Quantum of Solace (2008) ☆ 👁

(Marc Forster)

amerikai-angol akciófilm, kalandfilm, thriller

3,0

2018-04-29 15:31:31 critixx (3) #154

A sok negatív kritika után minimum egy Moonraker-t vártam, ehhez képest abszolút pozitívan csalódtam. Korántsem tökéletes film A Quantum csendje, de abszolút vállalható darabja a Bond-univerzumnak. És ami a legfontosabb: végre azt éreztem, hogy egy Bond-filmet látok! Miután az előző részben a készítők igyekeztek minél jobban eltávolodni a múltbeli sablonoktól, ezúttal már nem kötötte őket ez a hatalmas újítási kényszer, így visszatérhettek a jól ismert és közkedvelt formulákhoz.

Daniel Craig is sokkal Bondosabb volt itt, olykor még humorizált is, a vörös csajjal (Strawberry Fields... :D) közös jelenetei voltak talán a legszórakoztatóbbak. Azért párszor még előjött a "mélyen lihegek a kamerába miközben a sebeimet kötözöm" dolog, de van remény. :)

Persze, mindez számos negatívummal is jár, hiszen a film egyes elemei a Brosnan-érát idézik, ami annyira nem jó dolog, máskor pedig a múltban már eléggé sokszor elhasznált elemeket vetettek be a forgatókönyvírók (a bosszúálló főhősnő, a tetőn való harc, stb. stb.)

Az viszont kifejezetten tetszett, hogy ezúttal a kormányok, vagyis a felsőbb hatalmak, akiket elvileg szolgálnia kéne, szintén Bond ellen vannak, csak M tart ki rebellis alkalmazottja mellett. A 21. században már a korábban megingathatatlannak hitt "jó erők" is korruptak és hazudnak, az anyagi haszon (olaj) miatt simán összejátszanak a rosszfiúkkal, legalábbis ezt üzeni a film. (Persze, ez még a gonosz Bush-kormányzat alatt volt, Obama már nem lenne ennyire gonosz... (irónia).)

A sokak által szidott (viszonylag) rövid játékidő szerintem pont hogy a film javára vált. Ritka az olyan Bond-film, amiben nincsenek üresjáratok és nincs túlnyújtva a sztori mint a rétestészta. Az előzőben is majdnem elaludtam a hosszadalmas pókerjátszmák és romantikázós jelenetek alatt.

Szóval, egy közepes és hamar felejthető, de összességében korrekt Bond-filmet tett le az asztalra Marc Forster. Valami ilyesmi lehetett volna A holnap markában és A világ nem elég, ha hozzáértőbb emberek csinálják és nem Brosnannel.

2016-11-03 18:55:45 BonnyJohnny (2) #153

Akik sértegetik Craiget, azoknak nem a színészi alakításávál akad problémájuk, hanem azzal, hogy ez szerintük nem Bond. És annyi igazság mindenképpen van benne, hogy nem olyan, mint az eddigiek.
Sokan hasonlítják Conneryhez (én is), de ő is sokkal úriemberesebb volt (mondjuk a gyártás ideje miatt is).

előzmény: Dezsmant (#152)

2016-11-03 13:20:23 Dezsmant (4) #152

Lehet sértegetni Craiget, de akkor is a legjobb Bond eddig, nagyon jól alakítja, bár ez a rész nem lett annyira acélos, a vége is lehetett volna jobb, mégis eseménydús, mint az elődje.

2015-02-18 13:13:13 critixx (3) #151

Végre valaki jól megfogalmazta mi is a problémám a Craig-féle Bond-al és a filmjeivel. :)

előzmény: Jereváni Rádió (#149)

2015-02-18 11:36:56 VVega (4) #150

Nem értek egyet veled, Craig az eddigi legjobb Bond véleményem szerint. Számomra legalábbis stílusos, van humora, érzelmei és akcióhősnek is ő a leghitelesebb. A piperkőc Roger Moore nevéhez jó alkotások mellett talán a legrosszabb Bond-filmek kapcsolódnak, Pierce Brosnan pedig már-már önmaga paródiája. Nem véletlenül kellett az a reboot.

előzmény: Jereváni Rádió (#149)

2015-02-18 09:52:41 Jereváni Rádió (2) #149

„Tuskó” Bond immár gyakorlatilag sebezhetetlen lett, persze van rajta karcolás, vérző kar, fej, de olyannyira irreális kalandokon megy keresztül, mint Brosnan az A Holnap markában (egyébként itt Craig nem annyira felfújt, mint a Casino Royale-ban volt, a slim fites szabású zakóival és a kicsit megnövesztett hajával néhol emlékeztetett egy fittebb Bajnai Gordonra).

Lélektelen akciózúzás lett a Quantum csendje, semmi több, az hogy az első igazán bondos jegyre ötven percet kell várnom (amikor Bond a szar motel helyett inkább a Grand Hotelbe hajtat), na az ultragáz, a Goldfinger megidézésétől függetlenül. A sztori több sebből vérző, az akciójeleneteket pedig nagyon próbálták az akkoriban virágkorát élő Bourne-széria stílusában leforgatni, sajnos sokkal gyengébb minőséggel. Ebből a szempontból az új széria is folytatja azt a hagyományt, mizszerint kb. a hetvenes évek eleje óta a 007-es már nem a trendet jelenti, hanem csupán kullog a trendek után. (blaxpoitation → Élni és élni hagyni – Star Wars/Superman → Holdkelte, Indiana Jones → Polipka, Rambo→ James Bond, a magányos ügynök, Batman kezdődik → Casino Royale, Bourne-filmek → Quantum csendje). Maga Bond karaktere azonban szó szerint egy rezzenéstelen arcú gyilkológéppel egyenlő, semmi köze a klasszikus értelemben vett Bondhoz. Ha a Casino Royale egy reboot, egy eredettörténet, a QoS pedig annak a közvetlen folytatása, szóval mit is mondjak, egyszerűen ebből a Craig alakította Bondból nem hiszem el, hogy egy Connery/Moore/Brosnan -féle sármkirály válik belőle. Ez kizárt. Nincs stílusa csak arctalanul zúz, mint Jason Statham, vagy Matt Damon.

2014-01-12 14:15:04 tomside (3) #148

Újranézés után:
feljavítottam közepesre, mert azért mégsem rossz ez annyira. Kétségkívül a súlytalan zenék, autók és Bond-lányok epizódja, még a főcím is annyira trehány, hogy egy csapat animáció szakkörös szerintem hétvégi házi gyanánt simán összerakna egy ilyet. Ez önmagában nem lenne baj, mert az egyszerűség, letisztultság illene Bondhoz, de ez a klip egyszerűen nem karakteres. Daniel Craig hozza a kötelezőt, nem ő a kedvencem, de egyáltalán nem rossz Bond. Tetszik, hogy forró folytatása az előző epizódnak, de egyszerűen képtelen olyan feszültséget kelteni, mint az. A tábornok súlytalan, a "főgonosz" súlytalan, a főgonosz jobbkeze pedig talán ebben a Bond-epizódban a legkidolgozatlanabb. Az egyetlen, ami átjött a taggal kapcsolatban, hogy hasonlít a parókája a Moore-féle epizódok Jaws nevű karakterének fejére. De ehhez meg semmit nem rendel jelentésben a film, szóval..., hagyom is, súlytalan az egész, megyek gyorsan tovább a Skyfallra.

ui.: Ennek van viszont a legjobban csengő címe az egész Bond-univerzumban.

