The Seeker: The Dark Is Rising (2007) ☆ 👁

(David L. Cunningham)

amerikai dráma, fantasy, kalandfilm

2,0

2021-02-07 15:44:37 Doc (2) #10

Az egész film kicsit problémamentes.
A srác könnyedén megtalálja az újabb darabkákat, könnyedén legyőzi az ellenfeleket - még a beígért félrevezető nyomok is hiányoznak.
Nem brutálisan rossz film, csak olyan nagyon semmilyen. Eredetileg 3-ast adtam, de a kommenteket végigolvasva belegondoltam, hogy mire is?

2013-08-19 21:27:20 Tíci (2) #9

Csak azért nem adok ré nézhetetlent, mert végignéztem :D
Leginkább az zavart, hogy semmi eredeti ötlet nem volt benne (bár ahogy nézem az eredti könyv a hatvanas-hetvenes könyvekből való), mert volt itt minden, ami egy fantasíban megtalálható: sötét lovasok, Galadiel tükre (na jó, itt gömb volt), szülinapon kiderül hogy varázsló vagy, McGalagony, Weasley család, hoppanálás, horcruxok és az hogy te vagy az utolsó horcrux, dementoroknak kinéző sötét valamik, szóval szinte minden jött valahonnan...
És a logikátlanságok! Tényleg én is csak azzal a szóval tudom jellemezni, hogy "szar"

2008-04-11 08:00:27 goromba (?) #8

A legriasztóbb talán Ian McShane volt, aki egyébként nem rossz színész.Tökéletesen lehetett rajta látni azt a bizonyos érzést: mi a f***t csinálunk mi itt?!

2007-11-09 09:49:28 Daemiaen (1) #7

Ébredő sötétség (The Seeker: The Dark Is Rising / The Dark Is Rising, 2007, forgalmazza: InterCom)

Fox-sikereknek híján van ez az esztendő (meg amúgy is kevesebb filmet mutatgat be idén a cég, mint szokott), Simpsonékon és a Die Hard 4.0-n kívül nem igen lehetnek elégedettek a mutatókkal, és akkor itt van ez a vicc, ami persze minden idők egyik legnagyobb buktája. Teszem hozzá, teljes joggal, ugyanis egyáltalán nincs története, John Hodge adaptációját látva pedig nem bánom, hogy sztrájkolnak a forgatókönyvírók: ilyen foszlányok, rutinmondatok, ócska megszólalások nem kellenek. David L. Cunningham rendező nagyívben gondolkodott: lassít, nagytotálokat mutat, műve mégis kisstílű fércmű, amely rendkívül visszataszító trükkökkel megtámogatva méltán tűnik el Hollywood és a világ süllyesztőjében.

2007-11-05 20:30:56 limupei (1) #6

Juj de mellényúltál. Idén kábé két filmben értettünk egyet Ivánnal, és csak egyet szaroztunk kánonban:-)

előzmény: The Hungarian (#4)

2007-11-05 20:12:31 Ivan/ (1) #5

De komolyan erre most tényleg nem írhattam mást.

Igenis szar. A főhős kiskrapek az egy dolog, hogy roppant tenyérbemászó, de emelett még a színészi játéka is irgalmatlanul gyenge.

Azt ott van a rendezés amire szintén a szar szót tudtam csak mondani. Nos ha látott már valaki életében Uwe Boll filmet az se tud nagyon mit mondani a direktor úr munkájára. Cunningham sajnos a német zsenihez hasonlóan "kiválóan" érti szakmáját.

előzmény: The Hungarian (#4)

2007-11-05 20:05:53 The Hungarian (1) #4

Ti ketten de egy húron pendültök. Mindig ez a "szar"ozás... :)

2007-11-05 14:38:55 Ivan/ (1) #3

Ja a dialogusokról el is feljtettem szólni, azok is külön megérnek pár szót:)

Pl. a kedvencem:)

"A sötétség teljes erejével támad, de addig nem juthat be, amig be nem engedjük."

2007-11-05 14:35:06 Ivan/ (1) #2

Ez valami elképesztő nagy zavagyság volt. Tényleg Uwe Boll szokott ilyen filmeket csinálni. Idétlen vágások, sablonos zene, szar színész játék, és valami elképesztően szar rendezés. Komolyan ez a film még engem is (aki elég nagy trash fan vagyok) lefárasztott.

2007-11-05 12:47:44 limupei (1) #1

Ha Boll mester filmje valami miatt mégsem kerül a mozikba (szinkron ide vagy oda:)), ezzel lehet pótolni a hiányt. Félelmetes mekkora szar.

Ja és azért a pénzszerző okos cím: Tessék átgondolni, mi is Harry posztja a kviddics-csapatban:-) (persze angolul)