Magyar szépség (2003) ☆ 👁

(Gothár Péter)

magyar dráma, szerelmi történet, vígjáték

2,4
Magyar szépség (2003)

A történet két szomszédos család nemzedéki viszonyainak mélyére próbál ásni. Az ötven felé közeledő szülők és felnőtté váló gyermekeik kapcsolatában ragadja meg azt a kérdést, hogy lehetséges-e egymás megismerése, megértése és támogatása, vagy pedig mindez itt és most végképp kudarcra van ítélve. Mi történik velük abban a sűrített helyzetben, amikor családi-szerelmi-baráti-szomszédsági- és munka-viszonyaikat egyszerre fenyegeti összeomlás?

Akik a katasztrófába torkolló - manapság mindennaposnak mondható - bajok elszenvedői s egyben előidézői: egy élelmiszer-technikus, aki ötven lett és "tett a neve mellé egy keresztet"; a felesége, aki már jó ideje nemcsak a vállalkozási ötleteivel nem boldogul; a cég új "erős embere", aki mindkettejük sorsába beleszól; a szomszédságban egy itt felejtkezett szovjet katonatiszt jósnő-feleséggel; egy zongoratanárnő - és a szerelmes fiatalok, akiknek a nem-mindennapos családtörténeti ballaszttal is meg kéne küzdeniük. A film hőse utoljára próbál beleszáguldani ifjúkora álmaiba, a szabadságba és a váratlan, képtelen érzelembe, de csak a remény ajtajáig juthat el végül.

Bemutató

• 2006. augusztus 24.

Ki akarja megnézni? összes > összes v

Ajánlott filmek

Film Átlag
Haggyállógva Vászka (1996)

3,5
Final Cut: Hölgyeim és uraim (2012)
Final Cut: Ladies and Gentlemen
4,4
Utolsó jelentés Annáról (2009)

3,2
As Good As It Gets (1997)
Lesz ez még így se
4,2