2013-08-31 12:07:48 Ágó (3) #147

Hmm... Az igen komoly Bond-maraton lehetett. :)

előzmény: Daemiaen (#146)

2013-08-31 12:05:17 Daemiaen (4) #146

Sokminden változik, ha egyben nézed meg a 23 részt. :)

előzmény: Ágó (#145)

2013-08-31 12:03:15 Ágó (3) #145

Ahhoz képest egész jó az osztályzat. :)
Közben én is újranéztem, de nem változtatok. Most a súlytalanságát látom a legnagyobb problémának. Elkezdődik egy igen komoly fenyegetettséggel, viszont a végére már igen erőtlenné válik a cselekmény, fokozatosan veszít az erejéből. Közepeske.

előzmény: Daemiaen (#77)

2013-03-06 23:18:42 ChrisAdam (3) #144

ronin #59: Szinte minden szavaddal egyetértek, kivéve a főcímdalos állításoddal, mivel az nekem tetszett, nem csak a dal, hanem maga a főcím is.

Hű. A legrövidebb Bond. 98 percnyi akció, kaland, romantika... Bond ez kérem szépen?
Furcsa a film, mert főleg az akciókon bukik. Az első jelenet, a finálé és a közte kószáló pár akciójelenet kifejezetten nézhetetlen. Mikor tanulják már meg, hogy akciót rohadtul nem így kéne prezentálni?!
Kezdés: jól indul - az első 30 másodperc. De utána halálvágtában száguld a föld felé és tessék, a reményeim máris szertefoszlottak. Már rég kikívánkozott belőlem, nem csak ennél a filmnél volt (hanem pl.a Taken 2.-nál is), de miért kell minden autós üldözésnél bevágni gyors képekben a váltót, ahogyan azt villámgyorsan fosztorgatja Bond????????? Miért fontos az? Anélkül nem tudjuk meg azt, hogy bond valóban váltott egyet? Mondjuk igazuk van, a Casino Royale-nál is az volt, hogy utána nem tudtam aludni, mert azon morfondíroztam, hogy vajon Bond váltott-e az autós üldözésnél vagy automata váltó volt, merthogy ott nem mutatták... :@
Főcím: zseniális.
Következő 20-30 perc: nagyon suta, buta, béna, közhelyes, sablonos akció, dialógusok, karakterek, jelenetek, tényleg azt éreztem, hogy szétesik a film darabjaira. Szét is esett, de valami csodával határos módon sikerült a rendezőnek összefoltoznia. No persze a hegek ott maradtak, de legalább
A következő 1 óra: jó lett, feszkós, kicsit idézi a régi Bond filmek karaktereit. A csaj... hajjajj, hát kár hogy nem lett végül Bond-lány, pedig előkelő helyet fogalna a hamarosan összeállított Bond lány listán. :P
Az utolsó negyed óra megint csak egy hatalmas káosz, azt sem tudom, hol áll a fejem, mi történik, aztán egyszer csak hopp, vége és én fellélegzek és azt mondom, hogy hú, azért olyan rossz nem volt.

Ami nagyon hiányzik belőle:
Bond maga nincs olyan mértékben jelen, mint az előző részben, szinte csak félgőzzel hajt Daniel Craig.
Kidolgozott sztori. A történettel nem lehet bajunk, hajaz a Bond-sablonra, habár ebbe kicsit keveredik egy pici bosszúhadjárat is (erről majd később). De nincs kidolgozva, rendesen kibontva, egy csomó karakter csak úgy elsüllyed vagy meglapul, aztán nem tudjuk, hogy kiről van szó. A jelenetek is nyúlfarknyiak, látszik, hogy a filmkészítők sokszor a vágószobában éjszakáztak...
A Bond-stílus. Hiába csendül fel a végefőcím alatt a klasszikus Bond-téma, ettől még nem lesz ízig-vérig Bond-film. Az előző részből is hiányoltam a stílust, de azért oda még szorult valamennyi,ide már egy csepp sem, de komolyan. Ez csak egy akciófilm, ami pár dolgot felvett a régi Bond-filmektől. Mondjuk ahogy haladunk előre a Bond-filmtörténelemben, egyre kevesebb lesz a Bond-elem. Szerencsére a Skyfall megújította az egészet.
Értékelhető gonosz. Mert ezen a gonoszon csak nevetni lehetett (najó, még azt sem). Kicsit emlékeztetett Gary Oldmanre a Léonból, máskor meg a Seven Psychopathsban hasonlított Sam Rockwellre.
A bosszúhadjárat. Nem hittem el, hogy Bond mérges. Nem is volt ő az, csak véres, piszkos és kanos.
A humor. Mondjuk ez beletartozik a Bond-stílusba. Próbál amúgy humorheroldkodni, de nagyon szarul sül el.
Mi az, hogy csak egy nőt fektet le? Mi van veled James?

Ami tetszett:
Amit SoZi mondott a 140-esben, az nagyon igaz. Szerencsére ezt nagyon jól csinálták meg, ezzel adnak a filmnek egy sajátos hangulatot, kevés Bond-film mondhatja el magáról ezt.
A zene.
Némelyik jelenet kifjezetten jó volt, az operás jelenet, pl.
A többit úgy elmondtam.

Összességében nem rossz a film, sőt egy élvezhető akciófilm lehetne akár még a maga 98 percével is, ezért érzem a Bond univerzum kihagyott ziccerének. Kár érte. Nem baj, majd a Skyfall
Azt mostmár úgy nézem, hogy mindent tudok James Bondról.

előzmény: ronin07 (#59)

2013-01-27 17:28:11 Gasz András (3) #143

Másodszori nézésre is tartom amit annó régebben írtam róla. Ennyire kapkodó kamerát minek kellett ide, semmit se látni rendesen és a történet is hiper átlagos. A Bond lányoknak szinte nincs mit is alakítaniuk itt.
A Quantum szál viszont mintha le lett volna mégis zárva. Már régen láttam s annó úgy emlékeztem, hogy nem. De mégis. A folytonosság és visszautalgatás tetszett, érdemesebb tényleg egymás után nézni a Casino Royale-al. Ez picit feljebb vitte de bőven maradt közepes.

