mérten is sok egy kicsit. És egy idő után már átmegy humorosabb tónusba is az alkotás, főleg mikor Bond és Carver kontráznak egymásra, utóbbi a már említett túljátszásának köszönhetően is komolytalanok lesznek kissé a jelenetek, és akkor még nem is említettem a robosztus szőkét, Stamper-t. Ettől eltekintve azonban remek szórakozást nyújt, egy átlagnál jobb minőségű epizód. De az Aranyszemhez semmiképp sem ér fel.

2012-11-21 11:26:12 TomPowell (4) #8

Azt aláírom, hogy az Aranyszem után A holnap markában visszalépés, és inkább biztonsági játék (valaki megint egymásnak akarja ugrasztani a nagyhatalmakat), ugyanakkor ez a média általi világuralom még ma is megállja a helyét, persze a Bond-i túlzások figyelembe vételével. Jonathan Pryce tobzódik a szerepben (néha már túlságosan is), de a játéka feledteti azt, hogy a szerepe nincs túlbonyolítva (Stamper figurája viszont komolyan vehetetlen). Szerintem Teri Hatcher figurája érdekesebb és a szebb, de hamar kiírják, és a kevésbé szép, és erőltetett "női Bond" Michelle Yeoh jön a helyére. Bond újboli sebezhetetlensége is vicces (főleg a nyitó jelenetben), de az akciók, főleg a parkolóházas és a motoros üldözés parádésak. David Arnold zenéje végre visszahozta a klasszikus James Bond érzést (mondjuk a témát itt még a kelleténél többször használta), viszont Sheryl Crow dala kifejezetten gyenge, legalábbis ha összehasonlítjuk az Arnold által írt, K.D. Lang énekelte számmal a film végi stáblista alatt.

2012-11-21 09:47:37 Gasz András (3) #7

A Holnap markában:
Egy újabb felejthető rész. Jonathan Pryce figurája , a segédével (szőke übermensch komolytalan, paródiás kinézettel) inkább kínos és humoros volt, valahogy nem illett ide. Lehet persze hogy ebben már annó a Karib tenger kalózai szerpelése is benne volt ott szoktuk meg. James Bond újra osztja az egysoros humoros mondatokat csak itt már minden 5. percben, s ettől egyáltalán alig van komolyan vehető elem a filmben. Az autós távírányítós irányítás legalább ötletesen vették humorosra. Volt benne fantázia, ha már paródiát akartak. Michelle Yeoh jó választás volt úgymond Bond sidekick girl-nek, legalább sokszor tényleg ő verekedett láthatóan és ő még tud is játszani. Teri Hatcher elég felesleges és gyorsan eltüntetett karakter kb számomra ennyit is ér az a színésznő.
Az akciójeleneteknél és amúgy általában az összes pörgősebb résznél a kameramunka legalább fejlődött, a címadódal és zene legalább továbbra is az amit elvárunk egy Bond filmtől. A sztoriban is rejlett volna potenciál ez a félrekommunikálás a tömegkommunikációban és ezzel káoszt és háborúkat szítunk és félinformációkat osztunk ötlet nem volt rossz, de valahogy túlontúl eltúlozták a főgonosz figurájával és azzal hogy 1-2 gombot megnyomok és enyém a világ. (Hackelés nélkül csak hírezgetéssel). Azért számomra, tehát nem egy szint az Aranyszemmel.

2009-05-10 22:47:47 gellert01 (2) #6

Unalmasan kiszámítható. Tudjuk, hogy ki fog meghalni, ki fogja túlélni. Az egyik oldalon főgonosz millió zsoldossal (világhatalomra törés, vegyifegyver), a másik oldalon sármos ügynök bomba nővel.Az összes szar James Bond film ilyen. Számomra ezek a B-kat akció filmet sem ütik meg.

2009-05-07 13:25:40 gringo (3) #5

csak sajnos visszatértek a nagyon idétlen one-liner-poénok. jó, na, egy-kettő kiütötte a biztosítékot nálam, pl. a cunning linguist. meg se merem nézni, hogy fordították magyarra.

2009-05-07 13:24:30 gringo (3) #4

majdnem olyan jó, mint az előző. a női M jót tett a sorozatnak, úgy látszik :D

2009-02-15 15:45:16 ronin07 (?) #3

"Pierce egy hibrid, aki Sean Connery férfiasságából és Roger Moore fanyarságából született." - idézet Michael G. Wilson-tól, a Brosnan és a Craig-éra producerétől. Nos, ami a főszereplőt illeti, hibridsége ebben az epizódban nyilvánul meg leginkább. Két szó után lő agyon egy gonosz csatlóst (a nemrég elhunyt Vincent Schiavelli remek ötperces jelenése), és nem egyszer fekete humorral tudósítja a gyilkosságait (pl.: "Hogy mi nem kerül manapság a lapokba?!"). Egyébként az alapsztori szintén ismerős. Csak nekem volt olyan érzésem, mintha A kém, aki szeretett engem? kilencvenes évekbeli változatát nézném duplacsavaros világégés kísérlettel és kommunista utódállamból érkező, talpraesett kartársnővel? Igaz, az Aranyszemmel nem veheti fel a versenyt, de azért van olyan pergő és többé-kevésbé rendelkezik elemekkel, amik nézhetővé teszik. A forgatókönyv és Jonathan Pryce enyhén gyagyás, üzleti kudarcára médiaalapú világháborúval reagáló gonosz sajtócézárként például jól összefűzi egyéniségét az aktualitásokkal, amik mára még inkább azok. Általa válik A Holnap markában látens médiaszatírává válik, Bond-szinten természetesen: kütyükkel, szmokinggal, nőkkel, egzotikus helyszínekkel, helyre kis akciókkal (az Ericson-vezérelt 7-es BMW és a BMW-mocis menekülés-párharc). Negatív kritikával a csúnya és jellegtelen Michelle Yeoh-t (Bezzeg, ha Zhang Ziyi 10 évvel idősebb lenne!:) De Gong Li is megtette volna akkoriban, 32 évesen) és a kissé agyatlan végső leszámolást tudom illetni, egyébként minden rendben. Teri Hatcher karakterének viszonya Bond-dal pedig remek ötlet volt, kár, hogy az alkotók a halála után nem vesződtek a brit spion belvilágával. Szokásos James Bond-film, de nem pejoratív értelemben. A 007-es jön, lát, győz. Zavaró hibák és számottevő lelki vihar nélkül.

2008-01-30 17:55:34 Dió (4) #2

Nem tudom, hova rakhattam a szemem első megnézéskor, de most egy baromi pörgős, hatványozottan ötletes (!), és bár sablonoktól néhol roskadó és a végére kissé elfáradó, de azért átlagon felüli Bond filmet láttam. Az ötöst azért az említett hibák miatt nem éri el, mint ahogy a Goldeneye színvonalát sem, de még így is bőven többször nézhető. Jonathan Pryce-ért meg a folyton mellette nyomuló seggdugaszért kár, előbbi szimplán erőtlen, utóbbi meg tipikus roszfiú-arc, és még azt is szarul hozza. A Bond-lányok ellenben rendben vannak.

2007-12-26 10:20:01 Film-fan (3) #1

Ez már nem annyira jó, mint a Goldeneye-epizód. Kissé súlytalannak éreztem a főgonosz karakterét és hát a Bond-csajok közül a jobbik (Teri Hatcher) a film első felében kimúlik... Ami leginkább megmaradt bennem az az autós jelenet, mikor James a mobiljába épített távirányítóval vezeti a kocsit. Én csak egyszer néztem meg a filmet...