State of Play (2009) ☆

(Kevin Macdonald)

amerikai-angol-francia dráma, krimi, thriller

3,6

2017-04-20 08:16:38 SAF333 (4) #23

Érdekes, kedvem támadt újra igazi, kézzel fogható újságot olvasni.

2013-05-09 18:04:46 BonnyJohnny (4) #22

Először még azt sem nagyon értettem, hogy a story szerint Affleck karaktere egyidős Russel Crowe és Robin Wright karakterével. Aztán azt nem, hogy Afflecket komolyan gondolják Crowe színészi partnereként. Egyébként erre a szerepre rohadtul nem ő kellett volna. Szerencsére a filmben csak mellékszereplő, inkább Russel Crowe és Rachel McAdams áll a középpontban és ők jók. Helen Mirren és Jason Bateman szintén remekelnek rövid idejük alatt. Utóbbi különösen szimpatikus egy tőle szokatlan szerepben.
A történet lassan indul be, és be sem indul igazán. Néha ugyan fokozódik az izgalom, és érdekesebbé válik a háttér, de Kevin Macdonald nem ér fel a filmhez. És a film végi felesleges csavar sem kellett volna. Gyenge, kegyelemnégyes.
A végefőcím nekem is tetszett. :)

2012-11-19 07:02:35 ChrisAdam (3) #21

Lassú, unalmas, érdektelen. A thriller jelzőt korántsem vehetné fel, mert izgalmat nem sugároz. Russel Crowe ugyan jó kis nyomozó lehetne McAdamssal az oldalán de valahogy ezt is elcseszték. Lehetett volna több vér, több félelem (amolyan Zodiákus féle), de ez csak egy nagyvárosi krimi, aminek a csavara is kiszámítható. Ráadásul annyi infót akar belém tömni, hogy még ma sem értem teljesen a dolgok állását.
50% Gyenge, kegyelemhármas.

2009-12-29 21:47:55 matykom (3) #20

Az első jelenet nagyon jól van fényképezve. Aztán maga a story kicsit mintha nem akarna beindulni, de követhető és viszonylag leköti a figyelmet. A parkolós jelenetnél kezdtem el azt érezni, hogy ér valamit ez a film, de annyira hogy már a zsenialitásán elmélkedtem. De ekkor jött a zárás, és az a helyzet, könnyen el tudom képzelni hogy az eredeti minisorozatban ez jobban meg lett oldva. 10es skálán 9est kapna, de azért a zseniálisat nem érdemli meg az eleje és a legvége végett. Mindenképpen jó film, és szerintem talán akár még többször is nézhető.

2009-10-13 22:24:29 lehel89 (4) #19

Elképesztő, hogy mióta nem láttam Crowe-t rosszul játszani, de még rossz filmben sem.

Amúgy egy kérdés azoknak, akik epekednek a forgatókönyvért: hogy tudhatott a PointCorp-os belső ember Binghamről (ki ő, hol lakik, kapcsolat az elhunyt PointCorp ügynökkel), ha ő valójában Collinsnak dolgozott, gyakorlatilag a PointCorp ellen?

2009-10-05 09:52:08 walter gábor (5) #18

Intelligens, jó krimi, ahol nem a brutalitás, a minél több vér, az erőszak bemutatása dominál és mégis a film végig izgalmas tud maradni.
Russel Crowe nagyszerű, a többi szinész is jól muzsikál. Érdekes a story (bár néhol vannak benne ismerősnek tűnő pillanatok) és jó a rendezés is.

2009-10-01 12:02:04 budaik (4) #17

Nagyon tetszett, de a személyes afférokat ki lehetett volna hagyni (szerelmi háromszög), de ez is egy újabb jó érv a mellett, hogy a Demokrácia illuzió, amit persze szólásszabadsággal lehet fenntartani... De persze, nem akarok ideologizálni :D

2009-09-02 12:15:59 ronin07 (?) #16

Igen, a britek már csak ilyen zárkózottabb emberek az amerikaiakhoz képest. Londonban nem is volna túlságosan életszerű egy kései, rendetlen ellenkultúra-gyermek, aki a hetvenesek elején gyűrűző, és azóta is népszerű, gyakran jó érzékkel bedobott paranoia thrillerek ideológiájához, összetevőihez jobban is illeszkedik, épp Washingtonban. A fránya nemzeti történelmek.:) Végigfutva a miniszéria stáblistáján látom, hogy a főszerkesztő, Cameron is átalakult, Bill Nighy-ból egy szerepét néhol túljátszó Helen Mirren lett. Crowe zsurnalisztájával én is ki voltam békülve, Affleck képviselőjével szintén, a Simm (McCaffrey)-Morrissey (Collins) duó közti összhangról viszont egyelőre nincs képem. Ha ez a BBC-sorozat bejött, ajánlom az Edge of Darkness-t: 1985-ös fatalista politikai thriller a korszak szorongásával, borongós képekkel, megviselt főszereplővel. Jövőre annak is jön a remake-je Mel Gibson-nal, 2 órába tömöritve.

előzmény: gringo (#15)

