Kalandorok (2008) ☆ 👁

(Paczolay Béla)

magyar dráma, vígjáték

3,3

2013-08-30 20:44:30 Grofia (4) #18

Nagyon szeretem ezt a filmet, a magyar filmek mezőnyében kiemelkedő alkotás. Haumann Péter és Rudolf Péter "játéka" mint mindig most is nagyszerű, az egész film nagyon jól össze van rakva. Kellemes szórakozást nyújt, érdemes megnézni!

2012-05-05 16:21:48 Szívtiproimi (2) #17

Ha ez vígjáték, akkor én egy búvalbaszott ember vagyok.

2011-11-22 15:51:38 Csende Kristóf (5) #16

Egész tűrhető mai magyar vígjáték, melynek legerősebb pontja Rudolf Péter.

2010-01-11 19:40:19 gringo (2) #15

igen, én vagyok, és Bolyai, rövidóval :)

előzmény: izmoskardviragillat24 (#13)

2010-01-08 16:49:12 izmoskardviragillat24 (5) #14

jah és persze azért is adtam rá 5öst, mert nem nagyon volt még ami jobb lett volna, 'vicces-Erdély-irónikus' műfajon belül... ez a heyzet, na.

2010-01-08 16:46:07 izmoskardviragillat24 (5) #13

én bár Kolozsváron élek, élveztem erőssen a filmet...
tény, h lehetne jobb is, többet ki lehetett volna hozni belőle, igaz, mind igaz.
DE: ugyanakkor nagyon elgondolkoztató amit gringo ír... (hsz#7)
közheleyes, tényleg. szeretem a közhelyek vicces felvonultatását.
(tényleg te csináltad a "székely nyelvlecke magyaroknak"-ot? akkor te tanítasz a Bólyain, filón? - tiszteletem Tanár úr! :D )
a zene tényleg jó; az eredeti is, és a feldolgozás is!
ajánlom mindenkinek figyelmébe (a zenét is), aki még nem ismeri...

2009-07-11 14:22:53 Semprini (3) #12

Négyest semmiképp nem érdemel szerintem, rossznak viszont nem nevezném, így egy erős közepest tudok rá adni. A film fő erőssége a tájak és a zene, ez a kettő ötös. Nameg Rudolf Péter alakítása, akitől láttunk már hasonlókat, pl. az Üvegtigris eddig elkészült két részében, tehát nem meglepő, hogy ő jó volt. Haumann Péterről valóban nehéz elhinni, hogy tősgyökeres székely apóka, de talán nem is ez volt a cél, hiszen akkor megkérték volna, beszéljen székelyesen. Szóval ezen én nem akadtam föl. Viszont a sztori az édeskevés, ami volt az meg nem elég vicces - elvégre azért csak egy vígjátékról lenne szó, a kiskésit neki. Egyetlen jelenet volt, amin nagyon röhögtem, amikor mennek az autóban és Haumann elkezd énekelni a rádióban épp futó dalszerzeményhez, majd a többiek is bekapcsolódnak. Na ez a jelenet abszurdan vicces volt, a többi viszont nem igazán. Kovács Lajos és Pogány Judit kis mellékszerepekben hozták a formájukat, nem az ő hibájuk, hogy nem írták elég viccesre a karakterüket.A befejezés meg elég fura volt, mást vártam.
Meg fogom nézni mégegyszer, már csak a szép tájak és a zene miatt is, így első megnézésre olyan 5/10.

2009-02-13 09:53:40 agydonor (2) #11

gyenge forgatókönyv, nagyon kevés humorral. pedig pados gyula munkája (fényképezés) szép és a filmzene is kiváló.

2008-12-22 15:31:27 sztacska (?) #10

A film ingadozó színvonalú és három részre osztható. Az első egyharmad nyugodtan megkaphatná a jó jelzőt, viszont a közepe (Kovács Lajos, mint vajda) pedig a nézhetetlen kategóriát. A viccek Irigyhónaljmirigy színvonalúak és döcögősek. Elpufogtatják az összes sablont és közhelyet, amit a romákról össze lehet halászni. Kovács Lajos pedig nem rossz színész, de alakítása ebben a filmben értékelhetetlen. A film utolsó 10 percére pedig a zseniális jelzőt lehet ráaggasztani. E hatalmas ellentmondás miatt közepes a film. Ha merészebb lett volna Paczolay és kihagyta volna a közönségbarát olcsó poénkodást, akkor a film megállná a helyét.

