The Bank Job (2008) ☆ 👁

Banki meló

(Roger Donaldson)

amerikai-angol-ausztrál krimi, thriller

2020-06-20 13:39:55 Benny Bug (4) #20

Fondorlatos és végig izgalmas heist-mozi, hála az égnek nem akcióból áll az egész, hanem a dolgok pontosabb megtervezése áll a középpontban. Ilyen szempontból semmiképp sem egy "megszokott" Jason Statham-film, de tulajdonképpen épp ezért tudom legfőképp ajánlani.

2013-06-15 19:42:46 [: Azuroo andrew :] (3) #19

Bár a film befejezése (az utolsó "negyed" a leggyengébb része a filmnek) nekem még most sem tetszik, de el kell ismerjem szórakoztató volt az újranézés, és az is szimpatikus volt, hogy nem szokványos a film cselekménye. Ennek megfelelően eggyel javítottam az értékelést, és ha végre lesz egy nagyobb és jobb tv-m még egy BR újranézés is szóba jöhet.

@ Tibcsaninja - Az általad spoilerben említettek tényleg bosszantó hibák, mert egy dolog ha így is történt, de a film erősebb lett volna ha nem látunk ilyen amatörizmust vagy annak tűnő húzásokat.

2013-06-15 18:58:24 Tibcsaninja (4) #18

Az egyik legkellemesebb meglepetés az elmúlt hetekben! Eddig nem is hallottam róla, így a címe, meg Jason Statham miatt arra gondolta, a Ravasz, az agy... gyengébb változatát fogom látni. Vagy valami bugyutább angol krimiszerűséget. Erre már az elejétől magával ragadott, végig lekötött, nagyon-nagyon tetszett. Két dolog miatt húztam le négyesre - az első ötletként neki szánt - zseniálisról. A rablás közbeni alvás és a bénázás a rádióval.
Ezek még akkor is nagyon zavartak, ha a valóságban is valahogy így történhettek. Meg persze ezek nélkül (pontosabban a következményeik nélkül) nem ugyanaz a film lenne.

2012-08-22 14:35:45 slawter (4) #17

Pontosan! :D Ezek a franya angolok :P.

2012-08-22 13:19:47 tomside (3) #16

Akkor a Scotland Yard és a Metropolitan Police Service viszonya a trópusok rendszerében nem más, mint térbeliségen alapuló metonímia. Így már világos, köszi! ;)

előzmény: slawter (#15)

2012-08-21 22:23:37 slawter (4) #15

Egy kis erdekesseg: a Scotland Yard ne ma rendörseg eve, az egy hely. Azonban ezt a nevet szoktak hasznalni a Metropolitan Police Service helyett az idök soran. Szoval nem a Scotland Yard all patriota hirokbol, hanem a Metropolitan Police Service - söt, szentek vannak ott, ez nem is kerdes :D. En se gonoltam bele sokaig, az Egy gyilkos arckepe cimü könyvböl tudtam meg :).

2012-08-21 19:44:19 tomside (3) #14

Lemegy a film oszt kész. Vannak jó alakítások, jobb képek, néhány izgalmasabb perc, de összességében nem egy nagy durranás. A végén az első tisztázómondat, hogy "az eset után a Scotland Yardot megtisztították a korrupt rendőröktől", - na ez övön aluli. Most mindenki legyen nyugodt, hogy a Scotland Yard csupa patrióta híróból áll, akik szoknyáig becsületesek! ;)

2012-03-12 09:17:21 Lil Martin (5) #13

ez egy baromi jó film! hatalmasat csalódtam pozitívan, olasz melóra 3 kört simán ráver.

2012-02-17 14:29:26 zoli1017 (5) #12

nem SPOILER?

előzmény: datsyuk (#11)

2011-05-31 04:16:06 datsyuk (4) #11

Pár idegesítő dolgot leszámítva nem rosz film. A bankrablás közben "aludjunk" miatt csak 3-as lenne (a kaját rendelek, miközben a szomszédban van egy kajálda miatt meg 2-es), de a vége miatt kap egy 4-est jóindulattal és mert igaz történetet élvezhetően dolgoz fel.

