Bridget Jones's Diary (2001) ☆ 👁

Bridget Jones naplója

(Sharon Maguire)

amerikai-angol-francia-ír dráma, szerelmi történet, vígjáték

3,4

2017-06-05 09:17:00 hollyaudreyanne (5) #24

Én mindig úgy tekintettem erre a filmre, mint a tipikus romantikus vígjátékok paródiájára, semmi többre, annak viszont tökéletes. Hiszen mi az alapfelállás általában? Szerencsétlennek, sikertelennek próbálnak feltüntetni egy kívül-belül főnyeremény nőt, ennél irritálóbb pedig nincsen, de Bridget Jones tényleg butuska és szerencsétlen. Éppen ezért szerethetőbb is, mint a makulátlan főhősnők.

2017-06-05 08:48:21 ChrisAdam (2) #23

Semmi komoly baj nincs ezzel a főszereplővel. Közvetlen környezetemben, de a tág ismerettségi körömben is van olyan lány/nő, aki tökéletesen reprezentálja Bridget Jones karakterét. Az örök szingli, fagyi, fotel, tévé és sok-sok nyavalygás és nyavaja.
Az már más kérdés, hogy a film totál életszerűtlen. Mert a nagy szingli nőcit hirtelen alfahímek bombázzák meg, egyszerre ketten, még verekednek is érte, szóval túl sok itt a baromság egy rakáson. Persze, ez itt egy szándékosan túltolt vígjáték, csakhogy ez bizonyos nőknek a bibliája, innen merítenek erőt és kitartást amellett, hogy nem kell a fagyit letenned, sem a cigit, majd úgyis jön a szőke herceg.
És vajon miért szingli Bridget? Mert hájas a segge, vagy mert néha büdös? Vagy mert idegesítően sokat beszél? Vagy mert éppen ő is annyira válogatós, hogy csak a felső kategóriás hímeket detektálja?
Persze, ez nem hiteltelen, hiszen olyan ellenkező nemű ismerősöm is van, aki sipákol, mert hol az igazi, vagy épp azért, mert mindig átcseszik az alfahímek, közben meg nem veszik észre maguk körül a potenciális rendes fiúkat.
Szóval a film nem lehetetlen felállással dolgozik, ugyanakkor hibája az, hogy erre a jelenségre azt mondja, oké. Ha nem is közvetlenül.
Na de, nem szabad ennyire a mélyére menni. Az igazság az, hogy baromi jól kezdődik a film, Renée Zellwegert meg is lehet kedvelni, tökéletesen mutatja be a tipikus koros szinglit, de aztán a közepe fele nagyon elkezd lejtmenetbe menni, a vége pedig egy nagyon sallangos ürülék lesz, kifejezetten gyenge fináléval. Sokszor idegesítő a film, de szerencsére inkább felejthető. Pár jelenet azért megmosolyogtatott, de az a helyzet, hogy ez is csak rémlik, mert már nem tudnám pontosan összeszedni, mik.
Kettes. 35%

2014-04-28 16:42:05 csabaga (3) #22

Hitchcock még arról írt,a nők a moziban elviselik a lehetetlen alakokat,ha nem az ő nemük testesíti meg.

Erre a 2000-es évek lején a nők kedvenc filmje egy olyan mozi,ahol a női főszereplő iszákos,dagadt,műveletlen,buta,kétbalkezes,mindenhez analfabéta...

Az 50-es,60-as években erre nem mentek volna be a nők...Akkor még volt ízlésük?

Számomra inkább férfifilm,jól ki lehet nevetni egy lehetetlen nőt,és örülni,hogy a nők szerencsére nem ilyenek.

2014-04-20 16:46:51 csabaga (3) #21

Én még nem találkoztam olyan nővel,aki B.Jonesban magára ismert volna,pedig állítólag kellene...

Mindenki kínosnak tartja ezt a nőt.Taléán így is a jó,ilyen "égő"lúzer senki sincsen.

Viszont érdekes,hogy van munkája...Miközben tele az orzág ott is diplomás állástalanokkal,akik talán nem ilyen buták.

előzmény: Jereváni Rádió (#20)

2014-04-19 22:10:23 Jereváni Rádió (3) #20

Ha lehet megengedni egy férfi véleményt ezzel az alapvetően "női" típusú vígjátékkal kapcsolatban.

Az első harmada-fele nézhetetlen szemét. Egyszerűen kínos volt nézni a főszereplő szerencsétlenkedéseit, egy szimpla sztereotípia volt összesűrítve történés nélkül. Majd amikor Hugh Grant lebukik, na onnantól kezdve mintha kicserélték volna a filmet. Nem éri el mondjuk az Igazából szerelem szintjét, de a legszebb brit hagyományokat követve, egyszerűen onnantól kezdve rohadt jó a film. Aztán jön a vége, ami egy ilyen full logikai bakugrás. B.J. beég a rubint lakodalmon, Colin Firth elmegy Amerikába, majd hirtelen hip-hop ott terem a főszereplő lakásánál, hogy aztán megsértődjön a naplóbejegyzésen, majd mégis összejöjjenek, na ez nagyon szar, mint befejezés, még egy romkomnak is. Átlagolva 1-4-2, ez így összesen egy közepes.

