Pánik (2008) ☆ 👁

(Till Attila)

magyar szerelmi történet, vígjáték

3,0

2023-11-04 21:35:27 sptt (4) #22

A vígjátékhoz semmi köze nincs, ez sokkal inkább dráma, annak viszont közepesnél egy kicsit jobb. Vannak benne idegesítően értelmetlen mellékszálak, de a fő téma nem rossz, leköti a figyelmet. Ha nem akarna időnként "művészieskedni", ha az izgalmasabb részek lennének hangsúlyosabbak, akkor egy erős film is lehetne. Gubik Ági - véleményem szerint - jól játszik, a rendőrök hozzák azt a szintet, ami tőlük elvárható, ahogy Bánsági Ildikó is, de a többiek néhol semmilyenek, néha pedig meglepően ripacskodóak, ami csökkenti az élvezeti értéket rendesen. 7/10

2016-02-13 09:00:05 agymosott09 (3) #21

Egy eléggé, sőt meglepően profin megcsinált magyar film ez. Kivételesen nem kapartam a falat a párbeszédektől sem. Két súlyos hibája van, az egyik, hogy kb. semmi új ötlet nincs benne, minden egyes motívum, szerkesztési elem, szerkesztési elv, szereplő, probléma, konfliktus, stb. stb. stb. ismerős az elmúlt 15 év nagy kritikai sikert arató nyugat-európai filmjeiből, kezdve Guy Ritchietől a Lost in Translationön és a Bábelen át egészen a buzipár Sírhant művekből ismerős - de ügyesen felépített - konfliktusáig. A másik hiba a befejezés, a minimum az egyik szálon robbanásra váró dráma helyett egy súlytalan, "á felejtsd el az egészet, minden okés"-típusú, vígjátékszerű befejezést kapunk.

2010-01-24 12:21:27 fade out (4) #20

Nem akar több lenni, mint ami. Jó vágások, jó dramaturgiai fordulatok, tetszett, hogy nem volt "szájbarágós". Talán azért lett nálam 4, mert pont ilyen hangulatban kellett megnézni, hogy a felszínnél több nem érdekelt. A felszínen maradtunk, aztán mindenki alágondolhat, amit akar, vagy amit tud.

2010-01-13 17:05:16 jesi (3) #19

Kolovratnik Krisztián idegesítő volt a filmben, amúgy nem volt rossz, de közelebb a 2-hez mint a 4-hez

2010-01-03 17:44:56 anitacsilla (3) #18

Érdekes, nekem Gubik Ági a szerepét teljesen jól hozta, ellenben a rendőrök tűntek erőltetettnek. Dick túljátszott szerintem, és miért kell, hogy pont így hívják?! Ez már sok a szájbarágásból.

előzmény: Chen (#14)

2010-01-02 00:11:07 hogyi (2) #17

Hogy lehet ezt ba vígjátékok és a szerelmi történetek közé sorolni. Valaki itt valamit nagyon elnézett. Vagy a rendező nem tudta eldönteni, hogy milyen filmet akar csinálni?

2009-11-20 21:00:56 DrSzolon (4) #16

Az elvárásaimat magasan túlteljesítette (kb. egy Argo szintű szánalmat vártam), de én sem voltam kibékülve Till Attila rendezésével...
Voltak nagyon jól eltalált pillanatok, a filmről alkotott véleményem pedig az idő haladtával fordult egyre jobb irányba - a legtöbb hasonló filmnél ez pont fordítva történik, az első 10-20 percben úgy érzem, hogy kifingott az egész. (Pl.: Szőke kóla)

2009-11-12 23:34:11 Jereváni Rádió (3) #15

Felemás mű a Pánik. Nagyjából olyan, mint egy modernkedő-trendire felturbózott, XXI. századi Szandi-mandi (jó színészek, se füle-se farka forgatókönyv), ugyanakkor vannak benne egész jól eltalált jelenetek (csaj nagy nehezen kijön a klinikáról, erre belebotlik a zsarukba példul), és a főszereplő pánikbetegségét is egész rendben mutatták be. De, ahogy a többiek már leírták előttem, egy csomó mindenbe belekap, mégsem bont ki szinte semmit.

„…van benne valami, de a moziból kifele jövet mintha ott se lett volna.” – vannak egymondatos kritikák, amik többet fejeznek ki, mint egy egész kolumnás elemző cikk. Most egy Daemien egyperces telitalálatot sikerült olvasnom. :)

2009-11-10 01:02:20 Chen (4) #14

Tényleg nem vígjáték, vagy annak rossz, mert sehol nem vicces, és egyáltalán nem áll össze a sztori kerek egésszé. Mintha minden szálnál akarnának valamit mutatni, végülis benne is van az ötlet, aztán hagyják lógni a levegőben és kész. Az egyetlen befejezett és jól sikerült vonal a rendőröké, ráadásul itt a színészek is természetesen játszanak, ami ritka mint a fehér holló, félő, hogy most sem a rendezésen vagy a forgatókönyvön múlott.

2009-11-05 21:18:45 largo (3) #13

itt megtekinthető: [link]

2009-08-27 18:28:54 mari-nuni bella muchacha delgado (1) #12

szánalom ez a film. háromszor aludtam be rajta.csak azért néztem végig mert elvből minden filmet végig nézek.mi érteleme az egész sztorinak???vagy csak én vagyok hülye h nem fogom fel?a színészi alakítások csak szimplán kritikán aluliak.

