Lopott ritmus - Hipi-hopi (2008) ☆ 👁

(Szecsanov Martin)

magyar dokumentumfilm, rövidfilm, vígjáték

3,1

Ez a kisjátékfilm Takács József és a hip-hop (rap) kialakulásának történetét követi végig. Az '56-os disszidens család gyermeke egyetemi éveiben egy magyar népszokás nyomába ered. Kisfilmet készít az ősi magyar Hipi-hopiról, aminek nyomaira egy Föves nevű faluban bukkan, ahol nagyszülei élnek. A kender feldolgozásából élő emberek több száz éves szokása, hogy az aratás és a tarlóégetés idején zenés táncos vigassággal ünneplik a termény betakarítását. Állításunk szerint Takács József 1974-ben készített kisfilmjében feldolgozza és importálja Amerikába a magyar Hipi-hopi hagyományait. Egyetemi csoporttársai előtt tartott előadásának szem és fültanúi az egyetem színes bőrű takarítói. Általuk születik meg a hip-hop mint műfaj Amerikában.
A film főszereplője Braun Attila, lelkes néprajzkutató, aki a fiatalon elhunyt Takács József kutatási eredményeit nagy odaadással fedezi fel újra és felkeresi azokat a még élő rokonokat és barátokat, akik beszámolhatnak Takács József egyetemi éveiről és a kisfilm készítésének, illetve bemutatásának körülményeiről.

Bemutató

Ki akarja megnézni? összes > összes v

Ajánlott filmek

Film Átlag
Öszödik Pecsét (2007)

3,1
Az ember, akit kihagytak (2000)

uristen@menny.hu (2000)

4,0
Szerelempatak (2013)

4,0
Partik népe (2002)

Liza, a rókatündér (2015)
Liza the Fox-Fairy
3,9
Szalontüdő (2006)

4,3
Minimál (2013)

4,1
Legkisebb film a legnagyobb magyarról, avagy, ha nincs kéz, nincs csoki (2001)

3,7
Alena utazása (2008)