Juno (2007) ☆ 👁

(Jason Reitman)

amerikai dráma, vígjáték

2016-12-27 17:05:46 Koravén (4) #58

Egy ilyen témájú (hirtelen terhesség, örökbeadás) filmet nagyon nehéz jól elkészíteni, mert vagy túl drámaira sikeredik, vagy komolytalan giccsre.

2014-06-12 18:39:56 DrSzolon (5) #57

Én úgy éreztem, hogy ez a sugallat nagyon is benne volt a filmben. 16 évesen Juno személy szerint nem biztos hogy érzékelni tudja hogy milyen jó dolga van, és nem is mondja ki a filmben, de a végére nekem teljesen átjött az a hatás amit te hiányoltál.

OFF: Nevettem magamban, hogy talán a készítők nem nagyon szeretik a grunge műfajt. Az Alice in Chains póló össze lett festékezve, a soundgardenes pólót meg lehülyézték egy vita közepette. De legalább Mark szerint '93 volt a rock legjobb éve. :)

előzmény: Simpleton Larry (#56)

2012-06-17 11:32:19 Simpleton Larry (2) #56

Valóban jó film, s tagadhatatlan a hatása az indie meg indie-skedő filmekre (kezdve azzal, hogy a főcímet azóta vagy 20 általam látott filmben próbálták lenyúlni) amelyek követték.
De képtelen vagyok megbocsátani felelőtlenségét, olyan szinten, hogy muszájnak érzem lepontozni :(
Ami számomra hiányzott, hogy kellett volna benne lennie egy finom sugallatnak legalább, hogy "ilyen megeshet, és ha veled esik, és ha ilyen jó fej a családod, és ilyen egyszerűen túl tudsz rajta lenni, akkor tedd össze a kezed, mert nagyon, nagyon szerencsés vagy - ugyanis az esetek nagy többsége nagyon nem ilyen könnyű/egyszerű, sőt". E nélkül rendkívül felelőtlen a téma kezelése.

2012-06-16 23:00:28 BladesOrsi (4) #55

Jó film, de túlzásnak érzem Page Oscar-jelölését.

2010-08-18 02:02:30 uccse (4) #54

Nem tudom, Jennifer Garner mit akart itt csinálni, de nem sikerült az biztos.(kivéve ha direkt idegesítő akart lenni)

2010-01-31 23:11:58 Gasz András (4) #53

Hát ezt választottam pl 80-85 közé, de a többi tízes értéknél is így van. Lehetett volna 83 is éppen a középérték. Kicsivel én jobbnak tartom az Egek uránál, amire 80-at adtam. 88-100ig 5ös egyébként.

Tehát nálam van pl 80-82-88-90 (előtte (70-72-75-78-80) értékelési mód. Ennél tágabban már nem éri meg osztályozni %-al, szerintem, mint pl 89-86-81 stb. Van itt is egy 5-ös értékelési mód minden tizedben. :)

2010-01-31 22:14:25 MicaHiro (4) #52

Azt megkérdezhetem, miért pont 82% és nem mondjuk 81 vagy 83?

2010-01-31 21:29:56 Gasz András (4) #51

Juno:

Számomra Jason Reitman talán eddigi legjobb filmje. Ellen Page legjobb alakítása, és egy sokszor látott valós és mindennapi történet, egyedibb kedvesebb, bájosabb, humorosabb előadása. Ellen Page karakterét megszerettem Reitman és a forgatókönyv által. Michael Cerának nem jutott sok tenni való, de ő eddig igazán tiszta vígjátékokba való. A háttérbeli dalok összeválogatása is nagyszerűen sikerült.
A film lezárása is ötletes volt, azzal a filmet is kicsit összefoglaló dalocskával. (amit Paulie és Juno énekelt). Vannak benne üresjáratok, valamint számomra Garner és Bateman nem bizonyította hatalmas tehetségét, nem voltak rosszak, de a nagy negatív 'pálfordulásnál' nem éreztem azt amit kellett volna.
A közeljövőre nézve pedig csak hajrá Reitman és majd nemsokára hajrá Bliss! (azaz Ellen Page) . :)

2009-10-23 14:02:48 ronin07 (?) #50

"Bárkivel megtörténhet."

