El espinazo del diablo (2001) ☆ 👁

Ördöggerinc
The Devil's Backbone

(Guillermo del Toro)

mexikói-spanyol dráma, fantasy, horror, thriller

3,9

Marcelo: Nézd, Bagoly. Képregény. Elcseréljük, jó? Nézd ezt a golyót. Ez a kedvencem. Kínai. Itt van még ez is. A Bagoly csinálta. Agyagból és fikából. Majdnem fél éves fikából.

(felállítják a Jézus-keresztet az udvaron) Bagoly: Ahhoz képest, hogy halott, dögnehéz...

Casares: Na de Carmen. Krisztus az udvaron, Keresztelő Szent János meg itt. Ilyen sötét a helyzet?

Carmen: Sose éreztem félelmet. Csak szégyent.
Jacinto: Persze... Szégyelli az állatot. Őt nem. Ő igazi úriember. Kár, hogy nem elég úriembernek lenni...az se árt, ha valakinek feláll.

Jaime: A háború. Sosem lesz vége.
Marcelo: Nagy szar ez a háború.
Gálvez: Hát nekem tetszik.
Marcelo: Mi tetszik benne, te marha?
Gálvez: Az, hogy látszanak a repülők és így csinálnak: Weaooo...

Casares: Mi történt?
Luis: Nemzetközi brigád. Két spanyol, hat kanadai, egy kínai. De mit keres egy ferdeszemű a spanyol háborúban?!

Carlos: Bomba, ha élsz, mondd meg hol van Santi.

Casares: "Maradj velem, ahogy fényem kihúny. Ahogy a vérem lelassul. Ahogy érzékeim megsemmisülnek fájdalmukban. Ahogy a szívem elgyengül és létezésem ideje lassan lejár. Maradj velem, ahogy törékeny testemet elborítja a fájdalom. Az igazság pillanatában, mikor az idő megáll, és nem marad más, csak por, az életet lángok emésztik fel. Maradj velem, ahogy kihúnyok, hogy megmutasd küzdelmem végét, és az öröklét szürke fényét az élet sötét szélén."

Casares: Mi is az a kísértet? Egy tragédia arra kárhoztatva, hogy újra és újra megismétlődjön? Emésztő fájdalom lehet. Valami halott, ami még mindig élőnek tűnik. Egy érzés lebegve az időben. Mint egy elmosódott fénykép. Mint egy hálóba ragadt rovar. Egy kísértet. Ez vagyok én.

Jacinto: "Mit ér a herceg birodalma nélkül? Mit ér az ember melegség nélkül?"