Pride and Glory (2008) ☆ 👁

(Gavin O'Connor)

amerikai-német dráma, krimi, thriller

3,3

2024-01-16 10:41:54 Calavera (4) #12

Én ezt a filmet még soha nem láttam. Időutazás volt számomra a film, abba az időbe, amikor (még) Eddy Norton és Colin Farrell azt hozták, amiért én szeretem őket.

Örömmel olvasom alább az egyöntetű véleményeket, miszerint ez egy kemény zsaru film, New York bugyraiban, remek színészi játékokkal, izgalommal és kellően erős jelenetekkel.
Igazi színes szagos 2000 évek beli film.
Nagyon tetszett.

2011-11-24 18:21:48 Bruce94 (4) #11

Bocsánat véletlenül már elküldtem. :)

Néhol tényleg klisés a film, de ennek ellenére piszkosul élvezhető.
Nálam ez egy többször megtekintendő thriler.

előzmény: Bruce94 (#10)

2011-11-24 18:18:26 Bruce94 (4) #10

Nem olyan rossz film ez, bár imádom az olyan filmeket amelyekben szó van a rendőrségi korrupcióról. Nagyon jó története van a filmnek, szerintem nem unalmas, csak a végét rontották el. Edward Norton az egyik kedvenc színészem s itt is remek alakítást nyújt. Colin Farrell színészetéért nem vagyok oda de ebben a filmben még ő is pazar, ám John Voight sajnos gyenge volt.

2011-11-24 18:18:24 Bruce94 (4) #9

2010-06-04 10:07:05 Truffle (5) #8

Az 5 pont talán túlzás. Ha csak a kategóriáját nézem, akkor megérdemli azt. Nem is tudom mikor láttam olyan krimit, ami ennyire lekötött. Sok a klissé, és mégis működik.

2009-06-09 09:46:54 walter gábor (4) #7

Egy jó dráma korrupt zsarukról, családról, szeretetről, drogról, pénzről, gyilkoságokkal. Nem egy könnyú film.

2009-05-30 19:13:32 "L" (4) #6

Hatalmas előítéletekkel ültem ez elé a zsarufilm elé, gondoltam ezt már biztos láttuk, legutóbb például a balul sikerült az éjszaka uraiban. Végül egy rettentő erős filmet kaptam, remek alakításokkal és felkavaró jelenetekkel, így sikerült pozitívan csalódnom. Nagyon jó film, bátran ajánlom.

2009-04-27 22:11:43 Dió (4) #5

Kár, hogy a végét így elbaltázták, mert egyébként a nem várt erősségeknek köszönhetően marha jól elszórakoztam rajta. Pl az a baba és a vasaló... úristen. Ahogy lentebb is elhangzott, korrekt zsarufilm, és nem mellesleg elég jó alakításokkal és karakterekkel.

2009-04-27 22:03:01 Egy filmkritikus (3) #4

És igen, valóban kissé hosszú, fölöslegesen hosszú.
A szerepalakítások miatt: 3/5.

2009-04-27 22:00:57 Egy filmkritikus (3) #3

Technikailag nem szólok hozzá a filmhez, viszont alakításilag igen. Úgy látszik Norton szeret ilyen "nehéz" szerepeket játszani (mint az Amerikai História X. is pl). Túl nehéz, és komoly témát, és amolyan "nem beszélünk róla, de van" dolgot dolgoz fel a film. Szerintem kissé sok naturalisztikus jelenet van benne, lsd. pl: a vasaló meg a baba jelenetede nyilván valóság alapja van. Nem is nagyon sok film foglalkozik az amerikai zsarukkal/korrupcióval. Nem is csoda. Ezek nem éppen közkedvelt témák, inkább a "nehezen emészthetők" kategóriába tartoznak... De a szerep megformálások szerintem nagyon jók voltak, szinte minden színészé.

2009-02-03 14:52:06 carmine (4) #2

A film valóban kicsit hosszabb a kelleténél és a vége is furán zárul. De nekem összességében tetszett a film. Egy korrekt kis zsaru-film.

2008-12-16 23:51:44 Ivan/ (2) #1

Egész egyszerűen indokolatlanul hosszú és valami hihetetlenül rosszul megrendezett film a Zsaruk becsülete, ami telis tele van felesleges jelenetekkel, klisékkel és még az operatőri munka is néhol (felesleges rángatózás véget) elég zavaró. Norton és a többiek viszonylag korrekt alakítást nyújtanak, az viszont más kérdés, hogy a karaktereik elég gyengén voltak megírva…