Amennyiben világunkat irrealisztikusan képzeljük el, valóban.

2009-07-07 20:31:56 aero2zero (4) #49

Ez egy jó film volt, igazi emberi történet - ahogy írod, semmilyen CGI vagy trükk. Bárkivel megtörténhet.

2009-06-21 08:33:15 ronin07 (?) #48

"2. Ki volt írva az elejére,hogy igaz történet alapján?
3. Miért kell mindent életszerűnek,valóságosnak, 100% hitelesnek akarni?
"

Összefüggő kérdések összefüggő válaszokkal. Egy kertvárosban játszódó dramedy nem a "CGI-szörnyeket gyepálok kigyúrt testtel" kategória, hanem a való világ egyik hihetőbb színben is feltüntethető szelete, és valljuk be, százszor értelmesebb megközelítési stratégiája a színpompás képekkel, nagyszájú címszereplővel, bamba szülőkkel benépesített Jason Reitman/ Diablo Cody-módszernél. Nem arról van szó, hogy nem lehet helyzetkomikumot vagy kellemes perceket lopni egy földközelibb, realistább sztoriba, igenis lehet, csak a túloldalra nem ildomos átesni igaztalan, hamiskás képet festő figurákkal. Nincs kiírva sehová, hogy igaz történet, ki lehet szűrni, mi hogy mutat jobban, és passz. A Juno egy jó ideig mindenképp túlbecsült moziként fog élni az emlékeimben.

Kései reakcióidő.:)

2009-03-11 16:27:11 mchn (4) #47

A kozepszerbol nalam az Arrested development szineszei, a kellemes forgatokonyv es a nagyszeru soundtrack emeli ki. Kellemes mosolygos dramedy, tekem tetszett 7/10.

2009-03-07 18:25:31 whiteman 01 (3) #46

Saját magához képest meglepően jó volt, egyébként annyira tényleg nem :)

előzmény: emőke (#45)

2009-03-07 10:04:07 emőke (2) #45

Teljesen egyet tudok érteni, whiteman, annyi különbséggel, hogy szerintem Garner is gyenge volt, nekem ezért (is) 2-es.

előzmény: whiteman 01 (#44)

2009-03-07 00:42:04 whiteman 01 (3) #44

1. Harcoltál már háborúban? Ha nem, honnan tudod, hogy rossz?
2. Nem volt, de ettől még elvárható, hogy reális legyen.
3. Nem kell, de a film stílusából lerí, hogy annak szánták. A tizenakárhányévesen odamondogató, baromi nagy élettapasztalattal rendelkező Juno és a teszetosza barátja számomra borzalmasan hiteltelen karakterek, és bizony őket vérkomolyra szánták, legalábbis én egy csepp iróniát sem fedeztem fel bennük. Jennifer Garner más tészta, ő a film egyetlen értékelhető tényezője. Igazából adhatnék 2-est is, tökmindegy, annyira jelentéktelen ez a film.

előzmény: Kremy (#43)

2009-03-07 00:18:09 Kremy (5) #43

,,Nem életszerű..EGy tinédzser nem így viselkedne..Stb stb..."

1. Ha nem voltál még ilyen helyzetben,honnan tudod?!
2. Ki volt írva az elejére,hogy igaz történet alapján?
3.Miért kell mindent életszerűnek,valóságosnak,100% hitelesnek akarni?

A téma persze,hogy komoly,de nem mindegy hogyan közelítjük meg.Abortusz mentén lehet zsebkendőt igénylő (mellesleg nekem ez is az volt egy kicsit..) drámát készíteni a fiatal anya szenvedéseiről,és lehet így ábrázolni.Ugyanaz.Csak attól függ,honnan nézed.

2009-02-23 17:25:55 agydonor (4) #42

azt hiszem, nem dokumentumfilm... miért kéne igazmondó legyen?

előzmény: ronin07 (#38)

2009-01-16 11:26:26 whiteman 01 (3) #41

Baromi hiteltelen és nevetséges film. Csak Jennifer Garner miatt nem 2-es, ő meglepően jól játszik.

