The Bucket List (2007) ☆ 👁

(Rob Reiner)

amerikai dráma, vígjáték

3,9

2020-06-10 16:11:49 Sziez (3) #35

Nicholson rutinosan hozza a már jól bevált "Melvin figurát", Freeman pedig a "bölcs tisztességest", nem lépnek ki a komfortzónájukból, tudják, hogy ebben jók. Miattuk adok rá 3-ast. A film maga számomra nem más, mint a 76-os Griffin és Phoenix öregemberes, szirupos, lényegesen gyengébb és giccsesebb változata.

2013-12-19 16:34:28 Szabó Dániel (2) #34

Lassú, unalmas, cselekmény nélküli, sablonos, nem vicces, kiszámítható, hatásvadász. Rossz.

2012-09-03 22:22:02 Ubul (4) #33

mindig megnéztem idáig,mikor rákapcsoltam az adott adóra :D elég gyakran adják :)

2012-09-03 19:15:34 ChrisAdam (4) #32

Most ért véget a Film+-on és másodszorra kifejezetten tetszett! Varázslatosan könnyűnek tűnő film, ennek ellenére nehéz igazságokat mond ki. És a két főszereplő zseniális! A vége szirupos, de ebbe a filmbe ez is belefér.
Másodszorra 75%-kal 4-es.

2012-09-02 22:46:09 opposition (4) #31

Nálam pont fordítva történt. Hármasként kezdett és most lett négyes...

2012-03-27 06:55:43 ChrisAdam (4) #30

Jack Nicholson jó nagy pocakot eresztett. Morgan Freeman jóságos, vén, jókedélyű, szimpatikus figura, egyikőjüknek sem kopott egyáltalán a teljesítménye, mindig hozzák azt, amit kell. Ketten együtt zseniálisak - nagyon jó páros.
A film szórakoztató, ugyanakkor nehezen indul be - az első 30 perc szinte csak kissé unalmas párbeszédekből áll. Aztán ott elkezd szárnyalni és meg se áll a végállomásig. A vége szomorú, nehéz, de ugyanakkor valahogy felüdít a vége. Most négyes, lehet, hogy később ez hármas lesz.

2009-06-17 15:07:57 walter gábor (3) #29

Sokkal többet is ki lehetett volna hozni az alap storyból. Sajnos hiányzott az alkotókból egy kis fantázia, a filmból valami extra, vagy meglepetés.
A két főszereplő játéka menti meg a kissé sablonos-giccses, "ezt már mind láttuk valahol" filmet

2009-05-21 04:01:15 -senki- (3) #28

Morgan Freeman és Jack Nicholson "jutalomjátéka", vannak szép pillanatok, főleg a végén, de azért ha már hasonlót keresnék a Jack Lemmon-Walter Matthau párostól nagyon messze vannak.

2009-05-09 21:38:36 Livcsy (4) #27

Nekem tetszett, tök jól esett így levezetésként. Régen bőgtem ilyen jót! amúgy a sztoriból többet is ki lehetett volna hozni, ám a vége! az tarolt.

2009-04-11 22:38:52 Hannibal Lecter (3) #26

Épp a két színész jelenléte gondoskodik egy biztonságosabb színvonalról. Magából a sztoriból szerintem pont a vérkomoly filozofálgatás és a könnyesős, teátrális dráma obligátsága hiányzott, Reiner ehelyett épphogy sztoikus, vicces ámokfutást tervezett, de ezt is csak sablonos középszinten sikerül megoldania. A történet valódi karakterbáj és határozott ív nélkül rohan giccses célpontjába. Marad néhány spontán poén, na meg Nicholson és Freeman. Bár, ha nagypapás ökörködésről van szó (nameg karrierjük hattyúdaláról), ennél ezerszer nagyobbat is durranthatnának - ha már egyszer összekerültek.

2009-04-11 21:40:55 Veronkah (2) #25

Gyenge film. M. Freeman és J. Nicholson nélkül nézhetetlen lenne. Csupa erőltetett jelenet, olyan "megmondom a tutit" tipusú, bután filozofikus fajta. Nem érdemes időt szánni rá.