2013-07-10 10:45:58 Szaracén (3) #19

Romantikus vígjáték létére egész jó..meg van egy kis bája is! :)

2012-09-13 21:00:30 dorothygale (5) #18

Olyan jò a filmzene.. ..ùgy ahogy van... :D

2011-11-25 08:04:30 Tenebra (2) #17

Engem csak szimplán vallatni lehetne vele. :> Még tán a paypal accountom jelszavát is odaadnám, ha ezt még egyszer meg kéne néznem.

2011-11-24 22:04:51 dorothygale (5) #16

Mindegy mit dumáltok :D ez kell a csajoknak... óriási smár a hóesésben...love forever and ever ééés pont úgy ahogyan vagyunk :D :D...ez a film pont eltalálta mindazt amire az emberek többsége vágyik, s márpedig a világ lakosságának nagyobb hányada tartozik a szebbik nemhez :D . Kereskedelmileg, érzelmileg, és kikapcsolódás képpen is pontosan megfelelő alkotás, a megfelelő célközönségnek. Tuti siker, s az is lett...

2010-11-25 18:04:04 csabaga (3) #15

Reményt ad a trágár,iszákos,nikotinfüggő,túlsúlyos,kétbalkezes hölgyeknek...

előzmény: Hi-tech Angel (#14)

2010-09-29 19:30:59 Hi-tech Angel (5) #14

"Kulturális szemét"? Hát ilyet azért nem mernék mondani egy olyanra, ami már hamarosan "alapmű" a filmvilágban. Van benne trágár beszéd, kevés erotika, félreérthető helyzetekből adódó poénok. Pont olyan, mint a valós élet. Milyen lenne már, ha Bridget kedves, és rokonszenves lenne? Akkor a fiém mehetne is a szingli-klisék toplista élére. Ez egy nagyon is klassz és tanulságos film. Kimondottan realista, nekem személyes kedvenceim közé tartozik.
Ne várjuk el filmes karaktertől, hogy tökéletes legyen! Nem kell több Mary-Sue! (ez egy kifejezés, ami főleg rajongói történetek körében terjedt el) Mi a jó abban, ha egy filmszereplő nem életszerű? Semmi. Unalmas, és kiszámítható. Bridgetben pont az a jó, hogy kicsit ellenszenves, és mégis bepasizik... persze várnia kellett rá "pár" évet, de nem ez a lényeg. :D Reményt ad a reménytelen hölgyeknek. nem kulturális szemét, hanem egy nagy ötös. :D

2010-06-06 13:54:32 Balint Reka (5) #13

Nem kedvelem a romatikus vigjátékokat, de azt gondolom ebben a kategóriában ez nagyon jó. Tetszettek ezek az apró életszerü balesetek :P Az egészet nagyon feldobta a Büszkeség és balítélet párhuzam.Aranyos film :)

2010-04-07 13:12:24 puttancsospeti (1) #12

Kulturális szemét.

2010-04-07 12:58:43 whiteman 01 (2) #11

Az.

2010-04-07 09:51:35 critixx (1) #10

Hulladék.

2010-04-06 12:47:34 paradox (1) #9

BORZALOM,BORZALOM,BORZALOM....és hogy egyszerre megnézni mindkettőt?
a lélEk öngyilkossága...ha jót akarsz NEEE Nézd meg.

2009-08-29 09:22:46 critixx (1) #8

Ezúttal egyet kell értsek Cesare mesterrel. :)

előzmény: Cesare Gonzago (#6)

2009-08-28 20:27:09 anitacsilla (4) #7

Férfiak vagytok...
Ez nem kritika (még jó :)), csak a kritikátok lehetséges magyarázata.

2009-07-09 20:30:28 Cesare Gonzago (1) #6

Kiborítóan idegesítő: nézhetetlen.

2009-07-09 20:21:34 Ivan/ (2) #5

Néha igen, kicsit idegesítő Bridget, de mindenkit úgy kell szeretni ahogy van.

Egy filmes karakter esetén szerintem ez nem így müködik.

2009-07-09 20:11:36 jo21 (5) #4

Hát elég negatív vélemények vannak itt. Kell egy jó is, azért. Szóval nekem baromira bejött ez a film. Szerintem igazi kult (?) film. Lehet, hogy velem van a baj, de én végig röhögtem az egészet. Néha igen, kicsit idegesítő Bridget, de mindenkit úgy kell szeretni ahogy van. Meg Renée Z. olyan bájos benne. Szerintem azoknak, akik Bridget-hez hasonló single nők, néha biztosan jó önbizalomnövelőnek, hogy lássák nekik is van esély. Bridget megmutatja mit kell csinálniuk, vagyis többnyire, hogy mit nem. "kékleves":DDDD

2009-02-23 19:10:08 budaik (2) #3

Szerintem is gyenge, volt benne egy pár jó poén, de ennyi :D

2008-10-13 17:50:38 jesi (2) #2

az ilyen filmeket lehet 10 perc után elfelejteni, semmilyen

2008-06-07 09:24:25 Ivan/ (2) #1

Kiborítóan gyenge szingli film. Sehol egy jobb poén, a karakterek ellenszenvesek (leginkább Bridget Jonesé) a színészi játék közepes (Zellwegeré még az se, inkább a rosszhoz közelít) és ezeknek köszönhetően alig vártam a végét. Egyedüli pozitívum, hogy nem volt annyira hosszú.