2009-01-16 09:42:06 budaik (4) #40

Gyenge 4...
Nem rossz, szimpatikus csipős humorú lány :D

2008-10-05 18:36:58 ThomYerk (4) #39

remek ötletnek tartom azt a megközelítést, hogy nem a baba kerül a középpontba, hanem a fiatal anya, és nem drámai módon, hanem nagyrészt humorosan. ugyanakkor valahol el is veszik a téma hitelessége ezen nagyfokú nemtörődömség miatt, remélem a 16 éves lányok nem tartják majd követendő példának, bár kétlem hogy nekik készült volna. egy felnőtt film ez egy még fel nem nőtt lányról. a kritikai és közönségcsodálatot viszont nem értem, a megközelítésen kívül egy átlagos vígjáték-dráma keverék. 8/10

2008-07-29 08:41:58 ronin07 (?) #38

Nem tudom elhinni, hogy a mai amerikai tinicsajok így nyomják, mint Ellie Page. Szal, szórakoztató, de nem tartom igazmondónak.

2008-07-29 08:27:20 goromba (2) #37

Ez valószínűleg egy nagyon jó film 16-20 éveseknek, esetleg ettől idősebb, de szigorúan gyerekorientált nőknek.Legalább megtudják belőle, hogy nem baj, ha 16 évesen teherbe esel, majd lesz valahogy, faszán-lazán megoldjuk.
Számomra azonban egy végtelenül gyenge film.Végig lehet nézni, de tényleg, rohadtul nem életszerű.
Zat, hogy miért vannak az ömlengő kritikák, végképp nem értem.Gyenge ez drámának, vígjátéknak egyaránt.
2,5/10

2008-07-21 22:41:41 Gaby (2) #36

Nem töröm az agyam tovább...ez egy rossz film. A zenei repertoár nem minden.Minden más meg rossz.

2008-07-21 19:27:21 emőke (2) #35

Nekem is jó látni, hogy nem vagyok egyedül :p

előzmény: -senki- (#34)

2008-07-21 17:28:24 -senki- (1) #34

Micsoda vélemények vannak itt utóbb! :D

2008-07-21 17:18:33 Gaby (2) #33

Szerintem is nagyon túlértékelt a film,erősen töröm az agyam a kettesen,bár a zenéje nagyon tetszett.Egyszerűen természetellenes,ahogyan a filmben szereplők viselkednek,és ez nem az a fajta "beteges vagy bájos" furcsaság, ami tetszene, hanem pont ellenkezőleg-rendkívül irritáló tud lenni.Jennifer Garner meg kifejezetten borzalmasan játszik. Elég nagy csalódás volt...

2008-07-14 20:50:03 HaMikkancs (1) #32

Borzalmas. Rettentően rossz. Zavarbaejtően nem életszerű. Szerintem kizárt, hogy egy tini így viselkedjen ilyen szituációban. Még nem voltam terhes (hihi), de szerintem sokkal több érzelmi szál fűzi az anyát a "Hasában lévő" gyermekhez, mint a filmben. Mintha egy tárgyról szólna az egész. Bicskanyitogató ez a hűvösség, és ez a flegma nemtörődömség. A film maga nézhető, de a történet és a cselekmény szerintem vérszegény és valótlan, mondhatni idegesítően mű.

2008-07-11 22:46:24 nagype (2) #31

Borzasztó.
Egyáltalán semmi vicces nincs benne, sőt.

Mivel egyre gyakoribb (pontosabban egyre felkapottabb a hírekben) a fiatalkorú anyák esete, ezért gondolta Hollywood, hogy foglalkozni kéne a témával. (aztán adott is rá egy Oscart, mert ugye fontos téma) Nagyjából aznap délután meg is írták a forgatókönyvet, aminek lényeg egy elcsépelt örökbeadási történet, meghatódottság és érzelem nélkül.
A fiatal lány adja a mai amerikai tinilányt; éjfélkor, terhesen, rúzsozott szájjal vezet hazafelé egyedül, a szülei azt sem tudják hol van. Hamár szülők: miért nem a családban maradt a kicsi? Mindegy.
A végén pedig összejön nagy szerelmével, akitől a gyerek van, de a 9 hónap alatt összesen kb 10 mondatott váltottak, legalábbis a vásznon, és egyszer "futottak össze"? Hosszú boldog kapcsolat lesz.
Egyik helyzetet sem nevezném sem viccesnek, sem életszerűnek, a tinik nagyszájúsága és viselkedése inkább idegesítő.

