Doomsday (2008) ☆ 👁

(Neil Marshall)

amerikai-angol-dél-afrikai-német akciófilm, sci-fi, thriller

2,8

2019-09-09 13:02:28 MicaHiro (1) #29

Ha az igénytelenség fájna, ennek a filmnek az egész stábja üvöltve fetrengett volna forgatás helyett.

2019-02-19 21:53:31 VVega (4) #28

10 év után újranézve két jeggyel hozom fel a szavazatomat, nem is értem, miért nem tetszett anno. Nonstop őrület, vérengzés és motorzaj nagyon jó operatőri munkával és az abszolút badass Rhona Mitrával.

2017-05-08 10:13:15 GothMan (2) #27

Szegény ember Mad Max-e, Arthur király udvarában.

2017-02-07 20:46:41 manson84 (4) #26

Azért vicces, hogy manapság szinte mindenki megőrül a retro hangulatú filmektől, sorozatoktól, (Stranger Things, Turbo Kid, It follows, Kung Fury etc.) míg ez 10 éve mennyire megosztotta a közönséget. Pedig nincs vele baj,a helyén kezelve borzasztó szórakoztató nosztalgia koktél.

2010-05-27 21:58:14 jutas (4) #25

Szinte minden mondatoddal egyetértek, de nálam mégis 4-es. Mint ahogy JeszKarnál is. Ez egy ilyen film: ha értelmet keresel benne utálod, ha szórakozni akarsz imádod.

Egyébként talán nem véletlen, hogy Bentley volt (és nem Bugatti vagy MB): a filmben sok Nagy Brittaniát jellemző ikon jelenik meg. És talán itt az értelem és jelképek keresését fejezzük is be :)

2010-04-10 22:21:59 gerbence (2) #24

Neill Marshall nálam elég nagy előnnyel indul, amit a Descent című zseniális darabolós horrorjával érdemelt ki: az utóbbi időben fogékonyabb vagyok a véresebb, félelmetesebb mozikra, és a közel tízpontos Barlang volt az első, ami igazán megfogott közülük. Ezzel a szimpátiával felvértezve meg tudtam bocsátani a rendező első filmje, a Dog Soldiers (Démoni harcosok) esetlenségeit is, és így azt is meglehetősen tudtam élvezni.
Amikor megtudtam, hogy legújabb felfedezettem most egy apokaliptikus vírusos-kihalós akciófilmet rendezett, már előre felkészültem rá, hogy mit várhatok.
Mindenre, de erre nem.
Úgy látszik, ha a kis költségvetésből dolgozó lelkes filmesek közel kerülnek a nagystúdiós háttérhez meg a nagy(obb) dellához, elapad a kreativitás. A Végítélet ugyanis nemcsak hogy B-filmes elemekkel operál, nemhogy átemel [khm..] sokszor látott ötleteket, hanem egészen egyszerúen semmi egyéb, mint pofátlan és szánalmas klisékabaré.
Persze attól, hogy jól beazonosítható elődöktől vesz át minden egyes elemet, amiből építkezik (pl. Menekülés New York-ból, 28 nappal/héttel később, és persze az örök hivatkozási alap Mad Max 2.), még nem feltétlenül kellene a végeredménynek pocséknak lennie, azonban kötőanyagnak amatőrséget, slendriánságot és ötlettelenséget használ - a régebbi, jól ismert művekből kibontott téglákat beleszarással és odahányással próbálja összemalterozni. Ennek nem csak az eredetiség, de a konkrét cselekmény is kárát látja: a film mindenféle kontextusból kiemelve, önmagában is szar. Nincs egyetlen élő karakter sem - nem, nem hogy egy szimpatikus, de pusztán egy hihető, életszerű figurát sem találni az egész filmben. Egyetlen egyet sem. A legtöbben még csak kliséknek, sablonoknak sem mondhatók: a csapat tagjai minden oldalon egyszerű homokzsákok. Pontosan annyi szerepük van, mint annak a nyúlnak, akit szétlőnek az automata gépágyúk az egyik képsoron. Azok a szereplők pedig, akiknek három mondatnál komolyabb szöveges szerpük van, csak tovább tovább rontanak a képen, az őket játszó színészek pedig pontosan annyira töltik meg élettel a ványadt kis karaktereket, mint az íróik: semennyire. Egy Romero-féle zombi a huszadik sorból is életerős sorbinorbi ezekhez képest. Egyszerűen ennyire hiteltelen és szerethetetlen karaktereket nem látni még békebeli B-filmeken sem. Valahol a dupla zsé kategóriában hempereg a forgatókönyv, banális szövegekkel, még banálisabb szituációkkal és sokszor indokolatlan, öncélú fordulatokkal. Spoilerezni nem szeretnék (bár ez az a film, ami SENKINEK nem fog egy fia meglepetést sem okozni, aki látott már valaha bármilyen mozgóképet az elmúlt 30-40 évből), ezért nem veszem sorra a hibákat és sablonmegoldásokat, de gyakorlatilag a teljes forgatókönyvet ide kellene másolnom.
Az egyetlen pozitívum a látványvilág, azon meglátszik valami az elköltött pénzből. A felvételek ugyanis szépek, különösen a nappali képek; ezeknek van hangulata, kifejezetten kár, hogy közben a cselekményre is figyelnünk kell. A trükkök (ezek különböző testek vagy testrészek szétszakadását jelentik) szintén jól sikerültek, akiket szórakoztat az ilyesmi, annak egy nézést megér. Én is ezért adok kettő csillagot a produkcióra, mert jól eltalált látványelemek kétségtelenül akadnak a filmben.
Én imádom a poszt-apokaliptikus mozikat, szeretek balhézós punkokat nézni filmen (legyenek azok akár elvadult motorfreakek a Mad Max-ből vagy tarajos [mohikánfrizurás:)] sziúk az Utolsó mohikánból), a tökös csajok is bejönnek (és itt nem a shemale-vonalra gondolok), de azt kell mondjam, ez a film valóban borzalmas.

