Haute tension (2003) ☆

(Alexandre Aja)

francia horror, thriller

3,4

2017-08-12 19:12:06 Lacika83 (2) #42

A francia horrorok közül számomra a leggyengébb eresztés. Mocskos, véres, brutális néhol. De nem fogott meg. Hasonlóan az amerikai Green Roomhoz, az elején beleuntam. A Mártírok, a Betolakodó, vagy éppen a Frontiers is jobban lekötött. A franciák is tudnak hibázni.

2017-02-27 12:22:26 Dezsmant (5) #41

Hát tényleg elborult film volt mind2 része, te meg ha még nem láttad a clown és a contracted című film is nagyon durva.

2017-01-31 18:23:06 Dezsmant (5) #40

hm az kemény, oké

2017-01-31 18:19:40 necksprain (3) #39

ajánlom még a Guinea Pig-et, ínyenceknek kötelező, csakúgy, mint az általad említett philosophy of knife.
a sodomáról meg csak ennyit: "Provokálom a burzsoá közönséget, a széplelkeket. Provokálom a kritikusokat, akik kigyomlálták a filmjeimből a szexet, és ezzel a tartalmukat gyomlálták ki, tehát üresnek találják a filmjeimet, nem értették meg, hogy igenis van bennük ideológia, naná, mégpedig éppen ott, az ő értetlen fejük fölött, a filmvásznon virító hatalmas faszban." Pier Paolo Pasolini

előzmény: Dezsmant (#36)

2017-01-31 18:18:35 Dezsmant (5) #38

oké akkor legyen.

2017-01-31 18:15:02 dikalosz (4) #37

Hát, szerintem az Ebola Szindróma az egyik legjobb ezek közül. Mocskos egy vígjáték, zseniális Anthony Wong alakítással. Mindenképp tégy vele egy próbát!

előzmény: Dezsmant (#36)

2017-01-31 18:09:54 Dezsmant (5) #36

Engem nem rázott meg mert sodomát alapból egy fosnak tartottam ami szimplán gusztustalan, szerintem a philosophy of knife ami a 3dik annak kellett volna az elsőnek lennie, mivel az egy nagyon durva dokumentum film második világháborús kinzásokkal, a visitor q-t és az ebola sindromát nem láttam virusos annyira nem érdekel. De sade márki más alkotásaiba is belenéztem, a disznóol egy fos és a teoréma is ezek a kommunista alkotások valahogy nem jönnek át, még a sade márkit és caligulát kéne megnézni csak kedv nincs hozzá az előzőek miatt :D

2017-01-31 18:01:36 dikalosz (4) #35

Sajnos volt körülbelül másfél évem, amikor csak ezeket néztem. Mindhez szerencsém volt, szinte kivétel nélkül. Nem vagyok rá büszke..

előzmény: Dezsmant (#34)

2017-01-31 18:00:14 Dezsmant (5) #34

Te meg ha nem láttad minden idők 10 legdurvább filmjéből is válogathatsz, mártírok, taxidermia ami magyar, grotesque stb. :D

2017-01-31 17:57:09 Dezsmant (5) #33

Na azt nem láttam pótolom :D

2017-01-31 17:53:29 dikalosz (4) #32

Ajánlom az Inside című francia horrort. Ha van brutális film.. :D És ez is francia.

előzmény: Dezsmant (#31)

2017-01-31 17:51:33 Dezsmant (5) #31

Az egyik legbrutálisabb francia horror és nagyon jó fordulat van a végén, ezek a franciák tudnak horrort csinálni, a bíbor folyók is jó, de ugyanilyen brutális a visszafordíthatatlan című film is, és még inkább megbotránkoztató.

2015-06-02 08:21:06 hollyaudreyanne (4) #30

Érdekes film ez. A legtöbb esetben az a cél, hogy a csattanó csak a film végén derüljön ki, a Magasfeszültség esetében viszont az alkotók fogták a létező legirritálóbb sablont, és nem szégyellték már a legelső jelenetben(!) direkt a néző arcába tolni a megoldást.
A legelső jelenetben a főszereplőnk őrülten motyog magában valami olyasmit, hogy "most már semmi nem áll közénk". Aztán ott van a jelenet a kocsiban, ahol Marie az álmáról beszél. A gyilkos Alex fejét dobja ki a kocsiból (IMDb trivia). Marie hárítja a fiútémát a konyhában, aztán meglesi Alexet zuhanyzás közben. Az anyuka a haláltusája közben megkérdezi a főszereplőtől, hogy miért csinálja ezt. Alex mindig elkezd sikítozni, amikor Marie megjelenik a színen. Minden más, amit a vásznon látunk pedig Marie beteg elméjének a szüleménye, kreált magának egy történetet, amiben hősiesen megmenti szerelmét.
Mindezt figyelembe véve azt gondolom, logikátlanságról itt szó sincs, sőt nagyon is tudatosan felépített alkotás. Ezt értékelem.

