El espinazo del diablo (2001) ☆ 👁

Ördöggerinc
The Devil's Backbone

(Guillermo del Toro)

mexikói-spanyol dráma, fantasy, horror, thriller

3,9

Guillermo del Toro egy kollégiumban írta az Ördöggerincet.

Guillermo del Torot az állítólag szellemként visszatérő nagybácsi alakja inspirálta a készítéskor.

[[Guillermo Del Toro]]:
Ha valaki figyelmesen megnezi a bombat, lathatja, hogy a rajta levo szamok a mexikoi lakascimem.

[[Guillermo Del Toro]]:
A film arról szól, hogy a dolgok arra várnak, hogy valami megtörténjen.

Guillermo del Toro:
Egy ilyen filmben a legnehezebb a gyerekeket rendezni és kerülni kell, hogy a kamera támogassa öket. Ezért folyamatos kameramozgást választottunk.

Guillermo del Toro:
Csak egyetlen fenmaradt dokumentum, a [[Carlos Jimenez]] novelláit tartalmazó "Paracuellos" beszél arról, hogy mi történt a gyerekekkel a polgárháború során. Alaposan elolvastuk öket és ezek alapján születtek meg a filmbeli gyerek karakterek.

Guillermo del Toro:
Azt hiszem, ez az elsö film a életemben, aminél nagy boldogságot éreztem, amikor befejeztük.

Eduardo Noriega:
Ez egy szomorú történet egy árváról, aki a polgárháború miatt került fizikailag csapdába, és az ambíciói különbözö okokból nem váltak valóra.

Eduardo Noriega:
A rendezö egy hihetetlen egyéniség és nagyon vágytam rá, hogy ezzel a nagydarab, kövér fickóval forgassak.

[[Guillermo Navarro]]:
A rendezö képes volt egy teljesen képzeletbeli és csodálatos világot létrehozni.

[[Guillermo Navarro]]:
A film megtanit arra, hogy nem kell félni a sötétben.

[[Esther Garcia]]:
A film az 1930-as évek légkörére épült, ennek megfelelöek a karakterek és a diszletek is... A forgatás elött öt héttel találtuk meg azt az iskolát, ami köré fel tudtuk épiteni az árvaházat.

Marisa Paredes:
A rendezö egy karakter talán legteljesebb biográfiáját irta meg, amit valaha láttam és nekem adta a szerepet.

Marisa Paredes:
A rendezönek vagy egy speciális képessége, amivel a sci-fis hátteret és a terror légkörét a szereplöire való különleges odafigyeléssel ötvözi.