Meet Joe Black (1998) ☆ 👁

Ha eljön Joe Black

(Martin Brest)

amerikai dráma, fantasy, szerelmi történet

3,6

2020-10-03 18:26:57 Lady Ópium (?) #58

2020-04-05 09:01:11 Ehun69 (4) #57

BP-t nem sikerült elég félelmetessé tenni...ellentmondásos, h a nő kibe is szeret bele. Úgy tűnik mindenkibe, aki a munkából kizökkenti Évekig a film hossza miatt nem néztem meg. Összességében 1-2 jó kérdés feltevése és a kiváló színészek miatt 7/10

2013-12-05 23:55:02 Mr. Catharsis (4) #56

Kát szót: Thomas Newman. Bűn hogy ezt a score-t nem jelölték Oscarra. Az egyik legerősebb és legszebb zene amit eddig komponált Mr. Newman. :O

2013-07-02 00:20:03 frindli (?) #55

Talán arról van szó, hogy ez egy teljesen átlagos, giccses és egy "minden 5 percenként 10 percet szerelmesen beszélgetünk" szerelmi történet mindenféle plusz nélkül.
És, hogy mégis miért néztük meg már annyian ( 856 szavazat van rá jelenleg itt ). Nyílván azért, mert a színészek és a történet leírása alapján valami teljesen, de tökéletesen teljesen másra számítottunk.
Óriási - és most tényleg nagyon illik ide ez a szó - CSALÓDÁS.

előzmény: Cesare Gonzago (#54)

2012-06-10 11:36:01 Cesare Gonzago (1) #54

Érdekes, hogy valamely, számomra mindeddig rejtett okból kifolyólag a szebbik nem osztatlanul rajong e filmért. Többször rákérdeztem ennek okára, de mindenki elhallgatta a választ. Abszolút nézhetetlen.

2012-06-10 08:39:05 critixx (1) #53

Tegnap láttam belőle valamennyit, mikor épp nem a meccset néztem, és azt kérdeztem magamtól: miért is adtam én erre anno kettest? Merthogy nagyon nem érdemli meg.

2012-01-02 15:57:41 BladesOrsi (5) #52

Akárnyányadszorra nézem újra meg újra, nem tudom megunni. Csodálatos film!

2011-08-31 23:32:52 paradox (5) #51

én nagyon is kedvelem,minden megvan benne,romantika,kicsi misztikum,A.H. szerintem remekel,karakterek jól formáltak,nekem nem nyálas..bár:)
najó Claire Forlani egy istennő:) sokadszorra megnézve is jeles,én nagyon szeretem.

2010-10-24 11:52:05 s-imre (?) #50

Tipikusan olyan film, amikor a hálivúdi filmgyárosok próbálnak valami mély és elgondolkodtatót alkotni, de nem tudják hogy kell, így a végeredmény egy giccses, üres, kliséket ismételgető valami. Ez volt a bajom a Hét év tibetben című filmmel is. A vége pedig egy giccstenger.

2010-05-04 14:13:17 budaik (5) #49

Újra felpörögtem... :D itt a már említett werk film a DVD-ről :D
Ha eljön Joe Black /werkfilm/

2010-04-13 08:03:45 BonnyJohnny (3) #48

Amúgy imádom ezt a filmet, a nyálasságával együtt. (ilyen is kell, nem csak a Cizizen Kane.)
És, hogy ezen az oldalon olyan divatos szófordulattal éljek: csak a vége miatt négyes. :P
(Persze nem csak azért, de tényleg nagyon sokat ront rajta.)

2010-04-13 08:00:41 BonnyJohnny (3) #47

Igazából még öt perc sincs az az öt perc... Legfeljebb egy
De hát Bradnek vissza kellett térnie, mert ő Brad... meg milyen szemétség lett volna, ha a halál megdöntheti a nőt az ő testében, de ő maga nem...

2010-04-10 21:01:46 norberto182 (5) #46

A filmből az utolsó 5 percet kivághatták volna mert eléggé hangulatromboló volt. Mindenesetre ez betudható a hw-i befejezésnek, ennek ellenére ha önkezűleg befejezem a számomra logikus pontnál a filmet, akkor szerintem megérdemli az 5-öst.