2013-07-30 15:49:31 Umberto (4) #29

Erről a filmről is írtam a szakdolimban. Ha még azt is elolvasnád, amit összehordtam a filmről, szerintem meglenne a 4-es osztályzat. :-)

2013-07-30 13:54:34 BonnyJohnny (3) #28

Kompromisszum képes vagyok, de azért nem könnyen befolyásolható. :P

Az igazság, hogy a film tényleg jó. Ismétlem, messze nem zseniális, de azon kevés slasherek közé tartozna, amelyikre (gyenge) jó osztályzatot adnék. De a csattanó hazavágja az addigiakat, és logikátlanná teszi a filmet, úgyhogy (gyenge) hármasra esik. És mivel nem légből kapott, tehát van rá utalás, nem rontja tovább kettesre.

előzmény: HejjaX (#27)

2013-07-30 13:48:01 HejjaX (4) #27

Még 15 percig rágja a füled Umberto és a 4-es is meglesz :)

A csavar valóban kurva szar és kis híján nálam is hazavágja a filmet, de a korábbiak annyira jól működnek, hogy valahogyan ezzel együtt is "megvan" a film. Ott táncol a szakadék legszélén, mégsem esik le.

2013-07-30 13:41:27 BonnyJohnny (3) #26

Igen, mondjuk az, hogy rájöttem, az én "hibám", egyértelműen "filmen felüli" gondolkodás. Amire ugyanúgy közrejátszott az is, hogy ezt a csavart már annyiszor láttam (és annyiszor rájöttem időnek előtte), tíz évvel ezelőtt nem biztos, hogy rájöttem volna, sőt lehet, hogy nem.
Valamint ez az elsütés pont jelzi, amit te is mondtál, hogy a koncepció benne volt, és nem légből kapott, de akkor is logikátlan a film további részében. És még mindig azt mondom, hogy hazavágja az addigiakat. Ahelyett, hogy növelné az addigiak hatását. De mivel a film tényleg jó (messze nem zseniális!), ez a csavar akkor csak (gyenge) közepesre húzza le, mert a kitalálhatóság és a következetlenség vádja nem áll meg (azokkal együtt lett volna kettes).

előzmény: Umberto (#25)

2013-07-30 13:33:39 Umberto (4) #25

Szerintem jó dolog az, ha az alkotó már az elejétől kezdve sejtet. Ez a félmondat nem ordítóan árulkodó, hanem csak halkan sejtető. Ebből is látszik, hogy tudatos koncepció mentén készült a forgatókönyv.

2013-07-30 13:28:54 BonnyJohnny (3) #24

Azt álmodtam, hogy magamat kergetem.

Elismerem, ez nem olyan egyértelmű, de egyszerűen nekem már akkor eszembe jutott, nem tehetek róla. És onnantól kezdve végig velem volt. Sőt, a vége előtt már kifejezetten sejtettem.

előzmény: Umberto (#23)

2013-07-30 13:27:52 Umberto (4) #23

Melyik félmondatra gondolsz?

2013-07-30 13:25:36 BonnyJohnny (3) #22

Azok táborát erősíteném, akik szerint a csavar hazavágja a filmet. Mondom miért:
1. Erőltetett, "a végén lepődj meg... NAGYON" csavar. Anélkül is meglenne a film.
2. Ráadásul teljesen haza vágja az addigiakat.
3. Logikai bakik sorozatát szüli utólag a filmbe. Vagy maga a csavar lesz logikátlan... nézőpont kérdése. (Ja és, hogy a csaj így látta, az akkor lenne magyarázat, ha csak az ő szemszögéből mutatott jeleneteknél lett volna ott az illető, és a többinél ugyanúgy semmibe vennék. Lásd Sixth Sense, Fight Club.)
4. Unalomig (rosszul) használt sablon csavar, amit eddig maroknyi filmben sikerült jól és/vagy nem kitalálhatóan használni.
5. A film maga spoilerezi el az elején. Pontosabban az az elejtett félmondat nekem elég volt ahhoz, hogy rájöjjek.

Azért nem egyes, mert amúgy jó lenne.

2011-02-12 21:47:09 slawter (4) #21

Jó film méltán van a jó horrorok közé sorolva!

