Hellboy (2004) ☆ 👁

Pokolfajzat

(Guillermo del Toro)

amerikai akciófilm, fantasy, kalandfilm, sci-fi

3,4

2019-04-23 01:16:10 Fatupi (4) #24

Egyértelműen Ron Perlman, és az általa megformált Hellboy-figura az, ami miatt 4-est adok erre a filmre. Roppantúl szerethető, és nem egy behemót tuskó, mint amire (a képregény ismerete nélkül) előzetesen taksáltam, hanem egy nagydumás, néhol faragatlan és lobbanékony, de ennek ellenére szelíd, érzelmes és rokonszenves karakter, akiben még a megfelelni vágyó, vagy éppen duzzogó gyermeki énje is ott lapul.
Maga a sztori kissé gyenge lábakon áll, de így is szórakoztató az egész.

2017-05-23 14:18:02 lakatoszoltan01 (5) #23

Ez szerintem egy nagyon jó adaptáció. Jó a szereplőgárda (csak az új fiú gyenge), jó a sztori, jó a díszlet, jók a jelmezek, jók a poénok. Mi kell még?

2015-01-26 03:52:05 Umberto (3) #22

Épp a Pokolfajzat áll 666 szavazatnál. :-)

2013-12-15 12:52:19 Lil Martin (1) #21

pfú de gagyi

2013-09-16 15:49:55 Dynast Grausherra (4) #20

Elég érdekesen adaptálta del Toro Mike Mignola képregényét. El kell ismernem, nehéz dolga volt, mert az első rész, amit felismerni vélek ebben a filmben, nem igazán nevezhető összeszedett történetnek. Sokkal inkább hangulatos, mint igazán jó. A karakterek még csak fel vannak villantva, Pokolfajzaton kívül még jellemük sincs igazán. De ettől még nagyon jó, süt belőle Lovecraft hatása, amit remekül alkalmaz.
A második rész sokkal jobb lett, nem ártott meg, hogy del Toro teljesen új sztorit talált ki, itt még biceg egy kicsit az adaptálás. Myers karaktere a végén nagyon rontotta az összhatást. Nem csodálom, hogy a folytatásból kimaradt. Tipikus közönség számára alkotott karakter. Szerintem sokkal jobb, amikor Hellboy saját akaratából töri le a szarvát, minden más ember közreműködése és bekiabálása nélkül, a saját választása szerint.

2012-07-03 00:03:47 VVega (5) #19

Sokadik nézésre is alig hiszem el, hogy minden szempontból mennyire tökéletesen vitték vászonra Hellboyt. A maga kategóriájukban a folytatásával együtt hibátlanok ezek a filmek nálam.

2012-01-18 13:18:39 morcosmedve (5) #18

Lehet, hogy nem tökéletes, lehet, hogy szoknom kellett a miliőt, de olyan jelenetek vannak benne, hogy ha hosszabb ideig nem nézem meg, hiányzik. pl: "Keress nekem egy dumálós hullát!" És talál.

2010-08-07 14:25:18 jesi (2) #17

Az a bajom az ilyen filmekkel, hogy látszik mennyire meg kellett felelni a stúdiónak: a hidas jelenet a csúcspontja a közhelynek.

2010-08-07 14:00:46 Olórin (4) #16

Neki Hellboy rajongóként szívügye volt ez a film. Látszik is rajta. Nem tökéletes, de pokoli szórakoztató, és kellemesen ironikus. Akárcsak a folytatás. Remélem, elkészül a tervezett harmadik rész is.

2010-08-07 13:56:52 JeszKar (4) #15

Szerintem egyáltalán nem baj, ha egy-egy nagyobb lélegzetvételű projekt között, megcsinál egy-két ilyen kisebb de annak ellenére szórakoztató filmet. (már csak azért is, hogy Hollywood látja, hogy nem feltétlenül kell sok száz millió egy-egy látványos alkotáshoz.)