2010-01-10 17:01:35 terika (2) #45

Ahogy vesszük, mert bizonyos megvilágításokból eléggé bugyuta a vége.Mivel a kávéházi férfi meghal azonnal, amikor kilépett az utcára, így esélye sem maradt arra, hogy ultraszuperül megtetsszen neki a csaj...bár lehet szerelem volt első látásra ki tudja.[irónia]
Viszont a végén úgy megy el vele kézen fogva, mintha leéltek volna ezer évet együtt. Ami szerintem teljességgel lehetetlen, hisz valójában nem is ismeri.
Ezen tények fényében brutálisan buta lett a vége. :)
Meg a másik dolog az, hogy nyilván nem csak a testét adta vissza a kávéházi férfinek, hanem s lelkét is, ha szabad ezt mondanom. Ha már Halál van, akkor csak van 'lélekvisszahozatal' is...de úgy érzem ez már túlságosan misztikus ehhez a filmhez - na meg bagatell. XD

előzmény: Kremy (#41)

2009-11-18 19:27:40 Hannibal Lecter (4) #44

Az is romantikus dráma? :)

előzmény: CrazyBoy (#43)

2009-11-18 18:52:21 CrazyBoy (5) #43

Az egyik kedvencem, a lelki világomhoz passzol, a John Rambo is.

2009-10-25 18:56:23 budaik (5) #42

Nem három órán keresztül produkálta, hanem sok sok órán át :D ugyanis Brest úr híresen sok felvételt készít, lásd werkfilm ...

előzmény: szőke noémi (#37)

2009-08-27 21:54:17 Kremy (3) #41

Ha a csajt kicserélik,még jobb lehetett volna,mert iszonyú rossz színész,néha kínosan rossz. Meg ha valami kerekebb befejezést kreálnak.
De számomra így is egy jó romantikus film marad.

Amúgy Terika, oké,hogy először a kávéházas srác tetszett meg neki,de utána Joeba szeretett bele..Tehát ez nekem nem stimmel valahogy,ezért írtam,hogy a végét én nem így csináltam volna.

2009-08-20 12:13:05 pipacs (?) #40

Hmm igazad van, a csaj tényleg jól járt, de Joe..:(:D

előzmény: terika (#39)

2009-08-20 10:07:51 terika (2) #39

Eredetileg sem Joe Black tetszett meg neki, hanem az a srác a kávézóból. Happy end azért, mert nem lemond Joe a lányról, hanem visszaadja neki azt a férfit, aki valójában megtetszett neki. Szerintem. A csaj végül is így is, úgy is jól járt. :D

előzmény: pipacs (#38)

2009-08-19 19:13:19 pipacs (?) #38

Happy end-del??? Szerintem az legkevésbé sem hepiend ha a pasi lemond a csajról csak azért, hogy a csajnak "normális" élete legyen. Mert addig oké, hogy a végén összejönnek, de az nem Joe csak a "test"...

előzmény: k3pl3r (#19)

2009-07-28 10:28:03 szőke noémi (2) #37

Számomra még mindig talány, hogy volt képes Claire Forlani három órán keresztül ugyanazt a rángatózó, mindjár-elsírom-magam arcot produkálni.Ezen kívül a film, bár az alapötlete jó, kivitelezésében rendkívül giccsesre és fölöslegesen hosszúra sikeredett. Én alapvetően romantikus alkat vagyok, de a tüzijáték alatti összeborulás a túlhangosított, kirobbanó zenével, és ahogy Brad Pitt rácsodálkozik lehulló könycseppeire....no ez már nekem is sok volt.

2009-07-14 13:44:30 superboo (5) #36

a valaha megírt legjobb romantikus film. többször is megnéztem már Pitt és Hopkins hatalmasat játszik. és nem hiányoznak belőle e poénok sem. én imádom azt a filmet.

