Nun va Goldoon (1996) ☆ 👁

(Mohsen Makhmalbaf)

francia-iráni dráma

4,4
Nun va Goldoon (1996)

Mohsen Makhmalbaf rendkívüli érzékenységű iráni rendező-forgatókönyvíró-operatőr-vágó egyszemélyben, mindent magától tanult, lépésről-lépésre, s később oly mesterek nyomán, mint pl. Abbas Kiarostami. Ebben a filmjében - mely "film a filmben" - megidézi kamaszkorának egy fontos momentumát, melyet húsz éven át hordozott a lelkében. "17 évesen megpróbáltam elvenni egy rendőrtől a pisztolyát. A küzdelem hevében megszúrtam, azután rám lőttek. Őt kórházba szállították, én pedig mehettem a kínzókamrába. Húsz év múlva a "Salam Cinema" szereplőválogatásán szembe találkoztam vele: több ezer jelölt között ott állt az én rendőröm. Mivel időközben csalódtam a politikában, már nem volt többé szükségem a pisztolyára. Most már neki kellett az enyém: a filmkészítés fegyvere" - idézi fel emlékezetében Mohsen Makmalbaf, a rendező. Erről a máig feledhetetlen találkozásról készített filmet a rendező "Kenyér és virág" címen, hogy soha ne feledje el ifjúkorát, a kamasz lázadás korszakát, amely a sah diktatúrájának éveiben zajlott.

Bemutató

Szavazatok összes > összes v

Ki akarja megnézni? összes > összes v

Ajánlott filmek

4,4
Ta'm e guilass (1997)
A cseresznye íze
4,2
Bad ma ra khahad bord (1999)
Szelek szárnyán
4,2
Zire darakhatan zeyton (1994)
Az olajfák alatt
4,0
Lakposhtha ham parvaz mikonand (2004)
A teknősbékák repülhetnek
4,3
Bicycleran (1989)
A biciklista
4,0
Bab' Aziz (2005)
Bab' Aziz - A sivatag hercege
3,9
11'09''01 - September 11 (2002)
11'09''01 - Szeptember 11
3,2
Buda as sharm foru rikht (2007)
Buddha elsüllyedt szégyenében
3,6