The Flock (2007) ☆ 👁

A falka

(Lau Wai-keung / Andrew Lau (XIII) - Niels Mueller)

amerikai krimi, thriller

2,4

2018-05-26 18:32:12 Reaper (2) #10

Elég unalmas volt, ezt a szőke nőt beleemelni tök felesleges volt. A film tök jól elvolt nélküle. Felhozzák, hogy ijedős, nincs komoly kapcsolata, aztán nem kezdenek ezzel a szállal semmit.

És ami kib@szottul zavart!

1. Nincs élő ember a földön, aki 3 mp alatt úgy elalszik!
2. A vége... arról inkább nem is mondok semmit...
3. Milyen falkáról beszélünk?

2013-09-30 22:44:04 Jereváni Rádió (1) #9

Mindkét rendező már tett valamit az asztalra (Szigorúan piszkos ügyek, A Richard Nixon-merénylet), de ez a film szörnyű. A halálosan unalmas és semmilyen sztorijával próbál itt elevickélni a Hetedik és a Fűrész farvizein, de az eredmény botrányosan semmitmondó, klisés, és feszültség nélküli. A karakterek felületesek, Gere borzalmasan játszik, az operatőri munkára nincsenek szavak, hogy mennyire szar, minden jelenetben olyan fényes a szereplők feje, mintha egy tízezer wattos reflektor előtt vették volna fel őket. Nézhetetlen.

2009-03-23 22:37:43 Suhok (2) #8

Nekem az egész hiteltelennek tűnik. Hogy összevissza, már megszoktam sok alkotásban. Persze a drámai hatást el lehetett volna érni kicsit mélyebbrevágóbb és részletesebb erőszakolással vagy durvasággal, esetleg vérrel, de ez a mindenbe belekzdünk, és persze semmit se fejezünk be stílus nem igazán jön be. Nem beszélve a "faszagyerek, rámenős, mindentátélt és rendkívül művelt" zsaruról, meg a "merőben más, álszent, szűzribanc, jószivű" kollégáról és társról.

2008-07-16 21:23:00 metal_face (3) #7

szerintem egyszer meg lehetett nézni egyébként felejtős film. ja és ez a sok vágás a filmben amire azt hitték a készítők hogy csak művészibb lesz tőle a film sokszor sztem csak rontja a film élményét.

2008-01-13 23:07:37 LENA (2) #6

Richard Gere-nek mar nem jutnak jobb szerepek? Kulonben ezt a vacak ossze-vissza filmet meg o sem dobta fel.

2007-11-23 20:53:56 Kremy (2) #5

Pontosan,SEMMI...Így,nagy betűkkel..Avril Lavigne meg azzal a kevés alakításával is mélyebbre húzza a filmet mint amilyen mélyen amúgyis van..

2007-11-23 18:09:58 limupei (2) #4

A második lehetőség humorérzékre vallana, és ugye ez Hollywood:)

2007-11-23 17:38:27 Daemiaen (2) #3

Biztos ők mást láttak. Vagy pusztán iróniából választották meg. :)

2007-11-23 17:22:30 limupei (2) #2

És Gere-t ezért választották meg az év színészének hollywoodi kollegái. Hát én is megválasztottam volna valaminek, de abba se a "jó", se a "színész" nem szerepelt volna:)

2007-11-23 09:39:52 Daemiaen (2) #1

A falka (The Flock, 2007, forgalmazza: Best Hollywood)

Andrew Laut olyannyira meghívták Amerikába filmet rendezni, hogy ott még be sem mutatták vakvágányra szaladt produkcióját, amelyhez A Richard Nixon-merénylet direktora, Niels Mueller forgatott jó néhány jelenetet, hogy legalább minimálisan fogyasztható legyen. Az Invázió keletkezési körülményeire emlékeztető alkotás így nem kevesebb, mint 35 millió dollárba került, amelyből jó esetben a harmada látszik is (azt meg valószínűtlennek tartom, hogy a dzsigoló Gere leszállt ágában néhány milkánál többet markolt volna). Az amúgy ízig-vérig amerikai helyszíneken játszódó film tényfeltáró, szemfelnyitó, megbotránkoztató műnek van ám álcázva ügyesen, és a falidegzsábás kameramozgás, az össze-vissza kóválygó színészek el is terelik alaposan a figyelmet arról, hogy amit látunk, az a nagy nulla. A hiteltelen nyomozás nem egyszer megmosolyogtató, a kevés szereplő miatt pedig előre látható, mi is lesz a nagy fináléban. Az, ami a korábbi 90 percben: semmi.