2012-12-08 21:38:24 SoZi (4) #142

Ugyehogyugye?? :)

A hotelszobai jelenet nekem is a kedvencem. Az a pofavágás piceless, amikor végül leszúrja, és egy pillanatra látszik rajta, hogy "B*sszameg, ezt is kinyírtam, pedig mondták, hogy ne csesszek el minden nyomot." :DDD
Másik kedvencem a jelenet az operában.

2012-10-28 22:32:51 Rorschach (4) #141

Még mindig tartom, hogy a Quantum of Solace személyében méltó folytatást kapott a Casino Royale. Alig tudok belekötni, a tempó jó (a filmnek előnyére vált, hogy a legrövidebb 007-es kaland, és nem masszív két óra környékére lőttek be), az akciók nemkülönben (a hotelszobai késes hadonászást ha háromszor nem tekertem vissza, egyszer sem), de most nagyon merész leszek, és bevallom, hogy nekem még az intro is tetszett.
SoZi: erre most direkt figyeltem, és így van, ahogy írod. Leheletfinom, de hangulatteremtő ereje volt.

2012-09-15 14:58:47 SoZi (4) #140

Sehol sem olvastam még erről, lehet, hogy csak én foglalkozom ilyenekkel, de felfedeztem a filmben egy érdekes koncepciót a színekkel kapcsolatban. Szinte minden jelenet a vörösesnarancs és a mélyfekete kiemelésével van megbolondítva, és rendkívül kreatívan használják szinte minden jelenetben.
Ha szimbolikát akarnénk keresni benne - és a rendező filmorgáfiáját elnézve miért ne kereshetnék ilyesmit 007-es filmjében is -, akkor az olaj és sivatag, mint két fő téma, a színekben is végigvezeti a filmet.

2012-05-21 20:47:47 VVega (4) #139

Két osztályzatot is javítanom kell felfelé a négy évvel ezelőtti értékelésemen, ez egy nagyon jó akciófilm.

2010-11-22 16:31:48 Rorschach (4) #138

A film, amiben Bond bosszút áll a nőkért, akiknek ő okozta a halálát.

A szombat esti Casino Royale után elkaptam a lendületet, és újranéztem a Quantum of Solace-t (ezt a fordítást vajon ki a szar találta ki?) is. Meg kell mondjam, fogalmam sincs, miért nem tetszett ez nekem elsőre, a film kegyetlenül jó. Nekem személy szerint marhára bejön ez az új Bond, bár órából indítható közepes hatótávú föld-levegő rakéta nincs, van helyette egy kemény, hihetetlenül kimért, hatalmas karakter (Craig fantasztikus), olyan beszólásokkal, hogy én csak néztem. Az akciókat is pont jól elkapták, tény, hogy szét vannak szabdalva, viszont én tudtam követni, khhhm... Transformers khhhhmm... Amikor pedig Craig egy az egyben intéz el valakit, hát az maga a csoda. Kisebbségben vagyok, de szerintem igenis így kell akciófilmet csinálni.
Másodszorra pedig már a történetből is felfogtam... valamennyit. A film vége pedig zseniális. Masszív kilences.

2010-06-26 14:26:42 [: Azuroo andrew :] (2) #137

Óriási csalódás a A Quantum csendje. Pedig az első 20 perc után szinte biztos voltam benne hogy Foster filmje felül fogja múlni Campbell (amúgy jó, 10/7) Casino Royale-ját. Nem így lett. A film közepétől progresszívan esik a dramaturgia színvonala, erőtlen a cselekmény, mindemellett pedig zavaróvá válik a sok és gyors vágás. Ilyen még nem igen történt velem, le kell szögezzem igen jól szoktam tolerálni az ilyen rendezői húzásokat, de ez itt most túl sok volt.

A Quantum of Solace olyan trendi sőt ha lehet még trendibb mint a Casino Royale volt.
Minden mandzsetta tökéletes, minden ing szuper slip fit szabású, és majd minden belső tér olasz és spanyol lakberendezési lapok világát idézik. Az már nem is újdonság hogy megint vagy két dögös nő, szuper nagyképű modell alkattal és hiperfejlett szürkeállománnyal akiből az egyik meghal…

Erős kezdés után még erősebb visszaesés 10/4

2010-06-18 11:13:18 Ágó (3) #136

Nagyon szívesen adtam volna magasabb osztályzatot, mert Marc Forster egyik nagy kedvencem, de erre nem nagyon tudtam. A többség véleményével értek egyet. Reális a film átlaga.

2010-03-25 13:17:36 ronin07 (?) #135

Tegnap az egyik oktatómmal beszélgettem a Bond-mitológiáról, és ő elárulta, hogy csomó Fleming-regényt, novellát fordított, de mivel nem honorálták, ezért sutba dobta az egészet. A Quantum of Solace című novella magyar címe Nyugalomhányados lett. Nem is lehetett volna ennél pontosabb, csak megint az a gebasz, hogy ha ezt a címet Bozai Józsi bácsi kimondja, nem lett volna csalogató.

2010-01-30 23:12:47 arylacee (?) #134

Az elozo sokkal jobb volt. ez olyan toltelek resz.

2009-12-29 12:23:59 Caararuuku (3) #133

Egy James Bond filmnek nem egy megnézhető akciófilmnek kell lennie. Ha egy James Bond film egy megnézhető akciófilm, akkor az borzalmasnak számít.

előzmény: terika (#130)

2009-12-22 14:42:35 "L" (3) #132

Kicsit felértékelődött, másodjára DVD-n sokkal követhetőbb volt a sztori, de azért így is elmarad az elődöktől.

2009-12-19 01:29:14 mrszpp (2) #131

Egyik leggyengébb James Bond film, amit valaha láttam... Ezzel csak a Timothy Daltonos 007-es filmeket tudnám még szóba hozni. Iszonyú gyenge! Fél éve láttam, de már nem is emléxem, h miről szólt... A gyönyörű Aston Martinon kívül nem jut más az eszembe! :D

2009-11-30 11:21:32 terika (3) #130

De, szerintem megvolt neki. Csak nem avattak minket a részletekbe. :)

Tegnap este megtekintettem a filmet. Az itten véleményeket olvasva úgy ültem le, hogy na nézzünk egy filmet, lesz, ami lesz alapon. Számomra ez egy középkategóriás akciófilm lett, Bond-jelleg nélkül. Ami volt is benne, olyan "Bondos" tudjátok, az is nagyon erőltetve, így ez a vonal azt hiszem teljesen meghalt a filmben. Ehelyett kaptunk egy - szerintem - egyszer nézhető mozit, ami kellően kikapcsol. Megvoltak a tuti sablonkarakterek, kellő mennyiségű hullával. És elnagyolt volt, nem foglalkozott azzal a kultusszal, ami mögé bújt, azt hiszem ez az egyik legnagyobb hibája.
Ettől függetlenül én elvoltam a filmmel. Éppen, hogy 5/10 - persze lehet, ha újranézem változik ez.