2009-12-01 08:55:27 Olórin (4) #23

Vannak dolgok, amikből sosem elég :)

előzmény: terika (#22)

2009-12-01 08:47:44 terika (3) #22

Telhetetlen. Így is ki volt rakva, aminek ki kellett rakva lennie. :D

Tényleg ízig-vérig trash, először meg sem akartam nézni, de utána kerekedett csak a szemem. Húbazz mondogattam magamban hol jót nevettem, hol csak lestem tényleg, hogy ezek betegek. És a végén azon kaptam magam, hogy érdekel maga a film is. A lovagi páncélos csók epic volt. Azon nevettem a legnagyobbat azt hiszem...mikor ott megjelent az erdő közepén. Hát mondom ez kész. Mondjuk amerci vagy milyen kocsi volt már, sem volt rossz, de a lovagot nem tudta lekörözni.

Tetszett. :D 7/10

2009-10-09 07:27:30 deathcode (3) #21

na most ezt magyarázza meg valaki

Nem lehet, így van ahogy mondod 'szt kész. Botrány, de tök jó! :)

előzmény: JeszKar (#20)

2009-10-08 21:09:43 JeszKar (4) #20

Hát ilyet én még nem pipáltam.
Egy ideig számoltam, hogy hány filmből loptak dolgokat, hogy aztán egy listát állíthassak róla, aztán feladtam.
Komolyan láttatok már olyan film, ahol egy csapat kannibál punk erről rohangálnak a hőseink tiz perc múlva meg már középkori lovagok fegyverezik le őket.
Szerintem nem olyan sz*r film, tipikusan átlagos lenne, átlagos színészekkel (persze néhány kivétel, McDowell, Hoskins), felejtős forgatókönnyel, de mindez meg spékelve látványos akciókkal, kifejezetten szép fényképezéssel, és ezek a lopások is valami teljesen egyedi ízt adnak neki, na most ezt magyarázza meg valaki.

2009-04-05 03:15:56 CyberDave (2) #19

A darabolós-cafatolós jeleneteken kívül abszolút semmi élvezhető nincs a filmben. A szinkron siralmas, a zene nagyon gyenge, a történet ultragagyi, tele logikai bukfencekkel. Egy középsőcsoportos ovodás matchboxozó kisgyerek agyában összetettebb gondolatok kavarognak, mint a film egészében.
Ha nem keresem az értelmet a filmben, akkor legjobb indulattal is egy 2-es.

2009-04-02 12:30:16 "L" (3) #18

Őrület ez a film, bűnrossz és bűnjó, bár inkább annyira rossz, hogy már jó. Összevissza egyveleg, de nézhető s néhol igen szórakoztató is. Mondjuk én a Kane-es "lovagos" részt bőven kihagytam volna, akkor talán a film se lenne ennyire csapodár össze-vissza és még talán jó is lenne, így megmarad egy mosolyfakasztó "őrületnek". :)

2009-04-01 07:52:51 goromba (3) #17

Hát Rhona Mitra a jó benne, igen, oszt kész.
És tényleg, a forgatókönyv valahogy úgy születhetett, hogya rendezőnk kivett pár filmet a tékából, és összekutyulgatta őket.
Olyan New Yorkból(de még inkább Los angelesből) menekülős, 28 héttel utána történős,kicsit Mad Max-es, Resident Eviles feeling hatja át.
És igen a végén meg egy jó kis reklám-ami egyébként inkább Bentley, mint bugatti,de valószínűleg félig kész volt már, mikor megtekintették a támogatók/producerek, és úgy voltak vele, basszátok meg szerezni kell valahonnan pénzt, mert ennek a bevételéből nem futja majd kiflire.

