Habfürdő (1980) ☆ 👁

(Kovásznai György)

magyar animáció, zenés film

4,1

2024-06-10 08:01:52 budaik (3) #12

Bennem is valami hasonló mozgott. Első fél órában nagyon élveztem, de azért utána untam. Nyilván tud szórakoztató lenni, ha valaki nagyon élvezi ezt a zenei közeget, illetve fiatalos stílust. De tény, hogy unikális darab.

2018-12-25 03:00:00 budaik (3) #11
2018-11-06 12:37:18 critixx (3) #10

Érdekes film ez. A cselekménye egy klasszikus, lineárisan előrehaladó történet, kicsit az örkényi groteszkre hajazó, egyben eléggé fárasztó bohózat-szerűség, míg a formája egy erősen kísérletező jellegű, avantgárd(abb) animációs közeg. A kettő valahogy fura így együtt, de végülis működik. A fő gond az, hogy ez az egész nem képes rendesen kitölteni 80 percet, Kovásznai küszködik is eleget a feladattal, minek következtében a sztori tele van feleslegesen elnyújtott, önismétlő, sokszor már unalmas részekkel. 30 percben sokkal jobban működött volna mindez.

2013-08-14 14:58:16 grofjardanhazy (5) #9

A Youtube-on itt érhető el a teljes film.

2011-12-23 17:11:50 manuva (5) #8

[link] Minden bizonnyal a legeredetibb animáció, amit láttam. Mindenkinek látnia kéne.

előzmény: nejmed (#1)

2010-10-29 05:50:46 oscarmániás (5) #7

Jól gondolod.
Kis tasakokba van beleszorítva az öt dvd,óvatosan kell kicsomagolni,hogy ne érje maszat a lemez felületét.

előzmény: manuva (#6)

2010-09-25 22:46:58 manuva (5) #6

Vajon a dvd-n jobb a hangminősége és az angol felirat is csak választható?

2010-08-14 15:06:33 nejmed (?) #5

A Nemzeti Galériában beszippantottak a képei, így a film végére tudtam csak beesni. (És a hangminőség és az idegesítő angol felirat miatt egyébként sem volt tuti jó az élvezhetősége. Nem mozi, nah...) A Kiállítás végén bele lehet lapozni a kiadványba, ami egy igencsak vaskos, gazdagon illusztrált könyv, kiegészítve 4 DVD-nyi filmmel amiben benne foglaltatik a Habfürdő és az animációs rövidfilmjei. Számomra bizonyossá vált, hogy a kötelező befektetés kategóriába tartozik.:)

Maga a kiállítás is rettentően érdekes. A kiállított festményei java része alapanyaga a filmjeinek is, és egy egy termen végig járva ezek a rövidfilmek is megtekinthetőek [pl.:Gitáros fiú a régi képtárban, Átváltozások, A 74-es nyár emlékére, Ça ira ...], és ott helyben - nem is tudom: összevethetők egymással, másként átélhető a kép és film. Valami egészen kivételes élmény volt bolyongani a festmények és animációk között (két óra simán elrepült, míg végigjártam). Javallom mindenkinek, szeptember végéig még látogatható a Kovásznai tárlat.

2010-08-09 21:47:58 nejmed (?) #4

Nagyszerű! :D:D Köszi az infókat!

2010-08-09 21:20:27 oscarmániás (5) #3

Sőt!Ki is adták :)
Kovásznai György életmű
reklámozom,ha nem gond

2010-08-09 20:51:24 cucu (?) #2

A Magyar Nemzeti Galériában.

Minden héten filmvetítéssel várjuk az érdeklődőket Kovásznai György életmű-kiállításához kapcsolódóan.
Időpontok: Kedd 16 óra, Csütörtök 16 óra, Szombat 11 óra és 16 óra

zeneszerző: Másik János
operatőr: Losonczy Árpád

előzmény: nejmed (#1)

2009-11-24 16:07:21 nejmed (?) #1

Valaki esetleg tudna segíteni abban, hogy ezt hol lehet megtekinteni, megvenni, kölcsönözni? Nem találtam semmi erre utaló nyomot eddig, pedig nagyon érdekelne!