2009-10-27 20:22:07 Caararuuku (3) #129

Komolyan Bolívia vízkészletéértharcolnak a filmben? A világuralom helyett? Elég gáz.

2009-07-11 13:40:51 superboo (2) #128

hát nem is tudom. nekem nagy csalódás volt ez a film. a sztori lapos. craig kiváló bond, de ez a film nem lett eltalálva. nemtudtam élvezni, egy cseppet sem. persze izlések és pofonok, van akinek ez jön be. de nálam a csúcs akkor is brosnan volt, nála jobban és hitelesebben senki sem fogja játszani bondot.

2009-06-23 23:29:39 Olórin (2) #127

Nem. Éppen ez az...

előzmény: gringo (#126)

2009-06-23 22:32:19 gringo (4) #126

És hogyhogy egyetlenegyszer és egyetlenegy nőt kúr meg, s az is mellékszereplő? Bond ez? :D

2009-06-23 22:31:14 gringo (4) #125

Szerintem ez egyáltalán nem rossz. Persze, kicsit kuszább és érdektelenebb, mint az előző, de bejön ez a vérszomjas, adrenalinpumpa-Bond. Bánom, hogy már másodszor maradt ki Q, de végülis logikus, az a fajta humor már nem fért volna össze ezzel a brutalitással.

2009-06-16 09:49:25 Kakutin (?) #124

Számomra hatalmas bukás! :p

2009-06-15 15:32:48 walter gábor (4) #123

Sokszor érdekes a véleményeket olvasni egy-egy filmről. Még csak most néztem meg - a sok negatív kritika miatt - a Quantum csendjét. Nekem ez a rész kifejezetten tetszett a sok akcióval, pörgős jeleneteivel, és éppen az előző részt (Casino Royale) tartom az egyik legrosszabb 007-es filmnek.

2009-05-29 17:59:57 Gasz András (3) #122

Quantum csendje:

A hogyan csináljuk szar folytatást előadás alanya is lehetne ez a film. Hogyan rugaszkodjuk el minőségben és Bondságban fényévekre az elöző résztől? Mely epikusabb és sokkal nagyobb horderejű film mint az általában nagyobb jobb, robbantósabb 2-3. részek.

Craig hozta talán egyedül azt amit megkövetelt a titkosügynök/kém szakma. M cska bábú ahogy a 2 női főszereplő is az. A nagy fő gonosz ebben a részben aki a titkosszervezetet írtányítja vígjátékba való, Le Chiefhez képest is. KB 3-4 embere van az egész film allatt milyen világot ehálozó szervezet ez? :D A 200 millió is hova tűnt Az autós üldőzésbe? Kb csak az volt látványos ebbbe na filmben. A 150 mnilliós elöző rész ezerszer látványosabb és pörgősebb volt mint ez a lassú de mégis sokkal rövidebb elcseszett forg. könyvel rendelkező film. Hova tűnt a Casino féle Bondság is? Tova. Hova tűnt a Bond főcímzene? Szintén tova. a filmet cska az egy két látványos verekedés, az első érdekesnek tünő fele a filmnek ami megmenti attól hogy a néző kifusson a teremből/otthonából. :D Az elöző részből megismert karakterek jórésze is csak teng leng szerepében és általában sanyarú sorsot ér.

Hatalmas csalódás a nagyszerű lendületű Casino Royale (tv-ben a szinkron elég förtelmes volt) után ha lehetséges, remélem a köv. rész visszakerül ahhoz akihez való Martin Campbellhez .

2009-04-10 13:07:30 azazell0 (?) #121

Ezt olvastátok? Vicces kritika (a filmet még nem láttam).

2009-04-10 12:07:54 k3pl3r (?) #120

Nekem is rögtön a Bourne filmek ugrottak be. Forster mintha megpróbálta volna utánnozni Greengrass stílusát. Ami nem is lett volna baj, de annyira rosszul vágták az akciójeleneteket, hogy még a jó ötleteket, és a látványos jeleneteket is sikerült elrontani. Amikor már azt sem tudja az ember, hogy Bond hány emberrel verekszik, az már régen rossz. Elvileg ez egy akció film, de én csak egyszer(!), kaptam fel a fejem akcio közben, az autós üldözés végén, de ott is csak a legvégén, mikor lezuhan az autó. Azért azt sem vették fel teljesen tökéletesen, de nem volt rossz. Ami még nem tetszett, hogy itt már tényleg csak a szereplők nevei emlékeztettek arra, hogy Bond filmet nézek.

előzmény: banana (#107)

2009-03-14 09:26:31 VVega (4) #119

Csak egyetérteni tudok én is, harmatgyenge film béna sztorival, gagyi akciókkal és szar operatőri munkával. Az pedig a világ szégyene, hogy Bond még csak le sem fekteti Camille-t. Skandallum! :D

előzmény: mrszpp (#118)

2009-03-14 02:41:15 mrszpp (2) #118

Hát sok kommentet olvastam, de mind arravall, h ez a film igencsak gyengére sikeredett, amivel egyetértek! Hiányzott az belőle, ami egy bond-filmet azzá tenne, ami valójában! Ez egy förtelem... Csak azért nem egyes, mert Timothy Dalton féle nézhetetlen produkciónál azért még ez is "jobb"... Ha nem is sokkal...

2009-03-12 21:21:00 birkassy (2) #117

most néztem meg. Annyira gáz volt, majdnem kikapcsoltam. Bond filmet akartam nézni 'Q'-val, a kütyüs autóval, meg némi eleganciát, de kaptam egy agyonvágott, kapkodós, semmitmondó történetű másodosztályú akciófilmet.
Epilepsziára hajlamosaknak kifejezetten ellenjavallt.
A kettes az autós üldözésnek szól az elején, de ez is sok. Inkább 1,5 a reális. Daniel Craig-ig nagyon kedveltem a Bond filmeket.

2009-02-21 12:27:45 Geree (2) #116

Nem tetszett. Csak azért nem1-es mert végignéztem.

2008-12-29 21:11:36 sztacska (?) #115

In medias res, semmi brühü, gyilok, bosszú és harr harr. Talán többször is meglehet nézni egy kánukulai délután. Majnem 5-ös, 2-es.

2008-12-06 21:03:37 Marla Singer (3) #114

Az előzőhöz képest javul a film is a karakter is, de még mindig kevés.

2008-11-30 21:56:23 sztich (3) #113

Nem kicsit kezdtek be az autós üldözéssel, csak lestem...
Amalric (Greene) valóban kicsit vicces volt a nézésével. Az volt az érzésem végig, mintha a Szkafander és pillangóból jött volna át erre a szerepre.
Az elején a rohangászásnál tényleg nagyon figyelni kellett, hogy lássam, mit nézek, de a film további részében nem voltak ilyen problémáim.
A Bourne hasonlóságokat én nem fedeztem fel, mivel nem láttam egyik Bourne filmet sem, kivéve az első rész 15-20 percét (nem kötött le a film).
Abszolút nem hiányzott a "Nevem Bond..." szöveg sem.
Szerintem nem volt különösebb gond a filmmel. Viszont véget ért a CR-QoS téma, valószínű.
Én jól szórakoztam.