2008-07-11 22:15:37 yuriko (?) #30

Semmi baj! Nálam viszont még mindig az év filmje:)

előzmény: -senki- (#29)

2008-07-11 20:48:44 -senki- (1) #29

Talán lehetne kettes is, de mindegy. Szörnyen irreális és a hiteltelen bugyuta poénokkal tűzdelt dialógusoktól a falra másztam... bocsesz.

2008-04-03 22:29:18 Sonics (3) #28

Hát én nem tudom, biztos bennem van a hiba... de bántóan hízelgőnek tartom az Oscar jelölést minden kategóriába. Ha a nevezések tudatának hiányában néztem volna, akkor talán-talán elmenne. De hát tudtam, és így elvárásokkal voltam irányába (nem nagyokkal, de azért mégis valami). Én gyengének, vagy hát inkább középszerűnek érzem. Épphogy elmegy kategória.

2008-04-03 18:13:23 k3pl3r (?) #27

Én viszont a rendező jelölését is jogosnak tartom, Reitman zseniális munkát végzett.

2008-04-03 17:22:52 Olórin (4) #26

a rendezést én sem tartom jogosnak, a forgatókönyvet viszont igen - piszkosul jól van megírva.

2008-04-03 14:24:19 largo (?) #25

Ez egy korrekt film.
De ez egy oscar díjas forgatókönyv?!
Fel vagyok háborodva! Hogy került ez egyáltalán rendezésileg az oscar közelébe?!! Hol van ebben a truváj?

2008-03-24 23:09:06 Dió (4) #24

Jól jött már egy baromi jó film erre az évre is, és valóban baromi közel van az ötöshöz, azt max csak azért nem kapja meg, mert részemről nincs meg az az "egy hétre elvarázsolt a film" fíling, de ezen kívül minden percében van valami apró, gyermeteg, varázslatos báj, plusz kellően életszagú az egész. Ellen Pagere pedig - már a hard candy után is biztos voltam benne - érdemes odafigyelni, nem csak baromi szép, de tehetséges is.

2008-03-23 16:36:27 PG (5) #23

Akkor hibás a beírás, mert a film végén a feliratoknál semmilyen magyar vonatkozás sincs feltüntetve.

2008-03-20 21:43:44 limupei (4) #22

Ja, biztos. Az egész kevesebből készült, mint a stábnak egy magyarországi út.

előzmény: PG (#21)

2008-03-20 21:39:42 PG (5) #21

Valószínűleg egyes jeleneteit Pomázon vagy Etyeken vagy más magyar helyszínen forgatták.

előzmény: k3pl3r (#19)

2008-03-20 20:28:03 Kremy (5) #20

Igen?Na erről még én sem hallottam.Erre én is kíváncsi lennék...Próbáltam utánanézni de személy szerint nem akadtam semmi használható infóra...

2008-03-15 19:32:39 k3pl3r (?) #19

most nézem, hogy az imdb szerint, a juno egy amerikai-kanadai-magyar közös produkció. nem tudja valaki, hogy mi benne a magyar vonatkozás?

2008-03-13 22:48:47 Kremy (5) #18

Óh hogy annál a résznél...Teljesen másra gondoltam..Kevertem Markot meg a srácot (nevekben szégyenletesen rossz vagyok)Na mindjárt megkeresem azt a részt és csekkolom mert én meg elég nagy Hole fan vagyok..;)

Nah igen,ez egyértelműen a Doll Parts,ezennel is megdorgálom magam hogy nem vettem észre..