2008-08-06 20:22:17 Hannibal Lecter (3) #24

Én valamivel többet vártam, bár néhány kemény poén engem is elszórakoztatott... :)

2008-08-06 20:05:36 budaik (4) #23

Engem elszórakoztatott :D
Nem vártam és nem is kaptam sokkal többet :D

2008-08-06 18:00:30 Hannibal Lecter (3) #22

Van néhány eléggé emlékezetes jelenet a filmben, és az alapproblematika is ígéretes volt, de összességében közepes. Nicholson és Freeman összjátéka természetesen kielégítő, de játékuk inkább csak rutinmunka, ahogy az egész film is: néhány ütős poént leszámítva sablonos és kiszámítható.

2008-08-05 07:50:06 goromba (3) #21

Nem rossz film ez, csak hát, igen, ez olyan főszereplőkre kihegyezett-fajta, és sokat ront az élményből, hogy mindketten tulajdonképpen önmagukat
"játsszák" el.
Nyilván, aki nem látta még filmben Nicholsont vagy Freemant, úgy gondolja, hogy óriásit alakítanak, de, ahogy ezt itt többen megjegyezték, ők ezt már sokszor, ugyanígy.Nyilvánvaló, hogy azért ez az a szint, ami így is szórakoztató, de inkább afféle betekintés a két sztár életébe.
Nicholson ugye megint az embergyűlölő,cinikus seggfej ámde amúgy mélyen belül faszagyerek, Freeman meg a jóságos,(ez két arca közül az egyik)hihetetlenül bölcs(értsd mindnkinél okosabb) nyugodt erő.
Ugyanez lett volna a hatás, ha a másik két nagyágyú, DeNiro és Pacino(ezt megint nem tudtam kihagyni) játssza el.
Valahogy ez a fajta cucc autentikusabb volt -számtalanszor előadva- Walter Matthau és Jack Lemmon által.
Gyanítom, hogy ez a szereposztás az átlag néző várakozásait igyekszik kiszolgálni, aki ezeket a színészeket ilyen szerepben akarja látni, mert akkor az nem forgatja fel az érzelemvilágát.
És nem fognak olyan kritikák érkezni, hogy hű, de buzis volt már Jack, vagy jaj, de rohadt köcsög ez a Morgan.Jó ez az imidzsnek,jó a menedzsernek,meg kényelmes, biztonságos is.

2008-05-30 12:06:08 Gasz András (3) #20

A bakancslista:

Jack Nicholson és Morgan Freeman 70 évesen végre eggyütt a vásznon. Egy ilyen párossal sokak gondolnák, hogy nem is lehet elszúrni. Szinészileg nem is, de sajnos a rendező a film felétől gyors tempóba vált és kicsit unrealisztikussá teszi az egész sztorit 1-2 apróbb de giccsel sűritve.
A zene és a szpi hegyes tájak pozitivak, a 2 öreg tényleg jól alakít igaz, sajnos szinte csak magukat hisz Nicholson is hasonló szerzet mint a filmbeli karaktere és Freeman szintén emellett ezt már kb 3. szorra játszák el egy filmben.
A hangulata a filmnek inkább szomorkás mint egy vígjátékhoz illene, max. a keserű, drámaibb vigjátékok közé sorolható.
Nagy kérdés, vajon a listában szereplő ejtőernyőzést, versenyautós furikázást meg csinálták e valójában ők, vagy csak a kaszkadőrbácsik.

Összeségében egy kellemes délutáni filmecske a nagy öregekkel fűszerezve egy talán tanulságos és kicsit néhol túlspirázott, felspékelt, felpörgetett szomorkás történettel. Erős 3as.

2008-05-10 17:25:59 vadPINGvin (2) #19

Helyenként szórakoztató, de többnyire unalmas sablongyűjtemény. Azzal a szerepcserével tényleg sokat lehetett volna javítani, de ahhoz, hogy jó film legyen, kellett volna írni egy igazi forgatókönyvet. Ezt kb 15 perc alatt állíthatták össze.
Nézzétek meg inkább a Knockin' On Heaven's Door-t!

2008-05-04 20:36:22 csillagvagyfecske (3) #18

Értem Xaxofon, ezek szerint én voltam figyelmetlen :)

2008-04-24 09:22:21 hhgygy (3) #17

Hát, ez elég gyengécske volt. Jack Nicholson mizantróp 10.0 Beta, kicsit uncsi.

2008-04-20 22:49:29 useless (2) #16

Jack Nicholson leggyengyébb filmje. Pedig még így is csak ő miatta nézhető.

