2 Days in Paris (2007) ☆ 👁

2 nap Párizsban

(Julie Delpy)

francia-német dráma, szerelmi történet, vígjáték

3,4

2022-10-14 00:28:57 dittike (5) #7

Anyukámmal néztem meg és nagyon jókat derültünk a furcsa multikulti komplexusokon, különbözőségeken.
Párizs női szemmel, kissé tragikomikus fordulatokkal és bolyongásokkal, időben és térben.

2016-07-17 21:13:26 Jereváni Rádió (4) #6

A Before-filmek találkozása egy leheletnyi Woody Allennel. Nem zseniális, de nagyon szórakoztató.

2012-01-15 22:55:25 dézi (5) #5

voltak benne erőltetett szövegek, de ezt leszámítva meglepően szórakoztató, jó kis film szerintem. :)

2009-05-30 16:11:46 "L" (3) #4

Keserédes love story, sok dumával, kissé közhelyes tanulsággal, amolyan Woody Allen-esen.

2008-09-14 20:47:24 limupei (4) #3

Mióta Woody Allennek elege lett Amerikából, hiánycikké vált a hasonló típusú mozi (értsd: New York-i értelmiségi csacsogás a semmiről 90 percben). Delpy ügyes író, és egyértelműen a dialógus az erőssége, ezzel nagyjából korrigálja is másbéli hiányosságait. A film persze nem ér fel Allen (vagy más New York-i rendező) legjobbjaihoz, de a Hatalmas Aphrodité és az európai bolyongás között összedobott hasonló jellegű darabjainál jobb.

2008-04-19 12:51:45 gyilkosvirus (4) #2

Franciaországban mindenki hülye, ezt sikerült megtudni a filmből. Nem mintha nem tudtuk volna :D Jókat röhögtem

2008-04-08 10:34:49 Daemiaen (3) #1

2 nap Párizsban (2 Days In Paris, 2007, forgalmazza: Budapest Film)

Akarva akaratlanul is Richard Linklater ugrik be a nézőnek, miközben látja Julie Delpy rendezői, vágói meg még sokféle szárnypróbálgatását, majd az idő előrehaladtával Woody Allen kerül az előtérbe, miközben a linklater-i feszes love storyt ezúttal a könnyed humor, az allen-i kapcsolatboncolást a picit felszínes önmarcangolás helyettesíti, és ez a kombináció ugyan tud okozni felhőtlen perceket, ahhoz túlságosan is önismétlővé válik egy idő után, hogy hiteles, legfőképp pedig végig képes legyen magával ragadni a figyelmet.