2011-01-15 19:58:05 Gasz András (3) #20

Véletlenül észrevettem az IMDB-n milyen faja kis ultra spoieleres posztert raktak ki. :) Okos. :)

2011-01-07 20:36:28 Gasz András (3) #19

Elég undormányos jelenetek vannak benne, aztán a végén az a csavar is erőltetett volt picit. De van egy félelmetes hangulata azt meg kell hagyni.

2011-01-07 19:06:11 HejjaX (4) #18

ez a topik fullra van spoilerekkel (Prüstü 15. hsz, Rea 10. hsz.). én már láttam a filmet, tehát nem zavar, de aki még nem...

2011-01-07 08:49:18 Majvaldo (4) #17

Tény, hogy a "csavar" nélkül is jó film lett volna, de szerintem így sem sikerült rosszul. És azokkal értek egyet akik azt mondják, hogy ne keressen benne senki semmi logikát...ennyi. 10/8

2010-11-12 19:01:38 Rorschach (1) #16

Pont annyira indult ígéretesen, mint amekkora kupac szar lett belőle a végére. Már a fantáziátlan, szar, szar, szar és SZAR fordulat előtt is az volt az érzésem, hogy a srácok túl sok mindent akartak belevinni (tömény volt, mégis unalmas),a marhanagy csavar előtt sem kapott volna hármasnál jobbat, de az uccsó percek annyira ÉRTELMETLENÜL, UNDORÍTÓAN, ÖNCÉLÚAN brutálisak, hogy erre egyszerűen NEM LEHET kettest adni.Van ez a forgatókönyv nevezetű izé, ami hasonlít az alkoholra. Ha nagy falat egyes embereknek, nem bírnak vele, meg úgy egyáltalán nem is nekik való, akkor MI A FRANCÉRT PRÓBÁLKOZNAK VELE?

A zene egyébiránt faintos volt.

2010-09-19 10:54:57 Prüstü (4) #15

Szerintem is fel lehetne fogni, hogy ne keressük benne a logikát, mert ha megtalálod, akkor bukta az egész film, hisz az a lényege, hogy a beteg agyban ne találd meg. A filmben a Skrizofrén Tudathasadásos egyed pozitív személyiségének gondolataiban járunk,, azért nincs összefüggés, mert a negatív oldal kirekeszti őt. Magyarán amit látunk, az csak agyban játszódik le. Kivéve az film első és utolsó 10 perce.

előzmény: HejjaX (#13)

2009-12-13 18:40:08 whiteman 01 (3) #14

amit a spoilerben leírtál, pontosan azért ilyen olcsó megoldás ez a csavar. Hasonlítsd össze mondjuk egy Psychoval!

előzmény: HejjaX (#13)

2009-01-20 16:23:30 HejjaX (4) #13

most komolyan logikusan próbáljátok megmagyarázni a filmet? az Isten szerelmére! a férfi gyilkos csak a csaj tudathasadásos elméjében létezik! miféle logikát kerestek ebben? egy zakkant elme érthetetlen és értelmetlen képzelgéseiben járunk, azt látjuk, amit ez a beteg agy elképzel! ebben hiába kerestek logikát. éppen ez benne a jó, hogy a "logikai hibák" voltaképpen nem is azok - gondolom ennek a forgatókönyvíró örült a legjobban :)

2009-01-18 21:28:27 madcows (5) #12

a magyarazat csak szerintem vilagos?
az egesz filmben azt latjuk, ahogy a csaj latta, szoval a valosagban nem ugy zajlott le
amugy nekem a veget elkotyogta a haverom, megis vegig izgultam, azota is ez a kedvenc horror filmem, van egy furcsa baja, ami mas horroroknak nemigen van, azota tobbszor lattam

2008-11-03 07:52:49 Rea (1) #11

Tegnap újra megnéztem, mert egyik barátnőm azt mondta, nem ért benne bizonyos dolgokat. Egy valamire rájöttem: amikor egy helyen van a gyilkos és a csaj, Alex nem látta Marie-t, csak a pasast. S amikor a "pasas" meghal, utána csak Marie volt. Ez így lehet, egy kicsit bonyolult, de én ezt hámoztam ki belőle. Azt viszont, hogy az hogyan van, hogy a csajok ülnek a kocsiban, a pasas meg a furgonjában a levágott fejjel... Ez talán egy szép logikai hiba. Ja, meg a benzinkutas jelenet. Mert a pasas látta a csajt, és a gyilkost is... Na, ezt még nem értem. Esetleg valaki spoilerben leírhatná a magyarázat.