2009-09-02 00:26:03 gringo (5) #15

Na, sikerült megnézni az eredeti, hatórás BBC-minisorozatot is, amiből ez adaptálva lett. Izgalmas, faszán megírt brit politikai krimi, valamivel egyszerűbb és jobb végkifejlettel, mint az amerikai film. De összesítve azt kell mondanom, hogy furamódon az amerikaisítás nem sok rosszat tett a történetnek, a nyilvánvaló csupaszításon kívül. Ha az tízes, ez a film kilenc és fél. Az egyedüli, ami jobbasn tetszett a filmben, az Cal figurája: Russell Crowe cinikus, elhízott hippije hatásosabb volt, mint a brit counterpart. És az internetes vs. nyomtatott sajtó viszonya is nagyszerűen tematizálódik - az eredeti idején ez még nem igazán volt téma, ezzel tudtak valami hozzá is tenni a sok elvevés mellett.

Ritka dolog, de még egyszer végig tudnám nézni mindkettőt.

2009-08-16 23:21:21 a6notes (3) #14

Elég rendesen megcsinált krimi, a Pelikán ügyirat és hasonlók fajtájából. Nem jobb, nem rosszabb azoknál úgy éreztem. Egy dolog bántott csak, az utolsó csavar. Az nem kellett volna, úgy éreztem kontraproduktív volt.
Egyébként tudtam rajta izgulni. És a kezdőjelenet is eléggé ütött.

2009-06-23 00:51:33 gringo (5) #13

Lehet, hogy négyest kellett volna adjak, de olyan rég szomjúhoztam egy igazán nagyon jól megírt forgatókönyvre, hogy egye fene, megkapja az ötöst :)

2009-06-05 09:39:20 robertjordan (4) #12

Amúgy a film végén,amikor a stáblista közben mutatják a napilap legyártásának fázisait, arra gondoltam, néha elég sok munka van egyetlen szalagcím mögött.

2009-06-04 20:20:12 zéel (5) #11

Nagyon jó, ugyan nem zseniális! (De hát zseniális film nem sok van! Jó és nagyon, szerencsénkre viszont elég sok van!)

2009-06-04 11:53:46 ronin07 (?) #10

Dögunalmasnak tűnt úgy 100 percig, és az unalmat talán egy jól megszerkesztett jelenet, a mélygarázsos dobta fel kb. 5 percig (Az elnök emberei szellemétől nehéz megszabadulni:)), de a végére egy logikus egésszé állt össze a történet, központban egy barátság felbomlásával. Ezek után jó lenne, ha kishazánkban forgalmazná valaki az eredeti BBC-sorozatot, amit a mostanság a Harry Potter zárlatokkal bibelődő David Yates rendezett. Még a TV-s vetitéseknek is örülnék!

2009-06-03 20:50:18 robertjordan (4) #9

Hosszú idő óta az első értékelhető krimi a palettán.

2009-05-31 19:12:31 gaillard (3) #8

A szereplők egyik fele (Crowe, McAdams, Bateman) jobban teljesít mint a másik, és a csavarok sem hatottak különösebben, ezért csak egy erős hármas.

2009-05-31 18:24:43 Daemiaen (4) #7

Szeretem őt, bizony, de a '70-es évekre jellemző paranoia-hatást még jobban, csak egy pici kár a 21. századi, szinte kötelező trendi befejezésért.

előzmény: Zalaba Ferenc (#4)

2009-05-30 10:00:16 Zalaba Ferenc (4) #6

nekem kicsit sok volt a fordulatból. és a teszvesz ember önfeláldozása is gázos. ettől függetlenül lebilincselő film.

2009-05-30 09:07:38 The Hungarian (4) #5

Én Rachel McAdams-be szeretek bele mindjárt; eddig csak ilyen tökös meg bajos csajokban láttam.

Amúgy könnyű szeretni ezt a filmet: remek színészgárda, érdekfeszítő és következetes történetvezetés, biztos rendezés, irtó jó zárókép és végefőcímdal.

előzmény: Zalaba Ferenc (#4)

2009-05-30 07:56:31 Zalaba Ferenc (4) #4

daemiaen most már le sem tagadhatja, hogy szerelmes russell crowe-ba. :)

2009-05-30 07:54:57 Zalaba Ferenc (4) #3

jó kis film volt az 1992-es GLADIATOR. anno kétszer is megnéztem moziban - de azóta se mertem újranézni, talán érthető okokból. :)

2009-05-29 17:03:37 The Hungarian (4) #2

Na és? Ez nem gátló tényező. Pl. A Ridley Scott féle Gladiátornak adtál-e volna más magyar címet azért, mert van egy 1992-es, azonos című film, amit amúgy nálunk is adtak a mozik (Cuba Gooding Jr.-ral)? A legkevésbé sem filmtörténeti képzettség kérdése ez, főleg mivel az eredeti címmel kb. megegyezik a magyar.

A film amúgy szerintem jó.

2009-05-29 16:45:26 critixx (?) #1

A filmtörténetileg nem túlzottan képzett magyar fordítók figyelmébe ajánlanám, hogy létezik egy Wim Wenders-film, melynek ugyanez a magyar címe.