Pathology (2008) ☆ 👁

(Marc Schoelermann)

amerikai horror, krimi, thriller

3,2

2024-01-29 05:06:55 branton (3) #13

Egész éjjel a kettes és a hármas osztályzat között vaciláltam. Ez a film nem rossz, se nem jó, se nem átlagos. Valahol mind a három igaz rá, valahol egyik sem. Ha kivonjuk a képletből a brutalitást és a szexjeleneteket, ez a film egy dögunalmas thriller, semmi több. Szerencsére nem az! Milo Ventimiglianak valaki szólhatna, hogy tanuljon meg színészkedni, a többiek összességében rendben vannak Ventimigliahoz képest, pláne Lauren Lee Smith, de ez nem érdem. A téma megkövetelt volna egy sokkal komolyabb filmet, de most ez jutott. Ez a film a túlzások filmje, emiatt is nézhető. Máskülönben mi van alatta? Gyenge színészi játék, még gyengébb történetvezetés és brutálhülye fordulatok.

2014-03-18 02:06:54 Karesz84 (3) #12

Tetszett a happy end. :)

2012-12-10 16:10:01 vuist (2) #11

Csalódás a film.Tipikusan az a fajta,ami sokatmondónak van beállítva,de közben kong a baromságoktól.Semmi értelme nincs,egyszerűen gusztustalan,ráadásul a főszereplő is teljesen természetellenesen viselkedett.Gondolok itt most arra,hogy az elején még irtózott az öléstől,a vége felé pedig már nem is nagyon érdekli,mit tesz,nem lett egyéni a karakter,nagyon elcseszték.
Mesterműnek talán egy tizenéves találhatja legfeljebb,aki még életében nemlátott horrort(mondjuk ez nem pont az).

2011-05-12 08:59:30 manuva (5) #10

Nem értem, miért nem híresebb vagy népszerűbb ez a film. Szerintem kis túlzással remekmű.

2010-08-11 18:08:45 copeland (2) #9

Az előzetesek ennél a filmnél is ígéretesek voltak .... de maga a film egy csalódás.
Klisé,klisé hátán és a legnagyobb hibája a filmnek,amivel ugyebár egy horror rendelkezhet az a feszültség teljes hiánya és kiszámíthatósága.

2009-10-22 22:05:02 Sántha Orsolya (4) #8

Nagyon beteg, de érdekes.

2009-05-17 19:38:32 "L" (2) #7

Ezt a filmet tényleg nem lehet komolyan venni, pedig egyáltalán nem paródia, sajnos rossz, ennyi.

2009-03-29 18:42:07 Rea (4) #6

A zseniálistól messze van, de azért nem volt rosz, elég érdekes. A történet alapján másra számítottam, kevésbé belezősre, nem ilyennek képzletem, de a vége tetszett. :)

2009-02-24 15:13:23 deathcode (4) #5

szerintem marhajó, én élveztem! (majdnem szó szerint) :D
és kéremalássan: még ha egy hangyányit drámai is lenne a film, hogy lehet egy horrort komolyan venni??????? atyaisten....

2009-02-23 21:40:18 Marla Singer (3) #4

Igen, rátapintottál a lényegre pl Ryan közlegény megmentésének a kezdő jelenete sokkal jobban kikészített. Ennél a filmnél viszont 2 ápolónő is magyarázta, hogy egyik-másik jelenet miért kamu úgy ahogy van.(Zoe sose állja meg, hogy ne tegye szóvá az ilyesmit) Erre persze magam is tudtam volna következtetni:-)
De így 2 hét után ez a film csak arról szólt, hogy boncolnak, buliznak, isznak, szívnak, ölnek, ennek örömére d*gnak, boncolnak és aztán egymást ölik. Tényleg elvetemült tiniknek való!

előzmény: nagype (#3)

2009-02-12 00:18:48 nagype (2) #3

Az ilyen valóságtól elszakadt rosszfiúskodásnak mindig két oka lehet; egyik amit te is írtál, hogy ezáltal kicsit különlegesebb, extrémebb környezetet és karaktereket teremtsenek. Vagy egyszerűen a rendező/író f***a gyereknek gondolta ki a karaktereket és ma ettől lehet valaki érdekes, különleges, félelmet keltő. Szerinte.

Kis színészi játékkal és jobb történet vezetéssel sokkal izgalmasabb is lehetett volna, és még brutálisnak és értelmetlennek sem kellett volna lennie.

Egyébként akkor ha valóságtól elrugaszkodottnak nézed a filmet akkor bírod a belezést, szerv dobálást, ha reális hangvételűnek akkor viszont nem? Pedig mindkét esetben ugyanazzal a bbq szósszal dobálják be a színészeket ;)

2009-02-08 20:51:00 Marla Singer (3) #2

Szerintem nem is akartak valósághű, komor, ezáltal brutálisabb filmet csinálni és direkt tették bele ezeket a valószínűtlen, morbid részeket. Már az általános iskolások is tudják, hogy nincs boncolás közben uzsonnázó patológus. Így a gyengébb idegzetű nézők (mint én) is végig bírják nézni a filmet, mert már az elején, elrugaszkodunk a valóság talajától. Határozottan izgalmas film volt, ezenkívűl beteges és gyomorforgató.

előzmény: nagype (#1)

2008-10-26 16:17:37 nagype (2) #1

Tipikusan az a fajta karakter bemutatás, ami marhára fel tud dühíteni.
Az még csak hihető, mondjuk ténynek is tekinthető, hogy aki hosszú évek óta boncmester az mondjuk úgy hajlamosabb az őrületre. De az egész egyszerűen kizárt, hogy van egy tanonc-csoport, akik közül mindenki perverz és magasról tesz az orvostudományra. Az pedig, hogy nagy teremben boncolgatnak uzsonnázás és beszélgetés, jópofizás közepette, inkább hasonlít egy zs kategóriás tini buli feelingre, mintsem egy orvosi laborra.
Olyan dolgokról már nem is beszélve amikor viccből szervekkel dobálóznak. Sokkal hihetőbb lett voln a történet ha a környezet nem, csak a két főhős ilyen őrült.

A történet egy mondatban: meg kell ölni valakit, bárkit, úgy hogy a másik boncolásból ne tudja megállapítani hogyan tette.
Maga a történet egyébként jogosan felvethető - ha csak a két főhős versengését nézzük - hogy két unatkozó boncmester (sorozatgyilkos (?)), akikben megvan a hajlam, hogyan rivalizálnak mindkét "szakterületükön".

Sokkal-sokkal jobb és izgalmasabb filmet lehetett volna csinálni a témából.