August Rush (2007) ☆ 👁

(Kirsten Sheridan)

amerikai dráma

3,4

2015-08-16 18:45:01 Killjoy (4) #10

Nagyon szép film a zene és a belé vetett hit erejéről és egy olyan világról, ami itt van körülöttünk, mégis oly sokan elmennek mellette vagy csak épp semmibe veszik. És ha azt csont nélkül elfogadjuk, hogy egy gyerek a midiklorianoktól, vagy épp a Szentlélektől származik, akkor szerintem semmi baj azzal, ha egy gyermek a zenében fogant, és maga a zene van benne. Nem hihető? Lehet, de akkor is szívmelengető.

2009-12-26 15:26:54 Sántha Orsolya (3) #9

Robin Williams szokatlan szerepben, érzelmes történet anélkül, hogy nyálas lenne, hála az égnek a befejezésnél sem rontották el.

2009-07-24 20:05:42 pyllango (3) #8

A vége nem tetszett. Túl lezáratlan volt.

2009-03-21 09:20:00 dmikee (5) #7

Ennek a filmnek magávalragadó hangulata van. Egy nagyszabású, életigenlő mese, amelyet egyszerűen jó nézni.

2008-12-28 19:38:42 JuhG (5) #6

Ez nem hiszem, hogy az a film, amit komolyan kéne venni és belekötni,ez egy mese. Biztos van akit zavar természetesen, de direkt lett irracionális, ez nem hiba. Amúgy nekem tetszett, megvan a fílingje, jók a zenék. Csak hogy legyen egy ellenvélemény is.

2008-11-07 01:00:51 tomeew (2) #5

ez bünti

2008-04-12 04:27:23 Dió (1) #4

Kénytelen vagyok egyetérteni, ez egy felettébb kínos film. A röhejes rendezői megoldások mellett (kedvencem amúgy az, amikor a kissrác vezényelni kezd az utcán, amire az megelevenedik és zenélni kezd), külön "bája" a filmnek, hogy akkora lyukak tátonganak a sztoriban, mint a Mariana-árok (pl a gyerek minden előzmény és tanulás nélkül tud egyik pillanatról a másikra mindent a zeneelméletről, plusz profin gitározni, zongorázni, nagyzenekart vezényelni és nagyzenekari darabot komponálni), a legdurvább pedig az, h a forgatókönyvíró végig annyira hülyének nézi a nézőt, h egy mosóporrekám ehhez képest garantált értelmi megtisztulást jelent. A fináléról már el se hittem, h ezt bárki is komolynak szánta... az egyetlen, ami működik benne, az pár rövidebb zenei betét, amik hatására az ember tényleg a gitárhoz nyúlna, de ennél többet távolról sem ér el a film.

2008-04-11 18:00:20 Olórin (1) #3

Ez még nagyobb mocsok, mint azt az előzetes alapján sejtettem. Az, hogy giccses, nyálas stb., nem megfelelő szavak erre az izére, ráadásul olyan megoldásokkal operál, amik már 20 éve is kínosak voltak (montázs szomorú szereplőkkel okádék popzenére és tsai)

2008-04-08 12:55:40 sAnyi (?) #2

háát.. aki a hipervándorra 4est ad...

2008-03-31 02:49:11 gorni (1) #1

ez valami rettenet talan 20 percig birtam. De biztos en nem vagyok eleg intelligens vagy kulturalt vagy tudomisen.