2009-07-14 11:52:02 kulcsar03 (5) #35

Nagyszerű tündérmese. Szórakoztat és elgondolkoztat egyben. Számomra abszolút nem volt hosszú vagy vontatott a story, mindennek megtaláltam a helyét így nagyjából. Az egészben az tetszett a legjobban, hogy hiába volt a fényűző csillogás és minden téren luxus, a film bemutatta, hogy ez jelenti a legkvesebbet. Nem a csodapalotától lesz valaki boldog, hanem a gondoskodástól, a családjától, a szerelemtől vagy akár a mogyoróvajtól. A vége valóban túlzottan giccsesre sikeredett, de ez most nálam belefért. Hopkins zseniális ismételten, Pitt is jól formálta meg a világról elméletben mindent tudó, de a gyakorlatisággal most ismerkedő halált. Forlani kisasszonyt meg szeretem és kész:P

2009-05-18 13:58:13 emőke (4) #34

Ennyi jár az amerikai háziasszonyoknak is, nem? ;)

2009-05-18 12:58:47 critixx (1) #33

Látom nemcsak nekem nem tetszett. Egyetértek: vontatott, erőltetetten szentimentális hollywoodi tanmese, amitől az amerikai háziasszonyok sírnak egyet (no meg nyálukat csorgatják B. Pitt után).

2009-04-03 19:21:17 fanatic57 (3) #32

Vontatott unalmas tanmese.Brad Pitt borzalmas,Hopkins szokás szerint jó.

2009-01-26 08:01:56 terika (2) #31

Szerintem alapvetően az a probléma a női karakterrel, hogy képtelen kimondani bármit is. Csak néz a vágott kis szemeivel szép és ártatlanul és találja ki vki, h mit akar...ahande.

Nejmed: nem tudom, hogy helyes-e felvetni ezeket a kérdéseket. Ha teszem azt, valaki még sose volt szerelmes, akkor fel lehet róni neki, hogy nincs konkrét elképzelése?
Ugyan hosszú a film, de nem Susanról szól...legalábbis nem közvetlenül róla.
Egyébként az is olyan baka dolog, hogy a halál miért több évezred utén mászik le az emberekhez és bújik valaki bőrébe? Vagy miért csak most találkozott ilyen dolgokkal? Szóval nekem ez maga szemet szúr...h eddig még sose volt ilyen.

Én azért írtam, hogy kedv függő ez a film, mert nyugodtan rá lehet mondani erre, hogy totál nyál az egész, annyira, hogy elázik az ember tőle. :S Aztán ehhez kell egyfajta igény, h értékelni tudja az ember és ne csak simán felidegesítse. Szerintem.
Meg alapvetően semmilyen szenvedés nincs ebben, tiszta happy az egész, pedig hát nem a halálról szól?

előzmény: budaik (#30)

2009-01-26 07:38:21 budaik (5) #30

nagyjából jogos a felvetésed, azt leszámítva , hogy susan egy "kényszer" kapcsolatból (jake webber) lép ki. S akit előzör a kv-zóban lát, arról csak első benyomása van. Igen susan határozotlan, bizonytalan és törékeny... Ilyennek is kell lenni...

előzmény: nejmed (#29)

2009-01-25 20:10:24 nejmed (1) #29

Ez? :D

De most komolyan ez? Egy romantikus filmtől minimum elvárható véleményem szerint, hogy hozzon egy olyan női karaktert akinek kapcsán a szerelemről egyáltalán lehet beszélni. Végül is a nőktől indul minden. Volt Susannak elképzelése a szerelemről, a szerelme tárgyától? Szenvedett a hiányától? Voltak igényei? Gyanakodott arra, hogy a srác akit megismert alapjaiban megváltozott? Végül is megtudott bármit is "a férfiről"? Jézusom az apjának kellett rávezetnie, hogy keresse a boldogságát!
Szerintem A meet joe black minden "szerelmes filmnek" az antitézise. A szerelemről való filozofálgatástól még nagyon messze van az a pont, ahonnan a műfaj java elkezdődik.

előzmény: budaik (#27)

2009-01-25 19:05:36 budaik (5) #28

neked meg a válaszom:

a magyarországon megjelent dvd-n van egy 8 perces extra, s ott említi brad pitt, hogy fogalma nem volt, hogy hogyan kell eljátszania a halált. S ezt a figurát találta ki. Szerintem zseniális... :D

előzmény: Rituska (#26)

2009-01-25 19:04:24 budaik (5) #27

ez a szerelem :D

olvass bele itt az idézetekbe, ha már a pocsék párbeszédeket említetted :D

előzmény: nejmed (#25)