2008-11-26 21:04:54 Gombatotti (2) #112

Igaz, de a számomra könnyen megközelíthető helyeken szinkronosan adták.

2008-11-26 09:24:07 dmikee (4) #111

Gombatotti: lehet nézni ezt eredeti nyelven felirattal is, én legalábbis így néztem meg hétvégén moziban...

előzmény: Gombatotti (#109)

2008-11-26 07:09:11 banana (3) #110

Ironikus akartam lenni :)

előzmény: Gombatotti (#108)

2008-11-25 20:25:58 Gombatotti (2) #109

Az első fele nekem még elment. Tömör akció (igaz jobb lett volna kamerarángatás nélkül :S).Igaz, hogy sok Bourne-filmes elemet használtak benne, de szerintem nagyon ütősre sikeredett.
De, hogy utána mit műveltek a készítők?! Az egész történet olyan gyengére sikerült a CR-hez képest, hogy az eszméletlen. De nekem a mélypont a vége volt, "a nagy bosszúállás".
Ezen kívül, ami még nagyon feldühített: amikor M mondja Bondnak, hogy: "Értse meg Bond, hogy semelyik nő sem tud ellenálni a sármjának!", azt hittem szétröhögöm az agyam. Daniel Craig a lapátfüleivel olyan messze áll a Brosnan-féle sármos ügynöktől, mint Makó Jeruzsálemtől. Ráadásul azt nem tudom felfogni, hogy miért kell ezt szinkronosan adniuk a mozikban? De ha már szinkronosan adják, legyen tisztességes magyar szöveg.
A színészekről még annyit, hogy az új főgonosz nekem egyáltalán nem jött be. A velejéig gonosznak szánt francia vízlopóból, egy ripacs születet; Daniel Craig adja a kemény gyereket; Kurylenko pedig ugyebár topmodellből átvedlett Bond-cicababa.

2008-11-25 20:07:14 Gombatotti (2) #108

Öhm... Nem James Bond tér vissza?

2008-11-25 10:07:39 banana (3) #107

A Quantum csendje

Jason Bourne visszatért és érzékenyebb, esendőbb mint valaha, ahogy az alkotók ígérték. Érzékeny, mert minden tettén, mozdulatán érződik Vesper halála okozta keserűség és fájdalom. Drámai csúcspont, amikor Matthist végső nyugalomba helyezi. És valóban esendő. Üldözés közben meg-megüti magát, a hajós ütközetnél mintha meg is torpant volna (ebben nem vagyok biztos, mert nehéz volt követni az eseményeket), sőt néhány méterrel a föld felett kinyitva az ernyőt, a zuhanás után még kócos is lesz. Bauernek nem kell többé gunbarel a film elején, hogy egyből rá fókuszáljunk. Hatalmas kikacsintás, hogy főnökét M-nek, hívják, ahogy anno a Bond
filmekben is. Kettejük közti feszült jelenetek zseniálisan oldják fel azok a pillanatok, amikor M gúnyosan, egyszerűen csak Bondnak csúfolja kedvenc ügynökünket. A gonosz kellően gonosz és motivált, sőt az új Bourne-girl is rendben van. Sokan, sokat problémáztak a film magyar címén, vagyis a Quantum csendjén. Szerintem elég jól sikerült, hisz, ha jól emlékeztem a film alatt csak egyszer említik (Bozai József rögtön az elején) s utána valóban csend lesz körülötte és nem említik többet.

2008-11-24 13:23:47 ronin07 (?) #106

Nem fejlődik a jelleme, és még csak nem is dühös. Csak azért öl, mert a forgatókönyvíró véletelenül beleírta. És tudod, miért olyan nagy az elvárás? Azért, mert a Cr egy baromira jó, újszerű irányt mutatott egy sebezhető emberrel, és Bondot 20 filmes hidegség után határozatlanként látni, több, mint kiváló ötlet. Ebben a részben a bosszú és a kötelességtudat közötti ellentétet kellett volna megmutatni, de mivel egyik komponens sincs benne a filmben, ezért nem hiteles és nem jó a film. De már megint csak ismétlem magam.

előzmény: dmikee (#102)

2008-11-23 23:23:55 dmikee (4) #105

esendő? "igazi" jellemfejlődés? seagal és dudikoff? marhára nem vagyunk egy hullámhosszon, ezt részemről folytatni sem érdemes...

előzmény: deviant (#103)

2008-11-23 22:27:11 nejmed (?) #104

Még nem láttam a filmet, meg nem is vagyok nagy rajongója a James Bond univerzumnak, de hallottam egy tök jó adást aminek ez volt a témája. Tilos Rádió, Free Cinema 2008-11-13 16:30
Nem volt rossz műsor, ezért gondoltam megosztom a nagyérdeművel.

2008-11-23 22:16:40 deviant (2) #103

mitől emberi? miért fejlődik a jelleme? én vagyok az egyetlen, aki ezt nem tapasztalta a filmben. ha ez az igazi jellemfejlődés, akkor kezdjük rehabilitálni a teljes steven seagal és michael dudikoff életművet, mert kb. annyira volt esendő ez a bond.

előzmény: dmikee (#102)

2008-11-23 21:05:09 dmikee (4) #102

"Legyen határozott vagy Craig antréjában határozatlan, de ne legyen szimpla ölőgép..."

Marha nagy az elvárás egy zöldfülű ügynökkel, de nem értem cseppet sem miért. Vegyük észre, hogy annak ellenére, hogy már 20+1x láttuk a 007-est, a mostani részben csak pár napta /órára vagyunk a CR végkifejletétől, és a vak bosszú hajtja a tapasztalatlan Bondot. Eleinte nem ölt, aztán elöntötte az agyát a méreg, a QoS végére pedig kezd lenyugodni. Folyamatosan fejlődik a jelleme, ettől ízig-vérig emberi. Nem értem az ilyen irányú nyafogásokat... Ha a következő epizódban is mindenkit legyilkolna, akkor csalódnék. Ebben a részben ezt nagyon is így kellett csinálni.

előzmény: ronin07 (#97)

2008-11-23 18:04:13 ronin07 (?) #101

"egyébként én annak ellenére hiányolom az igazi bondosságot ebből a részből, hogy soha nem is voltam rajongó."

Ezt nevezem én paradoxonnak.

2008-11-23 18:01:52 deviant (2) #100

primitívségben tényleg a hetvenes éveket idézi. néha az embernek beugrik a moonraker is. egyébként én annak ellenére hiányolom az igazi bondosságot ebből a részből, hogy soha nem is voltam rajongó.

2008-11-23 17:13:09 vadPINGvin (3) #99

...a...

