Az én XX. századom (1989) ☆ 👁

(Enyedi Ildikó)

kubai-magyar-nyugat-német dráma, vígjáték

3,8

2022-01-22 08:06:42 dittike (5) #11

Minden pillanatban ott van a játékos erotika, mely meghatározza női mivoltunkat és egész életünket is.

2018-12-22 17:27:55 budaik (3) #10
2018-03-04 15:16:04 hferi (4) #9

A szerelmi szál ötlete, a cselekmény vonalvezetése, kivitelezése tökéletes. A főszereplők arcjátéka zseniális. A fényképezés izgalmas. Azért nem értek mindent a filmben én sem. Na, de melyikben igen? Vagy mennyit érthetek félre? Majd kérek segítséget, a DVD-n van rendezői és operatőri kommentár.

2018-02-06 00:11:43 ChrisAdam (?) #8

Újra a mozikban. Március 1.

2017-08-06 22:56:09 ryood (3) #7

elképzelhető, hogy az én "háttérműveltségem" nem megfelelő ennek a filmnek a dekódolásához, de az a helyzet, hogy számomra ez egy igen csapongó, széteső "tipikus első film".
tele egy csomó ötlettel, motívummal, szimbólummal, metaforával és geggel, de az egységet nem éreztem. csak úgy egymás után pakolva a jelenetkavalkád.
egyébként bravúros a fényképezés, olyan igazán "filmes film", ami más médiumon nem tudna működni, sok jó momentuma akad, kedves, bájos humora is van, csak egyszerűen nem ál össze egésszé.
aztán lehet újra kellene néznem a megvilágosodáshoz..
érdekes egyébként, hogy ehhez képest a simon mágus valamint a testről és lélekről milyen letisztult "anyag" mind formailag, mind tartalmilag.
még hezitálok az osztályzatommal. hármas és négyes között vagyok..

2017-03-13 10:41:41 somogyireka (4) #6

Újranéztem, s persze ahogy ez nálam lenni szokott nem sokra emlékeztem belőle, szinte újként hatott. Most sokkal jobban szerettem, sőt nagyon. S amit évekkel ezelőtt káosznak láttam, az most nyugalomként, rendként sejlett fel. Ám fontos, nem a nappali elme számára elkészült rend ez.. Most akartam Enyedi Ildikót. Vágytam egy érzékeny, érett nő közelségére, gondolkodásának illogikus láncolatára. És köszönöm a sok dícsérő szót, mely a filmben noha kritikaként hangzik el, de nekem kapaszkodó, hogy mind jobban értsem azt, amit nem lehet. A nőt, magamat. Mert a nő, a film egyes jelenetei szerint előjel nélküli, iránytalan, sőt nem is létezik. Micsoda örömhír ez így hétfő reggelre. Persze a hallgatóság erre felzúdult, nem tetszett neki, mert még lenni akar.
Én meg ezekben a szavakban fürdök ma.

2017-02-21 00:32:46 critixx (3) #5

Én is csatlakozom hozzátok. Szép, szép, látszik, hogy a rendezőnek és az operatőrnek is volt egy érdekes elképzelése, de maga a film sehová sem tart, szétfut az egész. És az utószinkron is borzalmas. Olyan mintha külön film lenne a képi és a hangsáv, annyira nem illenek össze.

2013-04-04 22:39:02 somogyireka (4) #4

Csak csatlakozni tudok az itt előttem írókhoz..nekem is elég zavaros, pedig beletett mindent, mégsem áll össze, leginkább lefárasztott..Viszont a Nő-ről szóló előadást én is lélegzet-visszafojtva hallgattam, és ott bizony nem tiltakozom.az abszolút nő nem létezik, a nőnek nincs előjeleÉn ezt bóknak veszem, még ha nem is annak szánta az előadó..
Mi az a gyönyörű kórus, amelyik énekel a filmben? Hátha valaki tudja, mert azzal most álomba ringatnám magam.

2013-02-03 22:44:56 zéel (3) #3

Tehetséges elsőfilmesként mutatkozott be Enyedi Ildikó ezzel a filmmel. De nekem nem igazán jött be. Bár voltak nagyon jó részek, nagyon jó jelenetek. De nagyjátékfilmnek kevés volt.
Ha fura filmet akarok látni, akkor maradok inkább Wes Anderson, Jean-Pierre Jeunet vagy Tim Burton filmjeinél.

2012-05-16 12:08:19 Tenebra (3) #2

Újra és újra kell ezt nézni. De valahogy így sokadik alkalommal sem jön át. Most már azért jobban tetszett, de valahogy nem az igazi. Nagyon csapong a film szerintem, és ez az ikerpáros dolog is eléggé összezavart. Értem én, hogy mire megy ki a játék. Csak éppen túlságosan is szétfutott. A hangulata viszont nagyon jó, vannak benne érdekes jelenetek (pl. a női választójogos előadáson röhögtem), és hát a főhősnő eléggé jól néz ki. :> Főleg a pofija és a mellei.

2007-04-02 21:36:06 Umberto (5) #1

Férfi létemre imádom ezt a filmet. A Torzók után a kedvenc (új) magyar filmem.