The Crying Game (1992) ☆ 👁

A síró játék

(Neil Jordan)

amerikai-angol-japán dráma, szerelmi történet, thriller

2016-02-13 17:25:23 ryood (4) #7

Ez most megérintett, szép film. Valami (nem tudom most megmondani) hiányzik belőle a zseniálishoz, de nagyon közel jár hozzá... (annak külön örültem, hogy egyszer sem hangzik el a filmben, hogy: transznemű, átoperált, ...szexuális, stb..) csodálatosak a színészek és a zene!

2012-11-22 00:43:52 coles (3) #6

"Mi ez, ha szabad..."

A téma ellenére édeskés alkotás. "Pompás terv... Régivágású, de eredeti." A botkormányos, gülüszemű álk.rva (a "fekete pipi" egy béka. Vagy épp´ skorpió? "Csak egy lány"...) és Mr. Senki románca.

"Egy kicsit többet" vártam.

2012-10-04 11:16:02 Danesz99 (3) #5

Abszolút igaz. Az első 35 perc elmenne egy zseniális rövidfilmnek, de ami utána jön az lerombolja. Mintha egy másik film lenne. Jaye Davidson pedig inkább gusztustalan, mint jó színész. A forgatókönyv díjesője érthetetlen.

2011-11-12 18:25:51 mortimer ezredes (1) #4

Az első fél óra tényleg jó lenne, de ami utána következik, azt nem kellett volna. Érthetetlen, hogy egy szó szerint ferde szerelmi kapcsolat bemutatása miatt ennyire értékes film lenne ez. Kiábrándító. Nagyon túlértékelt film.

2011-04-06 13:47:37 jesi (3) #3

Én is ezt gondolom: az erős kezdés után egy közepes film lett belőle

előzmény: Timon (#2)

2007-12-21 00:43:29 Timon (3) #2

Totál ezen az állásponton vagyok, a film második fele úgy ahogy van, el lett szúrva. Átcsap monotonba, ráadásul belép a képbe a piszkosul irritáló Jaye Davidson is. Ha képes lett volna végigvinni az első fél óra atmoszféráját, akkor egy remek film kerekedett volna belőle, így viszont csak egy középszerű, felejthető thriller.

2007-12-21 00:11:17 Dió (3) #1

Egyszerűen értetlenül állok ezelőtt a film előtt... lehet, h nem kellett volna fáradtan megnéznem, de így mindenesetre NEM értem, h ha ennyire zseniálisan kezdik egy adott témával, miért kell a filmet legyengítve egy teljesen más, nyomokban sem kapcsolódó témába átcsapni. Konkrétan arra gondolok, h az első 35 perc minden pillanata brilliáns: érzékenyen, reálisan mutat be egy fogoly-fogvatartott barátságot annak minden szépségével és fájdalmával. Szinte le se tudtam venni a szemem a képernyőről. Aztán egy blőd fordulattal kukába dobja az addigiakat, és átcsap egy ferdített, az előzőekhez sehogy sem kapcsolódó szerelmi kapcsolatba, Whitaker pedig egyszer csak volt/nincs. Így gyakorlatilag teljesen indokolatlan mind az első fél óra cselekménye és Whitaker karaktere is. Mindez persze nem zavarna, ha jó lett volna a film második fele is, de az őszintén szólva marhára nem kötött le. Végig se néztem... kezdem hülyén érezni magam a szavazatok állása láttán, úgyhogy ha valaki felvilágosítana, h mit szalasztottam el, azt megköszönném.