Never Say Never Again (1983) ☆ 👁

Soha ne mondd, hogy soha

(Irvin Kershner)

amerikai-angol-nyugat-német akciófilm, kalandfilm

3,0

2020-11-22 16:05:59 VVega (1) #16

Több jelenet is van benne, ami önmagában megérdemli a nézhetetlent.

2020-08-25 04:07:45 Benny Bug (2) #15

Nagyon gyenge, nem is értem, hogy tudta ezt a filmet A birodalom visszavág rendezője elkövetni. Gyakorlatilag teljesen egy paródia, nulla súllyal vagy téttel. A Sir felhozza kettesre, de szomorú vagyok. Nem hivatalosság ide vagy oda, ezt nem kellett volna. Több szót viszont nem érdemel, merüljön a feledés jótékony homályába!

2020-05-04 16:40:25 Benny Bug (2) #14

Nahát, ez egy meglehetősen érdekes dolog. Köszi a segítséget. :)

2020-05-04 15:01:33 BonnyJohnny (1) #13

Ez nem hivatalos darab (mint ahogy a '67-es Casino Royale sem az). A Thunderball az egyetlen a Bond történetek közül, aminek a jogai nem a Broccoli-Saltzman producer párosnál vannak. Ezért ezt tőlük függetlenül remake-elhették, ráadásul megszerezték hozzá az "eredeti" James Bondot is, és harcba küldték az azévi hivatalos Bond film, az Octupussy ellen.

előzmény: Benny Bug (#12)

2020-05-04 14:21:05 Benny Bug (2) #12

Valahol, talán Wikipédián azt olvastam, hogy ez a film nem tartozik bele a hivatalos Bond-“kánonba”, vagy valami ilyesmi. Az új filmre is sokszor hivatkoznak Bond 25-ként, ez pedig tényleg akkor jön csak ki, ha ezt nem számítjuk bele.
Most az új film előtt tervezem megnézni a Bond-mozikat, mert eddig csak a Daniel Craig-féle részeket láttam. Akkor már ezt se hagyjam ki, ugye? Vagy akkor hogy is van ez az egész? Kicsit belekeveredtem sajnos... xD

2015-01-20 19:01:40 critixx (1) #11

A vicces, hogy ennek a filmnek 10 millió dollárral magasabb volt a költségvetése mint az Octopussy-nak, mégis sokkal gagyibbnak tűnik minden tekintetben. Connery csak botladozik ebben a paródia szintjén mozgó valamiben.

2015-01-20 18:07:04 BonnyJohnny (1) #10

Az Octopussy nagyságrendekkel jobb. A hivatalos Bond filmek közül csak kettő (egy Moore és egy Brosnan kaland) mérhető ehhez... de mindkettő megkapta tőlem a kegyelem kettest.

Anúgy ide másolom critixx érdekességét a Thunderball topicból:
Kevin McClory, aki korábban sikertelenül akarta ezt a Bond regényt Ian Fleminggel közösen a filmvászonra adaptálni, éveken át pereskedett a regény megfilmesítési jogaiért. Ennél a filmnél is ezért van McGlory producerként feltüntetve, míg a szokásos Broccoli-Saltzman duó csak executive producerként szerepel a stáblistán. Két évtizeddel később ezért is ezt a regényt dolgozták fel újra nem hivatalos Bond-filmként (Soha ne mondd, hogy soha!), mert ez az egyetlen, aminek a jogai nem voltak Broccoliék tulajdonába.

2015-01-20 17:47:24 csabaga (2) #9

Kíváncsi vagyok,az ugyanakkor készült hivatalos Bond filmet(Polipka)hogyan osztályozod majd?:)

Ez az önremake mire volt jó?Persze tudom,nem volt más forgatókönyv.

2015-01-20 17:31:49 BonnyJohnny (1) #8

Annyira szánalmas film, hogy konkrétan kínos élmény volt nézni. Connery a kiöregedése után másfél évtizeddel remakeli két évtizeddel korábbi önmagát, úgy, hogy a story is átesett egy jó adag nevetségessé tételen. Nincs mit részletezni, minden pillanata szar. Ha hivatalos Bond film lenne, a leggyengébbnek tartanám... de nem az. Van több Bond film is, ami "mélyebbre süllyed", de azoknak az első fele általában még elmegy, csak aztán kezdenek mélyrepülésbe. Ebben a filmben nincsenek csúcspontok.

2014-01-02 11:49:23 tomside (3) #7

Nem lenne ez sokkal rosszabb, mint az átlag Bond-filmek. Néhány jelenet tényleg szar, és nagyon hiányzik a karakteres főcímdal is, ami pedig az előző, hivatalos epizódokban annyira jó volt. 1-2 forgatási helyszín ebben is bravúros, és ezt az egy filmet még meg lehet nézni egy idős Bonddal - de többet már nem szeretnék.

2012-11-14 10:03:30 Gasz András (2) #6

Soha ne mondd, hogy soha:
Ez a nem hivatalos Bond film érdekes egyveleg volt. Néhol meg akarták volna tartani a Bond motívumokat, de egyébként helyszínek tekintetében néhol eléggé felborították. Pl Bond a klinikán elég humoros jeleneteket kapott majd e részlet zárásaként egy jó nagy verekedést láthattunk a klinikán. A sztori csak úgy van láthatóan, nem foglalkoztak vele sokat. Igazából ez a rész Klaus Maria Brandauer és Kim Basinger nélkül fabatkát se ért volna. Végre megint találtak egy frappáns, karakteres gonoszt. Kár hogy az akciójeleneteket úgy felgyorsították mint egy némely régi némafilmet annó. Ettől iszonyat gagyi lett az összes akciójelenet (kivétel a már említett klinikai verekedés). A fekete lyukas forgatókönyv miatt sok az unalompont a filmben, amikor láthatóan a forgatókönyvírók az amúgy is szar forgatókönyv ellenére se tudták merre s hogyan menjenek e tovább.
Láthatóan elüt a többi Bond filmtől, de megakarták tartani az eszenciáját Connery Bondjával, azaz Connery-s humorral meg a hülye és gagyi hókuszpókusz járművekkel és kütyükkel.
Egyszer nézhető az érdekes gonosz karakter miatt és a csodaszép Bond lány miatt.

2011-07-03 14:13:17 Bruce94 (4) #5

Most így második megtekintésre, már jobban tetszik, egy gyenge négyest megérdemel.

2010-04-21 16:25:25 Bruce94 (4) #4

Gyenge, gyenge hármas. Klaus Maria Brandauer azért nagyon nagyot alakít főgonoszként.

2009-10-04 20:47:07 Leslie (?) #3

Ez nem hivatalos Bond-film.
Ellen-Bond-film volt a Polipkával szemben.

előzmény: Ágó (#2)

2009-10-04 20:42:43 Ágó (1) #2

Végig az járt a fejemben, hogy kizárt, hogy ezt valaki komolyan gondolta! (táncjelenet, életem legjobb szexuális élménye - jelenet, stb...) Bond-paródiának hármas, de ha kiderül, hogy ez vegytiszta JB-filmnek készült, máris dobom az elégtelent.

előzmény: Daemiaen (#1)

2007-02-16 09:58:14 Daemiaen (1) #1

Másodszorra láttam, és ez valami akkora szar, hogy az elképesztő. Megcsúfolása mindennek, aminek Bondhoz köze van. Kevin McClory monnyon le!