2008-04-18 22:18:39 Xaxofon (5) #15

Csillagvagyfecske, számomra nagyon is világos volt a moziban, hogy az ismételten megjelenő lista a régi összeragasztott változata. Jól ráközelít a kamera, látszottak a fehér ragasztási csíkok :)

előzmény: csillagvagyfecske (#9)

2008-04-11 09:47:30 Daemiaen (3) #14

Ez a szerep nem neki íródott, ugyanis ez nem szerep. Ha hinni lehet mindenfajta pletykának és félhírnek, ő amúgy is ilyen. Ez nem nagy teljesítmény a vásznon.

2008-04-11 01:16:44 Dió (3) #13

Csere??? Ez a szerep Nicholsonnak íródott!!
(Elég csak az asszisztensével folytatott - egyébként a film legnagyszerűbb poénjainak számító - civódására gondoldni)

2008-04-09 20:16:52 wayage (3) #12

A két színész miatt tényleg érdemes megnézni. Viszont Daemiaennel is egyetértek abban, hogy ezt szerepet, már mindketten többször eljátszották. A cserével valami nagyon egyedit kaptunk volna, így a megszokottat. Ami persze egyáltalán nem baj, hisz a két nagyöreget midnig öröm látni.

2008-04-09 18:53:21 Dió (3) #11

Kicsit lehetett volna erősebb a forgatókönyv, illetve a párbeszédek. Nagyon jó, jelentéssel is bíró film lehetett volna. A két nagy sztár miatt így is nézhető, de nem elég ütős.

2008-04-02 02:44:17 nony_15 (4) #10

igen ez nekem is feltünt. de hmm biztos csinált belőle másolatot :D

előzmény: csillagvagyfecske (#9)

2008-04-01 17:34:17 csillagvagyfecske (3) #9

Azt észrevettétek, hogy Nicholson összetépi a listát egy veszekedős jelenetben, majd Freemannél a végén újra épségben bukkan fel?

2008-03-31 22:51:12 nony_15 (4) #8

oké megfogtál :D veled akkor egyetértek :D

előzmény: field sr. (#5)

2008-03-31 12:42:16 osi (4) #7

Többen, többhelyütt számonkérték a könnyed hangvételt és a morbid humort e film esetében, kihagyott ziccernek titulálták, pedig kifejezetten üdítően hat ez a másféle szemléletmód. A gondok inkább másfelé keresendők. A mindenkori filmek Achilles ínában, a forgatókönyvben. A kezdeti építkezés hibátlan, a gazdag, érzelemmentes, cinikus fehér (Nicholson) és a családcentrikus, becsületes, bölcs fekete (Freeman) "összemelegedése", mialatt körvonalazódnak a karakterek is. De az utánna következő csapongás olyan, mintha a további részeket nem is a forgatókönyvből, hanem csak az összeskiccelt listáról forgatták volna. A piramisoknál az effektesek munkája is soványka.
A főszereplők játéka azonban sokmindenért kárpótol, a nagy öregek régebbi filmjeik során jól bejáratott karaktereikben minden erőfeszítés nélkül, rutinból olyat alakítanak, ami egy utánozhatatlan atmoszférát ad a filmnek. Kedves bohóckodásuknak hála a csöpögősebb jelenetek felett is átsiklunk derűnkben és filmes bakancslistánkon nyugodt szívvel pipálhatjuk ki a Nicholson - Freeman párost, előre tekintve egy De Niro - Pacino páros felé...

2008-03-31 10:30:11 sapgabor (3) #6

A jó film számomra olyan mint egy festmény. Különböző színekből áll össze ( forgatókönyv, színészek teljesítménye, operatőri munka, zene, rendező stb. ) és miután "odakeni" a rendező az megszárad és ottmarad a falon.

Nagy várakozással néztem meg ezt a filmet de a végeredmény amit én látok utánna nem száradt meg hanem lefolyt a földre.

2008-03-30 18:49:26 field sr. (4) #5

Nem mintha fontos lenne, de velem miért nem értesz egyet? Ugyanannyira értékelte a filmet, mint Te... :))

előzmény: nony_15 (#4)

2008-03-29 23:40:32 nony_15 (4) #4

nem értek veletek egyet. szerintem szórakoztató kis film volt. és egyáltalán nem kell a régi nagy pályafilmekhez hasonlítani. könnyed vicces élvezhető

2008-03-28 10:00:08 Daemiaen (3) #3

John Schwartzman...

