Gabriel (2007) ☆ 👁

Gábriel - A pokol angyala

(Shane Abbess)

ausztrál akciófilm

2,5

Michael/Sammael: Nem kellene így lennie Gabriel!
Gabriel: Sorsod megpecsételődött Michael!
Michael/Sammael: A világon bármit...bármit megtennék...érted!

Sammael: Folyékony bűn lüktet vérként az erekben! Büszke lehetsz magadra! Bár nyugodtan alhatnánk!

Sammael: Most hogy Michael nincs többé, új barátunk minden reményük! Szerencsétlenségükre Michael volt az erősebb kettejük közül, de mi jól tudjuk mi történt vele!
Ahriman: Miért érzem mégis úgy, hogy ez az új angyal nagyon erős?
Sammael: Emiatt fogunk várni. Had váljon Gabriel a Város prédájává! Ha némi idő elteltével még mindig harcolni akar, megkapja tőlünk amire vágyik!
Ahriman: EGY SZART VÁRUNK!!! A miénk a Város, kinyírjuk az angyalt és hazamegyünk!
Sammael: Türelem Ahriman, fogd föl úgy hogy játszunk! Lépnek, mi is lépünk, amíg minden egyes bábú a helyére nem kerül.
Ahriman: Én nem szarakodok játékkal!
Sammael: Hidd el hogy így a legbiztonságosabb mindannyiunk számára!
Ahriman: Ez a biztonságos(felemeli a méreg fiolát), és EZ...ez itt a tuti! (felemeli a fegyvert)
Sammael: Megmondjam mi lenne a legtutibb dolog aminek most a hasznát venném? Ha nyugton maradnál, és befognád a pofádat!
Ahriman kiröhögi: De vicces vagy ma főnök!
Sammael: Ideje hogy véget érjen ez hét, nem akarok több zűrt!

Uriel: Attól hogy egy kibaszott angyal vagyok még cigizhetek!

Szabadság. Lehetőség arra, hogy kivonjuk magunkat a hagyományok teremtette törvények alól. Erőnket a szenvedélyből nyerjük. A vágy az, ami hajt bennünket. Az ellenséggel szemben még a gyűlölet is hasznos szövetséges. És mégis azt parancsolták nekünk, hogy tagadjuk meg mindezeket. A valódi érzelmeket. Az indulatot, amitől az ember ember.