2008-08-30 16:27:46 Rituska (2) #26

Sajnos én már láttam:( De valóban nem egy pozítiv élmény....sőt.
Brad nagyon idegesítően bamba benne. A film szerintem uncsi, és valahogy "nem jött át". Érdekes egyébként, hogy több barátnőmnek ez az egyik kedvenc filmje, és gyakran idézgetnek belőle.

előzmény: nejmed (#25)

2008-08-30 04:22:31 nejmed (1) #25

Felháborítóan rossz film. E mellé véresen undorítóan giccses is. Elég ha csak a tüzijáték alatti összeborulásra gondolunk. A Susan karaktere miatt pedig nem értem miért nem lázadtak fel a nők világszerte. Attól eltekintve hogy a színésznő valami eszméletlenül pocsékul játszott, a szerepe nagyon irritáló volt. Gyakorlatilag minden olyan jellemvonástól meg volt fosztva, ami nőiessé tette volna Susant. Butácska volt, nyomult Joera, aki rá sem hederített, és ezután még jobban nyomult. Olyan szinten volt alárendelt viszonyba, ami fájt. Jah és azt se felejtsük ki, hogy most végül is kit szeretett? A srácot a kávézóból, vagy a mogyóvajat majszoló halált, vagy Dirac tengerből újra kihasadó jófej srácot a kávézóból? Mert látszólag mindegyiket úgyanúgy...Ez volt a legszánalmasabb szerintem.

A párbeszédek is valami botrányosak voltak. Nagyon zavart, hogy mindent kétszer mondanak el, majd röviden harmadszor. A szövegírókat, biztos teljesítménybérbe fizették, vagy nem tudom mi lehetett. Majd a kedvenc részem beteszem az idézetekhez holnap:)
Jajj, én mindenkit óvnék a megnézésétől.

2008-08-19 10:03:57 walter gábor (4) #24

Jó film. Csak romantikusoknak ajánlott.

2008-08-14 20:27:56 terika (2) #23

Érték és pontozás...Értéke továbbra is van a filmnek részemről, mg feelingje, meg a biztos dolgok az életben (adó és halál :P) csak egyszerűen most vontatottnak találtam, és kicsit idegesítőnek a várakozást...meg amúgy is túl sok hájpja volt annak, hogy most itt a halál. Most nem tetszett annyira, mint amikor elsőnek láttam...vagy harmadjára vagy ikszedjére...
...nálam hangulatfilm.
Illetve a vége egyre inkább nem tetszik...Már elsőre sem volt olyan igazi "happy end" számomra.

2008-08-14 16:47:16 k3pl3r (?) #22

Annyira azért szerintem nem hangulatfilm, de azért persze nem mindegy mikor nézi meg az ember.

2008-08-14 16:45:00 k3pl3r (?) #21

első mondat...

előzmény: terika (#5)

2008-08-14 16:27:56 terika (2) #20

Igazából nem azt írtam, hogy veszített az értékéből, hanem azt, hogy ez egy hangulatfilm. Ami nem ugyanaz. ^_^

2008-08-14 14:30:23 k3pl3r (?) #19

Én eddig kétszer láttam, de mind a kétszer piszkosul tetszett! Nem hiszem, hogy többszöri nézés után veszítene értékéből, számomra legalábbis semmiképp. Ez egy csodálatos dráma, happy end-el!:-)

2008-08-14 14:00:42 terika (2) #18

Pár hete még nálam is 4-es volt ez a film :D szét is szedtek érte. Most vmelyik nap újranéztem. Abszolút hangulatfilm tényleg, ezt magamon tapasztaltam...most szinte idegesített Forlani benne...előzőleg meg nem, sőt! Sz'al ez egy ilyen film.
Mesének élethű.

előzmény: budaik (#17)

2008-08-14 11:48:57 budaik (5) #17

Nem. Pont azt akartam mondani, hogy egy jó mese. De akármilyen giccses. Nekem jó érzés nézni.

előzmény: terika (#16)

2008-08-14 08:44:09 terika (2) #16

Mert ez élethű? Vagy nem értelek, hogy mit értessz élethű alatt...

előzmény: budaik (#15)

2008-08-13 19:36:32 budaik (5) #15

Jah! Ez egy nagyon jó mese. Helyén vannak a mondatok. A szereplők meg hozzák a formájukat. Passzol a dolog. Csak hát van aki nem szereti az ilyen meséket, vagy ha már romantika mást képzel el ezalatt a szó alatt. Én nem szeretem a csöpögős filmeket (mondjuk a Pretty Woman). Mert nem tartom élethűnek. De ezt mégis szeretem. Mert 3 órára kiragad a világból... Egy pillanat amúgyis az élet...