2008-11-23 17:12:24 vadPINGvin (3) #98

Hát igen. Csak azért mert egy filmben sokat utalnak pl az Casablancára, attól az még nem az Casablanca. :)

2008-11-23 16:54:01 ronin07 (?) #97

"Nem értem aki a Bond-talansága miatt sír, ebben a részben több a Bond-utalás, mint bármelyik előzőben."

Ezzel az a baj, hogy az ember miatt lesz James Bond-film egy James Bond-film. Amiatt, amit tesz és ahogy teszi. Legyen határozott vagy Craig antréjában határozatlan, de ne legyen szimpla ölőgép, aki semmilyen emberi tulajdonságokkal nem bír és csak azért öl, mert min. a CR óta ezt várja tőle a közönsége. Az utalásokra én is felfigyeltem, de ezek is csak külsőségek, nem a lényeg.

2008-11-23 00:04:24 dmikee (4) #96

Nem éri el a Casino Royale szintjét, de ettől függetlenül élvezhető Bond-mozi. Nem értem aki a Bond-talansága miatt sír, ebben a részben több a Bond-utalás, mint bármelyik előzőben. Nagyon komoly mennyiségű apró kikacsintással van tele, aki egy kicsit is emlékszik az eddigi 21 epizódra, rengeteget észrevehetett. Nálam ezek emelik ki a középszerből a Quantum csendjét, és ezek miatt az egyik leg-Bondosabb része a szériának, ezekért Bravó!

2008-11-22 17:02:26 "L" (3) #95

Craig annyira Bond, mint én Harry Potter, ennek a filmnek semmi köze James Bondhoz. Lehet mondani, hogy újítani akartak a készítök, de akkor akár lehetne a főszereplő neve James Rambo is... Míg az előző részt eladták a jó szereplők és a sztori, itt se épeszű sztori, se egy jó szereplő... Egyszerű 21. századi akciómozi a rosszabbik fajtából...

2008-11-22 09:07:55 dmbm (1) #94

Életem egyik legrosszabb filmje! Senkinek nem tudom ajánlani! Még egy vasárnap estés otthoni barátnős kikapcsolódásra sem jó! Még szerencse, hogy nem fizettem érte!

2008-11-19 20:12:16 Laacko (4) #93

kimaradt belőle jó pár dolog ami a szokásos James Bond filmek alapja, azt sajnálom, de sztem folytatásnak jó volt. A következő azért remélem kütyüs meg astonmartnos lesz :)

2008-11-19 09:43:11 Zalaba Ferenc (3) #92

írtam kritikát, de nem az xpressre. :)

2008-11-19 09:33:44 [: Azuroo andrew :] (2) #91

Jama írd be ide is kicsit bővebben a véleményed, mint anno az xpressen ;)
Szerintem szívesen olvasnánk a te kritikádat is.

előzmény: Zalaba Ferenc (#90)

2008-11-19 00:40:34 Zalaba Ferenc (3) #90

so-so.

2008-11-18 08:13:09 wayage (3) #89

Nekem csak a film első felével volt gondom. Akció, utána akció, aztán akció, aztán megint akció...egy idő után már untam. Sőt majdnem be is aludtam. Hol a történet? Majd jött a színházas jelenet (persze ott is akció:), és egyre jobb lett a film. Talán, mert felébredtem:) Nekem bejött Craig Seagalos alakítása, meg a Kurylenko csajt is jó volt nézni. Ivan/-hoz hasonlóan, a Casino Royale-hoz képest nagy csalódás, viszont bármikor újra tudom majd nézni.

2008-11-17 09:20:23 ronin07 (?) #88

Igen, tényleg rajongó, de egy másik nagyszabású franchise-zal nem biztos, hogy meg tudna birkózni. Egy is elég egy embernek, hidd el.:)

előzmény: rth (#86)

2008-11-17 07:50:41 Olórin (2) #87

a Die Another Daynél jobb (izé, kevésbé szar), de annál mi nem jobb? Nem a mélyponthoz kell viszonyítani:)

2008-11-16 23:17:37 rth (3) #86

Ja és bocs a floodért, de Nolant a következő Bond filmhez! Mintha azt hallottam volna, hogy rajongó. Gyanítom, feltenné a koronát a sorozatra.

2008-11-16 23:11:54 rth (3) #85

Igazatok van, de minden hibája ellenére túlságosan lehúzzátok szerintem. Nekem még mindig százszor jobban tetszik, mint a Die Another Day, a maga láthatatlan autójával, olvadó jégpalotájával, és nyálas Brosnanével.

2008-11-16 20:58:41 deviant (2) #84

nem hát. a craig által megjelenített karakter akkora paraszt, hogy cipőt sem tud kötni. belebújós vagy tépőzáras cipőt hord. :)

2008-11-16 18:59:05 szotyi3 (3) #83

Hátt...emberek azt kell mondjam ez igen gyenge Bond film lett, pedig igen elfogult vagyok, mert sztem a casino royal a világ legjobb filmje!
Nem azért de mi különbözteti meg a Bond filmeket a közönséges akciófilmektől?:
1. Aston Martin!!! Ebben? Az elején 3 perc alatt szarrá tört egyet aminek tul.képp semmi értelme nem volt...ennyit a kocsiról
2. A Bond lány: Ok megvolt a szerepe, bosszú stb de általában amikor egy srác beül a moziba a barátnőjével egy Bond filmre a barátnő max a nyálas részeket élvezheti...hát itt a barátnők nem sokat kapnak!
3. ÉS LEGFONTOSABB: Csak nekem tűnt fel vagy tényleg ez az első olyan 007-es film amiben nem hangzik el az ominózus: A nevem Bond...James Bond!?!?!?! Mi van itt emberek?!

2008-11-16 15:25:47 Olórin (2) #82

pedig a joe smith áll a licence to killes bondra is:)

előzmény: ronin07 (#80)

2008-11-16 15:15:30 -senki- (1) #81

Durva azért hogy az akció jelenetekbe mennyi vágást mertek bedolgozni... kemény meló. Nekem néha szinte már felfoghatatlan volt :). Egy korlátra felmászás minimum három kameraállás :D.

2008-11-16 14:39:44 ronin07 (?) #80

"A főszereplőt hivhatnák akár Joe Smith-nek is."