2008-11-14 11:00:37 HaMikkancs (4) #9

Azagáz, hogy az egész filmről ordít, hogy egy nyamvadt vasuk sem volt a forgatáson. Csoda, hogy a benzint tudták fiezni a kocsiba'. Szarból várat építettek, s lám, egész szépen megállt :o).

2008-11-03 14:04:26 gringo (2) #8

tessék, székely nyelvlecke színészknek és nemcsak, első egy sorozatból, pont a kalandorok miatt csináltam :D http://kukker.manna.ro/showvideo/794

2008-11-02 18:46:47 gringo (2) #7

Haumann Péternél rosszabb arcot nem is találhattak volna egy erdélyi bácsi megformáláshoz. A bántó pesti hangsúly csak egy dolog: a saját magát és a saját játékát göcögve élvező színész nagyon-nagyon sokat ront az összképen. Ezeket a hatalmas pénzeket, amiket hamisan kinéző és hamisan hangzó Erdély-filmekbe fektetnek, miért nem adják erdélyieknek, hogy ők csináljanak filmet. A legnagyobb röhej az, hogy a filmben az erdélyi magyar színész... mit játszik? Román rendőrt, nevetségesen jófiús, kettéfésült frizurával. Hogy nehogy véletlenül autentikus legyen egyetlenegy hangsúly és hanghordozás vagy viselkedés-pattern az egész filmben. Amúgy élvezhető road-movie lenne, képileg szép megoldásokkal (Erdélyben ez nem nehéz: odabaszod a kamerát akárhova, teljesen kizoomolsz, jól becsukod a blendét és nem lehet elrontani), de a mindent belengő "magyarszínész"-szag erdélyiek és Erdélyt ismerők számára élvezhetetlenné rendereli a filmet.

Ami pozitívum: a cigányok humoros és pozitív ábrázolása. Kovács Lajos hanghordozása se a legcigányosabb, de a viselkedése, modora, mimikája telitalálat.

2008-10-26 13:55:33 cucu (4) #6

Szomorkás hangulatú "vígjáték", de ez csak előnyére válik. Nem mondom, hogy nem lehetett volna jobban megcsinálni, de jók a színészek, az alapszitu, a hangulat, a befejezés. Az aláfestő zene pedig a zseniális Le vent nous portera magyar feldolgozása.

2008-06-20 15:24:21 Tomiee (4) #5

Ja és Rudolf Péter zseniális színész.

2008-06-20 15:22:40 Tomiee (4) #4

Az egyik kedvenc filmem lett. Többször is nézhető. A kedvenc jelenetem, amikor a szalmakalapok elszabadulnak...

2008-05-26 19:28:53 nagype (4) #3

Jah és ami különösen bosszan a filmel kapcsolatban, hogy vígjáték címszóval futó alkotás idővel átcsap a már jól ismert nagy magyar kesergésbe és életmegbánásba. Tehát nemkülönösebben vidám történet szerintem.
A cigányokból is pl sokkal-sokkal többet ki lehetett volna hozni, mert így egyáltalán nem volt vicces.

2008-05-26 19:03:40 nagype (4) #2

Hááááát, eléggé vontatott volt, vagy nemis tudom, nem igazán volt összefüggő történet. Elindultak és elején még voltak - jónak gondolt - helyzetek, de aztán volt már minden ami csak ezsükbe jutott, hogy történhet az út során.
Amolyan hétköznapi tv-film.

3-ast is csakis Haumann Péter ismételt nagy alakítása miatt kaphat a film.

És most akkor ennek mi a nyakatekert vége? Az, hogy mennek tovább gyalog, afgánokkal és egy nőröndöt húzó nővel? Az öregnek mondjuk azért volt párszor hon/nagymama vágya.

2008-01-25 09:16:28 Daemiaen (3) #1

Kalandorok (Kalandorok, 2008, forgalmazza: Budapest Film)

Minden negatív előítéletet félretéve a Kalandorok egy minőségi magyar mozi. Minőségi, mert kidolgozott forgatókönyve van, nincs nagyra törő rendezői koncepció és - ami talán a legfontosabb - mindhárom karakter mai, hihető és élő figura, akiket jó nézni még akkor is, ha főleg a második félidőben jókora hézagok éktelenkednek a sztoriban, amelyeket nem túl színvonalas klisékkel próbáltak meg pótolni. Nincsenek nagy poénok (tulajdonképpen nevetni nem is nagyon lehet), viszont a történetmesélés elsőrangú, a néző egész egyszerűen kíváncsi arra, mivé fejlődik egy bukásra ítélt család három generációjának Kanossza-járása. Túlzó igények kielégítésére nem való a Kalandorok, de a mai magyar közönségfilm egyik (egyetlen?) jobb darabja.