Banshun (1949) ☆ 👁

(Ozu Yasujiro)

japán dráma

4,4

2021-05-02 11:29:39 Xuja (5) #6

Továbbra is zseniális! Lassú, meditatív filmdráma a változás szükségszerűségéről és elfogadásáról, visszafogott alakításokkal és gyönyörű képkockákkal, amelyekből csak úgy árad az éteri tisztaság és az élet szeretete. A zárójelenet - mindenfajta hatásvadászat nélkül, a maga csendességében - katarktikusan megindító.

2019-10-28 13:08:50 mimóza (5) #5

1949, Japán.
Gyönyörű, őszinte, felfoghatatlan szinten rezonáló, mélyen emberi történet, és most ezt a szó legnemesebb értelmében fogalmaztam így.
Olyan igazi, meleg érzés tölt el közben, hogy mégiscsak jó itt lenni, jó embernek lenni, egyszerűen mosolyogni a szeretteidre, és elengedve is változatlan, oltalmazó szeretettel maradni irántuk. Nem olyan bonyolult ez...:)

Még nem tudom, "kedvenc Ozu filmem" lesz-e, hiszen igencsak az elején tartok az életműnek, de hogy esélyesen a kivételesek csoportjába fog tartozni, az máris bizonyos. Meg azt is gondolom, hogy minél többet látok majd tőle, annál erőteljesebb hatással lesz rám. :)

2015-08-10 10:21:17 Kalevala (5) #4

Most már értem, miért akart Wim Wenders a Tokyo-Ga-val szobrot állítani Ozunak.
Ez a film egy kristálytiszta, egyszerű, az egymás iránti szeretet, tisztelet, gondoskodás univerzális nyelvén megírt történet.

2015-08-01 22:32:19 Kalevala (5) #3

Ozu: Itt megtekinthető angol felirattal:

2014-08-31 14:42:48 Xuja (5) #2

Valami fantasztikus hangulata van. Egyszerű, de gyönyörű és megindító film, az apa monológja a filmtörténelem egyik legérzelmesebb jelenete, nehéz szavakat találni rá. A korszak talán legjobb keleti filmje.

2011-02-26 17:22:15 filmkritikus (?) #1

Engem nem fogott meg annyira ez a film, mint itt sokakat, kétségkívül igényesebb, mint sok egyéb film, de valljuk be Yasujironak voltak ennél sokkalta jobb filmjei is...