2010-08-07 13:30:45 critixx (1) #14

Teljességgel egyetértek.

előzmény: jesi (#13)

2010-08-07 13:01:31 jesi (2) #13

Közhelyes borzalom, attól a rendezőtől, aki a faun labirintusát is csinálta. nagy csalódás

2010-04-16 18:04:16 paradox (2) #12

"megígérem minden halálod után,kétszer születsz ujjá"
nos kb 30lény lehetett meg vagy millió tojás.közhely,béna dramaturg,ormótlan lények
csalódás

2010-02-22 09:28:24 "L" (4) #11

Mivel a második rész lenyűgözött így kapott még1 esélyt az első is. Közel sem nézhetetlen, sőt közepesnél jobb "superhero" movie, ami a folytatásra forrott ki igazán.

2009-09-23 00:03:03 HejjaX (4) #10

a második rész erősebb minden téren, de azért ez is egész szórakoztatóra sikeredett.

2009-07-31 22:34:38 simijohnny (4) #9

Nekem ez a film anno kimaradt, tuti hogy meg fogom nézni a másodikat is. Azt hiszem ez az eddigi legszórakoztatóbb képregény adaptáció amit láttam. Perlman nagyon jó! :)

"Tök izomlázam lesz reggelre." :D

Nagyon rendben van ez a film minden téren. A rendezőtől is alig láttam valamit, ezt is pótolni kell sürgősen.

2009-05-21 21:34:59 Vincent (1) #8

válogatott negatív jelzőket is sorolhatnék.. végül csak egyszerűen nem bírtam végignézni..

2008-08-21 23:20:58 zsyraf (3) #7

borzalmas csalódás.

2008-08-21 22:31:48 vadPINGvin (5) #6

Csakis a rendezői verziót nézd. Sokkal kerekebb a történet. Főleg Liz karaktere, de más apó érdekességek is vannak benne.

előzmény: ronin07 (#5)

2008-08-21 20:24:37 ronin07 (?) #5

Újra fogom nézni! Biztos, hogy megérdemel legalább egy jó minősítést! Biztos, hogy van olyan ironikus, és emlékeim szerint elmélyültebbek a karakterek, mint a 2-ben, ahol inkább NAGYON viccesek. Fel kell fedeznem az érdemeit.

2008-06-13 00:42:21 vadPINGvin (5) #4

Biztosan lesznek jobb filmek az évben, majd persze meg is lesznek nézve, de most pillanatnyilag a Hellboy II-t akarom!!!
Amíg "türelmesen várakozok", újra megnéztem az elsőt. Nem árulom el, hányadszor. :)
Érdekes arc ez a del Toro. Úgy tud zseniális akciófilmet rendezni, hogy az akciójelenetek a leggyengébb részek benne. Nem rosszak azok sem, de annyival le vannak maradva a karakterek megalkotása mellett, hogy alig vártam, hogy vége legyen az akcióknak, és elkezdjenek beszélgetni. :) Nem is tudom egyik kedvenc képregényadaptációm, vagy inkább egyik kedvenc romantikus filmem...
Liz Sherman: In the dark I heard your voice, what did you say?
Hellboy: I said, "Hey, you, on the other side - let her go. Because for her I will cross over, and then you'll be sorry!"

2008-06-13 00:33:19 vadPINGvin (5) #3

Ron Perlman
Ha már annyira tetszik, tessék megtanulni a nevét!

előzmény: Film-fan (#2)

2007-12-23 16:06:10 Film-fan (5) #2

Remek képregény-feldolgozás Ron Pearlman-nal a főszerepben.

Akit a fenti mondat elrémít, az is tegyen próbát a filmmel, főleg ha kedveli a fantasy-t, illetve a horroral átszőt történeteket. Nekem személyes kedvencem a film, szigorúan eredeti nyelven. Pearlman ugyanis hihetetlenül cool figura, mégha most több tonnányi vörös festéket is nyomtak rá. Azt aláírom, hogy a sztori kissé gyenge lábakon áll, de a film nem is arra, hanem inkább Hellboy személyére épít, és milyen jól teszi! A Pokolfajzat az egyik legkarizmatikusabb nem-ember (szörny) szereplő a filmtörténelemben szerintem. Hihetetlőn jó beszólásai vannak és nagyon cool arc. Már várom a következő részt, amit ráadásul kicsiny hazánkban forgattak.

2007-12-01 17:12:26 Mikkey (3) #1

nagy képzelő erő kellett 1 ilyen film kitatlálásához..