2008-03-13 18:45:12 bengeeno (3) #17

Mivel az egész filmben csak egyszer énekelnek + gitározgatnak együtt, valszeg amikor a Jennifer Garner rájuknyitja az ajtót. Ha nem, ez van. Én nem nagyon vagyok otthon Hole ügyileg, mivel zsigerből utálom Courtney Love-t. Amúgy az IMDb-ről van a "cumó".

2008-03-13 17:36:54 Kremy (5) #16

Egyébként biztos nekem rossz a fülem de sehogyse tudom felismerni a Hole Doll parts c. számát a filmben/dalokban...

2008-03-13 15:58:12 Kremy (5) #15

Először 4est adtam aztán elgondolkodtam hogy akarva sem tudok hibát találni ebben a filmben...Minden színész a lehető legjobban játssza a karakterét,Page pedig talán jobb itt mint a Cukorfalatban...Ott idegesített a szerepe,Junot pedig imádtam...
Ki kell térjek a zenére,amit besoroltam a kedvenc soundtrackjeim top 5ébe,mert kifogástalan..Illik minden mindenhová..
És persze nagyon jópofa lett az eleje,a rajzfilmes-zenés bevezető..
Meg persze a hamburgertelefon..
Egyébként ha valaki tudja milyen zene volt ott az autós résznél (autó megy,házak a háttérben,ének nincs) akkor legyen kedves írja meg....Köszönöm..

2008-03-06 16:31:42 emőke (2) #14

2008-03-02 01:54:48 k3pl3r (?) #13

Nagyítóval se tudnék hibát találni. Minden szempontból tökéletes film.
Hangulat 10/10, Színészek 10/10, Zene 10/10 ...

2008-02-25 07:57:37 Daemiaen (3) #12

Juno (Juno, 2007, forgalmazza: Best Hollywood)

Hollywood vígjáték-reformja abba az irányba halad, amely nem a harsány poénokról, sokkal inkább a sok dumáról, locsi-fecsiről és életszerű helyzetekről szól. Az Apatow-művek mellett a Juno is ezt bizonyítja, teszem hozzá, nálam sikeresebben, mint mondjuk a Superbad vagy a Felkoppintva. És noha Ellen Page baromira idegesítő (mint sajnos az összes újhullámos komédia főhőse), ugyanis állandóan magyaráz, elemez, hozzáfűz, kommentál, ráadásul ezt baromi nyekergő hangon teszi. Sebaj, Jason Reitman második nagyjátékfilmjében is erősen fogta a gyeplőt, így a frissiben Oscar-díjas forgatókönyv végig egyenletes tempóban halad. Különösebben, mondjuk, nem hatott meg egyetlen helyzet vagy fordulat sem, de némi báj és kellem árad a képsorokból, amelyek jóval az átlag fölé emelik a Junót, de az emelkedett hájpot igazából nem tudom hova tenni.

2008-02-24 19:12:27 jorgecosta (4) #11

elolvastam a véleményed, nekem kicsit erős, de voltak nekem is hasonló érzéseim... azért sikerült a minimumra szorítani a giccses részeket benne, ennél többet ebben a kategóriában nem várhatsz/várhatunk el sztem.
persze úgy ültem neki, hogy jennifer garner neve majdnem felállított, de az egészségtelen előítéletemet balanszírozta ott egy másik név a producerek közt, így aztán megkapott minden esélyt.
végül: a kiscsaj meg a fater főleg sztem elég jól játszik, mondjuk az oscaron sem lepődnék meg, ott szeretik az ilyeneket :)
a legjobb filmet csak abban az esetben kaphatja meg, ha valami csoda folytán szakítanak a hagyományos értékeléssel, és direkt lazára veszik a figurát a kis választók. és pont a hagyomány miatt jó lesz a legjobb eredeti forgatókönyvre is.
mindenesetre nem kell sokat várni, és kiderül, hogy mennyire beszélek itt baromságot :D

előzmény: Zalaba Ferenc (#10)

2008-02-17 08:33:40 Zalaba Ferenc (4) #10

2008-02-07 18:40:18 zsuzso (5) #9

kétszer néztem meg, ötösötösötös:)