Olórin, már többedjére irsz ilyet, de valóban, Bond-filmnél most először éreztem ezt. Craig itt annyira nem foglalkozott a szereppel, mint Tim Dalton az első filmben. A Licence to Kill-ben viszont láttam rajta, hogy igenis, szivügye kárpótolni a sebesült Leiter-t és befejezni egy félbehagyott küldetést. Az össz-vissz egy nagyon jó film volt, de azért pár mosolyogtató pillanatot (kétkerekező kamion) kivághattak volna.
De nemcsak a szinész, mindenki szart a filmre, max. a producerek gondolhatták azt, hogy majd az eksönök beviszik a nézőt a moziba, nota bene, Britföldön ez úgy látszik, sikerülni fog. Egyébként Michael G. Wilson producer találta ki az alapötletet, korábban az ő műve volt a Halálvágta és a Living Daylights is, de mostmár biztos: forgatókönyvirónak kellene irnia a forgatókönyvet. Csak hát ugye, sikeres volt a Royale, volt egy fix időpont, közbejött az irósztrják, Haggis-ék meg nem birták a nyomást. Forster se, aki kénytelen-kelletlen egy Joshua Zetumer nevű kezdővel iratta át nap, mint nap a filmet. Nem is lett jó vége, sajnos.
Na, de a lényeg: ez a mozi nem Bond-mozi. 007 se nem dühös, se nem küldetéstudatos, ezért csak hitetlenkedve néztem, miért öl meg mindenkit és azt is, hogy küldetésorientáltnak próbálják beállitani. Karakterközpontúnak, drámainak szánták, nem lett az. Csöpőgős lett, de inkább nevetséges. Ki hitte, hogy Bond-ot megsajnáljuk, csakmert vedeli a Kina Lillet-t? Olyan üres ez a film, hogy el se tudom mondani. Bond meg olyan, mint a Retekegér cimű brahi robotja, akinek ha azt mondja a gazdája, hogy fagyit áruljon a sivatgban, megteszi. Ilyen nem volt a Retekegérben, persze, csak az utsó Mathis-os jelenet akkora unintentional comedy volt, amit a készitők vérkomolyan próbáltak ellensúlyozni. Sikertelenül.
Egyéb: piszok rosszul van vágva a film. Egyszer Bolivia, utána meg már Kazan, csak nincs megindokolva, Bond miért megy oda. Csomó ilyen van a filmben: James egyszer itt, egyszer ott. Következetlenségek: figyeljétek csak, a CR végén Bond és Mr. White is más ruhát visel, mint a QoS elején. Mintha nem emlékeztek volna az alkotók, hogy a CR-ből következik minden.
Ja, és muszáj minden üres amerikai filmben Gustvo Santaollala Korcs szerelmek-melódiáját üvöltetni, ha előkerül Dél-Amerika?

2008-11-16 13:41:48 Olórin (2) #79

Dalton a cipőfűzőjét sem köthetné be Craignek... leglábbis a CR-es Craignek. Ez a faarccal nyomuló állat itt viszont már tényleg nem Bond. A főszereplőt hívhatnák Joe Smith-nek is. Igazából jobb is lenne, ha annak hívnák...

2008-11-16 13:33:42 deviant (2) #78

igazából egyre jobban kezdem értékelni a halj meg máskort. :)

és timothy daltont is egyre jobb bondnak tartom. talán ő volt az a bond, aki craig szeretne lenni. legalábbis a rajongóik szeretnék, hogy az legyen.

előzmény: Daemiaen (#77)

2008-11-16 13:02:59 Daemiaen (4) #77

Így van. Roppant lyukas sztori és semmitmondó, valamint semmit sem mondó karakterek. Bond Brosnannel távozott.

előzmény: deviant (#76)

2008-11-16 12:57:01 deviant (2) #76

még a casino royale-nál is gyengébb, ami egyébként majdnem egy jól sikerült film lett. először a quantumot sem tartottam rossznak, de aztán aludtam rá egyett, és rájöttem, hogy ez sem több, mint egy jason statham tucat akciófilm. az előzetesek és a poszterek még egy james bond filmet kínálnak, de maga a végtermék már csak egy méregdrága akciófilm. azt pedig ne mondja nekem senki, hogy ez már végre egy esendőbb bond! a craig által megformált bond egy sebezhetetlen tahó, és semmivel sem több - s ez nem színész hibája. az akciójelenetek egyébként jók, de meg sem közelítik akár egyetlen bourne-film színvonalát. marc forster, hollywood egyik legtúlértékeltebb - állítólag művészfilmes (LOL) - rendezője ennyit tudott kihozni abből a rengeteg pénzből.

2008-11-15 22:59:43 deviant (2) #75

engem nem emlékeztetett rá.

előzmény: osi (#74)

2008-11-15 22:13:24 osi (4) #74

Nem tudom hogy vagytok vele, de mikor megláttam a főgonoszt, Gary Oldman karaktere ugrott be a Leon, a profi-ból. Csak én asszociáltam hülyeségre, vagy tényleg van hasonlóság megjelenésre?

2008-11-15 20:46:26 sztich (3) #73

Nem akartam senkit megbántani. A jogot nem hoztam szóba. Természetesen jogod van. Szerintem azt nehéz lett volna megismételni, így gondoltam. Tényleg rosszul foglalmaztam meg. Ezúton exkuzálom magam.

Azt kérdezném csak, hogy miért kéne elkerülni?

2008-11-15 12:48:33 Dió (2) #72

Ez kedves tőled, de már bocs: nem csak én vártam CR-t, igazából nem is értem, miért ne lett volna jogomban...

2008-11-15 12:35:02 sztich (3) #71

Hát, aki CR-t várt, az meg is érdemli, hogy pofáraessen. :)

2008-11-15 11:54:08 Dió (2) #70

Hú, ez fájt. Úgy látszik a CR nem csak arra volt jó, hogy egy klasszikus Bonddal ajándékozza meg a népet, hanem hogy feleslegesen fel is csigázza őket.
A QoS ugyanis egy borzasztóan rossz Bond film. A sztori egy nevetségesen egyszerű és buta alapkonfliktus összezagyválása, aminek a végén nem is tudom, hogy annak butasága, követhetetlensége vagy logikátlansága zavar -e jobban. Bond a golyóállóság mellett most még egy üres karakter is, nála már csak a bábként mozgó főgonosz és a kb húsz dialógusban sem szereplő, abszolút erőtlen Bond lány üresebb, akik vásznon való jelenléte közelít a céltalanhoz.
Az akciójelenetekből kb egy élvezhető (az első), van még kettő, ami olyan szerencsétlenül lett megszerkesztve/vágva, hogy semmit sem lehet látni a vásznon folyó eseményekből, ráadásul totál ötlettelenek, főleg a CR szenzációs akcióbombáihoz képest.
Szóval ne várjon senki egy újabb CR-t, sőt, aki teheti, szerintem kerülje is el.

2008-11-15 11:46:42 deviant (2) #69

hehe, forster igazi arca... ez jó volt! :D

2008-11-14 22:25:03 sztich (3) #68

DC interjú, elég érdekes infókkal(legalábbis számomra) az estponthu-n...

2008-11-14 19:17:35 Olórin (2) #67

Én is ettől tartok.

előzmény: ronin07 (#66)

2008-11-14 18:28:07 ronin07 (?) #66

Szerintem ezen még a DC sem segitene. Az a gyanúm, hogy ha az kijönne, az nem Forster igazi arcát mutatná, hanem csak a felturbózott akciókat vagy pár kihagyott, de igazából tökfelesleges mondatot.