2008-08-13 19:33:32 budaik (5) #14

Hát fiúk, abban egyet értek, hogy el van nyújtva ez a film. De nagyon sok film van amihez hangulat kell. Ez is ilyen. Szóval. Nem értem miről beszéltek.... :D

2008-08-13 18:47:37 deviant (1) #13

jól beszélsz, ember! annyit még hozzátennék, hogy szerintem még pittnek és sir anthonynak sincs jó pillanata.

előzmény: Neetalyn (#11)

2008-08-13 16:23:48 terika (2) #12

Re. És most nem tetszett...lol Franc essen az érzelmi hullámzásokba XDD

2008-08-09 12:59:58 Neetalyn (2) #11

Claire Forlani színészi eszközkészlete kimerül a hunyorítva bólogatásban (és nem csak ebben a filmben...), Pittnek és Hopkinsnak igaz van néha egy-egy jó pillanata - de nagyon néha. Ami a legdühítőbb az az, hogy ebből a témából ki lehetett volna hozni valami tényleg jót: vagy egy vígjátékot, vagy egy komoly drámát, de ez a 3órányi semmin filozofálgató szépelgés szörnyű. (Kicsit ironikus módon az egyik kedvenc filmes idézetem ebben található, de az a két mondat sem feledteti a film kritikán aluliságát.)

2008-07-28 19:41:57 terika (2) #10

A-U. :D Értem én, hogy szenvedés az egész. Egyszerre félszer is sok megnézni...mittomén miért tetszik. Biztos egy gyenge pillanatomban láttam (igen és az a pillanat 3órán át tartott LOL) és talán ezért tetszik. Amúgy rühellem a nyálcsorgatósgagyiamcsisabloncuccokat ^.^ (Ettől még 4-es marad).

2008-07-28 19:19:52 ronin07 (?) #9

Ja, és mi indokolja a több, mint 3 órát? Mr. Brest? Nincs válasz. Kár.

2008-07-28 19:19:24 simijohnny (1) #8

Dettó...csak nálam egyes.

2008-07-28 19:18:12 ronin07 (?) #7

Nálam csak stagnál a kettesen. Dögunalmas és marha kínos pillanatai is vannak.

2008-07-28 19:14:04 Olórin (2) #6

Én is felfelé kerekítettem...:P

2008-07-28 19:10:17 terika (2) #5

Igazából túl sokszor láttam már ezt a filmet. Claire Forlani a végére már szinte idegesít is...annyira ártatlan vagy nem is tudom, milyen, h műár-már túlzás XD"
Amúgy kicsit vontatott...sok benne a monológ. A monotonitása vagy robotszerűsége is pont emiatt van: a halál nem lehet életszerű, nemde? Nekem most ez olyan 3,5-nél van, de felfele kerekítek.

2008-07-28 16:02:23 Gaby (4) #4

Nem tudom, én évekkel ezelőtt láttam, de akkor nagyon tetszett- nem tűnt jégbe fagyott figurák robottáncának:) Aztán lehet, ha most újarnézném, én is ezt gondolnám...:)

2008-07-28 15:45:27 Zalaba Ferenc (2) #3

az egyik legjobb film... ha álmatlansággal küzdök. jégbe fagyott figurák robottánca 3 órán keresztül, brr.

2008-07-28 07:00:34 Fallright (5) #2

szerintem is az egyik legjobb film a világon:) nélaom ott van a top 10 be:)
imádom minden egyes jelenetét , de mikor sexelnek az a legjobb , annyira gyermeteges mégis eltalált jelenet

2007-10-09 19:56:15 budaik (5) #1

Nagyon nagy film
bár Claire Forlani egyébként nagyon rossz filmekben játszott, vagy nagyon rosszul de ebben a filmben pont tökéletes :)