2008-02-06 23:53:47 Peti (?) #8

remek kis film, teli érzelmekkel... Család kicsi kincse feeling:) Nagyon jó!:)

2008-02-01 08:29:11 limupei (4) #7

Igen, remek dal (meg ez is, bár nem Juno). Még szerencse, hogy nem jelölték őket Oscarra, mert úgy ki kellett volna hagyni azt, ami arról szól, hogy mossuk fel a konyhát büdös patkányokkal meg rohadt csótányokkal:S

2008-02-01 07:49:29 Olórin (4) #6

ez nagyon pofás kis dal, és pompásan megalapozza a film hangulatát:)

előzmény: yuriko (#5)

2008-02-01 01:41:19 yuriko (?) #5

Egyszerűen nem bírok betellni vele! Másodszorra talán még jobban élveztem. Leírhatatlan érzéseket kelt bennem. Nagyszerű kikapcsolódás így a vizsgaidőszak végén, alig várom, hogy holnap legyen és harmadszor is megnézzem.

Egy kis ízelítőnek ittvan a főcím alatt hallható All I Want Is You c. dal Barry Louis Polisar-tól.
Megunhatatlan:)

2008-01-30 21:35:28 yuriko (?) #4

A 2007-es év egyik olyan filmalkotása a Juno, amelynek bizony komoly esélye van felkerülni all-time 10-es toplistámra! Ahogyan Brumi is írta a legmegfelelőbb jelző a csupaszív. Sajátos stílusa már rögtön az elején rabul ejtett és mindvégig kitartott. Fülig érő mosollyal néztem végig, néha pedig komolyan elgondolkoztam.
A zenéje azonnal nagy kedvenc lett, legalább még 1 hónapig fogom folyamatosan hallgatni éjjel nappal.
A Knocked Up-ot nem láttam, de a Little Miss Sunshine-t nálam körökkel veri. Szóval hatalmas kedvenc lesz még a Juno-bol. És természetesen nagyon szurkolok, hogy kapjon szobrocskát, mert nagyon megérdemli a forgatókönyv illetve Ellen Page is!

2008-01-27 23:36:09 Adam Taylor (4) #3

Az idei év család kicsi kincse, melyet már nagyon vártam, hiszen nagy kedvenc az "elődje" .A történetből egy nagyszerű hangulatú kis családi filmet lehet kihozni-és ez siekrül is Reitmannak, aki ismét bebizonyította hogy nagyon ért a rendezéshez. A diagusok bár néha ízetlenek, a színészek játéka és az életszagú szituációk ezt feledtetik. Mindenki dícséri Ellen Page játékát, aki rá is szolgált erre, azonban Jason Bateman, J.K. Sommons vagy épp Jennifer Garner (!!!) is nagyon jó. NEm mondom hogy hibátlan, mert akad egy két laposabb jelenet, és ennek a filmnek szerintem egy kicsit még érnie kell bennem, de még így is a jó és a szeniális közötti vékony határvonalon helyezkedik el.

2008-01-15 19:30:49 Brumi (5) #2

Juno (USA-Kanada-Magyarország, 2007, Jason Reitman)

Nagyon okos és csupaszív produkció a Juno, a méltatlanul körülrajongott Knocked Up-ot saját pályáján veri meg. Ellen Page az egész film motorja, aki ismét nagyszerűen játszik egy koránál jóval érettebb tinédzsert, de J. K. Simmons még előle is ellopja a showt. Az ex-sztriptíztáncosnő forgatókönyve sziporkázó, idézhető dialógusokban és életszerű helyzetekben nincs hiány. Lehúzós hangulatnak nyoma sincs, akkora széles mosollyal keltem fel a film után, mint még soha. Jason Reitman második nagyjátékfilmje remekül sikerült, a össznépi dícséret jogos, ugyanis a Juno tényleg aranyat ér.

Értékelésem: 9/10

2008-01-14 09:07:49 gaillard (3) #1

Nem túl életszerű, de még elfogadható darab, ami jól illik 'A család kicsi kincse'-nek alapított 'túlértékelt családmozi' mappába. Ellenpéldaként ajánlom az itt nagyrészt ismeretlen Junebug-ot.