2009-07-06 16:01:47 Semprini (2) #11

Én nemhogy nevetni nem tudok rajta, de el se mosolyodtam egyszer se. Ez nem vígjáték.

előzmény: terika (#10)

2009-07-06 15:30:54 terika (2) #10

Természetesen harmadjára is megnézem, mert megy a tévében. XD Egyedül Bánsági Ildikóékon tudok röhögni. "Vén szatyrok"...persze nem annyira. :D
Mondjuk a vibrátoros jelent ultragagyi volt. A nívójuktól is idegen, hogy holmi használt szart vegyenek meg, arról nem is beszélve, hogy a nagy autonóm jellemük ellenére mégis megvették azt a két botot. Minek? :D Ja, hogy kidobják. Szóval ezzel csak a filmbél karaktert írták le, de nagyon - mert ez marhára nem volt poénos.

Egyébként a legtöbb problémával küszködő ember a filmben a Schell Judit által alakított picológus kisagyszony. Jellemtelen egy karakter.

2009-05-02 16:00:51 terika (2) #9

"Talán majd másodszori megnézésre jobban fog tetszeni."
Mivel most sikerült másodszor is megnézem, elmondhatom a tényt, hogy nem változott semmi sem. Ugyanolyan semmitmondónak találom ezt az alkotást, sőt, még talán rosszabb is lett a véleményem erről. Értelmetlen.
Nagyon akartak nagyon jó filmet csinálni, ez érzik is, de mint Daemiaen írta a formai megoldások elnyomják magát a filmet. Arról nemi s beszélve, hogy ezek jelentéktelen dolgok ráadásul.

előzmény: Semprini (#7)

2009-05-02 15:56:28 terika (2) #8

"a szálak egy-két kivételtől eltekintve elnagyoltak, a szereplőknek nem engednek teret, valamint sokkal inkább a rendező formai ötleteinek vannak alárendelve, nem pedig a történetnek."
Pontosan.
"van benne valami, de a moziból kifele jövet mintha ott se lett volna" Én ugyan nem voltam moziba, de az érzés így is átható.
Igazából nem tudom eldönteni, hogy mi akart ez a film lenni...

előzmény: Daemiaen (#1)

2009-04-18 01:17:40 Semprini (2) #7

Talán majd másodszori megnézésre jobban fog tetszeni.
Mert így elsőre nagyon nem jött be "Tilla" első filmje, pedig nagyon vártam, kíváncsi voltam rá, de a sok kis történetecske baromira nem akart összeállni, a film végig nagyom mozaikszerű, de ami még nagyobb baj, a karakterek szinte kivétel nélkül idegesítőek. Kezdve a szerencsére csak mellékszereplő Kolovratnik Krisztiánnal, akinél ellenszenvesebb karaktert még életemben nem láttam filmen (na jó, talán a Moszkva tér-beli Rojált leszámítva). Hogy Gubik Ági mi a fenére kapta a legjobb női alakítás díját a filmszemlén, azt az első két hozzászólóhoz hasonlóan én sem értem. A film szereplői közt már színészveteránnak számító Bánsági Ildikó és Egri Márta is nagyon irritáló figurákat kaptak, azt jól játszák, de ahhoz hogy a színész igazán jó legyen, szükség lenne megfelelően megírt dialógusokra is, olyat pedig ebben a filmben nem nagyon hallottam. A két rendőr egyszerűen csak szürke, semmilyen, akárcsak a Krisztiánt játszó Valcz Péter (utóbbi csak teng-leng a vásznon, mintha nem is értené, hol van). Schell Judit terapeutája is elég irritálóra sikeredett, Ónodi Eszternek meg alig van szerepe.
Hol vannak a jó magyar forgatókönyvírók???

2008-04-08 09:41:53 Zalaba Ferenc (3) #6

áhhá, szóval így is lehet!

2008-04-08 09:41:43 Zalaba Ferenc (3) #5
2008-04-08 09:41:23 Zalaba Ferenc (3) #4

2008-03-09 20:50:11 gyilkosvirus (3) #3

Akár jó is lehetett volna, de nem nagyon állt a össze a mozi. Majd a következő filmje...

2008-03-08 13:16:08 lip (3) #2

A Szemlezsűri mire adott itt színészi díjat Gubik Áginak?
Felháborító - tekintve, hogy voltak tényleg formátumos alakítások is a szemlén.

2008-03-07 09:37:07 Daemiaen (3) #1

Pánik (Pánik, 2008, forgalmazza: Hungaricom)

A mi Tillánk írt és rendezett. Sok szereplő, sok szál mélységek és humor nélkül, noha vígjátékról lenne szó. Az altman-i taktika ezúttal részben csődöt mond, ugyanis (na, persze, hol van a mi Tillünk az ő rendezőjüktől?) a szálak egy-két kivételtől eltekintve elnagyoltak, a szereplőknek nem engednek teret, valamint sokkal inkább a rendező formai ötleteinek vannak alárendelve, nem pedig a történetnek. Így fordulhat elő az, hogy western-beállításokat belassított kameramozgás követ, miközben valaki pánikol. Szó se róla, a két homo rendőr sztorija igazán jól sikerült, de a többi szerepre valahogy nem sikerült megfelelő színészt találni. A Szemle-díjas Gubik Ági is elképesztően erőltetett, Schell Judit pedig, mintha ott se lenne. És valahogy a film maga is ilyen: van benne valami, de a moziból kifele jövet mintha ott se lett volna.