2008-11-14 16:32:55 vadPINGvin (3) #65

Hát, ebből tényleg elkél egy director's cut. Ha vagy 20 percet hozzáraknak finom lehetne. Így olyan rövid volt, hogy nagyon hosszúnak tűnt. :)

előzmény: slozi (#64)

2008-11-14 12:54:29 slozi (2) #64

Majdnem minden szavaddal egyetértek (a kivétel a főcímdal, ami bár nem egy You know my name, de nekem azért bejön), pont ezek miatt írtam, hogy kíváncsi lennék egy rendezői változatra, mert néhány jó ponton elhelyezett pluszjelenet sokat dobhatna a végeredményen. Talán követhetőbb lenne a cselekmény és esetleg a film emocionális oldala is erősödhetne.

előzmény: ronin07 (#59)

2008-11-14 12:12:52 ronin07 (?) #63

Azért az se semmi, hogy Bond fájdalma hat elfogyasztott Kína Lillet-ben mérhető:)

2008-11-14 11:14:27 Olórin (2) #62

Visszatért a golyóálló és/vagy anyagtalan Bond (már rögtön az első jelenetben), realizmus semmi. Lapos a sztori is, ritka előre kitalálható "fordulatokkal", ostabaságokkal és következetlenségekkel, meg néhány fájdalmasan gagyi, visszafelé elsülő lelkizős jelenettel, de ami a legfájóbb, hogy az akciók is teljesen ötlettelenek, és még csak nem is igazán látványosak (a nyitó autósüldözés a legjobb, de azért a székről attól sem sikerült leesnem). Ennyi volt a nagy reboot: egy baromi jól sikerült rész.

2008-11-14 09:52:10 Gasz András (3) #61

Ne várjak akkor Casino Royali royal flössöket a minőségre?? :(

2008-11-14 09:50:58 Gasz András (3) #60

Index kritika forever!!!

2008-11-14 09:15:58 ronin07 (?) #59

1. Mathis haldoklásakor felcsendül a "City of Lovers" című Arnold-szerzemény, ami ugye az előző részben Bond Vesperrel való románcát húzta alá. Kérdem magamban: Mi ez? Brokeback Mountain 2?
2. Ami sokkalta nagyobb gond: Bond ebben a filmben egyszerűen semmilyen. Jellegtelenebb, mint egy kidolgozatlan jellemű láthatatlan ember. Nem látszik rajta, hogy dühös és az sem, hogy munkaorientált. Semmi. Seagal face, megy, üt, Seagal face, tovább megy, lő, Seagal face, még mindig megy, szúr...
3. Az utsó dialóg Camille-lal nevetséges. A nő aszondja: "Ez a te börtönöd", majd megsimítja az arcát. Mi? Semmi jellemfejlődés nincs, most meg indokolatlanul csöpögünk?
3. Az algériai pasit életben hagyja. Miért? Utána meg nyaklánc a hóban. Szimbolizálás az üresség után. Nem veszem be.
4. Amalric egy ripacs (lehet, hogy csak Rajkai Zoli, a magyar hangja tette azzá), Kurylenko Halle Berry-zni/Jinx-ezni (Halj meg máskor!) akar, nem megy neki, mer' jó a teste, de nem jó színésznő. A pirofóbiás sírásán kishíján röhögtem.
5. Kinek az ötletet volt infantilis betütípusokkal a vászonra firkantania helyszíneket?
6. A főcím béna, a főcímdal diszkóslágernek elmegy , ha az én pocsék zenei ízlésemről beszélünk, de 007-dalnak tényleg borzasztó. Még a szöveg segíthetne rajta, de elnyomja a basszus.
7. Forster emocionális Bond-utazást emlegetett, mikor pedig 105 percre vágták a filmet, azzal próbálta menteni a menthetőt, hogy így egy masszívabb érzelmi viaskodás lesz az eredmény. Nem az ő hibája, hogy nem így lett, valszeg nem engedték kísérletezni. Pedig tehetséges fickó, a Felforgatókönyv és a Papírsárkányok zseniális, ill. jó filmek.
8. Akciószekvenciák. Mint a film. Vannak, de mégsincsenek.
Egy pillanat van, mikor valamit Craig visszaad a dühéből (és csak a dühéből!): mikor Ausztriában lelöki a fickót a tetőről.

előzmény: slozi (#52)

2008-11-14 08:53:44 sztich (3) #58

Oké, erre most még nem tudok érdemben reagálni, majd, ha megnéztem a filmet. :)

előzmény: vadPINGvin (#57)

2008-11-13 22:22:40 vadPINGvin (3) #57

Az a kukába dobás simán beleférne, de itt semmi értelme. A nyomokat nem zavarja össze vele, meg semmire nem jó, maximum annyira, hogy megmutassa, Bond nem egy szentimentális alkat, és szereti a fölösleges pluszmunkát. Szóval nem igazán érthető jelenet.

előzmény: sztich (#54)

2008-11-13 21:23:10 sztich (3) #56

Olvastam külföldiektől véleményeket, leginkább britektől.Azt kell, hogy mondjam, kb. azt írták le, mint Te(pár kivétellel). Legtöbben negatívumként a néholi össze-visszaságot, a nehezen követhetőséget, pozitívumként DC és JD alakítását említik.

(nem tudom, hogy mikor hangzik el a Jack White- Alicia Keys féle dal, de az nagyon nagyon rendben van)

előzmény: Ivan/ (#55)

2008-11-13 21:14:33 Ivan/ (4) #55

A CR számomra a Bond filmek etalonja volt. Éppen ezért valahol egy picit éreztem, hogy valahogy azt felülmúlni lehetetlen lesz, de még csak megközelíteni se lesz könnyű. Sajnos igazam lett. A rendezés mint sokan mondták már, tényleg nem lett túl erős. Össze-vissza csapong, a történet néhol elég zavaros, ráadásul az akciójelenetek is néhol elég „érdekesek” lettek. Látványosnak látványosak, de a rángatózó kameramozgás némelyiket teljesen kiheréli (amiket viszont nem azok remekül müködnek). Emellett azt is nehezményeztem, hogy pl. a kulcsmondat ezúttal elmaradt, plusz vodka martini rendelés se volt. Továbbá zene terén is eléggé alulmarad a film (hu, de finom voltam) az előddel szemben, és hát a Bond lány is elégé gyengécske lett. Mindezek ellenére azonban néhol egész élveztem még így is. Craig továbbra is nagyszerű Bond és az Ő alakítása valamennyire elviszi a hátán a filmet, ráadásul a befejezés (Bond és M beszélgetése) piszkosul jó lett. Összegezve tehát csalódás volt, (nagy kedvenc sose lesz) de ennek ellenére is azért bármikor újranézem ha úgy adódik.