Meséld el... (2007) ☆ 👁

(Salamon András)

magyar dráma, rövidfilm

3,4

2016-06-07 22:12:16 critixx (2) #5

Ezzel a filmmel szerintem "csak" az a baj hogy iszonyúan hatásvadász és didaktikus.

2012-05-09 09:48:33 Ugor (5) #4

Nekem viszont fájdalmat okozott, megrendülést és mélységes szégyenérzetet. Azt hiszem, ez valami olyan dolog, amit nem fogok tudni „feldolgozni” soha.

2012-05-09 08:30:09 Tenebra (3) #3

Az utolsó 20 mp-ig teljesen jó, tetszik ez, hogy archív felvételnek van álcázva, közben meg egy megrendezett fikció.
A problémám azzal van, hogy a végén jön a sok dagadt fejű, kopasz árpádsávost lengető barom és leöntik sörrel egy öregasszony fejét (akiről persze lerí, hogy zsidó). Nos, ez mindenkinek valószerűtlen blődségnek tűnik, aki nem egy burokban élt az elmúlt évtizedekben. :D Sajnos emiatt e rövidfilm is csatlakozik a többi "MMKA"-s "alkotáshoz", melyek "elfogulatlanul" képesek beszélni egy ilyen témáról.
(S ezzel nem azt akarom mondani, hogy a neonácik nem görény alakok: dehogynem, a komcsikkal és agymosott liberálisokkal és a többi ideológiai fanatikussal együtt a Föld söpredékét képezik. Csupán arra akarok utalni, hogy e rövidfilm és még más játékfilmek is el vannak kicsit tévedve, mert ma már egyáltalán nem ez képezi a társadalmi problémát, hanem egészen más. De azokról a témákról meg minden derék filmesünk hallgat... Ellenben e 60 éves borzalmat meg elő-előveszik, és megpróbálják a "mára" vetíteni. Holott ma már egészen más problémák vannak, melyek tönkreteszik ezt az országot.)

2012-05-09 00:17:24 dr. caligari (1) #2

egy ilyen komoly, nehéz témához csak kesztyűskézzel szabadna nyúlni, Salamon filmje azonban sajnos roppant hatásvadász..

2011-07-29 19:08:02 Zolafish (5) #1

Zseniális darab. Itt megtekinthető: [link]