2011-02-14 00:03:16 slawter (4) #10

Nekem sokkal jobban bejött, mint az Olasz meló (az se volt rossz). Statham remekül alakít benne, am iatöbbi színészről is elmondható, ráadásul a történet is jó, valamitna többi rész is a helyén van!

2010-06-11 12:26:21 SoZi (4) #9

Úúúú, ez jó volt! Csatlakozom az többiekhez.
Tökéletes korhangulat, sehol nem érzed, hogy mesterkélt lenne a díszlet, a ruhák vagy a kellékek. Nincs az arcunkba nyomva a 70-es évek, hanem szépen természetesen hat az egész. Régi szabású bőrkabátok, féltégla méretű CB-rádiók, és az igazi, klasszikus kasszafúrás alagútásással, légkalapáccsal, fúrógéppel! Semmi high-tech riasztó-cselezgetés.
És ami plusz jó a történetben, hogy a rablással még messze nincs vége!

2009-01-16 19:00:40 [: Azuroo andrew :] (3) #8

hu ez rossz volt, pedig abban reménykedtem én is csatlakozom hozzátok

2008-11-26 21:01:23 Gombatotti (4) #7

Végre egy olyan Jason Statham film, amiben nem egy izomagyat játszik. :) Nagyon élvezetes és szórakoztató volt számomra.

2008-11-15 20:39:39 Marla Singer (5) #6

Szerintem remekül sikerült a film. Nagyon értékelem benne, hogy tud hangulatot teremtetni, a bankrablás és a hetvenes évek. Jó végre egy olyan filmet látni, ami egy jó történettel és hagyományos eszközökkel is le tudja kötni a figyelmet. Egyáltalán nem hiányoltam belőle a pörgős akciójeleneteket és "kamerakapkodást".
Szerencsére nem rontották el egy tökéletes happy end-del.Ez így volt jó.

2008-10-30 18:27:21 Paul Ricard (4) #5

Hoppá! Kellemes meglepetés.
4-es és 5-ös között "egyensúlyoz" nálam, most mégis inkább hajlok a magasabb osztályzat felé, mert meglepően jól kerüli a zsáner sablonjait.
Sima bankrablós filmnek is megállja a helyét, azonban a bankrablást előidéző események ill. a rablás által kiváltott bonyodalmak meglehetősen részletes kibontása nálam csak tovább növeli a film erényeit.

Szintén dícséretes, hogy nem (szimplán) azzal akarja eladni magát, hogy valós történeten alapul és mindent percről percre dokumentál, hanem a sztori élvezetesen, lendületesen van elővezetve.

2008-08-06 22:18:35 ronin07 (?) #4

Igazi régivágású bankrablós film, gyakorlatilag nem más, mint Az olasz meló (2003) komorabb és verziója, nem kell mondanom, miért. Eleinte zavart az operatőri munka, nem úgy fotografálták, mintha '71-ben volnék, de végül e téren is jóra teljesített a film. Röviden: szakmájukhoz értő, tisztes iparosok korrekt munkája.

2008-07-21 11:18:54 Jugendlich (?) #3

Remek film.

2008-07-12 23:20:23 zéel (5) #2

Egy abszolút nem sablonos bankrablós story!
Nagyon jó film. Egy percig nem unatkoztam. Ne sajnáljuk tőle az ötöst!:)

2008-05-18 13:23:21 vadPINGvin (4) #1

Megint egy bankrablás. Az utóbbi években annyi filmet láttam a témában, hogy lassan magam is hozzákezdhetek. :)
De ez most végre más mint az átlag. Igazi régivágású mozi, hightech kütyük és tervezőzsenik nélkül, ahogyan tényleg megtörténhetett. És az a szép benne, hogy meg is történt. A rablásnak gondolom minimális változtatással tényleg így kellett történnie, a körítés pedig kb 50 évig még rejtély marad.
Nagyon jó a szereposztás. David Suchet tetszett leginkább (valami oknál fogva amikor nem Poirot-ként látom, szinte mindig a rossz oldalon áll), de mindenki tökéletesen hozza a figurát.
Jól szórakoztam.