2008-06-12 20:46:20 Rea (1) #10

Kb 2 éve láttam a filmet, azt hiszem. Miután végignéztem, úgy döntöttem, hogy 1x elég volt, azóta se néztem újra. A végén nagy döbbenet. Mindenre számítottam, de erre nem. Nem igazán értettem, miért ijedt meg a csajtól a másik a teherautóban, de a végén persze mindenre fény derült.
Amúgy engem ez a film a skizonfrénia tekintetében az A harcosok klubja c. filmre emlékeztet. Mivel a végét ennyire elcseszték, 5/10-et adok rá.

2008-03-25 22:40:17 Olórin (2) #9

Logikailag a benzinkutas jelenet sántít, de nagyon durván. Egyébként meg kezd már igencsak elegem lenni az efféle skizoférnes gyilkosos fordulatokból, és a "főszereplő elbújik-a gyilkos keresi-majdnem megtalálja-de végül mégse-és közben nagyon félni kell" jelenetek is unalmasak az első kb fél óra után. A vége pedig nekem a csavartól függetlenül is tönkrevágja az egészet. Egyszerűen röhejes a finálé, a láncfűrészes üldözésen halálra röhögtem magam.

2007-12-18 14:20:10 Semprini (2) #8

Maradjunk annyiban, hogy a film végi csavar totálisan értelmetlenné teszi az addig történteket, ezáltal nonszensz az egész film, ami pedig a csavar nélkül egy tűrhwető slasher lehetne, így viszont csak egy értelmetlen zagyvaság.

előzmény: Lujzi (#7)

2007-12-04 11:32:20 Lujzi (?) #7

Amikor legelőszőr láttam a filmet, teljesen megdöbbentem a végén. Sztem ez sokkal nagyobb csavar,mint ami a "Más világ" végén van.

Az egész filmben csak azt nem értettem, hogy ugye ott a végén Marie megfojtotta a gyilkost. De ha ő volt a gyilkos, akkor végülis magát kellett volna megfojtania nem? Szóval ez a jelenet nem egyértelmű:S

2007-09-16 23:35:26 k3pl3r (?) #6

Ne vicceljetek már srácok! Aki megnézi a filmet, ki ne hagyja az utolsó 10 percet. Éppen ettől lesz ez a film nem csak egy agyatlan öldöklős horror. Bár az igaz, hogy iszonyatos logikai bakik vannak benne, de rá lehet fogni, hogy azt is csak odaképzeli a csaj és kész. Úgysem az a lényeg!

2007-06-19 01:25:01 spectator (3) #5

Ez a film alapvetoen semmivel sem nyujtott tobbet, mint amit az ilyen tipusu filmek nyujtanak. Helyenkent 1-1 ugyes meszarlas, mar-mar tokeletesen kitalalhato forgatokonyv. Aztan megse. :D Olyan dolgot visznek bele ezek a marha franciak, amit sosenem lattam meg sehol. Jopofa. Egy egesz ponttal tobb is jar neki ezert reszemrol.

2007-05-28 18:01:03 yuriko (?) #4

Akire hatással van a sok negatív kritika (mert én elég sokat találtam), úgy nézze meg a filmet hogy hagyja ki az utolsó tíz percet:) Így nem fog csalódni (szerintem).

2007-05-28 17:54:53 limupei (4) #3

Ha legközelebb ilyen spoilert akarsz elereszteni, légy szíves használd azt a gombocskát ott felül, mert nem dísznek van!

Most ha nem láttam volna a filmet, akkor ez a hozzászólás sokkal hosszabb lenne és lenne benne pár jelző, az tuti:Đ

előzmény: Semprini (#2)

2007-05-28 17:37:55 Semprini (2) #2

Ez a film tipikus példája annak, hogy lehet egy fordulattal agyonvágni és totálisan ÉRTELMETLENNÉ TENNI egy (különben tűrhető)filmet! Ha komolyan vesszük a "fordulatot", akkor a film cselekményének nagy része meg sem történhetne! Pl. hogy vezeti egyszerre a nő a kocsit, miközben UGYANŐ a raktérben utazik a másik nővel??!!És még van egy pár ilyen! Ez így egyszerűen nonszensz!!!!
Azért azt el kell ismerni, hogy a rendező, Alexandre Aja a Sziklák szemével kiköszörülte a csorbát! (Persze az meg egy remake, az eredetit Wes Crawen rendezte...)

2007-05-28 17:05:50 yuriko (?) #1

Ez egy nagyon merész, élvezhető öldöklős horror. Merész alatt a kicsit zavarodott történetet értem, ami sokak tetszését negatívan befolyásolhatja. Nekem viszont pont ez tetszett benne. Biztos még párszor újra fogom nézni. Akiknek tetszett a Texasi láncfűrészes mészárlás, azoknak kötelező darab.