Y tu mamá también (2001) ☆ 👁

(Alfonso Cuarón)

mexikói dráma, vígjáték

3,9

2019-04-20 04:53:45 oscarmániás (5) #16

Úgy látom többen látni szeretnék, itt például belekukkantható:

2016-12-10 19:53:43 angel (5) #15

Azért értékelik nagyra, Ivan, mert egyszerűen szuper jó film. Semmi erőltetettség nincs benne- a narráció, gondolom, valami újdonság lehetett - némelyik filmben megjelenik ez a továbbgondolás, előretekintés -ezzel hangsúlyozza a dolgok kicsiségét, súlytalanságát, az élet végességét, azt, hogy mindennek "vége lesz egyszer". Kicsit nevetségessé és szánalmassá téve így a jelen eseményeit -és ezzel sürgetve, hogy most kell jól érezni magad, hogy a carpe diem nem csak egy elcsépelt, hülye szöveg... Szóval, ez egy maradandó alkotás. A fiúk eszetlensége sem irreális, a hormonjaik tombolnak és a srácok ilyen korban mostanában is így beszélnek egymással (ahogy én hallom). Szóval, teljesen valós minden mondat,minden mozdulat,a női főszereplő is igazi szerintem.

2016-02-11 14:44:23 hollyaudreyanne (3) #14

Nagy bajban vagyok ennek a filmnek az értékelésével. A melankolikus hangulat magával ragadott, a mondanivaló is remek, de a két főszereplő srác karaktere szörnyen irritáló.

2011-10-11 18:48:39 manuva (4) #13

Mi a baj az ágyjelenetekkel?

előzmény: umakönnye (#4)

2011-09-03 12:47:35 Ivan/ (3) #12

Ennek a filmnek a viszonylag nagy népszerűségét nem tudom egyszerűen hová tenni. Egyszer nézhető, de semmilyen téren nem érzem kiemelkedőnek. Van benne ugyan pár jobban eltalált dialógus, de sajnos jó pár olyan jelenetet tartalmaz a film, amit egész egyszerűen kivágtam volna belőle (mondjuk a végén lévő rövid szex jelenetet biztosan) mert ízléstelenek gondolom és feleslegesek is. E mellett a karakterek is roppant ellenszenvesnek tűntek bár legalább a színészi játék rendbe volt, amivel kiérdemel egy gyenge közepes eredményt Cuarón filmje.

2010-10-15 15:50:11 Dió (4) #11

Furcsa, hogy egy csipetnyi hangulattal, egy apró ám elég szép fordulattal és egy végére felerősödő sztorival milyen magasságba rántja Cuarón az olcsó és idegesítően semmilyen "fiatalok-vagyunk-b*szni-akarunk" kezdést. Ott majdnem elzártam, de nagyon örülök, hogy mégsem: az ütős lezárásnak hála eléggé rendben van.

2010-01-07 15:12:45 Kalti (5) #10

Nálam egy évtized legjobb filmjei összeállításban is helyet kapna. Több dimenziós alkotás, amely vígjáték felszín alatt az élet nagy dolgairól is regél egyet s mást, aki fogékony erre, de végig lappang valami megfoghatatlan a filmben, amiből érződik, hogy nem egy szokványos végkifejlet felé haladunk. Nem értem, hogy lehet a pitéhez hasonlítani, még csak fel sem merült bennem, hogy a két filmben bármi közös lenne, azon kívül, hogy tinik a főszereplők.

2010-01-07 11:32:03 jorgecosta (5) #9

annak, hogy kőműves volt, van jelentősége. gondkolkozz el rajta, mi a különbség, ha a foglalkozása politikus, ügyvéd vagy bankár lett volna... és ez még nem is bonyolult!

előzmény: umakönnye (#4)

2010-01-07 10:44:41 jesi (2) #8

Borzasztóan gyenge, erőltetett film ez, vártam a végét.

2009-11-29 15:56:15 Paul Ricard (5) #7

Nem fogok feleslegesen vitatkozni, mert nem látom értelmét, mindenesetre velük értek egyet:

2009-11-29 14:24:25 umakönnye (?) #6

Ezt te sem gondolod komolyan...:)
A Jules és Jim meghitt, lírai hangulatú atmoszféráját, szerelmi háromszögének (annak minden bonyolultságával és lelki vívódásaival telt) árnyalt ábrázolását hasonlítod ehhez a filmhez?
Sajnos a szóban forgó filmben nem találtam sem meghittséget, sem líraiságot. Csak két kamaszfiú szokványos problémáit hormontomboló életszakaszuk közepette.
A női karakter "vérbeli anyatigris"-ként való értelmezése szintén nem állja meg a helyét. Anya?? Javíts ki, ha tévedek, de ennek a nőnek fogalma sem volt az anyaságról, nem is voltak gyerekei.
Vagy esetleg arra gondolsz, hogy ez a két fiú volt olyan neki, mint a gyerekei? Érdekesen vetült ki akkor ez az "anyai szeretet". Nem tudom, te mit értesz ezalatt, hogy "anyatigris".
De az én fogalmi rendszeremben ez valami olyasmi, hogy az anya minden körülmények között védelmezi, akár élete árán is a gyermekeit (akárcsak az állatvilágban, ugye onnan a kifejezés eredete is).
Elég rosszul érintene, ha ilyen "édesanyám" lenne.

2009-11-26 13:10:09 Paul Ricard (5) #5

"amerikai pite"? Nem vagyok feltétlen híve a hasonlítgatásoknak, de akkor már inkább Jules és Jim, a Nouvelle Vague legszebb pillanatait idéző dinamizmussal és egy csipet godardi polgárpukkasztó attitűddel megbolondítva. ( Maribel Verdú meg egy vérbeli anyatigris :)

2009-11-25 21:41:46 umakönnye (?) #4

Mielőtt még az a vád érne, hogy nem látom a fától az erdőt, kijelentem, hogy nagyon is értem, mit próbált közölni ez a film a nézővel, mit akart megragadni a felszín alatt a rendező. De sajnos szerintem nem sikerült a tartalmat a megfelelő formába öntenie.
A ismertetőben írt állítással nem értek egyet, a legcsekélyebb mértékben sem fedeztem fel semmiféle "tartalmasságot" a túrájukban.
A jelenetek többsége hiteltelen volt (maximum szűz kislányok veszik be ezeket a bugyuta ágyjeleneteket). A "megd...tam a barátnődet" vallomások is irrealisztikusak. A túl sok felesleges információval, amit a narrátor közöl, nem tudtam mit kezdeni, mert a történet szempontjából a 80%-ának semmi jelentősége nem volt. (Pl. hogy akit egy kamionos elütött, annak becses foglalkozása kőműves volt)
Kis túlzással egy mexikói "amerikai pitét" láthattunk (folyamatos filozófikusnak álcázott körítéssel a halálról) az én értelmezésemben. De tudom, biztos "nem értettem a lényeget"...

2008-12-15 12:10:14 ronin07 (?) #3

Most kell élni. És mindent kipróbálni. Pont.

2007-11-10 19:40:12 Kalti (5) #2

Ez a film minél többször látod annál jobb lesz, én elsőre nem is tudom talán 3-mast adtam rá. Hihetetlen, hogy tud egyszerre könnyed, laza, humoros és mégis mély lenni, a hangulata is egészen magával sodró. Sok film van ami nagyon tetszik ugyan, később mégis alig marad meg belőle egy-egy momentum az ember emlékezetében, ezt a filmet viszont igen nehéz elfelejteni, azt hiszem ezen dől el melyek az igazán jó filmek.

2007-10-23 17:43:29 ajuna (5) #1

Imádom!