Kung Fu Panda (2008) ☆ 👁

(John Stevenson - Mark Osborne)

amerikai akciófilm, animáció, vígjáték

2016-07-14 14:11:59 Xuja (4) #27

A Dreamworks sosem tudta felvenni a versenyt a Pixarral abban a tekintetben, hogy érett, érzelmes, finom humorú és intelligens animációkat készítsenek, de nem is ez a profiljuk. Ez a meséjük is egy abszolút blőd sztorira épül, ugyanakkor végig egy poén/akciózuhatag, egy igen stílusosan végigvitt parodisztikus agymenés, amikben a stúdió mindig is otthon volt.

2009-09-28 13:26:24 Sántha Orsolya (3) #26

Egyetlen oka van, amiért nem nézhetetlen, sőt, kétszer is láttam: Shifu mester. Nélküle az egész nem ér semmit, de ha minden karakter hozná az ő színvonalát, akkor minden idők legjobb animációs filmjei közé kerülhetett volna.

2009-06-11 08:29:40 "L" (3) #25

Sajnos nálam pont a humor hiánya ami lehúzza a filmet, viszont az animáció tényleg nagyon szép, ha lehet ezt így mondani. Az viszont biztos, hogy nem egy maradandó alkotás, holnapra nem hiszem, hogy sokra emléxem belőle, de ízlések és pofonok, számomra még mindig a Némó és az Eszeveszett birodalom számít etalonnak, ha animócióról van szó.

2009-01-31 00:25:13 Tomiee (4) #24

Nem tudom mikor röhögtem ilyen jókat animációs filmen, sőt vígjátékon.

2008-11-26 10:42:14 osi (5) #23

Az előzetes és a történet alapján egy átlagos filmre számítottam, gyönyörű animációval. Aztán kezdetben jöttek a pozitív kritikák, egyre bizakodóbb lettem, de a megtekintésére csak most tudtam sort keríteni.
A rengeteg kung-fu filmes klisé (a lúzer tanítvány, aki sokra hivatott, a szigorú mester, a rossz útra tért tanítvány, a jóslat, a tekercs, a kiképzés) egyáltalán nem tolakodó, sőt nagyon szép egésszé sikerült összegyúrni. Ezt megtámogatva a tökéletes animációval, a pörgő, ötletes harcokkal, a finom humormorzsákkal és a hangulatos zenékkel egy nehezen felejthető filmélményt nyújt. Az álomjelenetet nagyon szépen megrajzolták, hatalmas gratuláció érte...
Ez már Pixar minőség. Dreamworks, csak így tovább...

2008-11-17 12:11:42 nejmed (4) #22

Számomra az év első meglepetése. Alapvetően nem vagyok nagy Dreamworks fan, eddig csak csalódást okoztak az animációs csodáikkal. A Kung Fu Panda az első, amiben nem tudtam belekötni. Valami csodálatosan szép látványt produkál, érdekes alaptörténete van, ami nem fullad ki a végéig. Jó kis mozgalmas, szórakoztató és ötletes munka.

2008-11-08 16:24:13 Egy filmkritikus (5) #21

Aranyos, mulatságos, jó a története.

2008-10-25 09:55:07 Ganz (?) #20

Elég közepes mese!

2008-09-27 10:19:51 Gasz András (4) #19

A Moziünnepen végre megtekintettem ezt is (mellette még a Batmant még egyszer). Kedves és humoros story az egész családnak Shrek köntösben, keleti harcművészetekkel karöltve. A röhögéstől egyáltalán nem mentes szórakozás garantált.Csak eredetiben jobb lett volna szerintem mint szinkronnal, hisz állítólag Jack Black és Jackie Chan örületeset szinkronizált, hogy volt pár humoros szó a pofájukban. :)

A zene is egész jó ha jól tudom Hans Zimmer alkotta. Az a hangulatán nagyon látszik, hogy keveredik a keleti kultúra a nyugatival, de ez épp hogy jót tesz talán a filmnek úgy érzem.

2008-08-19 00:40:06 Daveedxxx (?) #18

Maradok a Vuk-nál inkább. Ha lenne gyerekem biztos nem engedném hogy ilyen agyament hülyeségeket nézzen, aminek semmi értelme. Az meg már tényleg dúrva h felnőtt emberek képesek megnézni...:DDD dehát a mai színvonal...