2008-03-28 09:56:58 Daemiaen (3) #2

A bakancslista (The Bucket List, 2007, forgalmazza: InterCom)

Rob Reiner halálugrása elé igen nagy várakozással tekintettem, talán emiatt bukott nálam minden szinten. 2007-es léptékkel fel nem fogható, ilyen gyatra technikai kivitelezéssel hogyan lehet a közönség elé állni: a legócskább blue screenes jelenetek garmadája, a roppant alacsony minőségű operatőri munka (ejnye, Jason Schwartzman...), nem mellesleg a line producer sem volt mindig a csúcson, amire a vágás milyensége adja meg a választ. És akkor ott a forgatókönyv, ami épkézláb dialógusok híján a két színészóriás tehetségére kénytelen támaszkodni, ám Jack Nicholsonnak és Morgan Freemannek szerepet kellett volna cserélnie: micsoda élmény lehetett volna, ha Jack a hűséges családapa, Freeman pedig a csélcsap milliárdos! Az, hogy Reiner tálalása mennyire szentimentális, végülis mindegy, a téma és Hollywood ezt kívánja meg, az viszont megbocsájthatatlan, hogy a másfélórás játékidő rosszul vagyon elosztva és igazából a színészek játéka is, valljuk be, pocsék. Mert ki akarja a Lesz ez még így se!-t követően újra és újra Jack Nicholsont, mint magát látni, akinek a legkisebb erőfeszítést sem kell nyújtania a kamera előtt, valamint Morgan Freemant, aki A remény rabjai és a Millió dolláros bébit követően ismételten kellemes hangon, ám harmadjára már unalmasan narrál.

2008-03-28 08:18:00 field sr. (4) #1

Nem sok reményt fűztem ehhez a filmhez, hiszen Rob Reiner nálam a tisztes hollywoodi középszert képviseli, a szeplős néger meg sosem tartozott a nagy kedvenceim közé. A végeredmény azonban mégis kellemes meglepetés volt: nem nagy film még a maga műfajában sem, viszont jómagam szívesen néztem. Pedig már az indításból sejthető volt, hogy a történetnek a hétköznapi realitásokhoz (pláne a magyar realitásokhoz!) lesz a legkevesebb köze, a két főszereplő vállain nyugszik majd az egész film terhe. Nicholson a tőle megszokott zsémbes, de alapvetően mégis érző szívű (pénzes) karaktert hozza, á la LESZ EZ MÉG ÍGY SE, Freeman pedig a jóságos és bölcs néger kisember tőle ugyancsak megszokott figuráját. A kettő együtt azonban működik: egyikőjük se itt nyújtja élete legjobbját, viszont egy kellemes másfél órát azért szereznek az embernek. A BAKANCSLISTA az effajta filmektől elvárható tanulságos közhelyeket hozza, miszerint a családi boldogságnál nincs szebb, a barátság még idős korban is értékes dolog, a pénz pedig csak-ideig óráig boldogít. Lehet, szigorúbbnak kéne lennem ezzel a filmmel, de mivel előtte két szupermarhaságnak ígérkező, trendi új film előzetesét láttam (a VASEMBER meg valami blődli Angelina Jolie-val), A BAKANCSLISTA határozottan üditően hatott rám. Nem éreztem azt, hogy a rákos főszereplők miatt Reinernek az lett volna a kutyakötelessége, hogy a haldoklók testi-szellemi leépülését mutassa be, nagy, drámai jelenetekben: ezt már annyian megcsinálták előtte. Nekem most tetszett, hogy a könnyebbik végét fogta meg a dolognak, még akkor is, ha a végeredmény súlytalanabb lett, mint amilyen ezzel a hozzáállással is lehetett volna. Ha már hollywoodi gagyi, akkor már inkább az ilyesmi, mint az üres és céltalan látványfilmek, ahol nincs miről beszélni, legfeljebb arról, hogy ezt vagy azt jól csinálták-e meg a trükkmesterek vagy sem. A BAKANCSLISTÁ-ban mégiscsak SZÍNÉSZEK vannak, és van valami szívbemarkoló, amikor az ember a meghízott, megöregedett, kicsit önmaga paródiájává vált Jack Nicholsont nézi, és eszébe jutnak azok a híres filmjei, melyekben fiatal és energikus volt. Hát hiába, az öregség a legnagyobb színészeket is eléri, az elmúlás gondolatával előbb-utóbb szembe kell nézni. Nicholson, a magánember bakancslistáján valószínűleg kevés tétel szerepelne, de vajon mi minden kerülhetne a néző listájára, és mekkora eséllyel tudná azokat megvalósítani? Ugyanis félek, a hazai kórházakban nem csak a borsóleves ehetetlen, akadnak egyéb problémák is...