2009-03-30 12:31:46 gwandal (5) #16

valóban, csípjük az ilyesfajtát:) elemezgetni meg szvsz teljesen felesleges, nem is nagyon van rajta mit, a kivitelezés jó, látványos, pörgős, szórakoztató, nem is akar több lenni, nekem nem hiányzik belőle a magvas tanulság meg a mély gondolatok. kit érdekel, h összelopkodták, azért fájjon a feje gibsonnak, carpenternek, meg a többieknek, a maga műfajában tökéletes... rhona mitra meg akár fél-, akár üvegszemmel is jöhetne:D

2009-03-26 19:49:16 a1fakher (5) #15

Csípjük az ilyesfajtát... :D

2009-03-26 14:40:47 HejjaX (2) #14

huh,ez de rossz film, igazi B kategóriás feelinggel az első pillanattól kezdve.
szörnyű, Neil Marshall-tól azért többet vártam volna.

2009-03-25 23:39:48 Magnificat (3) #13

bár az tény, hogy össze-vissza lett dobálva az ötlet, és a vége egy bugatti reklám, de a 3 akkor is jár neki tőlem :P

2009-03-25 23:10:05 Magnificat (3) #12

szeretem a viszonylag értelem nélküli, C kategóriás zombis/vírusos látványosabb féle akciófilmeket, ez pedig pont az, se nem rosszabb, se nem jobb... 3-as :D

2008-10-23 21:45:18 dhfear (4) #11

Rhona Mitra...na ja...csak az volt kicsit kiábrándító mikor visszarakta a szemét a helyére.Erre mondják azt hogy:"egyik szeme sír a másik meg üveg" XD

2008-07-01 20:49:10 Mifi (3) #10

Ma néztem meg, jujj ez nagyon fájt :) Ebben tényleg nem kell értelmet keresni, tipikusan akkora szar, hogy már jó :)

2008-06-01 11:07:47 vadPINGvin (1) #9

Nem is az volt a cél. De ha minden percben két-három akkora marhaság történik, ami más filmekben akkor is fájdalmas, ha egy fordul elő, akkor az jelentősen ront az élvezeten. Mondanám, hogy az akciójelenetek feldobják a mozit, és azért elviselhető, de azokat is, ha csak a "kínos" jelzővel illetem, akkor még dicsértem.
Mellesleg megjegyzem, hogy bírom a pocsék filmeket. Uwe Boll-tól Vahsi Kan-szerű török mozikig jöhet minden, de ez úgy tudott nagyon rossz lenni, hogy nem tudtam szórakozni rajta.

2008-06-01 10:54:58 Olórin (4) #8

jajjaj, hát ebben nem értelmet kell keresni:)

2008-06-01 10:32:49 vadPINGvin (1) #7

Megpróbáltam összehozni egy elemzésfélét a filmhez. Semmi bonyolult, csak az értelmetlen részek felsorolása lett volna. Egy oldal után még csak a film első 5 percénél tartottam, úgyhogy feladtam, föleg mert az még a logikusabb és értelmesebb részeihez tartozik.

2008-05-26 18:46:37 TroyanXIII (5) #6

Olyan,mint Frankenstein szörnye.Mindent beleraktak,ami nem az övé azután pedig gyenge cérnával összevarták...és mégis él.:D Agyatlan,brutális party film.

2008-05-24 19:45:03 limupei (?) #5

De legalább az A tincs az arcába lóg...wow

2008-05-24 19:37:00 Olórin (4) #4

Igen, bár az ő esetében örültem volna egy sooookkal szűkebb ruhának:) Amúgy is csak egy kis szex hiányzott a nagy katyvaszból:)

2008-05-24 19:33:42 limupei (?) #3

...és ugye Rhona Mitra:-)

2008-05-24 19:29:51 Olórin (4) #2

Dögletesen ostoba, orbitális logikai szakadékokkal telezsúfolt, agyatlan izé, ami szanaszétlopta magát minden létező filmből. Közben pedig annyira mocsokszar, hogy már jó. De tényleg. 100% trash, igazi bűnös élvezet.

2008-05-05 02:18:09 otis (1) #1

ennél trágyább filmet régen nem láttam. összelopott, értelmetlen, átgondolatlan ökörség