III. Richárd (1973) ☆ 👁

(Fehér György)

magyar dráma

4,3

2022-07-06 14:31:07 hhgygy (4) #6

Tiszteletnézés volt Haumann Péter emlékére.
A vicc az, hogy kb. 10 éve kaptam a DVD-t ajándékba, már nincs is lejátszónk, még a laptopban sem, csak külső USB-s lejátszón tudtuk megnézni. Haumann Péter mindig különleges érzékkel formálta meg az ilyen őrült figurákat, nagyon fura, félelmetes a sima arcán követni a mimikáját, hátborzongató.
Külön vicces, hogy az idősebb színészek egyike ragaszkodott a régies bökingem ejtéshez (Buckingham), lásd picköp, kecsöp és tsai.

2012-07-05 22:01:54 Hannibal Lecter (4) #5

Egyébként lehet, hogy még jobb lett volna a film, ha Latinovits játssza a címszerepet. Haumann sem volt rossz, sőt, de Latinovits valóságos időzített bomba lett volna. (Gondoljunk csak legendás Cipolla-alakítására.) Mellesleg beszélik, hogy Latinovits a próbák alatt irtózatosan féltékeny volt ifjabb színészkollégájára. :-)

2012-07-05 21:54:42 Hannibal Lecter (4) #4

Ha ez tetszett, ajánlom figyelmedbe Richard Loncraine filmjét, ami szerintem még ennél is jobb.

előzmény: somogyireka (#3)

2012-07-05 21:43:57 somogyireka (4) #3

wow!itt –még- igazi SZÍNÉSZEK szólnak igazi SZAVAKKAL, szemekből a könnyek valódiak,a harag és a vágy átégeti a képernyőt, aki játssza szerepét, az teljesen elveszti énjét, s Richárd királlyá, Margittá vagy Lady Annává lesz

2012-01-24 11:14:55 jesi (5) #2

Ez a film! Ilyen erős alkotások kellenének ma is...az operatőr (Edelényi János) olyan erős képeket készített, ritka manapság. Fehér György tudott valamit az biztos...

2011-01-12 21:37:47 zéel (5) #1

Szerencsések vagyunk, hogy Fehér György ezt a filmet megcsinálta.
Szerencsések vagyunk, hogy legalább ez az egy (azaz 1) Fehér György film DVD-n is elérhető.
...é a legnagyobb szerencsénk, hogy az elmúlt években mi is megtapasztalhattuk, a hatalomért mindenre képes hazug és képmutató ripacs figurája nem csupán egy drámaíró agyszüleménye.
Nagy ravasz ez a Shakespeare William!
Vagy ahogy Cseh Tamás mondta: Ez aztán tud, ez a Sekszpír Viliam!