Window Water Baby Moving (1959) ☆ 👁

(Stan Brakhage)

amerikai dokumentumfilm, némafilm, rövidfilm

3,5

2021-01-20 13:21:11 ChrisAdam (4) #13

Szerencsére nem öncélú. Egy kísérleti film esetén ez elég nagy plusz pont. Nagyon szép film, intim, személyes, izgalmas, magával ragad. Annak ellenére, hogy tényleg nem megszokott dolgot látunk (és ezt az utóbbi mondatot nagyon furcsa így leírni). A Saucerful of Secrets pedig tök jó alatta, én bírtam. (Na, persze szintén nagy Pink Floyd-rajongó volnék.)

2021-01-20 12:05:08 Xuja (?) #12

Ja semmi gond, viszont hadd ajánljam a teljes (azonos című) albumot, mert zseniális.

előzmény: mimóza (#10)

2021-01-20 11:49:36 Ugor (4) #11

Milyen kár, hogy úgy kezdődik a felvezető kommentben is, hogy 18+... igen, így születnek az emlősök, és mi mindig azt mondjuk a gyerekeknek, hogy káposztából, meg méhecske, meg a gólya. Micsoda álszent baromság! A többi születés nincs ilyen szépen dokumentálva. Ez egy gyönyörű összevágás, hihetetlen sok érzelmet rejt a legtöbb kép, icipicit amatőr módon szép, a gondolat színötös, a megvalósítás néha picit négyes. Ünnep ez, egy új ember ünnepe, nem szőnyeg alá söpörni való csúnyaság!

2021-01-20 11:16:05 mimóza (5) #10

Ez esetben mindenhogyan! :)
(Ha közben érzed, hogy sápadsz, akkor tekerj a végére.)

És én kérek bocsánatot, hogy nem ismertem a Pink Floydnak ezt a számát. Pár kört megspóroltam volna most magamnak. De legalább tisztáztuk a helyzetet. :)

előzmény: Xuja (#9)

2021-01-20 11:15:37 Xuja (?) #9

Igen, a dal 68-as, tehát nem is létezett még akkor, amikor a film készült. Másrészt viszont imádom ezt a számot és a (korai) Floydot, szóval most elbizonytalanodtam, hogy hogyan nézzem.. :D

előzmény: mimóza (#8)

2021-01-20 11:12:57 mimóza (5) #8

Utánanéztem, teljesen hang nélküli volt az eredetileg készített változat.
A Pink Floyd "A Saucerful Of Secrets" c. muzsikáját később varázsolhatta valaki alá.
Jó tanács tehát: aki a rendezői szándékra kíváncsi, némítva nézze! :)

Így, hogy a muzsikáért nem Stan Brakhage a felelős, már megy az ötös. :)

előzmény: oscarmániás (#7)

2021-01-20 10:43:54 oscarmániás (4) #7

Nem csodálom hogy zenét varázsolnak alá, ki az aki hang nélkül néz mozgóképet? (Tisztelet a kivételnek.) De régen láttam már, lehet hogy nem emlékszem jól.

előzmény: mimóza (#6)

2021-01-20 10:40:43 mimóza (5) #6

Hm.. Lehet. :) Azt néztem, amit belinkeltél, ott zene van, mégpedig vad. :)

előzmény: oscarmániás (#5)

2021-01-20 10:35:15 oscarmániás (4) #5

Eredetileg néma, úgy emlékszem aláfestő zene nélkül láttam.

előzmény: mimóza (#4)

2021-01-20 10:20:42 mimóza (5) #4

A képi világgal semmi bajom, felnőtt embernek valóban nincs itt mitől idegenkednie. Persze nem kötelező anyag, sőt, itt - a valóságtól eltérően! :) - VAN kikapcsológomb, ha a néző körül esetleg forogni kezdene a szoba.
A négyesem az első kétharmad horrorba illő zenéjének szól. Értem én a szándékot, de akkor sem éreztem odaillőnek. Olyan érzetem volt, mintha rémisztő erdőben a halál közeledne, nem pedig maga az élet. Egy picit lehetett volna finomabb. :)

Még megdöbbentőbb a naturalista ábrázolás, ha szem előtt tartjuk, hogy a film 1959-ben készült!!! :O :O
A picilány, akinek világra jöttét celluloid őrzi az örökkévalóságnak, Myrrena Brakhage, ma 61 éves hölgy. És maga is filmrendező lett! :)

előzmény: hhgygy (#2)

2021-01-20 10:07:43 oscarmániás (4) #3

Már aki ;) Van egy másik verzió is .

előzmény: hhgygy (#2)

2021-01-20 10:03:34 hhgygy (5) #2

Nincs gyerekem, nem láttam még ilyet, úgyhogy köszönöm az élményt. Aki fanyalog, ne feledje, hogy maga is (kb.) így jött erre az ilyen-olyan világra.

2021-01-20 07:21:16 oscarmániás (4) #1