50 First Dates (2004) ☆ 👁

(Peter Segal)

amerikai szerelmi történet, vígjáték

3,5

2019-08-31 22:44:16 The Cortez (4) #16

Groteszk, abszurd alapsztori, nyárias feeling, hawaii-i miliő, hangulatos, nagy részt reggae trackek. A jobban sikerült Sandler-filmek közé tartozik – egyrészt a fentiek miatt, másrészt azért, mivel itt sem a főszereplő, sem Rob Schneider nem olyan szar, mint általában –, ráadásul a történetnek köszönhetően, egyedibb romkomnak számít. Akadnak benne bőven poénok, sokadszorra is végigröhöghető egysorosok, na meg rohadtul szórakoztató karakterek. Sok más Sandler-mozihoz hasonlóan, a cselekmény első fele humoros, míg a 2. teljesen megváltozik. A legtöbb művénél ez a módosulás az unalomba és a szánalmaskodásba süllyedés szokott lenni, ám ennél átmenet egy sokkal drámaibb, lehangolóbb szakaszba.
Negatívumok: Sandler itt is alfának próbálja magát beállítani + a Hatodik érzék csavarjának lelövése.

2017-03-04 10:45:33 Dió (5) #15

Mindig félek régi kedvenceket újranézni, míg most az 50 első randi bebizonyította, hogy néha alaptalanul. Egy fájdalmas miscasttól eltekintve (Schneider és Sandler) egy olyan, a Groundhog day előtt kalapemeléssel tisztelgő vígjáték ez számomra, ami Barrymore báját, egy tényleg okos sztorit, illetve az abba remekül beágyazott humorbombákat (kivétel talán Schneider poénjai) valami olyan egyveleggé gyúr össze, amitől most így újranézve konkrétan lehidaltam. Az ötöst pedig az utolsó jelenetért kapja: ebben a műfajban ennyire megkapó és a maga vígjátéki módján felemelő jelenetet nagyon-nagyon régen láttam.

2016-11-25 09:16:58 Dezsmant (4) #14

Igen jól eltalált vígjáték lett, tetszetős ahogy nap, mint nap ujra meg kell küzdenie a szerelméért.

2015-08-22 23:48:07 Killjoy (5) #13

A Sandler-Barrymore páros már a Nászok ászában is jól működött és nemrég a Kavarásban is egész jók voltak együtt, de egyértelműen ez a legnagyobb kedvenc, de csak egy rozmárbajuszszálnyival a Nászok ásza előtt. (Azért Hawaii sokat dob a hangulaton.) Mondjuk itt már bejött pár olyan poén, ami nem feltétlenül kellett volna...

2015-08-22 23:20:30 dorothygale (4) #12

Imadom a hangulatát...

2012-10-21 14:20:50 ChrisAdam (4) #11

Ha nem Drew Barrymore játszaná a főszerepet, akkor valószínű nem adnám meg a négyest. De sajnos neki nem tudok ellenállni. Olyan, mint egy földreszállt angyal. :))
Egyébként mielőtt nem jelent meg Drew, azelőtt majdnem kikapcsoltam, annyira idegesített. Aztán még jó hogy nem hagytam abba. :D Adam Sandler is meglepett, mert igazából csak meglátom az ürgét és okádnom kell, de most itt egész tűrhető volt, bár alakítása igen hasonlít a szomszéd tehenére. Az ötlet is jó volt, amolyan Memento 2., a végén pedig örültem, hogy csodák csodájára nem gyógyul meg.
60% Újranézős kikapcsolódáshoz tökéletes vígjáték. Még több ilyet. (Csak legközelebb néhány poént nem árt kihagyni....)

2011-06-13 23:07:08 PhilipMorris (?) #10

Adam Sandler nagy kedvenc és ez szerintem az eddigi legjobb filmje. Aranyos történet , vicces jelenetek ,jó alapötlet . Bármikor bárhol újranézem .10/10

2011-04-22 21:36:53 safranyn (5) #9

Nem vagyok oda az ilyen filmekért, de ez megvett

2011-03-22 21:11:28 dorothygale (4) #8

Nagyon jó a film zenéje. Nagyon eltalálták. Mikor megnéztem a filmet , azt gondoltam, hogy meg kell szereznem a zenéjét. Kereskedelmileg 100%-ot dobtak a filmmel, filmművészetileg ? Passz 40%? Kellemes film, szép képekkel, nyugtatja az idegeket, vicces lazító sztori.

2011-03-20 00:55:56 grozsa11 (2) #7

Jó ötlet, jó megoldások, jó kivitelezés, édes történet,... de minek ez a fölösleges és parttalan sikamlós szöveg. Vagy talán a magyar szinkront "viccből" valaki átírta szabadelvűségében forgolódva? Egyszerűen nem illik a képbe. Kár tehát a filmért. Az egész film mondanivalója valamiféle mindenen túli szeretet lehetne, és közben valamiféle magát okosnak érző felsős duma megy. Tényleg kár érte.
Amúgy olyannyira jó lenne, hogy megérne egy újraszinkronizálást akár. Szuper lehetne a szöveg ízléstelenségeinek kiiktatásával.

2010-10-12 21:46:06 bruce (4) #6

Tegnap álmatlanságomban ezt néztem és nem kellett csalódnom benne második megtekintésre sem.kellően vicces és kellően szerelmi film is egyszerre Sandler sem annyira irritáló itt mint sok filmjében Drew Berrymore pedig szimplán csak gyönyörű.Rob Schneider is kivételesen jó és a sztori is eredeti és a poénok sem morbidok.

2010-09-18 17:14:19 Danesz99 (4) #5

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Ez egy tök jó film! :)

előzmény: Hornyai Lili (#4)

2009-04-27 10:36:47 Hornyai Lili (1) #4

Nem emlékszem már, hogy melyik filmről írtam csak ugyanennyit, de megint nem tudok mást:
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! (hajtépés)

2008-07-29 21:31:14 whiteman 01 (3) #3

Ez Sandler legjobb filmje! mondjuk van egy-kettő , amit nem láttam

2008-06-14 16:47:29 wayage (4) #2

Egy jó tanács! A filmben lelövik a HATODIK ÉRZÉK legfontosabb fordulatát, tehát csak akkor nézd meg, ha már láttad a H. érzéket. (persze csak ha érdekel a film vége:)

2008-06-14 15:23:52 Rea (5) #1

Hm, ide se írt még senki?
Akkor elkezdem. :D
2x vagy 3x láttam eddig, utoljára évekkel ezelőtt. Nagyon tetszett, főleg a poénos részek, azokon folytak a könnyeim a nevetéstől, főleg amikor elveri a csak a srác haverját.
Érdekes témát választottak a filmhez, de jó ötlet volt, egyedi. Egyszer minimum mindenkinek látnia kellene.