Over the Top (1987) ☆ 👁

(Menahem Golan)

amerikai akciófilm, dráma

3,2

2020-01-27 19:12:22 Corso666 (3) #10

Istenem de megérdemelte David Mendenhall azt az Aranymálnát... Nem is indult be a karriere.,,

2016-01-30 22:46:07 wayage (5) #9

Nem tudom, nem kedvelni ezt a filmet. Lehet emelem is az értékelésem:P

2012-11-26 16:49:14 critixx (2) #8

Ha valaki megkérdi, mi az a '80-as évek, ezt a filmet kell levetíteni neki. :D

2012-11-26 16:17:08 Tenebra (3) #7

"vegyesvállalat". :DDD Amúgy az lep meg, hogy forgalmazták. Én annak idején ezt hangalámondással láttam először. :D

Egyébként:
"…azért veszítettél, mert feladtad. Nem hittél a győzelemben."

Tipikus amerikai, 80-as évekbeli film tipikus mondata. :D Nem kell túl sokat kombinálni, hogy ez a megelőző évtized katasztrófáira vonatkozik. Akárcsak az ezt megelőző Rocky, amiben a vereséget győzelemként mutatják be. :D Vagy a Rambók (főleg a 2. rész, ami konkrétan Vietnamban játszódik és Rambo szimbolikusan megnyeri a háborút - utólag :D). Ilyen optimizmus kéne nekünk, magyaroknak is.

2012-11-26 15:29:30 critixx (2) #6

Itt megtekinthető magyar szinkronnal: [link]

"Forgalmazza a Vico amerikai-magyar vegyesvállalat" - frenetikus! :D

2012-09-27 21:14:51 Victor Vance (3) #5

Vass Gábor pedig nagyon jól szinkronizálta Sly-t a Bérgyilkosokban és a Dredd bíróban. Kálid Artúr egyébként elsőre tényleg elég érdekes, de gyakorlatban egyáltalán nem olyan rossz. Viszont egyértelműen Gáti a legjobb.

előzmény: #NULL (#4)

2012-09-27 21:10:39 #NULL (?) #4

Vass-t elképzelni nem tudnám hozzá. Gáti Oszkár hangját viszont igen. :) Főleg az Oscar után!
Viszont láttam volt Kálid Artúr is szinkronhangja Stallone-nak, na, Őt se tudom hozzá elképzelni. :S

előzmény: Victor Vance (#3)

2012-09-27 20:41:18 Victor Vance (3) #3

De pont azért igyekszik annyira, mert tudja hogy nem könnyű bepótolni azt az elvesztegetett 10 évet.
Gesztesi hangja szerintem sose illet Stallone-hoz, hozzá csak Gáti Oszkár, vagy Vass Gábor orgánuma passzol.

előzmény: #NULL (#2)

2012-09-27 20:29:57 #NULL (?) #2

"...a fiának való megfelelési kényszer."
Ezt azért a film egyik mondata cáfolja, ami így hangzik:
"Michael: - Maga tényleg azt hiszi, hogy két-három nap alatt jóváteheti tíz év mulasztását?
Lincoln Hawk: - Nem!"

"Giorgio Moroder"
Robin Zander, a Big Trouble, Kenny Loggins és Sammy Hagar azért többet dobtak rá. :)
Oké, hogy Moroder volt a producer, de na... :)))

Viszont Gesztesi hangja nagyon jó hozzá!
A temetés alatti zene viszont nagyon szép.

előzmény: Victor Vance (#1)

2012-09-27 19:56:43 Victor Vance (3) #1

Kellemes kis családi mozi, némi Rocky-utánérzéssel. A történet rengeteg hasonlóságot mutat a Stallone karrierjét igazán beindító mozival, itt is egy átlagembert játszik, aki persze kicsit egyszerű, lazán fogja fel az életet, de végig ott van benne a bizonyítani akarás, céljainak megvalósítása, a fiának való megfelelési kényszer. A film amcsi módra, cukormázzal, giccsel, és szokásos klisékkel mutatja be apa és fia kapcsolatát, ezerszer elkoptatott hegyibeszédekkel, aranyköpésekkel, életigazságokkal, mégis jó nézni a közös jeleneteiket, még ha kicsit erőltetett is. Az idő viszont nagyon is sokat segített a filmen, ha bemutatásakor nem is szolgált sok újdonsággal, ennyi év elteltével jó megint elmerülni a ’80-as évek tipikus, neonfényes hangulatában, Giorgio Moroder dallamai pedig jobban rásegítenek erre, és a szkanderverseny is nagyon jól megvan rendezve, iszonyatos feelingje van, még ha tudjuk pontosan mi lesz a mérkőzés kimenetele. Anyagi buktája, és gyengeségei ellenére mégis Stallone egyik legnépszerűbb szerepe, hiszen hány és hány film utánozta már le azt a bizonyos baseball-sapkás mozdulatot, vagy hány évekkel későbbi produkció utalgatott, vagy parodizálta ki a tesztoszterontól duzzadó izmos bácsik versengését. A maga morbid módján végülis kultuszfilm.