2008-08-14 21:27:26 Jereváni Rádió (?) #17

Poénos :)

2008-08-12 15:04:23 vadPINGvin (5) #16

Jó kis látványos akciójelenetek, de semmi amit már nem láttam volna (gombócos kung fut leszámítva), viszont Po és Shifu vezetésével, csupa jól eltalált karakter. A párbeszédeken nem lehetett unatkozni. Az utóbbi évek animációs filmjei között (Pixar-filmeket nem beleszámítva) nem igazán akad párja.

2008-07-13 23:25:17 GothMan (4) #15

Ilyen szinten szédítő akciójelenetek még nem láttam animációs filmen az biztos! Főleg kiemelném a börtönös jelenetet, illetve a főggőhídon történteket. Humor is van bőven (tök jó volt látni, hogy a panda karakterét az eredeti szinkronhangjára, Jack Black-re formálták, de jó is lett volna eredeti hanggal nézni...), csak sajnos nem végig pörög a történet, vannak azért unatkozás részek, és vége is elég zagyva; de ettől ez még egy remek kis film!

2008-07-10 22:18:20 zsyraf (5) #14

jobb, mint amire számítottam.
egyszer bőven elég megnézni, de egyáltalán nem fáraszt le. könnyed, mint a juno. a szinkronon azért meglepődtem.

2008-07-10 17:33:30 Balint (3) #13

végig úgy éreztem, hogy kevés idő jut a mellékkaraktereknek. az 5 harcos csak ott volt, de nem sokat lehetett megtudni róluk, és a szerepük sem volt kidolgozva igazán, de az egész történetnél így éreztem. kicsit hasonló volt a narnia első részéhez, ahol ugyanígy végigrohantak a történeten, de kidolgozva nem lett rendesen.
azt sem értettem, hogy miért lesz a teknősből csak úgy virágszirom. (egyébként sem volt túl sok szerepe, csak mondta a "bölcs" gondolatokat.)
az akciójelenetek tényleg jók voltak, a megvalósítás szép, a karateranimáció rendben van.
a panda és a kis yoda karatere elég jól ki volt dolgozva.
történet és szereplők miatt 6/10.

2008-07-08 23:18:37 -senki- (4) #12

Teknős mesternek Yoda hangja! Tökéletes... :)

Azt hiszem amit egy ilyen kategóriájú filmtől el lehet várni azt kifogástalanul teljesíti.

Fantasztikus akció jelenetek, jó poénok. A kínai kultúrát csodásan veszi át, ezekért az igen újszerű elemekért értékelem kicsit felfelé.

2008-07-04 21:07:29 zéel (5) #11

Kösz a listát!
Egyébként jó a szinkron (is)!Sőt! Lehet, hogy jobb mint az eredeti hang!:)

előzmény: The Hungarian (#10)

2008-07-04 14:41:15 The Hungarian (5) #10

Ha nem mondják be, a legvégén kiírják. Mióta külön figyelem a magyar hangokat, nem találkoztam még olyannal, hogy valamilyen úton ne tették volna közzé.

Amúgy nem láttam még a filmet, de a Színes RTV újság mozirovatában őket írják:

Gáspár András, Kassai Károly, Bor László, Kökényessy Ági, Sazbó Máté, Orosz Helga, Tahi Tóth László, Kőszegi Ákos, Harsányi Gábor.

2008-07-04 14:15:09 lip (4) #9

Egyébként: tényleg!
Legalább az animációsnál...

2008-07-04 14:13:25 lip (4) #8

Sokszor "elfelejtik".

2008-07-04 13:34:22 zéel (5) #7

A magyar hangokat csak én nem hallottam, hogy bemondanák a film elején/végén!?
(Tényleg: a magyar hangok?)

2008-07-01 22:33:50 Peti (5) #6

Nagyon jó pofa szerintem.... De azért a Wall-e -t már nagyon várom:)

2008-06-30 23:09:59 boszi (5) #5

Jó film, csak kevés benne az eredeti ötlet.

2008-06-25 22:56:17 Magnificat (4) #4

kellemes filmet vártam, kellemest is kaptam...

2008-06-23 19:01:28 Zalaba Ferenc (4) #3

panda kicks ass!

2008-06-22 19:15:05 Döglégy (4) #2

Kellemes csalódás volt számomra nem gondoltam volna h ennyire tetszeni fog

2008-06-22 15:00:22 PG (4) #1

Maga a történet elég "disney-es" és a forgatókönyv is sokban emlékeztet a Hégkorszak-ra, de a kivitelezése sokkal profibb, nagyon élvezetes látni a rengeteg részlet életszerűnek tűnő mozgását. Profi munka.